» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
388 / 611
»»

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

4 jedra na vseh procesorjih, a ne!

V tej temi in podobni temi se derete kao singel core must v igrah al nekaj. Doticna igra lahko uporablja le in samo le 4 jedra. torej tvoj cpu usage bo pri 12 jederniku 25%. Ok malo vec ker verjetno ne laufas zgolj igre...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Ok, jasno, ampak nima veze z grafom, ki sem ga prilimal, tako da preveri ali si priseben. Samokontrola na Dunaju ni prepovedana, ne!?

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Ok, jasno, ampak nima veze z grafom, ki sem ga prilimal, tako da preveri ali si priseben. Samokontrola na Dunaju ni prepovedana, ne!?

No Administratorjem se itak jebe.

Tebi pa smo še večkrat dokazali da nimap pojma o osnovah. Na primer za neuke janezke, ki nimajo pojma o osnovah.... https://www.tomshardware.com/reviews/in...


Ker janezki kot ti nimate osnov bralnega razumevanja sem našel za res une rednek sledeči yutube
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Za vse, ki ne razberejo grafa in si ga ne znajo interpretirati pa pač nimam posluha.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Za vse, ki ne razberejo grafa in si ga ne znajo interpretirati pa pač nimam posluha.

Seveda vidimo da je poraba tam tam tam tam tam tam, dokler je
1. power limit nastavljen na 95W
2. dokler igrica ne zna izkoristiti vsej jeder
3. Z razliko od tebe znamo tudi brati in ne uporabljamo grafe izven konteksta in postavimo vprašanje z WTF ? Potem ko ti začnemo dostavljati dejstva, ki se ne skladajo s tvojo vizijo, kaj si TI hotel z grafom povedati, se pa …. Vsaj poizkusi se dostojno umakniti z debate, ki si jo začel po levi in desni izgubljat…
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Mr.B, neumnost, od kje ti podatek, da je 95w limit na Intelovih. Zakaj sistem s 65w tdp procesorjem porabi več od sistema z 9900k, ki po tvoje zna tudi 250w kuriti, torej bi moral v igri vsaj 95w. Mogoče pa ne znajo pri TPU testirati. PredatorX?

Vse kar si ti napisal, je tvoja vizija in izmišljotine, tako da si me po levi in desni zares prehitel v neumestnostih.

Zgodovina sprememb…

Semafor ::

AMD AGESA 1.0.0.3ABA Buggy, Company Pulls it from Motherboard Vendors

...the root cause of the problem being "that PCIE speed of BXB-C downgraded from gen4 to gen2.


:))

FlyingBee ::

Mr.B, da vidimo ali si sposoben dovolj za tako debato. Stopinje Celzija in Kelvina ne moreš primerjati direktno med seboj. Ali lahko primerjaš razlike? Torej ali je razlika 10 stopinj Celzija in razlika 10 stopinj Kelvina primerljivo?

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Zakaj se toliko ponavljaš kot papiga?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Mr.B, da vidimo ali si sposoben dovolj za tako debato. Stopinje Celzija in Kelvina ne moreš primerjati direktno med seboj. Ali lahko primerjaš razlike? Torej ali je razlika 10 stopinj Celzija in razlika 10 stopinj Kelvina primerljivo?

Če bi si pogledal priloženi youtube Video, in ne poizkušal izumiti tople vode, bi vedel da smo ti odgovorili na tvojo provokacijo že včeraj zvečer.
Predlagam da še 1x pogledaš Youtube video, pomaga ti lahko tudi sledeči pomožni youtbe video, ki je primeren tvojemu nivoju debate.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Zakaj se toliko ponavljaš kot papiga?

Poglej, da so tri spremembe v ostem času, na sekundo natačno zabeležene. Verjetno preveč pričakujem od tebe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Izi ::

Prihajam v to debato z namenom, da zvem novosti povezane z Zen procesorji, pa se moram vsakič prebiti skozi morje Troll postov, ki prepričujejo da je Intel prav tako dober procesor, kar nobenega tukaj ne briga.
INTEL IMA SVOJO LOČENO DEBATO !!! ;((;((;((
Tista Intelova debata sameva skoraj brez postov, vsi Intelovci pa so se zgrnili sem. Kaj za vraga se dogaja? Je možno da Intel plačuje Trolle da smetijo po AMD debatah?

D3m ::

Intel tema se bo ponovno odprla 2021, ko pride 7nm. ;)

Do takrat morajo pa prepričevati folk, da je 9900k super deal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Generton ::

Pozdrav,

sicer ne vem, ce je to prava tema za taksno vprasanje ampak probat ni greh.

Kupil sem procesor ryzen 5 1600 in Mobo ASRock B450m HDV 4.0. HWinfo64 na testu pokaze, da tudi v idle vsa jedra laufajo na 100% ve mogoce kdo v cem je tezava?

Hvala za pomoč!

FireSnake ::

Generton: pritisni CTRL + SHIFT + ESC in prilepi graf obremenitve procesorja.
Prilepi še seznam procesov, posortiran po porabi - padajoče.
Dvomim, da imaš procesor obremenjen na 100%.


Izi je izjavil:


Tista Intelova debata sameva skoraj brez postov, vsi Intelovci pa so se zgrnili sem. Kaj za vraga se dogaja?


Za dobrim konjem se kadi.
In 3000 serija je vsekakor dobra.


Verniki se, s tem, ne morejo sprijazniti (celo sam Intel se je).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Dr_M ::

New flop in floptown.

https://www.techpowerup.com/257514/amd-...


Ane, verniki z delnicami.:)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FlyingBee ::

Je pa prav, da se pokaže, da sistem z 9900k v igrah ne porabi več od 3000 serije s x570 ploščo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Je pa prav, da se pokaže, da sistem z 9900k v igrah ne porabi več od 3000 serije s x570 ploščo.

Na tvoj Troll post smo ti ofgovorili včeraj...
Če bi si pogledal priloženi youtube Video, in ne poizkušal izumiti tople vode, bi vedel da smo ti odgovorili na tvojo provokacijo že včeraj zvečer.
Predlagam da še 1x pogledaš Youtube video, pomaga ti lahko tudi sledeči pomožni youtbe video, ki je primeren tvojemu nivoju debate.

Ko boš imel igrico, ki kuri vsa jedra pa boš videl novi graff.. do takrat so pa testi jasni...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Izi ::

Dr_M je izjavil:

New flop in floptown.

https://www.techpowerup.com/257514/amd-...

To je torej tisti obljubljeni AMDjem "popravek", ki naj bi onemogočil PCIe 4.0 na starejših matičnih ploščah. PCIe podpora je šla iz 4.0 na 2.0, rezultat je pa popolnoma nestabilen PCIe 8-O

MihaK3 ::

Dr_M je izjavil:

New flop in floptown.

https://www.techpowerup.com/257514/amd-...


Ane, verniki z delnicami.:)):))

Noro, koliko poporodnih težav imajo - tole bo trajalo še vsaj par mesecev, da se normalizira...

D3m ::

Torej Asus ima problem.

In kaj je tukaj tako narobe?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Izi ::

D3m je izjavil:

Torej Asus ima problem.

In kaj je tukaj tako narobe?

AGESA razvija AMD in ne izdelovalci matičnih. AMD jim dostavi novi AGESA, izdelovalci ga pa potem implementirajo v svoj BIOS.
ASUS ima pravzaprav še najmanjši problem, ker je daleč najpočasnejši pri izdajanju novih BIOS verzij :P
Takole je šlo zadnji mesec: AGESA 1.0.0.2 -> AGESA 1.0.0.3 -> AGESA 1.0.0.3AB -> AGESA 1.0.0.3ABA
Vsi zadnji ASUS BIOSi so že vedno na AGESA 1.0.0.2, medtem ko so vsi ostali proizvajalci matičnih že vsa kakšen teden na AGESA 1.0.0.3AB in že nadgrajujejo na AGESA 1.0.0.3ABA. ASUS pa očitno čaka da se zadeve razpletejo, ali pa jih sploh ne briga ;)

FireSnake ::

MihaK3 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

New flop in floptown.

https://www.techpowerup.com/257514/amd-...


Ane, verniki z delnicami.:)):))

Noro, koliko poporodnih težav imajo - tole bo trajalo še vsaj par mesecev, da se normalizira...


Jaz 3700X uporabljam povsem brez problemov. Ko dobim nov BIOS bo pa še RAM tekel na nazivni frekvenci. Kje vi vidite tako velike težave?

Še glede delic (ukolikor je letelo name):
AMD delnica mi je, do danes, prinesla 600EUR in drobiž profita (nekaj je odnesla država). Trenutno čakam, da pade, da se znova založim.
zelo slabo, ane?

In še to: vsi testi so bili narejeni s temi BIOSi (ali celo starejšimi). Pa je zmogljivost vendar na mestu. Prav patetični ste s tem posmehovanjem.
No, med tem eni uživamo v varnosti, hitrosti in nizki porabi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

MrStein ::

Izi je izjavil:

Prihajam v to debato z namenom, da zvem novosti povezane z Zen procesorji, pa se moram vsakič prebiti skozi morje Troll postov, ki prepričujejo da je Intel prav tako dober procesor, kar nobenega tukaj ne briga.
INTEL IMA SVOJO LOČENO DEBATO !!! ;((;((;((
Tista Intelova debata sameva skoraj brez postov, vsi Intelovci pa so se zgrnili sem. Kaj za vraga se dogaja? Je možno da Intel plačuje Trolle da smetijo po AMD debatah?

Ja možno, da je AMD ta teden releasal nove CPU in se o njih pogovarja, Intel pa ta teden tega ni naredil? A je to mogoče? Ne vem, samo preigravam možnosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Semafor ::

FireSnake je izjavil:


Jaz 3700X uporabljam povsem brez problemov.


FireSnake je izjavil:


Ko dobim nov BIOS bo pa še RAM tekel na nazivni frekvenci.


Moj nov avto dela povsem brez problemov. Ko mu posodobijo firmware bom še luči lahko uporabljal :))

FlyingBee ::

Za to ni kriv AMD, ampak proizvajalec matične in proizvajalec rama.

RegulusDraco ::

FlyingBee je izjavil:

Za to ni kriv AMD, ampak proizvajalec matične in proizvajalec rama.


to nikogar ne briga.

Poanta je da amd platforma ni robustna, zanesljiva in stabilna.

Izi je izjavil:

Prihajam v to debato z namenom, da zvem novosti povezane z Zen procesorji, pa se moram vsakič prebiti skozi morje Troll postov, ki prepričujejo da je Intel prav tako dober procesor, kar nobenega tukaj ne briga.
INTEL IMA SVOJO LOČENO DEBATO !!! ;((;((;((
Tista Intelova debata sameva skoraj brez postov, vsi Intelovci pa so se zgrnili sem. Kaj za vraga se dogaja? Je možno da Intel plačuje Trolle da smetijo po AMD debatah?


poizkušamo dopovedati ljudem da je AMD platforma hudo nerobustna trenutno. Kupujejo polizdelke, ki jih internetni troli (večinoma gre za dobavitelje) prikazujejo kot zlato.

D3m je izjavil:

Torej Asus ima problem.

In kaj je tukaj tako narobe?


vsi prizvajalci matičnih imajo probleme z AMDjem.

FireSnake je izjavil:

AMD delnica mi je, do danes, prinesla 600EUR in drobiž profita (nekaj je odnesla država). Trenutno čakam, da pade, da se znova založim.
zelo slabo, ane?




zdaj si povedal zakaj prepričuješ ljudi, da kupijo AMD izdelke. Da boš ti delnice kupoval in prodajal. to je edini razlog da tako reklamirate miniaturni AMD....lasten zaslužek.

Celotna debata okoli tega kako je "AMD SUPERIOREN" je en velikanski nateg z namenom zaslužka. Vse od forumskih trolov do "reviewerjev".
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Semafor je izjavil:


Moj nov avto dela povsem brez problemov. Ko mu posodobijo firmware bom še luči lahko uporabljal :))


V tvoje dobro upam, da nisi dovolj neumen, da res misliš tako ;((
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

RegulusDraco ::

FireSnake je izjavil:

Semafor je izjavil:


Moj nov avto dela povsem brez problemov. Ko mu posodobijo firmware bom še luči lahko uporabljal :))


V tvoje dobro upam, da nisi dovolj neumen, da res misliš tako ;((



to si ti izjavil. Vse ti dela 100%, ko pa bo nov BIOS pa bo dejansko delalo 100%. Ma že zdaj dela 100%, tud če ne dela.
Si dobil kaj popusta ker si BETA tester?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

RegulusDraco je izjavil:


zdaj si povedal zakaj prepričuješ ljudi, da kupijo AMD izdelke.

Citat, prosim.

RegulusDraco je izjavil:


Da boš ti delnice kupoval in prodajal. to je edini razlog da tako reklamirate miniaturni AMD....lasten zaslužek.


ne vem, kako bi te poimenoval, da te ne bi užalil. ČETUDI bi zgornja trditev veljala: si dovolj neumen, da misliš, da je na tem forumu taka kupna moč, da bi lahko spremenila gibanje delnice? Upam, da nisi. čeprav kažeš drugače.

Tvojim postom o robustnosti se lahko samo nasmejim. Je tebi jasno, kaj je to robusten sistem?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gddr85 ::

intel pa HT off in imaš robustno in varno robo ;)

FireSnake ::

RegulusDraco je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Semafor je izjavil:


Moj nov avto dela povsem brez problemov. Ko mu posodobijo firmware bom še luči lahko uporabljal :))


V tvoje dobro upam, da nisi dovolj neumen, da res misliš tako ;((



to si ti izjavil. Vse ti dela 100%, ko pa bo nov BIOS pa bo dejansko delalo 100%. Ma že zdaj dela 100%, tud če ne dela.
Si dobil kaj popusta ker si BETA tester?


Jaz sem primerjal avto luči in frekvenco RAMa? Kaj ti kadiš?
In, koliko hitrosti, začasno, izgubim?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FlyingBee ::

Nič, itak ne rabiš.

Bralno razumevanje, much?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

c3fizl ::

Generton je izjavil:

Pozdrav,

sicer ne vem, ce je to prava tema za taksno vprasanje ampak probat ni greh.

Kupil sem procesor ryzen 5 1600 in Mobo ASRock B450m HDV 4.0. HWinfo64 na testu pokaze, da tudi v idle vsa jedra laufajo na 100% ve mogoce kdo v cem je tezava?

Hvala za pomoč!


V windows power management, nastavi na windows balanced power plan. Zdej mas verjetno na ryzen balanced.

FireSnake ::

Biostar, kakor zgleda, ne bo ubogal :D

https://www.techpowerup.com/257515/bios...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Senior Dev ::

Kdo je boljši, AMD ali Intel?

FireSnake ::

Striktno za igre Intel (ob visoki porabi in par % prednosti).

Ostalo je pa odvisno od narave tvojega dela.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FlyingBee ::

Visoka poraba med igrami?

Trier ::

Torej - nekaj časa me ni bilo in vmes so se vse moje napovedi izpred pol leta in več uresničile:
Novi TurdZeni še vedno krepko zaostajajo za Inteli v gamingu




Pravzaprav vidimo, da ni 20% in večja predost modrih nič nenavadnega, kar je celo slabše kot sem mislil, lol! :));((
Potem poraba ni vsaj v gamingu nič manjša, raje nasprotno, kljub 7nm, lmao
In za nameček je nova platforma prepredena s težavami, ki spomnejo na "the dreary days of AMD/Ati drivers"
Fenomenalen launch it is indeed! :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

D3m ::

Zdravo Treer.
|HP EliteBook|R5 6650U|

scipascapa ::

19.07.2019 18:48:08

kera kopija je?

D3m ::

Se mi zdi, da v2.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

0.0.2
Je se globoko v beta fazi :D

Trier ::

3000 serija je še v alfi:
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/c...
:))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

klinker ::

Hja, tu je pac treba priznat da imas nekako celo prav.
Osebno se ne bi sel v nakup. Cene so tudi se prenapihnjene in stvari dalec od speglanih.

D3m ::

Trier je izjavil:

3000 serija je še v alfi:
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/c...
:))


Hočeš reči, da je nvidia v alfi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

Hoce reci da super se ni dobavljiva.... samo sto nije...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Nyana ::

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/c...
Pomojem je on ta link mislo, ko je kr pod njegovim spodaj ...

Mr.B ::

Trier je izjavil:

Torej - nekaj časa me ni bilo in vmes so se vse moje napovedi izpred pol leta in več uresničile:
Novi TurdZeni še vedno krepko zaostajajo za Inteli v gamingu




Pravzaprav vidimo, da ni 20% in večja predost modrih nič nenavadnega, kar je celo slabše kot sem mislil, lol! :));((
Potem poraba ni vsaj v gamingu nič manjša, raje nasprotno, kljub 7nm, lmao
In za nameček je nova platforma prepredena s težavami, ki spomnejo na "the dreary days of AMD/Ati drivers"
Fenomenalen launch it is indeed! :))

kolikor vem je 3400g ravno v tvojem cenovnem dosegu in pri 720p upspe poganjati igre nad 100FPS. Plate so tudi poceni, tam za 80€... potem pa samo se na kupcek za rtx 2080.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

s1m0n ::

Trier je izjavil:

3000 serija je še v alfi:
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/c...
:))

Zato pa še jaz čakam preden bom šel na 3000 serijo. Bodo že polikali pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()
««
388 / 611
»»