» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
387 / 612
»»

meho7 ::

D3m je izjavil:

Boš podal link? :)

Imas ogromno tega na r/amd

Whea errors
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/c...

Taksnih postov je ogromno
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/c...
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/c...
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/c...

Tip se je sele z riser kablom znebil shutdownow na Taichi x570 plati
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/c...
Ryzen naj bi pokuril manj kot intel in potem imas taksne poste
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/c...
...

klinker ::

Jarno je izjavil:

klinker je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Zakaj bi torej za 2950X dal ca. 200EUR več? Teh 200EUR lahko lepo vložiš v dodaten RAM.


Pa ti ves cemu je TR platforma namenjena in kak QC je v tem segmentu?
Bi ti danes zaupal X570 chipsetu kak projekt za npr. 5-10k EUR?


Hmm...statistično je bolj verjetno, da se ponesrečiš na poti na kak sestanek kot pa, da bo chipset počel "nereferenčne" zadeve. Oziroma procesor.
Nabaviš ECC pomnilnik in gasa.

Druga stvar je, če firma časti. Tretja pa, če rabiš strežniško konfiguracijo.
Načeloma med zen2 desktop in TR konfiguracijo ne vidim drugih razlik, kot v performansu.

Edin očitek je, da so malce inovirali, improvizirali in je kje lahko še kak issue.
Ko bodo zadeve dozorele, pa sploh.

Ta trenutek morda profiji raje vzamejo intela, ravno zato.


Resnica je zelo dalec od tvojega ugibanja, zal ;)

D3m ::

Meho7 a si kaj prebral, kar postaš? Ali samo naslovnico prebereš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

FireSnake je izjavil:

FlyingBee je izjavil:


A ni TR platforma za tiste, ki res rabijo za pro.


Ni res.
Pritisni CTRL + ALT + DEL in opazuj koliko niti je aktivnih.

operacijski sistemi že več let niso eno opravilni, če ti to še nihče ni povedal.

Tole si pa mimo pihnil. A nisi prosumer?


Razloži!
In kaj ima veze, kakšne vrste uporabnik sem jaz?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

meho7 ::

D3m je izjavil:

Meho7 a si kaj prebral, kar postaš? Ali samo naslovnico prebereš?

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/c...
:|

neo5468 ::



Na tale review se je čakalo.

meho7 ::

neo5468 je izjavil:



Na tale review se je čakalo.

4k frame dropi pri 2700x
There's your futureproofing :))

neo5468 ::

Something something not all cores are created equal xD.

Končno review, ki ni samo graf z avg in min, ampak real time performance z framerate/frametime grafi overlayani z intlom, kjer res lepo vidiš dipe v specifičnih gameplay primerih (Metro Exodus) in ne samo benchmarki. Celo na 1440p in 4k, tudi ko si gpu bound. V nekaterih primerih je 1440p celo bolj smooth kot 1080p, kar se tiče frametime dropa, fpsji pa podobni kot 1080p. Kot kaže je DF tudi edini, ki je testirov witcherja v novigradu?

https://www.guru3d.com/articles_pages/a...

200 fps average 9900k in 3700x my ass. Kot kaže so igral samo prvih 5 minut, ko so šli čez eno polje, namesto infamous Novigrad, ki je vedno bil cpu heavy. Vsi ostali reviewi zgledajo amatersko, v primerjavi z DF, je pa res, da je DF izključno fokusirov gaming. Upam, da uploudajo tudi za 3600 in 3900x.

meho7 ::

neo5468 je izjavil:

Something something not all cores are created equal xD.

Končno review, ki ni samo graf z avg in min, ampak real time performance z framerate/frametime grafi overlayani z intlom, kjer res lepo vidiš dipe v specifičnih gameplay primerih (Metro Exodus) in ne samo benchmarki. Celo na 1440p in 4k, tudi ko si gpu bound. V nekaterih primerih je 1440p celo bolj smooth kot 1080p, kar se tiče frametime dropa, fpsji pa podobni kot 1080p. Kot kaže je DF tudi edini, ki je testirov witcherja v novigradu?

https://www.guru3d.com/articles_pages/a...

200 fps average 9900k in 3700x my ass. Kot kaže so igral samo prvih 5 minut, ko so šli čez eno polje, namesto infamous Novigrad, ki je vedno bil cpu heavy. Vsi ostali reviewi zgledajo amatersko, v primerjavi z DF, je pa res, da je DF izključno fokusirov gaming. Upam, da uploudajo tudi za 3600 in 3900x.

Najbolj smesno je da nekateri uporabljajo in-game benchmark tool, ki je zglitchan do amena pri nekaterih igrah.
In potem pridemo do taksnih rezultatov
SOTTR
In game benchmark tool


Actual gameplay benchmark

neo5468 ::

Tudi Rise of the Tomb Raider je imel sfejlan benchmark. Ko je šel benchmark čez Geothermal Valley, je vsem cpujom/gpujom kazalo 100+ fps, ko si pa dejansko se tam sprehajal v igri, so bili pa drastično nižji fpsji, zato je Digital Foundry rajši naredil en gameplay run skozi Geothermal Valley in pobiral tiste modre zadeve, da so dobili bolj accurate številke.

meho7 ::

Predator X ::

meho7 je izjavil:



ima der8auer boljso zadevo.

se en review
https://wccftech.com/review/amd-ryzen-7...

Mr.B ::

meho7 je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Something something not all cores are created equal xD.

Končno review, ki ni samo graf z avg in min, ampak real time performance z framerate/frametime grafi overlayani z intlom, kjer res lepo vidiš dipe v specifičnih gameplay primerih (Metro Exodus) in ne samo benchmarki. Celo na 1440p in 4k, tudi ko si gpu bound. V nekaterih primerih je 1440p celo bolj smooth kot 1080p, kar se tiče frametime dropa, fpsji pa podobni kot 1080p. Kot kaže je DF tudi edini, ki je testirov witcherja v novigradu?

https://www.guru3d.com/articles_pages/a...

200 fps average 9900k in 3700x my ass. Kot kaže so igral samo prvih 5 minut, ko so šli čez eno polje, namesto infamous Novigrad, ki je vedno bil cpu heavy. Vsi ostali reviewi zgledajo amatersko, v primerjavi z DF, je pa res, da je DF izključno fokusirov gaming. Upam, da uploudajo tudi za 3600 in 3900x.

Najbolj smesno je da nekateri uporabljajo in-game benchmark tool, ki je zglitchan do amena pri nekaterih igrah.
In potem pridemo do taksnih rezultatov
SOTTR
In game benchmark tool


Actual gameplay benchmark

Zdej pa ne znajo vec bencmarkat, ko rezultati nniso 50% v prid intlu... lol
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Predator X ::

neo5468 je izjavil:

Something something not all cores are created equal xD.

Končno review, ki ni samo graf z avg in min, ampak real time performance z framerate/frametime grafi overlayani z intlom, kjer res lepo vidiš dipe v specifičnih gameplay primerih (Metro Exodus) in ne samo benchmarki. Celo na 1440p in 4k, tudi ko si gpu bound. V nekaterih primerih je 1440p celo bolj smooth kot 1080p, kar se tiče frametime dropa, fpsji pa podobni kot 1080p. Kot kaže je DF tudi edini, ki je testirov witcherja v novigradu?

https://www.guru3d.com/articles_pages/a...

200 fps average 9900k in 3700x my ass. Kot kaže so igral samo prvih 5 minut, ko so šli čez eno polje, namesto infamous Novigrad, ki je vedno bil cpu heavy. Vsi ostali reviewi zgledajo amatersko, v primerjavi z DF, je pa res, da je DF izključno fokusirov gaming. Upam, da uploudajo tudi za 3600 in 3900x.



No no ...DF tud dela velike napake. Kao profesionalni reviewi.
Glede tomb raiderja je pa problem DX12+nvidia z AMD dx12 boš dobil že z ryzen 1000 preko 100fpsjev v gameplayu.



neo5468 ::

Aja oprosti, samo Predator ima pravilne reviewe. Kje se subscribam drugač? Rad bi ta knowledge.

Predator X ::

neo5468 je izjavil:

Aja oprosti, samo Predator ima pravilne reviewe. Kje se subscribam drugač? Rad bi ta knowledge.


No no, ne bit otročji. Vsak se sam zapiči v svoj review. Prav tako samo podpiraš našega otroka meho7

Predator X ::



preglej celoten video.


Jst upam, da zrihtajo tale driver čim prej... ker bi rad probal malce RTX v BF5.

FlyingBee ::

Ne, resno, kje imaš lasten review, ki bi ovrgel drugega?

meho7 ::


Ryzen 2600 vs 3600 / Vega 56

Upam, da nekateri koncno spregledajo kaksen fail je bil 1st gen ter refresh za gaming

FireSnake ::

Zakaj že?

Threadripperji oktobra:
https://www.techpowerup.com/257483/amd-...

Jesen bo vroča! :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Wrop ::

Saj ni niti videa pogledal. Če bi, potem ne bi prišel do takih zaključkov.

RegulusDraco ::

Najboljši quote vseh časov:

" And most importantly, don't EVER come onto the AMD reddit with your problems and start making claims that AMD is failing miserably or that they've failed completely. They JUST released their new CPUs, give them some fking time to fix the problems before you cry wolf and potentially lead other people away from buying an AMD product.


haha :D
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

FireSnake ::

they've failed completely

Resno: kaj sem jaz zamudil?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tikitoki ::

neo5468 je izjavil:

Something something not all cores are created equal xD.

Končno review, ki ni samo graf z avg in min, ampak real time performance z framerate/frametime grafi overlayani z intlom, kjer res lepo vidiš dipe v specifičnih gameplay primerih (Metro Exodus) in ne samo benchmarki. Celo na 1440p in 4k, tudi ko si gpu bound. V nekaterih primerih je 1440p celo bolj smooth kot 1080p, kar se tiče frametime dropa, fpsji pa podobni kot 1080p. Kot kaže je DF tudi edini, ki je testirov witcherja v novigradu?

https://www.guru3d.com/articles_pages/a...

200 fps average 9900k in 3700x my ass. Kot kaže so igral samo prvih 5 minut, ko so šli čez eno polje, namesto infamous Novigrad, ki je vedno bil cpu heavy. Vsi ostali reviewi zgledajo amatersko, v primerjavi z DF, je pa res, da je DF izključno fokusirov gaming. Upam, da uploudajo tudi za 3600 in 3900x.


ocitno si preneumen, da bi dojel, kaj je tip povedal. To je dost znacilno za take radikalne fanboje:)

FlyingBee ::

FireSnake je izjavil:

Zakaj že?

Threadripperji oktobra:
https://www.techpowerup.com/257483/amd-...

Jesen bo vroča! :)

AMD has the option to deploy up to 64 CPU cores across eight 7 nm "Zen 2" chiplets
12 in 16 jedrnike bodo Ryzen kupovali, 24 in več pa TR.

neo5468 ::

DF review mi je všeč, ker je drugačen in niso samo grafi z avg, min in .1 lows, ampak primeri padcov v praktičnem gameplayu tudi pri višjih resolucijah, ki kaže težave tudi pri intlu. Nobenega meho7 ne podpiram. Jaz sem še vedno najbolj nevtralen na tem forumu, ker mi dol visi kateri vendor je bojši.

Edino Predator me je zmotil, ker če se spomnim, je tudi za 1st ali 2nd gen ryzen konstantno govoril, kako so popolnoma vsi reviewi nesposobni in ima samo on prave številke. Mislim, da je tudi edini, ki je razlagal kako je r5 1600 isto hiter, oziroma celo hitrejši v igrah kot 8400, ter da moraš kupit zraven 300EUR rame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

neo5468 ::

https://slo-tech.com/forum/t737786/p618...

Tole je recimo 1 primer, kjer si bil delusional in folk v temi se je strinjal. Ne najdem trenutno več primerov, ampak si dostikrat zašel v svoje fantazije.

Rad bi tudi omenil, da mi je bil pri DF všeč methodology in kako so testirali cpu bottleneck. Za številke, ki so jih dobili, si pa lahko sami razlagate, ker meni je vseeno. Če bi že rad pokazal prst na fanboye, so to D3m, Mr.B in Predator. Treerja ne štejem, ker je bil itak trol. Firesnake in Flyingbee se tut toučeta med sabo. Ampak to je cela fora pridt na tak cesspool forum, ker je pač entertainment. Sem ne prideš za nasvet, kaj kupit, si nor? Pač Predator je takrat kupil 1700 in sedaj ga hočeš zagovarjat na vse načine, da niti približno ni inferioren intlu. Meanwhile, Alex iz DF, ki ima 1700x in 2080ti, je večkrat v videu in na twitterju omenil, kako ga 1700 nazaj vleče, tudi pri večjih resolucijah.

Mr.B ::

neo5468 je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/t737786/p618...

Tole je recimo 1 primer, kjer si bil delusional in folk v temi se je strinjal. Ne najdem trenutno več primerov, ampak si dostikrat zašel v svoje fantazije.

Rad bi tudi omenil, da mi je bil pri DF všeč methodology in kako so testirali cpu bottleneck. Za številke, ki so jih dobili, si pa lahko sami razlagate, ker meni je vseeno. Če bi že rad pokazal prst na fanboye, so to D3m, Mr.B in Predator. Treerja ne štejem, ker je bil itak trol. Firesnake in Flyingbee se tut toučeta med sabo. Ampak to je cela fora pridt na tak cesspool forum, ker je pač entertainment. Sem ne prideš za nasvet, kaj kupit, si nor? Pač Predator je takrat kupil 1700 in sedaj ga hočeš zagovarjat na vse načine, da niti približno ni inferioren intlu. Meanwhile, Alex iz DF, ki ima 1700x in 2080ti, je večkrat v videu in na twitterju omenil, kako ga 1700 nazaj vleče, tudi pri večjih resolucijah.

Lep dan ti #elim, koliko teh verodstojnih testov z 720p si pa naüel ob izidu Zen in Zen+ öe smo ravno pravega kljuba..
PS tudi priporoöilo je nakup AMD Rx 5700 , no takoj ko pride non Blower izvedba... in
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

neo5468 ::

Problem je, da ti nisi razumel zakaj 720p test obstaja, še posebej na počasnejši grafični. Ti si gledal samo na to, kako noben ne igra na tej resoluciji in to je to. Legit tvoji možgani ne sfolgajo. Še predator se lahko tukej strinja z mano.

Jarno ::

Kot zanimivost omenjam, da sploh ni slabo igrati pri malce nižji ločljivosti, recimo 900p, če potem uporabiš kakšen ReShade in sharpening shader. Dobiš skoraj 50% višje FPS-je. Izogneš pa se tudi včasih čudnim artifaktom privzete ločljivosti.
OK 720p testiranje je lahko legit zadeva. Samo nima toliko praktično informativne vrednosti za celoten setup.
Sicer pa me bolj kot to moti, da na grafe rinejo z navitimi procesorji, GN celo 5.2GHz (ne pri vseh benchih, verjetno ni stabilen OC).
Izguba garancije pa to...:)
#65W!

FireSnake ::

Na X470 matičnih bo potreben nov BIOS (AGESA od AMDja), da bodo hitri RAMi lahko delali na nazivnih frekvencah.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

neo5468 je izjavil:

DF review mi je všeč, ker je drugačen in niso samo grafi z avg, min in .1 lows, ampak primeri padcov v praktičnem gameplayu tudi pri višjih resolucijah, ki kaže težave tudi pri intlu. Nobenega meho7 ne podpiram. Jaz sem še vedno najbolj nevtralen na tem forumu, ker mi dol visi kateri vendor je bojši.

Edino Predator me je zmotil, ker če se spomnim, je tudi za 1st ali 2nd gen ryzen konstantno govoril, kako so popolnoma vsi reviewi nesposobni in ima samo on prave številke. Mislim, da je tudi edini, ki je razlagal kako je r5 1600 isto hiter, oziroma celo hitrejši v igrah kot 8400, ter da moraš kupit zraven 300EUR rame.


Imaš frametime. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

s1m0n ::

FireSnake je izjavil:

Na X470 matičnih bo potreben nov BIOS (AGESA od AMDja), da bodo hitri RAMi lahko delali na nazivnih frekvencah.


Pa, da ne bo PCIe 4 :)

Mr.B ::

neo5468 je izjavil:

Problem je, da ti nisi razumel zakaj 720p test obstaja, še posebej na počasnejši grafični. Ti si gledal samo na to, kako noben ne igra na tej resoluciji in to je to. Legit tvoji možgani ne sfolgajo. Še predator se lahko tukej strinja z mano.

Razsvetli me... kdaj so bili nazadnje tako mnozicni 720p benchmarki ? Ker sem skoraj 100% da nobenega na forumu na zanimajo , no ni zanimal test 3400g, ki pri 720p na low dosega tudi 100FPS.
Ce hoces raw power je celo super pi in gora testov ki testirajo eno ali vec jeder. Tisti ki pa v letu 2019 igrajo na 720p ali celo 900p, no se bom zadrzal, ke zagotovo obstajajo izjeme, ki pa zagotovo nebi kupile Zen2.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Mr.B je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Problem je, da ti nisi razumel zakaj 720p test obstaja, še posebej na počasnejši grafični. Ti si gledal samo na to, kako noben ne igra na tej resoluciji in to je to. Legit tvoji možgani ne sfolgajo. Še predator se lahko tukej strinja z mano.

Razsvetli me... kdaj so bili nazadnje tako mnozicni 720p benchmarki ? Ker sem skoraj 100% da nobenega na forumu na zanimajo , no ni zanimal test 3400g, ki pri 720p na low dosega tudi 100FPS.
Ce hoces raw power je celo super pi in gora testov ki testirajo eno ali vec jeder. Tisti ki pa v letu 2019 igrajo na 720p ali celo 900p, no se bom zadrzal, ke zagotovo obstajajo izjeme, ki pa zagotovo nebi kupile Zen2.

Neo, spet je potrdil tvoja dognanja, še vedno mu ne sede.

s1m0n je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Na X470 matičnih bo potreben nov BIOS (AGESA od AMDja), da bodo hitri RAMi lahko delali na nazivnih frekvencah.


Pa, da ne bo PCIe 4 :)

X470 je takoj za x570 pa še vedno ni biosa, ki bi podpiral hitre rame na nazivnih.

Kdor zares rabi pcie4, ga ne zanimajo take spekedrane rešitve, tudi če so legit.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

FlyingBee ::

Msi je pripravil b450 ploščo, ki 3000 ryzne podpira out of box, idealno za tiste, ki jim posodabljanje biosa ne diši, še posebej, če že nimajo ryzna.
https://www.techpowerup.com/257485/msi-...

scipascapa ::

in to še za isto ceno baje.

Izi ::

Se mi je zdelo, da se MSI ne bo sprijaznil s tistim špartanskim črno belim BIOSom :D
Sedaj ga bodo lahko spet pimpali da se bo vse bliskalo :))
Seveda bo treba kupiti "novo staro" MAX matično ploščo, da boš lahko užival v popolnem BIOSu. Vprašanje kaj to pomeni za stare ne MAX matične. Se bodo sploh trudili in še naprej popravljali stari 16 MB BIOS ali pa bodo BIOS pilili samo na novim MAX-icah.

Jaz sem že nabavil ASUS Prime X470-PRO, ki ima že ves čas 32MB. Upam, da bo ASUS še kaj posodabljal BIOS na teh starih matičnih.

dolenc ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

Izi ::

Skoraj gotovo bo moral ASUS posodabljati svoje BIOSe, če ne drugega zaradi pritiskov AMDja, ker imajo trenutni ASUS BIOSi na X470 in B450 še vedno polno PCIe 4.0 podporo :P

FlyingBee ::

Whats wrong with that picture?

hojnikb ::

wall power. totalno irelavantno, ce ne ves tudi preostalih komponent (napajalc, plata itd..)
#brezpodpisa

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Whats wrong with that picture?

Ja nastavili so 95 W power limit, na amd-ju pa auto.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

meho7 ::

AGESA 1.0.0.3ABA is bugged and has been pulled

FlyingBee ::

hojnikb je izjavil:

wall power. totalno irelavantno, ce ne ves tudi preostalih komponent (napajalc, plata itd..)

Kako to misliš? To niso rezultati enega forumaša na domači mašini. Imajo napisano katere komponente so uporabili in razen cpu in plate, je pri vseh enako, rezultati so primerljivi na istem grafu.

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

hojnikb je izjavil:

wall power. totalno irelavantno, ce ne ves tudi preostalih komponent (napajalc, plata itd..)

Kako to misliš? To niso rezultati enega forumaša na domači mašini. Imajo napisano katere komponente so uporabili in razen cpu in plate, je pri vseh enako, rezultati so primerljivi na istem grafu.

Hm, zadeva ni v smislu flat earth mentalitete. Relano doticna igra kuri maximalno stiri jedra, torej kaj mislis koliksna je poraba i9 all 4 core boost? Od tu dalje ba google..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

neo5468 je izjavil:

Firesnake in Flyingbee se tut toučeta med sabo.


Midva se nič ne tolčeva. Vedno je ista zgodba: sikne neumnost. Ko ga povprašam naj razloži pa tišina :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Ne, primer je za cel sistem, razlika je med matičnimi ploščami in procesorji, igra pa je ista.

FireSnake je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Firesnake in Flyingbee se tut toučeta med sabo.


Midva se nič ne tolčeva. Vedno je ista zgodba: sikne neumnost. Ko ga povprašam naj razloži pa tišina :))

Preveč se tolažiš s to edino svojo razlago situacij.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Ne, primer je za cel sistem, razlika je med matičnimi ploščami in procesorji, igra pa je ista.

igra kuri 4 jedra, kaj ti tocno ni jasno? A mislis da bo poraba kot da bi imel ln2 all core 5Ghz.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

4 jedra na vseh procesorjih, a ne!
««
387 / 612
»»