» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
3 / 610
»»

D3m ::

FX-6300 je 110€.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Napajalc je izjavil:

Kako ne? i3 = 130e, fx 8320 = 130e. misilm da je jasna izbira za budget gamerja.


Aha, iz katere platforme bi pa prisel ta budget gamer, da bi se mu ti splacalo nabavit?

D3m je izjavil:

FX-6300 je 110€.


Vidis, to je enih 50€ prevec, da bi bil sploh omembe vreden.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

gddr85 ::

ja, če nucaš več jeder je čist ok, če se seveda ne vrti vse okrog špilov in štetja fps-ov

D3m ::

Preveč? Preveč je karkoli s ceno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

D3m je izjavil:

Preveč? Preveč je karkoli s ceno.



Pri AMDju to drzi kot pribito. Za vse njihove zadeve :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PredatorX ::

Dr_M je izjavil:

D3m je izjavil:

Preveč? Preveč je karkoli s ceno.



Pri AMDju to drzi kot pribito. Za vse njihove zadeve :))


Kaj tebi ni jasno?

D3m ::

Nisem tako misli. Ampak ok, 100 ljudi...100 ahhh saj veste.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

PredatorX je izjavil:

Dr_M je izjavil:

D3m je izjavil:

Preveč? Preveč je karkoli s ceno.



Pri AMDju to drzi kot pribito. Za vse njihove zadeve :))


Kaj tebi ni jasno?


A ti jest slucajno zgledam, kot da mi kaj ni jasno? :))
Ubistvu mi res neki ni...kako lahko kdorkoli na kakrsn koli nacin zagovarja to sranje, ki ga amd dela zadnje case. Samo to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PredatorX ::

Igram mnogo iger pa neopazim razlike me i7 in FX 6300. Očitno si samo ti tega mnenja... FX 6300 je čist OK budget gaming CPU. Večji problem je stara platforma.

D3m ::

To pa zato, ker ne primerjaš obeh na 1024 x 768. :P Ufff.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

>Igram mnogo iger pa neopazim razlike me i7 in FX 6300.

brez resolucije, nastavitev in grafične kartice je taka izjava čist mimo.

> Ubistvu mi res neki ni...kako lahko kdorkoli na kakrsn koli nacin zagovarja to sranje, ki ga amd dela zadnje case. Samo to.

Treba je zagovarjat underdoga. Kolikorat vidim izjave "sem kupo amd, ker podpiram to firmo"....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Morate vedeti, da ima hojnik fetiš na specs. Pa čeprav je AMD čisto ok. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Če bi mel fetiš na specs, bi bil allover FX-9590. 8MB keša wooooooot, 8 jeder woooooooooooot, 5GHZ GET OUT !!

:)
#brezpodpisa

D3m ::

No vidite. Še sam pravi, da je ok. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Odličen procesor za mrzle zimske dni :)
#brezpodpisa

Sami ::

D3m je izjavil:

Morate vedeti, da ima hojnik fetiš na specs. Pa čeprav je AMD čisto ok. :)


To je že dolgo znano, samo da je "intel" pa je top, če tudi bogi i3...:D

Že dolgo imam 1090T in vse igre bp prebavlja, sosed ima 3770k in enako grafo pa ne opazim razlike. Za tale denar je AMD odličen price/performance.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

AMD je _bil_ odličen price/performance. Dejte si dinozavri to že enkrat dopovedat.

Ko budget i3 redno šišne 220W pošasti, potem veš, da te je povozil čas.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

>Igram mnogo iger pa neopazim razlike me i7 in FX 6300.

brez resolucije, nastavitev in grafične kartice je taka izjava čist mimo.

> Ubistvu mi res neki ni...kako lahko kdorkoli na kakrsn koli nacin zagovarja to sranje, ki ga amd dela zadnje case. Samo to.

Treba je zagovarjat underdoga. Kolikorat vidim izjave "sem kupo amd, ker podpiram to firmo"....


Igram MMO, LoL, GTA V, BF4, TOXIKK, CS:GO... res je, da je FX navit na 4.5GHz medtem ko i7 na 3.8GHz.
Tud primerjava v BF4 shanghai siege je 720P DX11 win8.1 je FX kr lepo na ravni stock i7. Zdj lihk točne primerjave nebom delal... no sem pa naredil v prazni mapi 720P oz. še manjši pa je blo samo 5-10% razlike. Zdej vse je blo testiran na AMD grafični Dx11/mantle... nevem kako deluje na NVIDI-ji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

D3m ::

Da ne bo hude krvi. Čeprav si lastim AMD pišem pravkar na mašini i5 Sandy. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

SuperVeloce ::

PredatorX je izjavil:

Igram mnogo iger pa neopazim razlike me i7 in FX 6300. Očitno si samo ti tega mnenja... FX 6300 je čist OK budget gaming CPU. Večji problem je stara platforma.

aha... pol si se pa zbudu. Ne igramo vsi CS:GO. Če je opazna razlika med navitim 8320 in i7 4770, potem je tudi tukaj, sploh nenavit 6300. Hell, še bolj panika je, ko ti fps na FX procu pade krepko pod 40, da je neigralno (kaj šele stabilen vsync)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

"Ko budget i3 redno šišne 220W pošasti, potem veš, da te je povozil čas."

to pomoje izključno velja samo za gaming, kjer pa stvar nuca mt, pa ne more i3 kar tako šišat....pač, čist odvisno za kaj boš nucal cpu (ne bi pa osebno nikol vzel fx9 220w ;((, ne vem kaj so pri amd mislili)

hojnikb ::

Seveda, v multithread je seveda zgodba drugačna...
#brezpodpisa

PredatorX ::

SuperVeloce je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Igram mnogo iger pa neopazim razlike me i7 in FX 6300. Očitno si samo ti tega mnenja... FX 6300 je čist OK budget gaming CPU. Večji problem je stara platforma.

aha... pol si se pa zbudu. Ne igramo vsi CS:GO. Če je opazna razlika med navitim 8320 in i7 4770, potem je tudi tukaj, sploh nenavit 6300. Hell, še bolj panika je, ko ti fps na FX procu pade krepko pod 40, da je neigralno (kaj šele stabilen vsync)


In kje ti pade pod 40 FPS-jev?
Ja MMO res
Ostale igre pa ne.

Bf4 recimo tu bi imel i3 kr probleme za 50-55 fps-jev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Napajalc ::

Bistvo je da FX 8320 na 4.7 ghz lepo poganja 2x gtx 980 v cryengine na visoki resoluciji (ima manj dropov kot i5, kar je bistvo), se pravi bo ta procesor preživel še dve nadgradnji grafične kartice pri normalnem uporabniku (normalen uporabnik = r9 270-280).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

Pro_moted ::

Kolko je že, 3, 4 leta nazaj ? sem nabavil za tistih 120 evrov FX 8120, in ga dal na 3,8 Ghz in pozabil na njega. Od takrat naprej igram vse igre na full HD, brez problema, sploh se ne sekiram za procesor, ker ni klecnil še pri nobeni. Izkoristim ga tudi za renderiranje in 3D modeliranje, pravtako brez težav. Medtem pa že 4 leta berem pametnjakoviče na forumu, kako je njihov Pentium oh in sploh, AMD-ja se pa ne splača kupovat in da je nujno potrebno dat 200-300 evrov za Intela , da lahko igraš igre.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

D3m ::

Uuuuu FX-8120 nice. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

sirotka ::

Sam sem menjal fx 8120 za i5 2500k pred kratkim, ker sem v PlanetSide-u 2 na FX-u imel min tam okoli 11FPs, po spreminjanju nastavitev in navitju okoli 20. Na i5 (zaenkrat še nenavit) pa redko pade pod 50, z boljšimi grafičnimi nastavitvami. Tako, da razlike so precejšnje v vseh igrah, ki so odvisne od procesorja. Igre, ki so odvisne bolj kot ne samo od GPU-ja, pa jasno delajo podobno tako na i3, kot na i7 ali FX.

D3m ::

Zanimivo. Drugim dela na 60 fps. Spet enim ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PredatorX ::

D3m je izjavil:

Zanimivo. Drugim dela na 60 fps. Spet enim ne.


pri PS2 je kr odvisen kolk je igralcev. Intel dela pa verjetno 50% hitreje...

D3m ::

Torej je koda igre bolj za IPC, kot pa multi-thread. Žalostno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

Sj takih iger je veliko. Pa tudi DX11 ne pomaga, glede na to da so draw klici samo na enem jedru.
#brezpodpisa

PredatorX ::

Naredil majhen test me i7 3.8GHz in FX 6300 4.5GHz. Lahko povem, da je bil i7 občutno hitrejši 30% no minimum okol 50%. Nevem kako mu je padlo do 11 FPS-jev.... nvm. PS2 je kr hodič testirat.

SuperVeloce ::

In kakšen i7 je to? Model, arhitektura, turbo?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

PredatorX ::

SuperVeloce je izjavil:

In kakšen i7 je to? Model, arhitektura, turbo?


i7 377 turbo je na 3.8GHz ... no neuporabljam turbota sem nastavil vsa jedra na 3.8GHz

Leprechaun ::

D3m je izjavil:

FX-6300 je 110€.


Jaz sem ravno včeraj za kolega vzel 9370 iz Nemčije za dobrih 100€, 110€ za FX 6300 je absurd (sam sem pred 2 letoma dal zanj 90€).
Sicer pa za igre je FX 6300 super, ampak za primerno ceno.
*************************************************************

gddr85 ::

upam, da ima kolega spodobno plato, hlajenje in psu :D, če ne mu zna že na stock throttlat

hojnikb ::

vsaj 8 faz (torej nujno 990x ali bolše)
Sicer bo veselica z to 220W pošastjo
#brezpodpisa

Leprechaun ::

Ima 990 XA, gold napajalnik in Akasa Venom hlajenje, tako, da mu ne bo hudega.
Sicer pa se procesor zlahka za 0,05-0,1V undervolta, turbo izklopi (ker AMD pretirava z stock voltažo) in večina problemov izgine - je isto sranje kot navit 8230 s tem, da v idle ne porabi toliko energije.
*************************************************************

PredatorX ::

dexterboy ::

Pro_moted je izjavil:

Kolko je že, 3, 4 leta nazaj ? sem nabavil za tistih 120 evrov FX 8120, in ga dal na 3,8 Ghz in pozabil na njega. Od takrat naprej igram vse igre na full HD, brez problema, sploh se ne sekiram za procesor, ker ni klecnil še pri nobeni. Izkoristim ga tudi za renderiranje in 3D modeliranje, pravtako brez težav. Medtem pa že 4 leta berem pametnjakoviče na forumu, kako je njihov Pentium oh in sploh, AMD-ja se pa ne splača kupovat in da je nujno potrebno dat 200-300 evrov za Intela , da lahko igraš igre.


+1 8-)

Intel gor ali pa dol... že tretje leto furam 6300, ne pogrešam nič hujšega. Edini fetiš bi bil 8320E, ko bi task manager pokazal osem kolon :)) Kar bi 990FXA-UD7 komot prebavila.
Ampak vem, da računalnik VELIKO hitreje pospešim na diskovnem področju, kot pa na procesorskem delu. Več jeder rabim za virtualke. Grafična me ne gane toliko kot nesramnost Nvidie, da ne dovoli istočasno še AMD grafikulje... Rama je pa 24 GB itak dovolj.

In seveda se z zgornjim postom najgloblje pardoniram intel fanom, ker rabijo take proce za pretok krvi v "rastoči" organ. Meni se dvig... na hude bejbe :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Jst ::

Whatever floats your boat.

Za virtualke bi pa največ profitiral z kakšnim novejšim Xeonom, performance and power wise.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

power wise bo naredil z novim pralnim strojem ali hladilnikom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PredatorX ::

Zanimivo je, da ta nova "ZEN" jedra izgledajo tako kot "Jaguar" jedra. Podoben dizajn "OOO"... glede nato, da je excavator 23% manjši od steamrollerja oz. excavator modul tako velik kot single core HASWELL-a zgleda tale "ZEN" kr vredu. Me prav zanima če bodo naredili kakor je treba... mogoče ga še kupim.

Mogoče pa je samo en res hardcore fanboy povečal jaguar jedro :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

hojnikb ::

Sj tudi bulldozer je out of order
#brezpodpisa

PredatorX ::

Zdej je najprej R300, potem excavator oz. carrizo, potem pa bo tu skylake, novoleto :) in nato šele ZEN. AMD-ju mora tokrat res uspeti, so sposobni,... res nebi rad videl samo INTEL znamke :). Tko, da upam, da ZEN arch uspe. ZEN jedra + HBM + GCN (HSA), mora bit kr dobra kombinacija na 14nm tud za 1080P gaming.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Dr_M ::

No evo, kot sem napovedal, za desktop bodo 4 in 8 jedrni in ne 16 in nevem kaksne pravljicne stevilke so prihajale ven.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PredatorX ::

Dr_M je izjavil:

No evo, kot sem napovedal, za desktop bodo 4 in 8 jedrni in ne 16 in nevem kaksne pravljicne stevilke so prihajale ven.


NIč še ni napovedano... vendar se strinjam stabo.

PredatorX ::

Brane22 ::

Dobro. 4 prava Zen jedra na APUju so videti veliko bolje od 4-ih pol-jeder Piledriverja.

L3 je pa še zraven. Čeprav, tako kot prej tudi to so samo hear-say zadeve.

Ampak če sklepamo po preteklih "leakih" Bulldozerja, se verjetno tudi ti približujejo resnici.

Meni je QC čisto zadosti. Če zraven dobim HSA GPU z ustreznimi driverji ( ki pospešeno prihajajo za Linux), solidnim L3 in memory controllerjem, čisto kul.

Če kdo hoče več, bo vzel diskretni octal-core. Če hoče še več, bi vzel Opterona.

Dr_M ::

Mene zanima, ce bo to slo vse skupaj na FM3 podnozje, ali bo za bolj zmogljive drugacno.
Iz tistega slajda bi sklepal nekako tako:
- do 8 jedrni z L3 predpomnilnikom in brez gpu
- do 4 jedrni brez L3 + gpu
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
3 / 610
»»