» »

Tekmovanje iz programiranja

Tekmovanje iz programiranja

chrispy ::

Hoj, prijavil sem se na tekmovanje iz programiranja v srednji šoli. Tisti ki ste se tega tekmovanja že udeležili, kakšnega tipa so naloge(podobne tistim na projecteuler? )? So morda pole iz prejšnih let kje objavlene na spletu?
  • polepsal: Mavrik ()

tx-z ::

Morda bi lahko zaupal še podatek na keri srednji šoli si.
tx-z

chrispy ::

aja sej res :p vegova

Janac ::

Iz izkušenj mojih sošolcev ti lahko zaupam, da so naloge celo v prvi skupini zelo težke.

shadeX ::

Maš kak link mogoče do kakšne naloge? :P

Janac ::

Jaz? Se bom pozanimal...

chrispy ::

daj prosim se, da malo vidim.

shadeX ::

Please do. Meni bi tudi prišla prav kakšna vaja :)

Smurf ::

Primer klik (na tej strani se lahko najde tudi starejse). Naloge niso spet tako tezke, je pa res, da so tradicionalno bolj uspensi dijaki iz kaksnih naravoslovnih gimnazij, kot pa tehnicnih srednjih sol.

Janac ::

Smurf je izjavil:

Primer klik (na tej strani se lahko najde tudi starejse). Naloge niso spet tako tezke, je pa res, da so tradicionalno bolj uspensi dijaki iz kaksnih naravoslovnih gimnazij, kot pa tehnicnih srednjih sol.

matematika+logika

mihibo5 ::

chrispy je izjavil:

hoj, prijavil sem se na tekmovanje iz programiranja v srednji šoli. Tisti ki ste se tega tekmovanja že udeležili, kakšnega tipa so naloge(podobne tistim na projecteuler?)? So morda pole iz prejšnih let kje objavlene na spletu?


Ti povem iz prakse, da če nimaš veliko izkušenj v programiranju, ne boš dosegel veliko. Prav tako se je zgodilo meni lani v prvi skupini. Sicer sem se takrat šele začel učiti programiranja, tako da upam, da bo letos bolje.

Isotropic ::

Janac je izjavil:

Smurf je izjavil:

Primer klik (na tej strani se lahko najde tudi starejse). Naloge niso spet tako tezke, je pa res, da so tradicionalno bolj uspensi dijaki iz kaksnih naravoslovnih gimnazij, kot pa tehnicnih srednjih sol.

matematika+logika

glede na une naloge v pdf (recimo uniforme) bi rekel, da prej poznavanje osnovnih programskih struktur (array, dict...), kot pa veliko mate in logike.

dasf ::

Odgovore piši v psevdokodi ali pythonu, da ne izgubljaš časa z balastom.

Yacked2 ::

jaz sem se 2x udeležil tega tekmovanja, da prideš naprej na državnega ni nobenega problema, potem naprej za srebrno priznanje dobi približno polovica vseh, ki so se uvrstili naprej. Za zlatega se je pa treba kar potrudit. Poznam človeka, ki je zmagal in je pisal v Pythonu ja, jaz pa sem se z Javo močno približal zlati.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

chrispy ::

izbira jezika ni pomembna? sicer sem še bolj začetnik samo vseeno. v kakšnem php ju je lažje rešit kakor v c ju recimo.

Yacked2 ::

chrispy je izjavil:

izbira jezika ni pomembna? sicer sem še bolj začetnik samo vseeno. v kakšnem php ju je lažje rešit kakor v c ju recimo.


izbira jezika ni pomembna, saj je sintaksa ne ocenjuje, razen na 3. stopnji, ker mora program delovati. Pišeš lahko v psevdo kodi, kar niti ni slab pristop.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

chrispy ::

kaj pa literatura? je dovoljena? da bi imel dokumentacijo jezika če kakšno sintakso pozabim bilokaj...

SimplyMiha ::

Za tekmovanje iz programiranja je bistvena sposobnost reševanja problemov; ocenjuje se zlasti pristop k rešitvi. Kot na primer problem trgovskega potnika.

Psevdokoda je praviloma OK, dokler je izvedljiva s kodo.

garamond ::

chrispy je izjavil:

kaj pa literatura? je dovoljena? da bi imel dokumentacijo jezika če kakšno sintakso pozabim bilokaj...
Na hitro sem prebral navodila in za 3. stopnjo je dovoljena vsaj dokumentacija za program, mislim pa da tudi literatura.

Sicer je pa za 1. in 2. stopnjo, ko se piše psevdokodo, več kot odličen en sicer nenavaden programski jezik. S katerim hkrati še vadimo poezijo: Shakespeare (programming language) @ Wikipedia
Romeo, a young man with a remarkable patience.
Juliet, a likewise young woman of remarkable grace.
Ophelia, a remarkable woman much in dispute with Hamlet.
Hamlet, the flatterer of Andersen Insulting A/S.
                   Act I: Hamlet's insults and flattery.
                   Scene I: The insulting of Romeo.
[Enter Hamlet and Romeo]
Hamlet:
You lying stupid fatherless big smelly half-witted coward! You are as
stupid as the difference between a handsome rich brave hero and thyself!
Speak your mind!
You are as brave as the sum of your fat little stuffed misused dusty
old rotten codpiece and a beautiful fair warm peaceful sunny summer's
day. You are as healthy as the difference between the sum of the
sweetest reddest rose and my father and yourself! Speak your mind!
You are as cowardly as the sum of yourself and the difference
between a big mighty proud kingdom and a horse. Speak your mind.
Speak your mind!
[Exit Romeo]

Yacked2 ::

chrispy je izjavil:

kaj pa literatura? je dovoljena? da bi imel dokumentacijo jezika če kakšno sintakso pozabim bilokaj...


Prinesi samo svoje zapiske. Ponavadi tisti, ki prinesejo samo debele bukle c++ ali java bolj malo rešijo.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Isotropic ::

SimplyMiha je izjavil:

Za tekmovanje iz programiranja je bistvena sposobnost reševanja problemov; ocenjuje se zlasti pristop k rešitvi. Kot na primer problem trgovskega potnika.

Psevdokoda je praviloma OK, dokler je izvedljiva s kodo.

mah dvomim, da so lih taki algoritmi na obicajnih tekmovanjih, ker tko izlocis prevelik % tekmovalcev.

lebdim ::

tudi na putki je nekaj nalog iz tekmovanj ...

chrispy ::

ah niso taka tekmovanja zame. biti 3 ure skup skoncentriran za kompom = no go

Janac ::

računalnik ni pogoj kakor sem seznanjen...

mihibo5 ::

chrispy je izjavil:

ah niso taka tekmovanja zame. biti 3 ure skup skoncentriran za kompom = no go


Bodi srečen, da ste imeli računalnik, mi smo na papir pisali...

chrispy ::

no ja :P kakor komu. Mene je bolj to zjebalo sedet 3 ure na stolu. ah sem po eni uri oddal pa naloge domov vzel pa doma v miru rešil ob kavici in vmesnimi pavzami

Yacked2 ::

chrispy je izjavil:

no ja :P kakor komu. Mene je bolj to zjebalo sedet 3 ure na stolu. ah sem po eni uri oddal pa naloge domov vzel pa doma v miru rešil ob kavici in vmesnimi pavzami


Rešuj naloge hitreje pa boš v 1 uri 20 min konec :)
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

lebdim ::

no zanimivo je to ... to sem že enkrat omenil v eni temi -> pisanje programčkov na papir. zame osebno je bilo lažje pisati programčke na računalnik, ker si vedno lahko preveril pravilno sintakso, delovanje, na izpitu / kolokviju / kontrolni nalogi pa tega ne moreš preveriti, razen tako, da greš delat sled programa ...

Yacked2 ::

lebdim je izjavil:

no zanimivo je to ... to sem že enkrat omenil v eni temi -> pisanje programčkov na papir. zame osebno je bilo lažje pisati programčke na računalnik, ker si vedno lahko preveril pravilno sintakso, delovanje, na izpitu / kolokviju / kontrolni nalogi pa tega ne moreš preveriti, razen tako, da greš delat sled programa ...


Na tekmovanju se ocenjuje pravilnost postopka, se pravi, da ti nihče ne bo odbijal točk, če boš pozabil podpičje. V 3. skupini, kjer program mora dejansko delovati, pa lohka program zaženeš.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šolska tekmovanja iz naravoslovja, logike, matematike in kemije letos niso financiran

Oddelek: Šola
143157 (2677) Smurf
»

Srednja Šola

Oddelek: Loža
304430 (3510) loveJDM
»

Kje/kako ste se naučili programiranja? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programiranje
21656311 (40987) DaMachk
»

Izbira srednje šole - Računalništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6014685 (12373) amacar
»

Udeležba na fizikalni olimpijadi (ipho)

Oddelek: Šola
467248 (6103) primorcan

Več podobnih tem