» »

Prepis avtomobila

Prepis avtomobila

IL_DIAVOLO ::

Zdravo,

podedoval sem avto in me zanima, kakšen je zdaj postopek. Imam tudi težavo, ker na sklepu o dedovanju ni navedene šasije in ne morem nič brez nje. Novo zavarovanje bom sklenil preko agenta.

Hvala za odgovore.

Aston_11 ::

Prosi sodišče, da ti pri avtomobilu vpiše še številko šasije.

IL_DIAVOLO ::

In kako dalje...moram najprej prekinit zavarovanje, da lahko z agentom zadevo spraviva v tek?

Sriple Tix ::

Ko ti bo sodišče uredilo zadeve, ki jih morajo urediti oni, pojdi do prvega avto dealerja ali pooblaščenega prodajalca, če ne zaupaš prvim, in za peščico evrov bodo uredil vse ostalo.

Vikking ::

Z pravnomočnim sklepom o dedovanju ter prometno od vozila greš na UE in tam urediš spremembo lastništva. Če zavarovanje vozila še ni poteklo, potem samega zavarovanje še ne rabiš urejati.

IL_DIAVOLO ::

Vikking je izjavil:

Z pravnomočnim sklepom o dedovanju ter prometno od vozila greš na UE in tam urediš spremembo lastništva. Če zavarovanje vozila še ni poteklo, potem samega zavarovanje še ne rabiš urejati.


Kako da ne, če pa je zavarovanje pisano na nekoga drugega, jaz pa bom sedaj lastnik in posledično mora bit zavarovano na mene.

Vikking ::

A ne bi prej uredil spremembo lastništva vozila. Drugo zav. polico ti agent kjerkoli, kadarkoli naredi za 5minut.

BlueXX ::

Ta teden bom kupil rabljen avtomobil - ara je že plačana. S prodajalcem greva nekam na tehnične preglede oz. avtohišo kjer pač delajo prepis... Narediva prepis in on vozilo odjavi.
Zanima me pa to kar sledi: Na internetu sem zasledil, da moraš vozilo ob nakupu prijaviti oz. plačati zavarovanje in cestnino do naslednjega tehničnega pregleda. Jaz bi vozilo registriral šele nekje septembra - oktobra. Vzel bi tiste 3 dnevne preizkusne tablice. Mi je vseeno potrebno plačati cestnino in zavarovanje do naslednjega tehničnega, ali plačam samo tisti strošek preizkusnih tablic cca. 35€?

Hvala!

MIHAc27 ::

Če boš vzel preizkusne, potem seveda ne rabiš zavarovanja in cestnine, ker je v te 3 dni to všteto.

Aja še ena opcija (če od doma do prepisa ni daleč)...Narediš tehnični, pelješ avto domov nato pa naredita prepis. V vsakem primeru zgubiš tablice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530882 (10599) smacker
»

Registracija

Oddelek: Na cesti
91874 (1611) simone
»

nakup avta z 2-ge roke

Oddelek: Na cesti
121540 (1167) Heavy
»

Pred nakupom avtomobila

Oddelek: Na cesti
132017 (1597) AndrejO
»

Nakup rabljenega vozila - katere dokumente potrebujem?

Oddelek: Na cesti
1410947 (10483) Valvoline

Več podobnih tem