» »

Konec podpore za Windows 7

1 2
3
»

BigWhale ::

opeter je izjavil:

Zato pa je Apple tako uspešen, ker že vsaj kakšno desetletje (točneje 14 let, če gledam OS X) ni spremenil lokacijo elementov v samem UI-ju. Samo to nekateri nočejo razumet.


Se zmeraj ni pol tako uspesen kot Windows 8.1 ali pa Windows 8. Kaj sele oba skupaj, kaj sele Windows 7 ali pa Windows XP.

To, da Apple ne spreminja uporabniskega vmesnika oziroma so te spremembe minimalne, se ne pomeni, da je UI tako zelo dober. :)

Spc ::

Nekam hitro ukinjajo podporo.
Če primerjam z serverskimi OS-i, client os-i hitro zgubijo podporo.
 

Malajlo ::

Spc je izjavil:

Nekam hitro ukinjajo podporo.
Če primerjam z serverskimi OS-i, client os-i hitro zgubijo podporo.

Osem let ni dovolj? Ukinjajo podporo za buge. Varnostne popravke bodo še izdajali. In če bo šlo po poti XP, bomo prej na Marsu, preden bodo ukinili še to. Grozno! (polet na Mars je ok)

Spc ::

Malajlo je izjavil:

Spc je izjavil:

Nekam hitro ukinjajo podporo.
Če primerjam z serverskimi OS-i, client os-i hitro zgubijo podporo.

Osem let ni dovolj? Ukinjajo podporo za buge. Varnostne popravke bodo še izdajali. In če bo šlo po poti XP, bomo prej na Marsu, preden bodo ukinili še to. Grozno! (polet na Mars je ok)

Osem let ?

Windows 7 @ Wikipedia

Released to manufacturing: July 22, 2009; 5 years ago
 

krneki0001 ::

Že 5 let je veliko glede na to koliko so se mnogo boljši procesorji in ssd diski razširili v tem času
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Spc ::

hojnikb je izjavil:

To veš, da se da "metro" precej enostavo zaobit ?
In da je tisti vmesnik potem praktično identičen tistemu v win7..

To rano ni res.
V Windows 7 lahko uporabiš classic view, kateri je 100x boljši od tega novega v Win8.
Primer:

Windows 7, kateremu lahko nastavimo barve, fonte, velikost fontov, velikost sliderjev, .. itd itd.. (enako velja za windows xp/server 2003/vista):


Windows 8.1/server 2012 R2, kateremu ne moremo nastaviti nič, microsoft je samo vstavil presete, ki so že noter vgrajeni:


Da sem prišel do podobnega rezultata (classic view) v 8.1/Server 2012 sem porabil vsaj 1 uro v registru in tweakerjih, boljše kot to žal ne gre.
Najbolj me motijo hudo velike ikone za minimize, maximize in close, tega se ne da spremenit.
Medtem ko v Windows XP/Vista/7 lahko komot sami določimo size vseh ikon/gumbov in barv katere bomo uporabljali.

Windows XP/Vista/7 imajo tudi lepši in bolj pregledni design.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Malajlo ::

A veš, da se barva naslovne vrstice spreminja glede na prevladujočo barvo backgrounda? Sploh nimaš vpliva na ta pomemben del operacijskega sistema! Niso ta novi Windowsi za vsakogar, res ne.
Če kaj, je novi design tako, IKEA varianta. Očiščeno nepotrebnih detajlov. Minimalizem rocks!

Spc ::

Malajlo je izjavil:

Minimalizem rocks!

Ja windows 8 ima maximalizem.
Samo poglej kako velike so ikone za minimize, maximize in close, ki se jih ne da zmajnšati.
 

krneki0001 ::

Spc je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Minimalizem rocks!

Ja windows 8 ima maximalizem.
Samo poglej kako velike so ikone za minimize, maximize in close, ki se jih ne da zmajnšati.


Jaz imam čisto majhne ikonce za minimize, maximize in close na windows 8.1. Na 1920X1080 resoluciji niso večji od 3x3mm
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

GTX970 ::

Malajlo je izjavil:

kot če bi uporabniku avtomobila pri vsakem nakupu zamenjal položaj ročic brisalcev s smerokazi, ročne in prestavne ročice, zavor in stopalke za plin in ga potem spljuval, ker bi negodoval nad nepotrebnim prilagajanjem

To pa res ni izjema. Sem omenil mehaniku, če mi preveže ročice, ker sem navajen drugače, pa me je samo debelo gledal. Seveda.
Saj včasih smo res sami šraufali mašine, zdaj so nam pa prilagodili vozila tako zelo, da še žarnice ne zmoremo sami zamenjati (brez nepotrebnega negodovanja). Res grozni tile proizvajalci, ki so nam natresli cel kup elektronike, pa ročna zavora je na tipko, brisalci se sami vklapljajo ...
Skupni imenovalec je evolucija. In win8 je naslednik (in to dober). Sedmico z ukinitvijo podpore kmalu še evtanaziramo, pa bo.

Tisti debilizem z nemenjavo žarnic je Eu prepovedala, tako da jih od 2009 ne moreš menjavi samo če imaš xenon/led.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

opeter ::

BigWhale je izjavil:

opeter je izjavil:

Zato pa je Apple tako uspešen, ker že vsaj kakšno desetletje (točneje 14 let, če gledam OS X) ni spremenil lokacijo elementov v samem UI-ju. Samo to nekateri nočejo razumet.


Se zmeraj ni pol tako uspesen kot Windows 8.1 ali pa Windows 8. Kaj sele oba skupaj, kaj sele Windows 7 ali pa Windows XP.
To, da Apple ne spreminja uporabniskega vmesnika oziroma so te spremembe minimalne, se ne pomeni, da je UI tako zelo dober. :)


Poslovni rezultati govorijo drugače. Apple je firma, ki je vredna za nekajkratnika Microsofta. UI pa je za Navadnega Janeza ups, za Average Joe-a dovolj dober, drugače ne bi to kupovali ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nejcek74 ::

opeter je izjavil:


Poslovni rezultati govorijo drugače. Apple je firma, ki je vredna za nekajkratnika Microsofta.

no ja, ni tako zelo hudo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

asdfgh123 ::

krneki0001 je izjavil:

Ljudje smo leni, to je dejstvo. Nekateri ste še toliko bolj in se nebi premaknili k neki novi stvari niti za centimeter, ampak raje jokate po forumih, kako je to in ono zanič.
Se strinjam. Sploh pri nepomembnih zadevah kot je Microsoft Windows.

krneki0001 je izjavil:

Kje ti vidiš probleme z posodobitvami. To imaš samo ti in kot sem že prej napisal, je kriv kak ne MS program, ki ti dela štalo, ali pa zanič hardware. Jaz nimam enega problema z osmico, pa mi doma dela 8.1 na štirih računalnikih (dvojedrni T2300, štirijedrni atom, dvojedrni I3 in 2 x 12 jedrni xeon (2 proca v eni mašini)).
V Windows Update in preko Windows trgovine. Mogoče imam na celem svetu samo jaz težave, mogoče sem tudi samo jaz vrgel Windows 8.1 dol in naložil Windows 7 in guess what!? računalnik je hitrejši, težav ni več. Ampak določeni tega ne razumete.

Do tega trenutka še nivem videl enega računalnika, kateri bi na Windows 8/8.1 deloval brez težav, ali pa uporanika ki nebi tečnaril.

krneki0001 ::

asdfgh123 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ljudje smo leni, to je dejstvo. Nekateri ste še toliko bolj in se nebi premaknili k neki novi stvari niti za centimeter, ampak raje jokate po forumih, kako je to in ono zanič.
Se strinjam. Sploh pri nepomembnih zadevah kot je Microsoft Windows.

krneki0001 je izjavil:

Kje ti vidiš probleme z posodobitvami. To imaš samo ti in kot sem že prej napisal, je kriv kak ne MS program, ki ti dela štalo, ali pa zanič hardware. Jaz nimam enega problema z osmico, pa mi doma dela 8.1 na štirih računalnikih (dvojedrni T2300, štirijedrni atom, dvojedrni I3 in 2 x 12 jedrni xeon (2 proca v eni mašini)).
V Windows Update in preko Windows trgovine. Mogoče imam na celem svetu samo jaz težave, mogoče sem tudi samo jaz vrgel Windows 8.1 dol in naložil Windows 7 in guess what!? računalnik je hitrejši, težav ni več. Ampak določeni tega ne razumete.

Do tega trenutka še nivem videl enega računalnika, kateri bi na Windows 8/8.1 deloval brez težav, ali pa uporanika ki nebi tečnaril.


Potem pa gledaš na napačnih koncih, ker jaz namreč vidim ogromno takih, ki nimajo več problemov z računalnikom, odkar imajo osmico naloženo. Tudi sam še nisem imel problemov z osmico razen na mašini, ki nima hardwerske podpore zanjo - workstation HP XW6000 z dvema P4 xeon 2.4GHZ procesorjema, kjer se windows 8 ne da naložiti, sedmica pa dela, ampak tudi bolj bogo in zelo počasno - zato smo na to računalo naložili server 2003 in ga predelali v workstation varianto.

To da bo pa računalnik z windows 7 hitreje deloval kot z windows 8.1 pa ne verjamem. Namreč ravno hitro izvajanje in hitrost na splošno sta tisti odliki, ki dajeta prednost 8.1 pred sedmico.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

asdfgh123 ::

Če ti MS procesi z napako navijejo procesor na določen %, ni ravno težko verjeti da dela OS, kjer se to ne dogaja, hitreje. Pa predvsem tišje. Pa baterija drži namesto 2-5 ur, 7 ur.

krneki0001 ::

Na mojih prenosnikih se to ne dogaja, tako da res ne vem kake zanič računalnike imaš ti.
Vsi prenosniki (R60, T60, T61, R61, T400, T500, T410, T420, T430, W510, T440 - vsi lenovo), ki sem jih imel do sedaj (razen zadnjega) so imeli sedmico in sem nanje naložil osmico in vsi so delovali hitreje in bolje na 8.1 kot na sedmici. Zadnji je pa imel 8.1 že prednaložen, tako da mi ni bilo treba sedmice dol metat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

CaqKa ::

SleepyFE je izjavil:

Markoff je izjavil:

hojnikb je izjavil:

>Win 8.1 uporabniški vmesnik je beden. Če ne bo zastonj ali zelo poceni upgrade na 10, jih bodo naslednjič nategnili še manj.

To veš, da se da "metro" precej enostavo zaobit ?
In da je tisti vmesnik potem praktično identičen tistemu v win7..

Ja, super, kupim nov avto, ki ima namesto volana joystick in jaz se naj zafrkavam s prenamestitvijo?

Se ti ne zdi, da uporabniki MSju nekaj sporočajo s pozno migracijo iz XP in iz Win 7? Že Win7 mi ni bil pretirano všeč v primerjavi z XP, a sem ga posvojil. Metro nisem in ga ne bom nikoli.

Sprememba zaradi spremembe nima smisla. Metro v ničemer ni bolj funkcionalen od Starta. Torej naj bi se uporabniki morali učiti nečesa, kar jim pri delu ne koristi. Ja, potem pa jaz tebe fprašam: čemu pa?


Zato ker je folk noro kupoval tablice. Windows xp bi se na tablici slabo obnesel. Vsaj izgled. Nekatere stvari bi bile premajhne da bi jih zadel s prsti. Če je MS hotu na ta trg je moral narest Metro vmesnik. Napaka je bila da so ga dali povsod, ker je nekoliko nerodn če uporabljaš miško in tipkovnico. Z verzijo 8.1 so to popravili in ti na prenosniku ali računalniku ki ima Windows 8.1 prednaložen že imaš nastavljeno normalno namizje in start menu. Če slučajno ni pa takoj v nastavitve in daš kljukico pri "boot to desktop" kot pravi hojnikb.

ne zdaj microsofta vun vlačit.
microsoft bi moral dat OEM ponudnikom ultimat, da če mislijo imet gor 8ko z metrojem je nujno da imajo touch screen, sicer pa klasični desktop.
ne pa da je dal na trg vmesnik prilagojen za zaslone na dotik, hkrati pa še vedno vsi delajo z miško.
vem da ko sem pred letom šel v bigbangu skozi laptope, večina jih je imela win8, od vseh 20 prijemov pa le kakšna dva z touch screenom.
mislim ne se hecat in msju devat potuhe.

BigWhale ::

opeter je izjavil:

Poslovni rezultati govorijo drugače. Apple je firma, ki je vredna za nekajkratnika Microsofta. UI pa je za Navadnega Janeza ups, za Average Joe-a dovolj dober, drugače ne bi to kupovali ...


Poslovni rezultat ni odraz UIja na Macih ampak poslovanja celotne druzbe. Prodaja racunalnikov pa nevem ce doseze 20% celotne prodaje tako blaga kot storitev.

CaqKa je izjavil:


microsoft bi moral dat OEM ponudnikom ultimat, da če mislijo imet gor 8ko z metrojem je nujno da imajo touch screen, sicer pa klasični desktop.


Vprasanje, ce bi pomagalo. Ce imas touchscreen in hkrati misko in polovico programov deluje z misko, potem bo vecina ljudi touchscreen pustila pri miru.

Touchscreen je pri miski in tipkovnici enostavno odvec. Ce ne zaradi drugega, pa zaradi tega, ker se moras naprej nagnit in premaknit roko od tipkovnice/miske k ekranu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Malajlo ::

Če bi moral po zaslonu packat, ne bi bil problem zapestje (karpalni kanal), ampak vsaj komolec, če ne že cela roka do rame.

nikolahodin ::

krneki0001 je izjavil:

Že 5 let je veliko glede na to koliko so se mnogo boljši procesorji in ssd diski razširili v tem času


Ti bi rad windowse menjal na vsakih 6 mesecev.

Ashrack ::

Ni problema.

Windows za multimedijo ter igre. Za resno delo imam pa itak nekaj kar je zasnovano z Unix platformo v mislih.
....

Malajlo ::

Ashrack je izjavil:

Ni problema.

Windows za multimedijo ter igre. Za resno delo imam pa itak nekaj kar je zasnovano z Unix platformo v mislih.

Pa dej pesni v c# v unixu. Tega hudiča od windowsov pač rabimo, kakor oblikovalci rabijo jabolka.

krneki0001 ::

nikolahodin je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Že 5 let je veliko glede na to koliko so se mnogo boljši procesorji in ssd diski razširili v tem času


Ti bi rad windowse menjal na vsakih 6 mesecev.

Nekje vsaj na 2 leti bi menjal sistem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

opeter ::

Malajlo je izjavil:

Tega hudiča od windowsov pač rabimo, kakor oblikovalci rabijo jabolka.


To že dooolgo ni res.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Malajlo ::

Ja, res je. C# se da v Notepadu risat in grafiko na PCju tipkat. Tko nekako. Da se, ampak nihče ne bo zadovoljen.

Spc ::

krneki0001 je izjavil:

nikolahodin je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Že 5 let je veliko glede na to koliko so se mnogo boljši procesorji in ssd diski razširili v tem času


Ti bi rad windowse menjal na vsakih 6 mesecev.

Nekje vsaj na 2 leti bi menjal sistem.

In kaj ima procesor/disk z sistemom ?
 

krneki0001 ::

Spc je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

nikolahodin je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Že 5 let je veliko glede na to koliko so se mnogo boljši procesorji in ssd diski razširili v tem času


Ti bi rad windowse menjal na vsakih 6 mesecev.

Nekje vsaj na 2 leti bi menjal sistem.

In kaj ima procesor/disk z sistemom ?


Sistem je tukaj mišljeno kot OS. Diski so hitrejši, procesorji so večjedrni in to bi bilo lahko v vsakem os-u na vsaki 2 leti lahko dodano, da bi že sam sistem lahko s tem bolje delal, ne da moraš zarad SSD diskov v sistemu nastavljat po registru (v windows 7 recimo).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Če bi tele komentarje dal na rajo pa če bi ble vse grožnje o prestopih vsaj v 50% resnične bi mel linux danes že 50% deleža pri "desktop" userjih.
Tko je pa vse še zmeraj v smislu...."o kreteni kok so zajebal, polom od poloma, ne bom plačal, grem na linux...". Komentar pa po možnosti prihaja s tablice z androidom, ker vmes inštalirajo piratsko verzijo windowsev.
Nič novega torej :D

opeter ::

Malajlo je izjavil:

Ja, res je. C# se da v Notepadu risat in grafiko na PCju tipkat. Tko nekako. Da se, ampak nihče ne bo zadovoljen.


Kaj si mislil z "grafiko tipkat na PC-ju"? Od kdaj tipkaš grafiko? Če si morda Postscript fanatik, ajd.
Za vse ostalo pa je WYSIWYG. Že ene 20+ let na PC-ju, na Macu malo dlje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Malajlo ::

Kaj si mislil z "grafiko tipkat na PC-ju"? Od kdaj tipkaš grafiko?

Od kdaj pa lahko "rišeš" v Notepadu (pa ne ASCII slikc)?

opeter ::

Malajlo je izjavil:

Kaj si mislil z "grafiko tipkat na PC-ju"? Od kdaj tipkaš grafiko?

Od kdaj pa lahko "rišeš" v Notepadu (pa ne ASCII slikc)?


No, pa daj razloži. Ker je že prepozno in mi sarkazem detektor ne deluje, možgani pa so na paši.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MasterTade ::

Se res sekiram...Tako kot je xp še vedno v uporabi med mnogimi, tako bo tudi windows 7 še dolgo živel naprej in tudi jaz ne mislim na vsakih par let se zajebavat z nalaganjem novih winsov samo zato, ker naj bi bili prejšnji ''zastareli'' in ker jih tišijo ljudem v roke

noraguta ::

BigWhale je izjavil:

opeter je izjavil:

Poslovni rezultati govorijo drugače. Apple je firma, ki je vredna za nekajkratnika Microsofta. UI pa je za Navadnega Janeza ups, za Average Joe-a dovolj dober, drugače ne bi to kupovali ...


Poslovni rezultat ni odraz UIja na Macih ampak poslovanja celotne druzbe. Prodaja racunalnikov pa nevem ce doseze 20% celotne prodaje tako blaga kot storitev.

CaqKa je izjavil:


microsoft bi moral dat OEM ponudnikom ultimat, da če mislijo imet gor 8ko z metrojem je nujno da imajo touch screen, sicer pa klasični desktop.


Vprasanje, ce bi pomagalo. Ce imas touchscreen in hkrati misko in polovico programov deluje z misko, potem bo vecina ljudi touchscreen pustila pri miru.

Touchscreen je pri miski in tipkovnici enostavno odvec. Ce ne zaradi drugega, pa zaradi tega, ker se moras naprej nagnit in premaknit roko od tipkovnice/miske k ekranu.

niti ne razen če gledaš strogo destop segment, hibridi povsem dobro opravljajo touch del namizje pa backward compatibility na isti napravi.

sicer pa nihče nikogar ne sili na win 8.1. shellov je pa tudi malo morje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MuadDib ::

krneki0001 je izjavil:

MuadDib je izjavil:

Kar se pa tice ukinjanja podpore Win7 pa je tako; najprej naj porihtajo nek OS tako, da bo deloval kot je treba (pri Win8.1 imam VEDNO tezave s posodobitvami, pa sem ze veckrat nalozil!).

Ne vem kakšne težave imaš s posodobitvami, ampak jaz na nekih 50ih računalnikih nisem imel niti enkrat težave s posodobitvami.
Bi prej rekel, da je pri tebi kaj narobe z računalnikom ali pa kak ne MS program dela štalo.

Racunalnik dela brez problema na Win7!

krneki0001 je izjavil:

MuadDib je izjavil:


Nato pa se lahko zacnejo pogovarjat o ukinitvi podpore, vendar mora biti zagotovljena tudi podpora starejsim sistemom ali pa delovanje novega sistema na starejsi konfiguraciji!


Z osmico so to zagotovili. Ima nižje zahteve kot sedmica in na mašini, kjer je XP s SP3 deloval tekoče, tudi osmica dela tekoče. (1GHz procesor in 1GB rama).

Čeprav se mi zdi to zagotavljanje delovanja na starejših konfiguracijah čista bedarija. Zamenjava hardwera enega računalnika je od vsega še najcenejša.

Ko bo delalo brez problema na moji 2 leti stari kisti, bom happy! Tako dolgo pa mi morajo zagotovit delovanje! Ne bom vsakih nekaj let kupoval masine pa metal jurja ven zaradi tega! Za ta denar si raje kupim kaksen avto ;)

krneki0001 ::

Jaz imam mašine doma tudi z atom procesorjem pa s coreduo T2300 in Windows 8.1 deluje brez enega problema, tudi updejti normalno delujejo. Na tablici s štirijedrnim atomom tudi brez problema 8.1 deluje.

Tako da ne vem kako eksotiko imaš v mašini, ampak v osnovi deluje osmica bolje kot sedmica.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MuadDib ::

krneki0001 je izjavil:

Jaz imam mašine doma tudi z atom procesorjem pa s coreduo T2300 in Windows 8.1 deluje brez enega problema, tudi updejti normalno delujejo. Na tablici s štirijedrnim atomom tudi brez problema 8.1 deluje.

Tako da ne vem kako eksotiko imaš v mašini, ampak v osnovi deluje osmica bolje kot sedmica.


Asusova plata, i7 870 pa (zaenkrat le) 4GB RAM-a, Geforce 460 grafa... to je to... nikakrsna eksotika ;)

krneki0001 ::

Dej malo opiši probleme in programje, ki ga imaš na mašini, ker jaz dvomim da je to sistem kriv.

Kaj pa driverji? So kakšni, ki si jih moral uporabit od sedmice?

Namreč na atomu N470 v lenovo S10 3T laufam Windows 8 že od prve javne beta verzije. Sedaj je sicer nadgrajen na Windows 8.1. V vsem tem času se niso enkrat sesuli, pa imam celo nekaj eksotičnih driverjev (recimo 3G USB od huawei 173E, ki za osmico sploh nima driverjev, pa potem GPS, ki je neka kitajska varianta, driverje pa ima samo do sedmice)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MuadDib ::

krneki0001 je izjavil:

Dej malo opiši probleme in programje, ki ga imaš na mašini, ker jaz dvomim da je to sistem kriv.

Kaj pa driverji? So kakšni, ki si jih moral uporabit od sedmice?

Namreč na atomu N470 v lenovo S10 3T laufam Windows 8 že od prve javne beta verzije. Sedaj je sicer nadgrajen na Windows 8.1. V vsem tem času se niso enkrat sesuli, pa imam celo nekaj eksotičnih driverjev (recimo 3G USB od huawei 173E, ki za osmico sploh nima driverjev, pa potem GPS, ki je neka kitajska varianta, driverje pa ima samo do sedmice)


Gonilnike mi je vse nasel Windows, tako da nisem nalozil drugega kot za grafo (nvidia). Enostavno se mi ni dalo vec s tem ubadat, pa sem dal win7 gor in dela spet tako kot mora. Nalozeno programje:

Foxit Reader 7
Oracle Java 8
KeePass 2.28
Libre Office 4.3.2
MPC-HC 1.7.6
Notepad++ 6.6.9
OpenVPN 2.3.2
Paint.net 4.03
TrueCrypt 7.1a

Ce se prav spomnim, je bilo to v grobem vse. Torej nic posebnega. Zato mi ni jasno v cem je bil point da se ne posodablja. Naj se omenim da imam v racunalniku Samsungov SSD 840 120GB.

krneki0001 ::

Kaj so pa točne napake windows 8? Se ne updejta, ali updejt zalaufa, pa ne dokonča? blue screen-i? resetiranje?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MuadDib ::

krneki0001 je izjavil:

Kaj so pa točne napake windows 8? Se ne updejta, ali updejt zalaufa, pa ne dokonča? blue screen-i? resetiranje?


Update se zalaufa, nekaj celo dela, reboot, pol so je tista faza ob zagonu, ponoven reboot, pa neka koda napake pol v update oknu, ki je pa ne vem vec na pamet. bluescreena ni blo.

krneki0001 ::

Original windows 8? Katera verzija? Si mogoče kako starter verzijo probal inštalirat?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Malajlo ::

MuadDib je izjavil:

Dej malo opiši probleme in ....
...
Enostavno se mi ni dalo vec s tem ubadat, pa sem dal win7 gor in dela spet tako kot mora. Nalozeno programje:

Foxit Reader 7
Oracle Java 8
KeePass 2.28
Libre Office 4.3.2
MPC-HC 1.7.6
Notepad++ 6.6.9
OpenVPN 2.3.2
Paint.net 4.03
TrueCrypt 7.1a

Ce se prav spomnim, je bilo to v grobem vse. Torej nic posebnega. Zato mi ni jasno v cem je bil point da se ne posodablja. Naj se omenim da imam v racunalniku Samsungov SSD 840 120GB.

Ob tem spisku me firbec pomatra, kaj vse ljudje na telefone nalagajo ... Nekako podobno (ok, razen namenskega programja, pa jave se ogibam kot hudič križa) imam standardno konfiguracijo tudi jaz. Samo selim med verzijami win in ne občutim nekih bolečin.
No ja, ciscov vpn je edina zadeva, ki bi jo rad nehal uporabljati, pa ne gre in jo lahko (yes, win8!) poganjam v virtualki brez škode.

dr.Akula ::

Preskočite na 23:38 - http://4d.rtvslo.si/arhiv/posebna-ponud...

Še eno širjenje panike povsem po nepotrebnem, ker se nekomu ni dalo natančno prebrat kaj se res ukinja oz. to razločno napisati v scenarij.
ni podatka
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 dobil dodatna tri leta razširjene plačljive podpore

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
369717 (7103) gendale2018
»

Zbogom, Windows Vista

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4915185 (12711) MrStein
»

Konec podpore za Windows 8 in Internet Explorer 10

Oddelek: Novice / Brskalniki
2810840 (8493) ender
»

Tudi ameriška davkarija bo plačala za podaljšano podporo za Windows XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3115254 (13778) Invictus
»

Windows XP so zares šteti dnevi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13015402 (10681) tinlad3n

Več podobnih tem