» »

Mobilni telefon - 8 jedrni core iz EU skladišča

Mobilni telefon - 8 jedrni core iz EU skladišča

burrit ::

Živjo,

Odločil sem se da to delim z vami.

Še pred kratkim sem prisegal na znane znamke telefonov. Predvsem HTC. Da bi kupil telefon neke neznane kitajske znamke nisem niti pomislil. V nasprotno me je prepričal sodelavec, ki je kupil enega izmed telefonov. Po kratkem testiranju me je telefon prepričal. Bistvene razlike nisem opazil in glede na to da je razlika v ceni občutna specifikacija pa podobne oz. v nekterih primerih boljše od primerljivih znanih znamk sem se tudi sam odločil za nakup.

Sam sem se določil za nakup -
http://www.coolicool.com/stock-in-europ...

S tem kuponom si lahko ceno znižate za dodatnih 7$ oz. 5.6€. Kupon: CICG6

Prednost je tudi v tem da lahko telefon zdaj naročite direktno iz Nemčije - torej ni davka in carine na izdelek, poleg tega pa sam telefon dobite v 2-3 dneh, le pazite da pri nakupu izberete EU warehouse. Cena je sicer malenkost višja kot iz Kitajskega skladišča vendar ko prištejete še davek in carino je cena veliko nižja pri EU skladišču.

Odzivnost telefona je odllična. Sam nisem opazil razlike med Elephone g6 in HTC one M7. Pri tem se slednji recimo na bolhi - rabljen prodaja za 240€. Elephone g6 pa dobite novega za 130€.

Odločitev je vaša.

Lp

Magic1 ::

Obstaja že zelo obširna tema o kitajskih telefonih, ki je zelo aktivna:;)
https://slo-tech.com/forum/t576444/1349
Magic

facepalm ::

tega Elephona pa res ne mores primerjat z One M7.. prej s kaksnim flagshipom iz 2012.

burrit ::

Epacar predvidevam da si oba telefona že testiral, imaš kakšen konkreten razlog kje si opazil pomankljivosti?

facepalm ::

po specifikacijah sodec se ne moreta primerjat. tudi samsunga galaxy s1 nisem sprobal, pa sem siguren da je pocasnejsi od obeh.
sem pa stestiral (oz uporabljal) ze dosti android naprav (20+) in ni variante, da bi aparat z 1gb rama bil priblizno tako odziven kot tisti z 2gb. edino ce ima tisti z 2gb res v k software. one m7 ga nima.

sej verjetno za klicat in smsje posiljat sta oba enako hitra (tako kot je tudi nokia iz leta 2000), cim pride na vrsto multitasking (weak point andoirda), pa sem pripravljen dati roko v ogenj, da ta kitajcek nima kaj praskat proti m7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

burrit ::

Seveda je galaxy 1 počasnejši saj ima enojedrni prcesor in manj rama. Strinjam se da je več rama bolje. Vendar sam pri 1GB Rama nikoli nisem imel težav z multitasking na androidu - telefona že dolgo ne uporabljam samo za sms in klicanje. Poleg tega ima M7 4 jedrni procesor omenjeni elephone pa 8 jedrni.

trnvpeti ::

facepalm je izjavil:

po specifikacijah sodec se ne moreta primerjat. tudi samsunga galaxy s1 nisem sprobal, pa sem siguren da je pocasnejsi od obeh.
sem pa stestiral (oz uporabljal) ze dosti android naprav (20+) in ni variante, da bi aparat z 1gb rama bil priblizno tako odziven kot tisti z 2gb. edino ce ima tisti z 2gb res v k software. one m7 ga nima.

sej verjetno za klicat in smsje posiljat sta oba enako hitra (tako kot je tudi nokia iz leta 2000), cim pride na vrsto multitasking (weak point andoirda), pa sem pripravljen dati roko v ogenj, da ta kitajcek nima kaj praskat proti m7.

kolk rama pa potrebuje android?
kako si testiral, 1G in 2G?
katere aplikacije si pa sel testirat?
katere aplikacije rabis, da potrebujes 2G rama?
ce rabi OS in aplikacije vec kot 1G rama, se ti ne zdi,da bos tezko primerjal

burrit ::

Pred tem sem imel recimo HTC ONE S z 1GB rama in dvojedrnim procesorjem in nisem imel nikoli težav z odzivnostjo.

Torej je 1GB čisto dovolj pri aktivni uporabi 5 aplikacija ali več istočasno.

facepalm ::

nisem testiral posebej palikacijo po aplikacijo, ker telefone nisem imel za test. imel sem jih za uporabo. menjal sem jih dosti, ker se pac hitro navelicam. in nasplosno odzivnost telefonov z 1gb je slabsa. je dovolj za povprecnega uporabnika, to se strinjam ampak primerjanje tega kitajcka z one m7 je zavajanje. pa ne pravim, da ni dober telefon ampak je v drugi ligi napram m7.

trenutno imam tukaj na mizi htc one s (dualcore + 1gb). imam stock based rom z nekaj pohitritvami z vso nesnago pobrisano in seveda custom kernel.
uporabljam ga za iGO, chrome (tudi po 20 zavihkov), sportypal + music player, ttorrent pa kak youtube tu pa tam.
in situacija je taka..
- ko pobiram kak file s ttorrent je najbolje da pustim telefon pri miru, oz le kak nujen browse po chromu (ce browsam po mapah, drasticno pade hitrost prenosa)
- sportypal + music je ql (ce bi takrat potreboval se kaj je pa vprasanje.. 1x sem dobil fc takoj po zagonu chroma)
- chrome (dosti zavihkov) dela ampak pocasi.. ampak dovolj hitro - se vedno pocasi
- igo8 deluje super enkrat ko se zlovda, brez pripomb
- youtube tudi deluje super ko se zlovda.. ampak rabi en cas da se zlovda.

za primer.. xperia z se pri teh opravilih ni niti spotila (da o z1 niti ne govorim..)

ta kitajcek ima boljsi cpu, kar bi resilo nekaj mojih problemov ampak ne vse.
pac so dnevi ko uporabljam telefon kot nadomestilo osebnega racunalnika in ga vecinoma polnem 2x dnevno.

trnvpeti ::

facepalm je izjavil:

in nasplosno odzivnost telefonov z 1gb je slabsa.

tukaj se nikakor ne morem strinjat, ce ne poves kaj vec
isti telefon(isti cpu,gpu,isti flash) z 1G in 2G rama bosta isto odzivna do dolocene uporabe rama

facepalm je izjavil:

primerjanje tega kitajcka z one m7 je zavajanje. pa ne pravim, da ni dober telefon ampak je v drugi ligi napram m7.

odvisno od uporabe

facepalm je izjavil:


in situacija je taka..
- ko pobiram kak file s ttorrent je najbolje da pustim telefon pri miru

zelo nenavadna uporaba za telefon
in moral bi meriti tudi flash hitrost dveh telefonov

facepalm je izjavil:


- chrome (dosti zavihkov) dela ampak pocasi.. ampak dovolj hitro - se vedno pocasi
-

kaksen drug browser bi mogoce delal bolje celo na slabsem hw

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

facepalm ::

ce je odvisno od uporabe, je potemtakem ok uvrstiti tudi star symbian telefon v isti razred?

navadna ali nenavadna uporaba, tisti ki dejansko rabi mocen telefon verjetno ne bo samo klical.
tisti ki ga ne rabi, pa mu je vseeno kaj kupi (oz niti ne ve).

ta kitajcek ima le boljsi cpu, kateri ne bo prisel do izraza zaradi ostalega hwja.

sej vas razumem, da zelite povedati, da je kitajcek dovolj hiter za povprecnega uporabnika in verjamem da je. ampak primerjat z m7ko... je prevec razlike med telefonoma (kot cel paket).

trnvpeti ::

facepalm je izjavil:

ce je odvisno od uporabe, je potemtakem ok uvrstiti tudi star symbian telefon v isti razred?


recimo samo za klicanje
mogoce celo res, ne vem kako hitro lahko pod simbianom poklices nek kontakt
z kaksno aplikacijo pod androidom predvidevam, da lahko to naredim hitreje

facepalm je izjavil:


navadna ali nenavadna uporaba, tisti ki dejansko rabi mocen telefon verjetno ne bo samo klical.
tisti ki ga ne rabi, pa mu je vseeno kaj kupi (oz niti ne ve).

ce rabis torrente na telefonu, se bi moral pozanimati o zmogljivosti flasha

facepalm je izjavil:


ta kitajcek ima le boljsi cpu, kateri ne bo prisel do izraza zaradi ostalega hwja.

mogoce pa tudi ne bo kaj slabsi

facepalm je izjavil:


sej vas razumem, da zelite povedati, da je kitajcek dovolj hiter za povprecnega uporabnika in verjamem da je. ampak primerjat z m7ko... je prevec razlike med telefonoma (kot cel paket).

ce razumes to, pol ne bi rekel neumnosti glede 1g in 2g rama :)
in kitajci bodo kmalu imeli vsi 2G rama
kaj bos pa potem rekel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

facepalm ::

zakaj bi sklepas da bi na androidu hitreje priklical kontakte kot na symbianu?
po spominu sodec, symbian (predvsem uiq3) je bil priklic kontakta instanten (ali skoraj) in to na cca 200mhz cpuju in mislim da 64mb rama.
na mnogih anroidih sem pa moral zakleniti dialer in home v spomin, da je delovalo vse kot mora.

popravek.. uiq3, 208mhz cpu in 128mb ram

se zavedam, da je za torrent kriv flash (za padec hitrosti) ampak sem samo navedel eno od tezav, katero srecujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

trnvpeti ::

nek nakljucen kontakt, ne en do desetih na hitrih tipkah

burrit ::

facepalm je izjavil:


- sportypal + music je ql (ce bi takrat potreboval se kaj je pa vprasanje.. 1x sem dobil fc takoj po zagonu chroma)
- chrome (dosti zavihkov) dela ampak pocasi.. ampak dovolj hitro - se vedno pocasi
- igo8 deluje super enkrat ko se zlovda, brez pripomb
- youtube tudi deluje super ko se zlovda.. ampak rabi en cas da se zlovda.



Vse našteto imam prižgano tudi na Elephone G6 z razliko da namesto igo uporabljam Copilot in namesto sportypal sporttracker - na telefonu ne uporabljam samo torrenta.

Očitno sem kljub temu povprečen uporabnik kajti meni vse deluje brez težav.:)

facepalm ::

ma brezveze razlagat.. pojem "dobra odzivnost" je prevec subjektiven.
me pa zanima, ce bi kdo kupil ta telefon namesto m7 ce bi bila oba 200eur. jaz recem, da noben kateri ve kaj kupuje.

trnvpeti ::

facepalm je izjavil:

ma brezveze razlagat.. pojem "dobra odzivnost" je prevec subjektiven.

dobra odzivnost, in ista odzivnost na 1G in 2G rama je pa tudi razlika a ne?

facepalm je izjavil:


me pa zanima, ce bi kdo kupil ta telefon namesto m7 ce bi bila oba 200eur. jaz recem, da noben kateri ve kaj kupuje.

si pa nasel primerjavo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

m0LN4r ::

Tudi ZOPO ima dobre naprave. Prijatelj igra zahtevne igre na 180EUR (pa še 10.000A polnilno baterijo je dobil zravn) kitajskem FHD telefonu že leto dni. vsak dan!
Naloženo ima gori vse, kar se da naložit in še vedno dela bp.
Enak telefon je stal cca. 500EUR takrat. Tako da tudi če bi hotel primerjati, nemoreš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

facepalm ::

osebno ne vem, ce je odzivnost ista na 1g ali 2g rama na istem telefonu, ker nisem se srecal telefona, kateri bi imel verzijo z 1g in 2g (dvomim da obstaja). po izkusnjah pa sklepam, da ni.

trnvpeti ::

facepalm je izjavil:

osebno ne vem, ce je odzivnost ista na 1g ali 2g rama na istem telefonu, ker nisem se srecal telefona, kateri bi imel verzijo z 1g in 2g (dvomim da obstaja). po izkusnjah pa sklepam, da ni.

slabe izkusnje imas
tudi ce jih ne bi imel, lahko malo uporabis common sense

facepalm ::

se dobro, da poznas moje izkusnje bolje od mene. ocitno si ti sam stestiral nek mobitel z 1g in 2g. lahko bi delil to izkusnjo se z ostalimi..

burrit ::

Seveda bi vsi izbrali HTC ker smo vsi mahnjeni na znamke. Moje mnenje je da pri testu večjih razlik ne bi bilo.

Poskušaj pri operaterjih z vezavo vred dobiti telefon za 130€, pa tega primerjaj potem z Elephone g6. Če pa iščeš telefon v prosti prodaji brez vezave za 130€ se mi zdi pa utopija. To kar dobiš za ta denar lahko mirno vržeš v smeti ker je neuporabno.

Ker si omenjal HTC M7 za 200. Kje ga pa dobiš za 200€, razen rabljenega na bolhi - torej popraskan in obrabljen s tem da bo čez cca pol leta še brez garancije.

Vzami vse to skupaj in potem delaj primerjavo.

Tole je torej zelo dober nakup
http://www.coolicool.com/stock-in-europ...

Kupon: CICG6

trnvpeti ::

ce bos gledal samo brand name telefone, mogoce ne bos nasel
lahko pa dobis par kitajcev, isti telefon, quad, octa,1g,2g,razlicne resolucije,...

ne poznam tvoje izkusnje bolje od tebe, nic bat :)
samo pravim, da se s tvojimi zakljucki(pa ceprav si priznal, da nimas izkusnje z 1g:2g) ne strinjam

facepalm ::

burrit je izjavil:

Seveda bi vsi izbrali HTC ker smo vsi mahnjeni na znamke. Moje mnenje je da pri testu večjih razlik ne bi bilo.

Poskušaj pri operaterjih z vezavo vred dobiti telefon za 130€, pa tega primerjaj potem z Elephone g6. Če pa iščeš telefon v prosti prodaji brez vezave za 130€ se mi zdi pa utopija. To kar dobiš za ta denar lahko mirno vržeš v smeti ker je neuporabno.

Ker si omenjal HTC M7 za 200. Kje ga pa dobiš za 200€, razen rabljenega na bolhi - torej popraskan in obrabljen s tem da bo čez cca pol leta še brez garancije.

Vzami vse to skupaj in potem delaj primerjavo.

Tole je torej zelo dober nakup
http://www.coolicool.com/stock-in-europ...

Kupon: CICG6


telefon je po specifikacijah super za to ceno. v to ne dvomim.
pravim samo, da ni vse v cpuju in zaradi tega ga ne mores primerjat s tistim htcjem. cpu se zdalec ni vse.
in sem ti dal samo primer, ce bi oba stala isto, naj bo to 100 ali 500eur, bi vseeno vzel kitajcka? i don't think so.

bom zakljucil:
- elephone je super telefon za ta denar (kot vsak drugi kitajcek)
- izjava, da je enakovreden htc one m7 pa je zavajanje (lte, ram, rom, fullhd, kvalitetno ohisje, stereo zvocniki...)

trnvpeti je izjavil:

ce bos gledal samo brand name telefone, mogoce ne bos nasel
lahko pa dobis par kitajcev, isti telefon, quad, octa,1g,2g,razlicne resolucije,...

ne poznam tvoje izkusnje bolje od tebe, nic bat :)
samo pravim, da se s tvojimi zakljucki(pa ceprav si priznal, da nimas izkusnje z 1g:2g) ne strinjam

nisi pa podal nobene obrazlozitve zakaj bi 2gb ne bil hitrejsi od 1g.
jaz sem imel hitre 1g telefone (xperia t, htc one x) ampak so bli obcutno manj odzivni od 2g. je pa res da so 2g bli vsi snapdragon 6xx in 8xx.

burrit ::

Seveda se strinjam da je 2gb bolje od 1gb. To sem anvedel že v prvem odg.

Če je moj post zauvajanje je tudi tvoj potem zavajanje ker 2gb potrebuje le malo aplikacij če sploh katera.

Tudi naslednjo trditev sem potrdil da bi vsi vzeli Htc ker smo vsi mahnjeni na znamke.

Tudi mene ne bi prepričal če telefona ne bi videl v živo pri sodelavcu.

Se strinjam z napisanim.

Primerjava ne pomeni da je isto kvaliteten, vendar vzami v zakup 200€ razlike v ceni - razlika v delovanju je največ 10%, mogoče v nekaterih primerih enakovreden če ne celo boljši za 200 € nižjo ceno!

To je podobno kot bi dejal jst rabim avto ki gre 300km /h čeprav te hitrosi na cesti ne moreš nikjer izkoristiti.

trnvpeti ::

facepalm je izjavil:


nisi pa podal nobene obrazlozitve zakaj bi 2gb ne bil hitrejsi od 1g.
jaz sem imel hitre 1g telefone (xperia t, htc one x) ampak so bli obcutno manj odzivni od 2g. je pa res da so 2g bli vsi snapdragon 6xx in 8xx.

ves da sem podal
pri uporabi do 1G je jz nisem obcutil na istem telefonu(lenovo) z razlicnim ramom
in tudi med 4.2 in 4.4 nisem opazil razlike(ceprav google navaja hitrejse delovanje, mogoce se bi poznalo na meji od 1G)

facepalm ::

price/performance ni dvoma da kitajcek zmaga na polni crti

trnvpeti je izjavil:

facepalm je izjavil:


nisi pa podal nobene obrazlozitve zakaj bi 2gb ne bil hitrejsi od 1g.
jaz sem imel hitre 1g telefone (xperia t, htc one x) ampak so bli obcutno manj odzivni od 2g. je pa res da so 2g bli vsi snapdragon 6xx in 8xx.

ves da sem podal
pri uporabi do 1G je jz nisem obcutil na istem telefonu(lenovo) z razlicnim ramom
in tudi med 4.2 in 4.4 nisem opazil razlike(ceprav google navaja hitrejse delovanje, mogoce se bi poznalo na meji od 1G)

ne razumem.. si imel lenovota z 1gb in 2gb rama?
kar se tice verzij andoida je vecinoma odvisno od navlake ki jo dobis zraven..
naprimer na xperii t je update pocasnejsi (vsaj ui) od original.
na xperii arc je bil ics update totalno neuporaben (res prepocasen)
xperia s pa je obcutno manj odzivna od htc one s (oba 1g in isti cpu)
ni vse v ramu ampak ram pomaga ce je software za en k.. kar na andoirdu vecinoma je

ps: ze to da na 2gb mobitelu vidim zasedenost rama nad 1.2gb mi pove, da bi z manj rama moral nekdaj nekje malo vec pocakat ce bi imel le 1gb :)

ujoj sedaj sem se spolnil... google maps, google maps, google maps...
to kombinirano s kako drugo aplikacijo v ozadju je smrt za 1gb :) (vsaj zagon)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

m0LN4r ::

Nekateri kitajski telefoni dosegajo visoko kvaliteto in so znani, ter masovno prodajani le na kitajskem. Enakovredno "našim" znanim znamkam telefonov.
Šele zdaj slabih par let, prodirajo tudi na že z znamkami poplavljen EU-ZDA-RUS trg.

A ni odvisno kolko imaš bolj prostega rama, kot pa celotnega? Dva ista userja z istim telefonom v roki imata lahko povsem različno izkušnjo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

odvisno je koliko imas zasedenega rama, ker tisto je dejansko kolikor ga uporabljas.
kar je prostega, bi ga lahko pustil v trgovini :)
osebno bi imel idealen setup: 2gb rama in v ramu zaklenjene tiste palikacije ki jih uporabljam vsak dan.. kar bi naneslo skupaj z osjem cca 1.5gb. ostalih 500 pa naj si delijo ostale aplikacije:)

m0LN4r ::

good point ja, u got me there
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

trnvpeti ::

facepalm je izjavil:


ne razumem.. si imel lenovota z 1gb in 2gb rama?

enkrat aprila(maja,marca) sem napisal post, z izredno ugodno ceno, za lenovo
quad 2g rama
ker se je obnesel , sem dobil tudi istega z 1G rama(ne namenoma zaradi testa, samo se bolj ugodna cena)
kasneje sem dobil celo istega, ampak octa(nikoli vec nisem dobil od tega prodajalca vec quad, samo octa) in nic se ni poznalo pri hitrosti(quad:octa), samo baterijo je bolj zrlo



facepalm je izjavil:


ni vse v ramu ampak ram pomaga ce je software za en k.. kar na andoirdu vecinoma je

ampak lahko hitro ugotovis, kaj je ok in kaj ni

facepalm je izjavil:


ps: ze to da na 2gb mobitelu vidim zasedenost rama nad 1.2gb mi pove, da bi z manj rama moral nekdaj nekje malo vec pocakat ce bi imel le 1gb :)

android dela cache, oz upoabi ram
tako da, ce imas zasedenih 1.2G rama na 2G rama, ni nujno da pomeni kaj veliko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

trnvpeti ::

facepalm je izjavil:

z manj rama moral nekdaj nekje malo vec pocakat ce bi imel le 1gb :)

mislis, da bi torrentu kaj pomagalo, ce bi imel vec rama? :)

facepalm ::

torrentu nebi, bi pa ostalim aplikacijam in samemu osju.
torrent mi sploh ni glavni problem. problem je hitrost nalaganja vecih aplikacij.

ce uporabi 1.2gb je boljse kot pa ce uporabi le 800mb. ker tudi ce so tej podatki manj uporabljeni so se vedno tam hitro na razpolago.. pa tudi ce samo 1x na dan. bolje kot pa da so na flashu in bi bilo treba na njih 1x na dan cakat :)

trnvpeti ::

facepalm je izjavil:

torrentu nebi, bi pa ostalim aplikacijam in samemu osju.

samemu OS ne

facepalm je izjavil:



ce uporabi 1.2gb je boljse kot pa ce uporabi le 800mb. ker tudi ce so tej podatki manj uporabljeni so se vedno tam hitro na razpolago.. pa tudi ce samo 1x na dan. bolje kot pa da so na flashu in bi bilo treba na njih 1x na dan cakat :)

bolj (veliko) ti pomaga, da namesto chrome uporabljas kaksen drug browser

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

facepalm ::

Pomaga tudi, da bi namesto androida uporabil ios pa zal ne pride v postev.

trnvpeti ::

facepalm je izjavil:

Pomaga tudi, da bi namesto androida uporabil ios pa zal ne pride v postev.

zakaj pol se vztrajas na androidu :)

Alamar ::

burrit je izjavil:

Prednost je tudi v tem da lahko telefon zdaj naročite direktno iz Nemčije - torej ni davka in carine na izdelek
Seveda je samo, da ga ti ne plačaš, ampak je vračunan v ceni.:)) Poleg tega na telefone sploh ni carine le (potencialen) DDV in manipulativni stroški. Prednost teh EU skladišč je le v hitrejši dostavi. Glavna slabost pa veliko slabša izbira in tudi najnovejših modelov ni. Recimo ravno za tale Elephone je G6 star model, saj so par dni nazaj začeli prodajat G7.

m0LN4r ::

Čakamo boljše čase, da bi lahko na superkitajca za 200€ naložil ios. Dve muhi na en mah. Se stavm, da si tega veliko ljudi zelo zelo želi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

trnvpeti ::

m0LN4r je izjavil:

Čakamo boljše čase, da bi lahko na superkitajca za 200€ naložil ios. Dve muhi na en mah. Se stavm, da si tega veliko ljudi zelo zelo želi.

stavis?android je bolj prilagodljiv, manj zaprt,...
sem bil na iosu(tel), pa mi bolj odgovarja android

m0LN4r ::

Stavim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

trnvpeti je izjavil:

facepalm je izjavil:

Pomaga tudi, da bi namesto androida uporabil ios pa zal ne pride v postev.

zakaj pol se vztrajas na androidu :)


zato ker ne pride v postev, tako kot ne katerikoli drugi browser na androidu.

so pac kompromisi, ki sem jih pripravljen narediti zato, da imam vse synchano z google accountom. zato obvezno chrome raje kot hitrost

tako kot imam raje odprt sistem in google synch in nizka cena raje kot hitrost (ios).

jbg.. hitrost mi ne pomeni nic ce ni prave funkcionalnosti

burrit ::

Če te matra ram potem vzami tega z 2gb rama

http://www.coolicool.com/stock-in-europ...

Koda za popust če bo kdo naročal: CICV7

umberto ::

Ja si pa upam trditi, da 95% uporabnikov pri delu sploh ne bo opazilo, ali ima telefon 1Gb ali 2GB RAMa! Ker ni neke bistvene razlike.

Poleg tega sem imel oba telefona v rokah, Elephona kakšen mesec tudi kot primarni telefon in mi je bilo kar žal, ko je šel od hiše, pa trenutno uporabljam Samsung S4!

Elephone G6 je za to ceno odličen telefon, sem napisal obširen test na www.chinatechtest.com/test-elephone-g6/. GPU na HTC One M7 je sigurno boljši, torej kakšne zahtevne 3D igre bi morale na HTCju teči hitreje. Čeprav tudi na Elephonu nisem uspel zagnati nobene, ki bi telefon spravila na kolena. CPU je podobno hiter na obeh, v multitaskingu je Elephone sigurno hitrejši. Ločljivost zaslona je boljša na HTCju, pa spet lahko trdim, da se pri normalni uporabi ne loči med 1920x1080 in 1280x720 (če pa rivate oči v telefon, pa se pri manjših fontih na Elephonu prej opazi piksle). HTC ima več RAMa in pomnilnika, nima pa reže za SD kartice (če se ne motim). Elephone ima čitalec prstnih odtisov in slabšo baterijo. Kakšna je kamera na HTCju nimam pojma, Elephonova je na papirju boljša, v praksi pa ni ne vem kaj.

V glavnem, če sumiram, HTC One M7 je na papirju boljši, prav tako Samsung S4. So pa razlike v praksi med Elephonom G6 in omenjenima tako majhne (poleg tega ima Elephon kaj nekaj uporabnih dodatkov), da sem od Samsunga pogrešal le fotoaparat. Na Samsungu pa sedaj precej pogrešam Smart Wake, Fingerprint zaklepanje aplikacij in lep izgled Elephona in bentim nad Samsungovim UIjem ter prekinjanjem GSM povezave.

Zdaj, če je komu omenjena razlika vredna 200 EUR (ali še več za Samsunga), se pa naj sam odloči.
"Kitajska roba" na testu
http://www.chinatechtest.com
http://www.facebook.com/chinatechtest

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umberto ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen ali nov gsm do 140€?

Oddelek: Mobilne tehnologije
293944 (3045) Sami
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235758 (32516) Ghost7
»

Kateri boljši telefon?

Oddelek: Kaj kupiti
233645 (3194) facepalm
»

Kateri telefon mi priporočate do 150€? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10222679 (18483) hojnikb

Več podobnih tem