» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
28 / 132
»»

Magic1 ::

Google še kaj pomeni pre-order... Nehaj spraševat stvari, ki jih ne moremo vedet.
Nehi sanjat o prototipu, če hočeš bit 100% ziher;((
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Killermode ::

V praksi 32 vs 64 bit na procesorju ne boš opazil ker je itak večino android aplikacij 32bitnih
verjetno bo še par let, da se bo dejansko pozanalo tako kot na PCjih pred leti.

Killermode ::

12bot34 je izjavil:

Zame že, kaj pa na splošno...

Tale video si poglej

Pithlit ::

12bot34 je izjavil:

a me je odvrnil od tistega štekanja na youtubu.

Čisto navadno in povsem običajno 'laganje' androida. Nima grozne veze z aparatom.
Life is as complicated as we make it...

SumTingWong ::

Kitajske tablice v rangu tam 100-200€ kaj kupujete? Te kao malce bolj znana imena - Chuwi, ONDA, Cube ipd.

boolsheat ::

Pithlit je izjavil:

12bot34 je izjavil:

a me je odvrnil od tistega štekanja na youtubu.

Čisto navadno in povsem običajno 'laganje' androida. Nima grozne veze z aparatom.


Da, to je problem androida, HW je dovolj zmogljiv - tudi opevani Nexusi npr. laggajo na petki. Za tekoče delovanje bo moral izbrati drug OS.

12bot34 ::

No recimo na galaxyiyih je njihov touchwiz ubijalski, saj zelo upočasni sistem.
Drugače sem pa videl da ste na 22 strani tudi vsi samo hvalili telefon. Ali ni tako, da so vsi kitajci približno isti, pa elephone je kar znan.
Ja drugače je pa bolje počakat na tale telefon, ker mi je res hud, kaj pa vi pravte, bi počakali na ta telefon, ali bi vzeli kasnega drugega.
Drugače nekaj je že reviewev tegale telefona, pa sem jih nekaj pogledal pa je sistem tekoče tekel.
V bistvu od česa je odvisno delovanje kitajskega telefona, od procesorja, rama ali kaksne druge stvari.

MaterVola ::

Tale telefon?

12bot34 ::

MaterVola je izjavil:

Tale telefon?

Smo se pogovarjali o elephone p6000.

12bot34 ::

Veste skrbi me ppi, saj ima moj 2,5 star htc evo 3d 240 ppi.

MaterVola ::

12bot34 je izjavil:

MaterVola je izjavil:

Tale telefon?

Smo se pogovarjali o elephone p6000.


V temi je žnj telefonov v igri, zato sem vprašal.

remzgar ::

Pozdravljeni.

Dosedaj sem imel telefon prestigio 5430, žal je pred 2 tednoma dobil noge in kupujem novega.
že dolgo časa spremljam "xiaomi mi3".
Prvotno sem imel širok spekter telefonov: xiaomi mi3, MEIZU MX4 in Huawei Honor 6, vse po ceni tam okoli 350 evrov.
Po premisleku sem ceno znižal na rang do 200 evrov in hotel že kupiti GIGABYTE GSmart Guru G1 (všeč zaradi tega ker ima resolucijo ekrana 1920*1080 pik, slaba stran pa mu je fotoaparat in brez dodatne kartice.

Po branju na vašem forumu, sem se odločil za "xiaomi note 4g lte", še bolj pa mi je všeč cena na www.xiaomishop.com. Pisam sem na xiaomi.shop in dobil podatek da nima slovenščine. Malo me moti kvaliteta resolucije ekrana, vidim pa da ima dober telefon.

Pithlit ::

remzgar je izjavil:

Pisam sem na xiaomi.shop in dobil podatek da nima slovenščine.

MIUI seveda zna slovensko.
Life is as complicated as we make it...

Vanadium ::

Pithlit je izjavil:

remzgar je izjavil:

Pisam sem na xiaomi.shop in dobil podatek da nima slovenščine.

MIUI seveda zna slovensko.


Aja? Kje si pa nasel prevod? Vcasih je bil na miui.si samo jaz ga ne najdem vec.

remzgar ::

odgovor od xiaomi.shop-a:

Dear,

Thanks for your message .

The redmi note 4G do not have (slovenscina) language,only have Slovak language

thanks

Pithlit ::

Vanadium je izjavil:

Aja? Kje si pa nasel prevod? Vcasih je bil na miui.si samo jaz ga ne najdem vec.

A celo adijo so rekli... pol gre zadeva pač na isto listo kot motorola. Bo treba ROM menjat.

Zdej pa... kje je una kanta s pepelom?
Life is as complicated as we make it...

bosslipxx ::

remzgar je izjavil:

odgovor od xiaomi.shop-a:

Dear,

Thanks for your message .

The redmi note 4G do not have (slovenscina) language,only have Slovak language

thanks



Lahko pa namestiš AOSP Mokee ROM za redmi note 4g, ki ima tudi slovenščino, če ti ni všeč miui...
slo-fishing.si

remzgar ::

hvala za vse poslane komentarje.

Ima kdo izkušnje kako dober je fotoaparat na tem telefonu (redmi note 4G)

Killermode ::

Jst ga mam doma sam sem na šihtu. Ko pridem domov sprobam.

SumTingWong ::

Odličen je. Jaz bi rekel, da en najboljših v tem rangu od kitajcev. Ima tudi dobre večerne fotke oz ko ni dovolj svetlobe.

remzgar ::

Pozdravljeni
sem naročil naslednji telefon: Xiaomi Redmi Note 4G LTE Quad-Core 2GB RAM 8GB ROM 5.5 Inch IPS 13MP GLONASS OTG Smartphone

na izbiro sem imel tudi: Xiaomi Redmi Note MTK6592 Octa-core 1.7Ghz 2GB RAM 8GB ROM 5.5 Inch IPS OGS Screen 13MP Wcdma Smartphone

Upam da sem izbral ta pravo verzijo za pri nas.

hvala za vaše mnenje

SumTingWong ::

Si ja. Razlika je, to kar si naročil ima Snapdragon 400 procesor in 4G pri nas. Drugi je pa 8 jederni Mediatek procesor in WCDMA version oziroma max. 3G omrežje pri nas.
Nice choice, have fun with it. In kaj hitro boš pozabil "moti me resolucija ekrana". Me pa zanima zakaj se nisi odločil za Mi3?

remzgar ::

Imel sem rang do 200 evrov. Sicer mi je ni3 že odkar je izšel, zelo odličen telefon, ustreza v vseh karakteristikah, zmotila me je le cena 350 evrov. No naslednji telefon bo že mi3 ali celo mi4.

Hvala za nasvet.

MaterVola ::

12bot34 ::

Zaedil na internetu, da bo kmalu ven prsi novi elephone 7000, ki bo konkuriral jiayu s3.
Specifikacije bodo res dobre, le za ceno 200$. To se splača pocakat.

Killermode ::

Uglavnem za cenovni rang me je telefon pozitivno presenetil.
Vse je bolše kot sem pričakoval Redmi note 4g.
Predvsem ohišje in zunanjost telefona ne delujeta ceneno ampak zelo kompaktno tudi na otip. Vse ostalo pa tudi deluje nad pričakovanji.
Ekran ima vidne kote kot oglašujejo ( če vidiš ekran vidiš na njem sliko)
Ko nastane prvi problem sporočim.

vilonja ::

Oj, ima mogoče kdo od tvojih znancev kakšnega samsunga, mogoče galaxy s4, pa bi ti bilo odveč, če bi tukaj na forum napisal, kakšen je zaslon v primerjavi s telim galaxy s4, ki pa ima amoled zaslon, se resoulicja sploh pozna.
Hvala ti za deljenje mnenj.

MaterVola ::

Imam redmi note wcdma, zaslon je super.

Killermode ::

Z s4 bom primerjal v ponedeljek.

vilonja ::

Oj, hvala ti.

Killermode ::

A ma kdo kej pojma kaj bi se splačal kupit za pod 100€ namesto samsung xcover?
ni potrebe po ip67 sam mogl bi bit podobn al pa bolši po specifikaciji pa podobne velikosti.

Pithlit ::

Kako misliš podoben?

Kak DG150 je po specifikacijah tam-tam.

http://www.aliexpress.com/item/Hummer-H...
http://www.aliexpress.com/item/Original...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Killermode ::

Verjetno bo tale bolša varjanta HUAWEI ASCEND Y330

Pithlit ::

Oba linkana Hummer-ja imata boljše specifikacije (baterija, kamera... H1+ ima boljši ekran). Je pa res da Y330 podpira 900MHz 3G. H5 podpira 850/2100... H1+ pa sploh ne zna govorit 3G.
Life is as complicated as we make it...

Killermode ::

Ja pa dražja sta za cca 30€ ko upoštevamo use.

vilonja ::

http://www.coolicool.com/Promotions/bep...
Po moje še en dober telefon za tako ceno.

Killermode ::

vilonja je izjavil:

Oj, ima mogoče kdo od tvojih znancev kakšnega samsunga, mogoče galaxy s4, pa bi ti bilo odveč, če bi tukaj na forum napisal, kakšen je zaslon v primerjavi s telim galaxy s4, ki pa ima amoled zaslon, se resoulicja sploh pozna.
Hvala ti za deljenje mnenj.

Tole je čist objektivno osebno mnenje, da se ne bo kdo užgal prehitr.
Evo pa sm primerju. Prvo se opazi velikost, ker je S4 tuk velik kot ekran od Redmi note 4g drugo primerjava svetilnost in vidnost na močnem soncu je ista. Vidni koti so isti.
Sama odzivnost telefona je za uporabnika enaka ni razlik. Možno bi blo primerjat sam z kakšnimi programi, kar pa mene kot končnega uporabnika res ne zanima.
Oba telefona delujeta tekoče brez zatikanja, mogoče redmi malo hitreje zaganja aplikacije.

Je pa velka razlika (verjetno zaradi resolucije) v kontrastu in barvah na zaslonu kjer S4 prikaže veliko bolj žive in močne barve napram redmi note.(če jih nebi primerjal enega ob drugem verjetno te razlike sploh nebi opazil)

Konec koncev oba telefona sta dobra močna plastika. V roki ne deluje noben ceneno.
Če bi se mogel še enkrat odločit bi verjetno kupil redmi note samo zaradi cene.

burrit ::

Živjo,

Odločil sem se da to delim z vami.

Še pred kratkim sem prisegal na znane znamke telefonov. Predvsem HTC. Da bi kupil telefon neke neznane kitajske znamke nisem niti pomislil. V nasprotno me je prepričal sodelavec, ki je kupil enega izmed telefonov. Po kratkem testiranju me je telefon prepričal. Bistvene razlike nisem opazil in glede na to da je razlika v ceni občutna specifikacija pa podobne oz. v nekterih primerih boljše od primerljivih znanih znamk sem se tudi sam odločil za nakup.

Sam sem se določil za nakup -
http://www.coolicool.com/stock-in-europ...

S tem kuponom si lahko ceno znižate za dodatnih 7$ oz. 5.6€. Kupon: CICG6

Prednost je tudi v tem da lahko telefon zdaj naročite direktno iz Nemčije - torej ni davka in carine na izdelek, poleg tega pa sam telefon dobite v 2-3 dneh, le pazite da pri nakupu izberete EU warehouse. Cena je sicer malenkost višja kot iz Kitajskega skladišča vendar ko prištejete še davek in carino je cena veliko nižja pri EU skladišču.

Odzivnost telefona je odllična. Sam nisem opazil razlike med Elephone g6 in HTC one M7. Pri tem se slednji recimo na bolhi - rabljen prodaja za 240€. Elephone g6 pa dobite novega za 130€.

Odločitev je vaša.

vilonja ::

Mogoče kdo ve, ce obstaja kakšna angleška stran podobna slotech, ki se tudi pogovarjajo o tekih kitajcih.

Pithlit ::

A angleščina je bolj verodostojna?

Gizchina, mogoče.
Life is as complicated as we make it...

vilonja ::

Več kot je mnenj bolje je.
Ne skrbite, tudi vam popolnoma zaupam.

Pithlit ::

XDA ima tudi dosti tega... pa še marsikaj zraven (linki in navodila za igranje z ROM-i, recimo).
Life is as complicated as we make it...

boolsheat ::

vilonja je izjavil:

Mogoče kdo ve, ce obstaja kakšna angleška stran podobna slotech, ki se tudi pogovarjajo o tekih kitajcih.


Freaktab, sicer bolj namejnen kitajskim media playerjem.

Alamar ::

Tukaj lahko spremljaš. Hrvati kar dosti kupujejo in testirajo te kungfu telefone. Precej se jih da dobiti tudi v maloprodaji na hrvaškem.

http://www.racunalo.com/smartfoni2/

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/...

trnvpeti ::

Tonti ::

trnvpeti ::

android bo kmalu na 12, apple komaj cez 2
mtk 10-12 core

tomaz- ::

In še vedno poseka večino ... :-))

trnvpeti ::

tomaz- je izjavil:

In še vedno poseka večino ... :-))

verjetno je lazje narediti 12core cpu, kot pa varcen, hiter 3 jedrnik

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

tomaz- je izjavil:

In še vedno poseka večino ... :-))

verjetno je lazje narediti 12core cpu, kot pa varcen, hiter 3 jedrnik

verjetno. Je pa smiselnost 12 jedernika v mobilcu silno vprašljiva..
#brezpodpisa
««
28 / 132
»»