» »

Severnokorejski državni operacijski sistem od blizu

Severnokorejski državni operacijski sistem od blizu

Forbes - V Severni Koreji so leta 2002 začeli razvijati lasten operacijski sistem, da bi se izognili uporabi tuje in potencialno nevarne programske opreme. Odločili so se za distribucijo Linuxa Red Hat ter svoj operacijski sistem poimenovali Red Star OS. Verzij 1.0 je izšla leta 2003, verzija 2.0 leta 2009, pred poldrugim letom pa so izdali Red Star OS 3.0.

Konec minulega leta smo dobili priložnost, da ga enostavno snamemo z interneta in preizkusimo. Na internet je ušla - pravzaprav jo je tja poslal precej znan uporabnik Pastebina z vzdevkom Slipstream - datoteka torrent, ki vsebuje povezavo do 2,6 GB velike slike ISO, ki vsebuje Red Star OS 3.0. Operacijski sistem je na voljo izključno v korejščini, kot jo govorijo na severu, sicer pa je namestitev enostavna. Medtem ko je prejšnja verzija poskušala posnemati videz Windows, je aktualna verzija podobna Mac OS X. Avtorji so se pri posnemanju zares potrudili, saj je celo kurzor med nalaganjem enak kot pri Macu. Uporablja pa na primer brskalnik Naenara, ki je predelana verzija Firefoxa.

Red Star OS 3.0 sicer ni edini operacijski sistem, ki ga imajo v Severni Koreji. Precej pogosto najdemo tam Windows 7, je povedal nekdanji Googlov zaposleni Will Scott, ki je nekaj mesecev poučeval na pjongjanški univerzi.

Zanimivo pa je, da ima Red Star OS 3.0 nekaj resnih varnostnih pomanjkljivosti. Do nekaterih ključnih sistemskih datoteke ima poln pisalni dostop vsakdo, kar je mogoče izkoristiti za nečedne namene. Ali so te napake tam namenoma ali ne, je težko reči. Povsem mogoče je, da si je režim pustil na stežaj odprta vrata vohunjenja za svojimi uporabniki lastnega operacijskega sistema, čeprav bi bilo to mogoče storiti tudi manj očitno. Vgrajen brskalnik pa podatke o vsem dogajanju sporoča na IP-naslov 10.76.1.11. To je načeloma rezerviran naslov (razred A 10.0.0.1/8) za interna omrežja, ki ni dosegljiv prek interneta. Očitno Severna Koreja, kjer dostop do interneta izven države no dovoljen (razen za najvišje kadre), celotno severnokorejsko omrežje obravnava kot intranet.

53 komentarjev

«
1
2

flbroker ::

A imajo SELinux enabled? :))

Nummy ::

Ne me j****at da zmorejo narediti severni korejci lepši GUI, kot pa Microsoft in Apple pri tanovem OS X 10.10... svašta res. Mi pa na ikonah, ki jih narišejo 5-letni mulci v slikarju na računalniku...

Roadkill ::

Main designer barvno slep? Sem pričakoval malo več rdeče barve :)
Ü

Jarno ::

Sumljivo se mi zdi, da so sploh sposobni vzgojiti lasten programerski kader ne da bi jih obravnavali kot potencialno nevarnost sistemu.
Gotovo so globalno razgledani strokovnjaki, ki razločijo med petimi kilogrami mesa in 10.000$ na mesec.:)

Unknown_001 ::

Zanimivo da ni po defaultu za ozadje nastavljena slika njihove vodje :D pri takem kultu osebnosti kot ga ima on v tej državi je to res presenetljivo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

feryz ::

Nummy je izjavil:

Ne me j****at da zmorejo narediti severni korejci lepši GUI, kot pa Microsoft in Apple pri tanovem OS X 10.10... svašta res. Mi pa na ikonah, ki jih narišejo 5-letni mulci v slikarju na računalniku...
Ampak res, primerjajte to z Win 8 ali Win 10 ikonami!
Svetlobna leta pred MS. Ali pa neprimerno več vloženega truda za, zelo verjetno, brezplačen izdelek.
MS ti pa drago proda črko W, X in še kakšno, direkt iz fonta, kot presežek kapitalistične umetnosti.

opeter ::

Ker mi je BlueFish zbrisal poste, bom še enkrat postavil isto vprašanje:

Ali na tem sistemu v praksi teče/deluje vse, kar teče pod "navadnimi" Linuxi?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zmaugy ::

feryz je izjavil:

Nummy je izjavil:

Ne me j****at da zmorejo narediti severni korejci lepši GUI, kot pa Microsoft in Apple pri tanovem OS X 10.10... svašta res. Mi pa na ikonah, ki jih narišejo 5-letni mulci v slikarju na računalniku...
Ampak res, primerjajte to z Win 8 ali Win 10 ikonami!
Svetlobna leta pred MS. Ali pa neprimerno več vloženega truda za, zelo verjetno, brezplačen izdelek.
MS ti pa drago proda črko W, X in še kakšno, direkt iz fonta, kot presežek kapitalistične umetnosti.


Saj je tudi izdelava stala samo tri zrna riža na dan za tri požrešne programerje.

njyngs ::

Nummy je izjavil:

Ne me j****at da zmorejo narediti severni korejci lepši GUI, kot pa Microsoft in Apple pri tanovem OS X 10.10... svašta res. Mi pa na ikonah, ki jih narišejo 5-letni mulci v slikarju na računalniku...

Jaz pa računalnik uporabljam za delo ne pa za to, da bom mlajšim bratrancem kazal kake ikone mam gor.

sisemen ::

njyngs je izjavil:

Nummy je izjavil:

Ne me j****at da zmorejo narediti severni korejci lepši GUI, kot pa Microsoft in Apple pri tanovem OS X 10.10... svašta res. Mi pa na ikonah, ki jih narišejo 5-letni mulci v slikarju na računalniku...

Jaz pa računalnik uporabljam za delo ne pa za to, da bom mlajšim bratrancem kazal kake ikone mam gor.


To je zato, ker ne uporabljaš Linuxa, ob neuporabnosti desktopa, sploh Unitya, ga je treba nakičiti, da upravičiš njegovo prisotnost vsaj kot dekoracijo.

feryz ::

njyngs je izjavil:

Jaz pa računalnik uporabljam za delo ne pa za to, da bom mlajšim bratrancem kazal kake ikone mam gor.
Se strinjam, ampak to bi veljalo, če bi zadevo dobil đabe.
Ker pa uporabljaš najboljši in tudi najdražji OS na tem svetu, bi bilo lahko malo drugače.

ZigaZiga ::

Nummy je izjavil:

Ne me j****at da zmorejo narediti severni korejci lepši GUI, kot pa Microsoft in Apple pri tanovem OS X 10.10... svašta res. Mi pa na ikonah, ki jih narišejo 5-letni mulci v slikarju na računalniku...


Meni pa GUI, niti ikone niti barve niso všeč. Vse tako zeleno, hladno ... odbijajoče. Se pa da ikone tudi na Windowsu zamenjat, ne samo na Linuxu. Za MacOS ne bi vedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZigaZiga ()

Pithlit ::

sisemen je izjavil:

To je zato, ker ne uporabljaš Linuxa, ob neuporabnosti desktopa, sploh Unitya, ga je treba nakičiti, da upravičiš njegovo prisotnost vsaj kot dekoracijo.

Zanimivo kako eni shajamo brez ikon.

'Celo' brez menija.

ZigaZiga je izjavil:

Za MacOS ne bi vedel.

Niti en razlog ne obstaja za dvom. clicketyclick.
Life is as complicated as we make it...

njyngs ::

feryz je izjavil:

njyngs je izjavil:

Jaz pa računalnik uporabljam za delo ne pa za to, da bom mlajšim bratrancem kazal kake ikone mam gor.
Se strinjam, ampak to bi veljalo, če bi zadevo dobil đabe.
Ker pa uporabljaš najboljši in tudi najdražji OS na tem svetu, bi bilo lahko malo drugače.


Še vedno ne razumem kaj ima stvar, ki je popolnoma subjektivna (izgled ikon naprimer) z delovanjem sistema, ki je v veliki meri objektiven (in merljiv). A ne uporabljamo sistema za opravljanje funkcij in ne za gledanje ikon? A ni tale "najboljši in najdražji OS" popolnoma prilagodljiv z novimi temami in icon-seti? Kolikor sem nazadnje preveril je.

Relanium ::

To je načeloma rezerviran naslov (razred A 10.0.0.1/8) za interna omrežja, ki ni dosegljiv prek interneta. Očitno Severna Koreja, kjer dostop do interneta izven države no dovoljen (razen za najvišje kadre), celotno severnokorejsko omrežje obravnava kot intranet.


Hehehe, jasno ko pa imajo ogromno uporabnikov v celi državi

Phantomeye ::

njyngs je izjavil:

feryz je izjavil:

njyngs je izjavil:

Jaz pa računalnik uporabljam za delo ne pa za to, da bom mlajšim bratrancem kazal kake ikone mam gor.
Se strinjam, ampak to bi veljalo, če bi zadevo dobil đabe.
Ker pa uporabljaš najboljši in tudi najdražji OS na tem svetu, bi bilo lahko malo drugače.


Še vedno ne razumem kaj ima stvar, ki je popolnoma subjektivna (izgled ikon naprimer) z delovanjem sistema, ki je v veliki meri objektiven (in merljiv). A ne uporabljamo sistema za opravljanje funkcij in ne za gledanje ikon? A ni tale "najboljši in najdražji OS" popolnoma prilagodljiv z novimi temami in icon-seti? Kolikor sem nazadnje preveril je.


No, izgled ikon je pomemben predvsem v tej meri, da lahko iz ikone razbereš, kaj predstavlja.

StajercSSS ::

feryz je izjavil:

njyngs je izjavil:

Jaz pa računalnik uporabljam za delo ne pa za to, da bom mlajšim bratrancem kazal kake ikone mam gor.
Se strinjam, ampak to bi veljalo, če bi zadevo dobil đabe.
Ker pa uporabljaš najboljši in tudi najdražji OS na tem svetu, bi bilo lahko malo drugače.


Najdražji OS je applov.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

sisemen ::

Pithlit je izjavil:

sisemen je izjavil:

To je zato, ker ne uporabljaš Linuxa, ob neuporabnosti desktopa, sploh Unitya, ga je treba nakičiti, da upravičiš njegovo prisotnost vsaj kot dekoracijo.

Zanimivo kako eni shajamo brez ikon.

'Celo' brez menija.


Mhm, tudi jaz sem bolj pristaš tega. Sicer pa ti na unixih kaj drugega niti ne ostane, vse kar je od dalec podobno GUIju je dehteč košček ****a.

StajercSSS je izjavil:

Najdražji OS je applov.


Ne bo držalo. Najdražji OS je vsaka distribucija linuxa, ki se rine na desktop, ima toliko skritih stroškov, da se na koncu vsakdo za glavo drži. Razen ideološko zavezanih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

trnvpeti ::

linux skritih stroskov ne more imeti
skrite stroske lahko ima integrator,najvec stroskov pa nastane zaradi slabega planiranja in zaradi neznanja izdajanja zahtev do integratorja

Pithlit ::

sisemen je izjavil:

Sicer pa ti na unixih kaj drugega niti ne ostane, vse kar je od dalec podobno GUIju je dehteč košček ****a.

Mhm. Glih tolk kot Win*, recimo. Če si nesposoben je pač vsaka stvar 'dehteč košček ****a'.

sisemen je izjavil:

Ne bo držalo. Najdražji OS je vsaka distribucija linuxa, ki se rine na desktop, ima toliko skritih stroškov, da se na koncu vsakdo za glavo drži.

Kolk točno te stane, recimo, Mint? Aja, si nesposoben... ni treba odgovarjat.
Life is as complicated as we make it...

sisemen ::

Pithlit je izjavil:

Če si nesposoben je pač vsaka stvar 'dehteč košček ****a'.


Philit :D :D :D Zavoljo varovanja identitete nima smisla, da ti karkoli rečem ampak... :D :D :D

Glede cene pa vprašaj Nemce, izgleda da toliko, da morajo za primerjave frizirati izračune...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

Pithlit ::

sisemen je izjavil:

Glede cene pa vprašaj Nemce, izgleda da toliko, da morajo za primerjave frizirati izračune...

Tko kot francozi, ane?

Drugač pa... ti kar reci.
Life is as complicated as we make it...

sisemen ::

Pithlit je izjavil:

sisemen je izjavil:

Glede cene pa vprašaj Nemce, izgleda da toliko, da morajo za primerjave frizirati izračune...

Tko kot francozi, ane?

Drugač pa... ti kar reci.


Sicer se ne mislim ukvarjati, s tem, da bi ure izgubljal za to, da bi ti pripravljal izračune, mi nisi noben faktor, ti pa lahko pomagam, pred kakšnim letom je jype postal eno tabelco, zmeči ven vse nebuloze kot so dvakratno učenje windowsov ipd. in odstrani pretirane vrednosti, pa boš imel ceno v Nemčiji, v Franciji je seveda enako. Skratka, ne razmišljati, kaj lahko nekdo drug išče za tebe, poišči si sam.

Vam pa ponuja Minhenska uprava "a way out":
"Munich's new Deputy Mayor Josef Schmid cries that the change has been driven by 'ideology' rather than a view to taxpayer savings."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

sisemen ::

sisemen je izjavil:

Vam pa ponuja Minhenska uprava "a way out": "Munich's new Deputy Mayor Josef Schmid cries that the change has been driven by 'ideology' rather than a view to taxpayer savings."


... skratka, priznajte, da ste fanatiki, da prehod na linux sicer ni cenejši, je pa edini bog, k kateremu se lahko moli, sicer bomo vsi ostali kamenjani, morda pa nam boste samo odrezali glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

trnvpeti ::

Pri munchen zadevi OS sploh ni vec sporen, tam se je ms ze predal.
Za jajca jih drzijo pri office in exchange.

sisemen ::

trnvpeti je izjavil:

Pri munchen zadevi OS sploh ni vec sporen, tam se je ms ze predal.
Za jajca jih drzijo pri office in exchange.


MS, se jim verjetno smeji in si misli, "se vidimo čez nekaj let" :) Office in exchange sicer nista noben faktor, izvoli si pregledati cel SloTech, imas miljaužnt primerov, ki dokazujejo, da je open source ekvivalenten. Vzameš pač web vmesnik ali nekaj. :P

Sicer je bil verjetno ta stric, ki je ufural linux verjetno sicer zagret nasprotnik linuxa, pa je nasedel forumski propagandi in si rekel, "dovolj jih imam, jim bom dokazal". In je dokazal. Jaz žal nimam proračuna Minhna in tudi če bi ga imel, ne bi šel denar metati skozi okno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

trnvpeti ::

V dolocenih drzavah ze zacenjajo z odf zahtevami, tako, da kmalu tudi office ne bo vec sporen.

sisemen ::

trnvpeti je izjavil:

V dolocenih drzavah ze zacenjajo z odf zahtevami, tako, da kmalu tudi office ne bo vec sporen.


Pa saj ni sporen, kakšne imaš, saj mi že vsaj 10 let dokazujete, da je OSS ekvivalenten. Zakaj bi bil pa zdaj Office sporen. Malo konsistence vam pa res ne bo škodilo, linuxovo leto prihaja (že tudi, vsako leto, več kot 10 let), ne bodite tako negativni no, razmišljajte pozitivno in mantrajte "OSS je ekvivalnten". Ali pa: "kdor ima nameščen linux, je avtomatično vseved". Nekaj takega, preprostega, za široke ljudske množice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

trnvpeti ::

Denar ni vec vprasanje.
Uporabniki, ki bi presli na cenejse , se ukvarjajo s vprasanjem, kako prenesti enakovredno uporabnisko izkusnjo na ne-ms orodja zaradi dolgoletnega monopolnega vpliva.
Vecina strank nima znanja, in so se naslanjali(prevec) na ms, sedaj je pa veliko tezje preiti.

sisemen ::

trnvpeti je izjavil:

Denar ni vec vprasanje.


Ne ne, seveda, ljudi skrbi zaradi varnosti in zasebnosti ("nimam kaj skrivat"), seveda je pa management ze od nekdaj znan, da je zelo zagnan za tehnične novitete in zelo ideološko orientiran, tako da rad da denar za vse projekte te vrste :P Sploh pa zelo radi zamenjajo, ko nekaj v firmi deluje, češ, mogoče bo tisto drugo delovalo bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

trnvpeti ::

No lepo, glede OS, denarja se strinjava.
Pa tudi glede varnosti se.

sisemen ::

trnvpeti je izjavil:

No lepo, glede OS, denarja se strinjava.
Pa tudi glede varnosti se.


Seveda, jaz se že leta strinjam z vami, kdo se pa sploh upa ne-strinjati?

trnvpeti ::

Zanimivo, MS-tovca je strah :)

Lindir ::

sisemen je izjavil:

njyngs je izjavil:

Nummy je izjavil:

Ne me j****at da zmorejo narediti severni korejci lepši GUI, kot pa Microsoft in Apple pri tanovem OS X 10.10... svašta res. Mi pa na ikonah, ki jih narišejo 5-letni mulci v slikarju na računalniku...

Jaz pa računalnik uporabljam za delo ne pa za to, da bom mlajšim bratrancem kazal kake ikone mam gor.


To je zato, ker ne uporabljaš Linuxa, ob neuporabnosti desktopa, sploh Unitya, ga je treba nakičiti, da upravičiš njegovo prisotnost vsaj kot dekoracijo.


Govori zase ne pa kot nasploh. Zame je več kot dosti uporaben. Sicer pa ne obstaja samo Unity desktop. Osebno mi je najbolj všečn Xubuntu (Xfce namizje).

Lindir ::

sisemen je izjavil:

Ne bo držalo. Najdražji OS je vsaka distribucija linuxa, ki se rine na desktop, ima toliko skritih stroškov, da se na koncu vsakdo za glavo drži. Razen ideološko zavezanih.


Mene prehod ni koštal nič. Še prišparal sem. Sem pa domači uporabnik :)

opeter ::

Jah, samo ne moreš pa igrat najnovejše superduper bombastične igre! Pa nativno ne moreš poganjat gor MS Office 13 ali kaj že ...

SARKAZEM.PRESS

Še vedno nisem dobil odgovora na moje vprašanje: ali delujejo na Red Star OS 3 vse Linux aplikacije, ali pa so kakšne omejitve?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Lindir ::

njyngs je izjavil:

Nummy je izjavil:

Ne me j****at da zmorejo narediti severni korejci lepši GUI, kot pa Microsoft in Apple pri tanovem OS X 10.10... svašta res. Mi pa na ikonah, ki jih narišejo 5-letni mulci v slikarju na računalniku...

Jaz pa računalnik uporabljam za delo ne pa za to, da bom mlajšim bratrancem kazal kake ikone mam gor.


Tudi jast, ampak grdot pa ne prebavljam. Saj je tudi uporabnost večja, če je videz lep in pregleden, ne pa en zmazek. Ampak, na konec koncev je to stvar okusa. Važno mi je da je opcija za prilagoditev po svojem okusu.

Nummy ::

Pithlit je izjavil:

sisemen je izjavil:

To je zato, ker ne uporabljaš Linuxa, ob neuporabnosti desktopa, sploh Unitya, ga je treba nakičiti, da upravičiš njegovo prisotnost vsaj kot dekoracijo.

Zanimivo kako eni shajamo brez ikon.

'Celo' brez menija.

ZigaZiga je izjavil:

Za MacOS ne bi vedel.

Niti en razlog ne obstaja za dvom. clicketyclick.

Se ne gre samo za ikone, pač pa izgled celotnega GUI-ja ter seveda feel, da veš kaj je spredaj, kaj zadaj, da ima potrebno globino in točno veš kje je kaj. Lepota je samo na koncu pika na i, ki ti dodatno da vzpodbudo da uporabljaš OS in računalnik z veseljem...

njyngs je izjavil:

feryz je izjavil:

njyngs je izjavil:

Jaz pa računalnik uporabljam za delo ne pa za to, da bom mlajšim bratrancem kazal kake ikone mam gor.
Se strinjam, ampak to bi veljalo, če bi zadevo dobil đabe.
Ker pa uporabljaš najboljši in tudi najdražji OS na tem svetu, bi bilo lahko malo drugače.


Še vedno ne razumem kaj ima stvar, ki je popolnoma subjektivna (izgled ikon naprimer) z delovanjem sistema, ki je v veliki meri objektiven (in merljiv). A ne uporabljamo sistema za opravljanje funkcij in ne za gledanje ikon? A ni tale "najboljši in najdražji OS" popolnoma prilagodljiv z novimi temami in icon-seti? Kolikor sem nazadnje preveril je.

Veliko ima z delovanjem sistema. Če recimo nimaš narejene globine v GUI-ju težko veš katero okno je spredaj in katero ne. Če imaš ikone in gumbe na čudnih lokacijah oz. imajo gor narisano dvoumno stvar to predstavlja dodatno težavo, saj moraš veliko stvari najprej dešifrirat da veš kaj sploh klikaš! Konec koncev je Apple dokazal, da ljudje veliko raje uporabljajo lep in uporabniku prijazen GUI, kot pa eno skrapucalo nametano skupaj. So izjeme 1% ljudi, kateri pa itak furajo linux ali pa kako hujšo sadomazo varianto OS-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Lindir ::

opeter je izjavil:

Jah, samo ne moreš pa igrat najnovejše superduper bombastične igre! Pa nativno ne moreš poganjat gor MS Office 13 ali kaj že ...

SARKAZEM.PRESS


Heh :) Pri meni to ni problem ker sm bolj retro gamer, tak da sem našel emulatorje kot naprimer MAME, DOSBox,... in kadar me prime mal odšpilam to. Novejše igre me pa ne pritegnejo. Še edini novejši špil ki mi je zanimiv je "Pillars of Eternity" ki ba bo tekel tudi na Linuxu.

Microsoftove pisarne pa ne rabim, mi je LibreOffice več kot dost, kadar ga slučajno rabim (skoraj nikoli) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lindir ()

radiokills ::

Relanium je izjavil:

To je načeloma rezerviran naslov (razred A 10.0.0.1/8) za interna omrežja, ki ni dosegljiv prek interneta. Očitno Severna Koreja, kjer dostop do interneta izven države no dovoljen (razen za najvišje kadre), celotno severnokorejsko omrežje obravnava kot intranet.


Hehehe, jasno ko pa imajo ogromno uporabnikov v celi državi


Pa znaš mogoče zračunat koliko IP-jev je dejansko to?

trnvpeti ::

opeter je izjavil:


Še vedno nisem dobil odgovora na moje vprašanje: ali delujejo na Red Star OS 3 vse Linux aplikacije, ali pa so kakšne omejitve?

tega ne pocni
ne bos dajal na racunalnik eno distro, pa ceprav ti je ful lepa, zanimiva, ce ne ves kako jo bos nadgrajeval, in kako bos namescal aplikacije
ce je gor linux, bos lahko , tako(preko repo) ali drugace(source) instaliral aplikacije(vse)
ampak, še enkrat, to ne pocni , posebej, ker sprasujes,ce bos lahko na linux instaliral karkoli

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: opeter ()

sisemen ::

trnvpeti je izjavil:

Zanimivo, MS-tovca je strah :)


Zanimivo, če se nekdo ne strinja z vašim enoumjem, potem je MSjevec. Ccccc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

trnvpeti ::

sisemen je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

Zanimivo, MS-tovca je strah :)


Zanimivo, če se nekdo ne strinja z vašim enoumjem, potem je MSjevec. Ccccc...

sej si(sva) se strinjal(a)
a se ne vec? :)

sisemen ::

trnvpeti je izjavil:

sisemen je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

Zanimivo, MS-tovca je strah :)


Zanimivo, če se nekdo ne strinja z vašim enoumjem, potem je MSjevec. Ccccc...

sej si(sva) se strinjal(a)
a se ne vec? :)


Odvisno kako si to (ne)razumel :)

trnvpeti ::

vecina ms-ovcev se dela mal francoze :)

Glugy ::

ZigaZiga je izjavil:

Nummy je izjavil:

Ne me j****at da zmorejo narediti severni korejci lepši GUI, kot pa Microsoft in Apple pri tanovem OS X 10.10... svašta res. Mi pa na ikonah, ki jih narišejo 5-letni mulci v slikarju na računalniku...


Meni pa GUI, niti ikone niti barve niso všeč. Vse tako zeleno, hladno ... odbijajoče. Se pa da ikone tudi na Windowsu zamenjat, ne samo na Linuxu. Za MacOS ne bi vedel.


Men so pa ravno hladne barve všeč da te pomirijo.

opeter ::

trnvpeti je izjavil:

opeter je izjavil:


Še vedno nisem dobil odgovora na moje vprašanje: ali delujejo na Red Star OS 3 vse Linux aplikacije, ali pa so kakšne omejitve?

tega ne pocni
ne bos dajal na racunalnik eno distro, pa ceprav ti je ful lepa, zanimiva, ce ne ves kako jo bos nadgrajeval, in kako bos namescal aplikacije
ce je gor linux, bos lahko , tako(preko repo) ali drugace(source) instaliral aplikacije(vse)
ampak, še enkrat, to ne pocni , posebej, ker sprasujes,ce bos lahko na linux instaliral karkoli


Se opravičujem, slučajno sem pritisnil "predlagaj izbris".

trnvpeti, saj jaz ne bi nalagal (morda v VirtualBox), samo me zanima, če bi vse delovalo kot pri "navadnih" distrotih. Ali pa so kakšen "severnokorejske" omejitve ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

trnvpeti ::

opeter je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

opeter je izjavil:


Še vedno nisem dobil odgovora na moje vprašanje: ali delujejo na Red Star OS 3 vse Linux aplikacije, ali pa so kakšne omejitve?

tega ne pocni
ne bos dajal na racunalnik eno distro, pa ceprav ti je ful lepa, zanimiva, ce ne ves kako jo bos nadgrajeval, in kako bos namescal aplikacije
ce je gor linux, bos lahko , tako(preko repo) ali drugace(source) instaliral aplikacije(vse)
ampak, še enkrat, to ne pocni , posebej, ker sprasujes,ce bos lahko na linux instaliral karkoli


Se opravičujem, slučajno sem pritisnil "predlagaj izbris".

trnvpeti, saj jaz ne bi nalagal (morda v VirtualBox), samo me zanima, če bi vse delovalo kot pri "navadnih" distrotih. Ali pa so kakšen "severnokorejske" omejitve ;)

nisem se poglabljal, nisem sprobal, ampak, ce je linux spodaj, pol bom lahko vse naistaliral, celo omejitve bi lahko odstranil

podoben izgled(ali celo isti) lahko dobis skoraj na vsakem distro

dronyx ::

Ali lahko prosim kdo Severno Korejski desktop za Linux posloveni? Meni deluje lično in pregledno. V totalitarnih sistemih čaka programerje, ki površno opravijo svojo nalogo gulag, tako da ta verzija predvidevam nima veliko hroščev.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CyanogenMod je mrtev, naj živi Lineage (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6316539 (11056) Jst
»

Severnokorejski operacijski sistem Red Star pod drobnogledom

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2511573 (8706) Unknown_001
»

Severnokorejski državni operacijski sistem od blizu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5337104 (31419) Nummy
»

Backup file server

Oddelek: Operacijski sistemi
71098 (828) deadbeef

Več podobnih tem