» »

Specifikacije tablic

Specifikacije tablic

partisd ::

Živjo,
odločam se za nakup tablice (doslej je še nisem imel). Rabim samo za pregledovanje dokumentov, internet ipd. (ne igre, filmi in podobne zadeve, ki terjajo grafično hude stroje). Zanima pa me skoncentrirano par stvari:

1/ Ali pri vsaki tablici, na kateri je naložen android, potekajo nato samodejne posodobitve? Je obstoj le-teh odvisen od strojne opreme (proizvajalca tablice) ali od androida samega ali oboje?

2/ Ali je 1024 x 600 glede na moje potrebe vseeno preslaba kvaliteta?

3/ Ali google play pripada avtomatično androidu ali je to treba posebej nalagat (sprašujem predvsem za low-budget tablice)?

4/ Kakšna je kvaliteta procesorjev Allwinner in Rockchip (npr. tablice 3q na mimovrste)?

Hvala

hojnikb ::

> 1/ Ali pri vsaki tablici, na kateri je naložen android, potekajo nato samodejne posodobitve? Je obstoj le-teh odvisen od strojne opreme (proizvajalca tablice) ali od androida samega ali oboje?

to je odvisno samo od proizvajalca, ker jih od daje za tvojo tablico..

> 2/ Ali je 1024 x 600 glede na moje potrebe vseeno preslaba kvaliteta?
da

> 3/ Ali google play pripada avtomatično androidu ali je to treba posebej nalagat (sprašujem predvsem za low-budget tablice)?
ponavadi pride. Mogoče pri kakih res noname zadevah ni...

> 4/ Kakšna je kvaliteta procesorjev Allwinner in Rockchip (npr. tablice 3q na mimovrste)?
o kvaliteti procesorjov težko govoriš. Pač to je budget ponudba in temu primerno je tudi hitra..
#brezpodpisa

partisd ::

aha, se pravi je pri androidih logika obratna kot pri windows, ko jih pač naložiš lahko kamorkoli. Pri androidih pa ti vmesnike posodablja proizvajalec tablice?

hojnikb ::

pri teh tablicah ti cel sistem posodablja proizvajalec, ker vsaka tablica zahteva prilagojen build androida.
#brezpodpisa

partisd ::

se pravi se kaj takšnega ne splača tudi za nezahtevno uporabo: http://www.aliexpress.com/item/High-Qua...

hojnikb ::

beži stran od teh opek..
#brezpodpisa

partisd ::

Kakšna pa je kvaliteta teh kitajskih tablic v primerjavi z brand tablicami glede na primerjavo Kitajskih telefonov (npr. Ele, Dogee) napram brand telefonom (Samsung, HTC itd.)?

RockyS ::

Če hočeš kvalitetno kitajsko tablico moraš gledati Onda tablice(verjetno še katero drugo podjetje ampak s tistimi nimam izkušenj)

http://www.onda-tablet.com/

partisd ::

@RockyS: hvala. edina težava je, da se nagibam k cenejšim varjantam iz razloga, ker bi tablico rabil le za na kakšen seminar ali kaj podobnega, ko se pričakuje, da dostopaš do neta (telefon mi je premajhen ekran). Se pravi je kriterij predvsem, da je a/ nova in da b/ dela brez kakšnega zmrzovanja ipd.). Doma/služba pa imam tako ali tako računalnik, ki se uporablja predvsem za tipkanje besedil (tablica je za to neuporabna).

RockyS ::

Greš v hofera in vzameš tisto 7" android tablico za 99€ pa je.

partisd ::

ja to bom najbrž tudi naredil. Edino to me še zanima, če kdo zna povedat/ima izkušnje: Kakšna pa je kvaliteta teh kitajskih tablic v primerjavi z brand tablicami glede na primerjavo Kitajskih telefonov (npr. Ele, Dogee) napram brand telefonom (Samsung, HTC itd.)? Se pravi ali so kitajski telefoni relativno boljši glede na ostale telefone kot so kitajske tablice napram ostalim tablicam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup kitajske tablice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6012481 (10181) Morenov
»

Tablični računalnik za filme do 100€

Oddelek: Kaj kupiti
284777 (4398) lovro535
»

Android Rom

Oddelek: Operacijski sistemi
6773 (624) Zvezdica27
»

Tablični poceni do 130max!

Oddelek: Kaj kupiti
327423 (6103) slosaper
»

Tipkovnica+Tablica

Oddelek: Pomoč in nasveti
51695 (1611) andromedar

Več podobnih tem