» »

cpu throttling

cpu throttling

Zvezdica27 ::

LP,

eno vprašanje. Prenosnik mi je začel throttlet, jebiga, 4 leta je zdržal. Niti softwarsko preko sudo ga ne morem (BIOS je močnejši ;)

Zanima me, ker se nekaj nekje pregreva oz. ne dela glede hlajenja, ali je i5 proc še vedno dober ali je možno, da se je pokvaril in je bolje kupiti novega (da bi ga vstavil drugam).

Hvala,

blaž

hojnikb ::

spucaj hladilni sistem pa namaži nanov termalno pasto
#brezpodpisa

Zvezdica27 ::

sem že... ene 3x. Nekaj drugega je, BIOS, senzor, napajalnik... tudi acpi mi ga ugasne... za 4 leta star laptop se mi ne da, a procesor bi se dalo še uporabiti, ker je za običajno delo povsem dovolj (sandy i5 iz 2011).

samo zanima me, ali je kakorkoli možno, da je procesor fuč, da ga drugam ruknem (v nek box, za htpc).

b

tudi ne zaupam več laptopu, da se ne bo kaj vžgalo (enmu kolegu pred mesecem),

b

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

to maš hladilni sistem zjeban. Lahko da so heatpipi fuč ali kej takega. Da bi senzor bil zjeban, moćno dvomim..

nwm pa kaj misliš s tem, da bi proc uporabo kje drugje... mobile proci ne pašejo v desktop in vise versa. Nebi bil presenečen, če je že gor zalotan..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

Kupi na ebayu/amazonu nov cooler. Nebi smelo bit drago.

A piha vroče ali mlačno? Kolko pa C pa maš?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zvezdica27 ::

lp,

ni samo to, nisem vedel da polnim laptop na 12v in trafo in je šlo ... recimo ekran ne dobi dovolj štroma itd... od tedaj je tudi throttling in pregrevanje. Piha, vent dela... nimam sploh časa, šiht, otroci, bajta...

to, da intel jebe uporabnike z mobile podnožji - plat zanje pa ni, mi je jasno.

Škoda mi je tkole stran metat cca 200e, glede na to, da mi vse skupaj popolnoma zadostuje... neki iščem ,ma jebemu da bom najdu neki za ta jebeni 988 socket...

zz

RejZoR ::

Z lučko posveti v režo ventilatorja če se vidi kakšen prah. Sem skor ziher, da je pretok zraka neobstoječ in da se zato pregreva...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

profii ::

Meni je šel na asusu heatpipe, pihalo samo mrzlo, ni prevajal toplote. Kupil nov hladilnik na ebayu, dela k nov.

Zvezdica27 ::

lp,

verjmenite, da je hlajenje OK, imam cca 20 let izkušenj na osnovni ravni, pasto sem menjal večkrat. Kot pravim, nevede sem polnil na 12v zadevo, prek trafota na 220... no in tedaj je nekaj šlo v drobovju (morda več stvari). Odtlej ne dela več ekran (ni dovolj štroma), pregrevanje ... da hladilnik dela, dokazujejo temperature, ki se višajo in nižajo...

Tega sploh ne om več popravljal, to je case closed, dela, ampak je stuck na min frekveni, programsko ga lahko dregnem višje kot supersuser, a nekako na 30% edklarirane frekvence, ker ga bios vedno bremza (ali pa kak modul v kernelu overrida sudo, ne vem, ker se ne spoznam).

Po moje je plata čist skurjena in to je to.

Mene samo zanima ali je proc OK ali ne, torej če je možno, da je kaj šlo v K ali ga lahko uproabim drugje (kar pa se zdi, da psloh ne bo možno, ker ni 998b plat). Morda najdem kak barebone NUC brez proca kje... rami, disk, wifi kartica in proc z GPU: je to še OK ali lahko moj scenarij zjebe tudi to.


Res je bedno, da bi cca 200e kar stran vrgel...

hvala,

zz

hojnikb ::

če bi proc bil fuč, potem nebi nič delal. Če je delal počasi, je pač razlog pregrevanja ali premalo štroma (recimo hpji delajo isto, če nimaš tapravga polnilca; throttlajo proc do konca..)
#brezpodpisa

Zvezdica27 ::

hm...

premalo štroma ni, ker isto dela na baterry power. Nekaj na plati, morda interni trafo za proc ne dela...

torej proc je OK. Ok, torej nek sfukan laptop brez proca ali pa laptop s slabšim procom je edina šansa. Ali kdo pozna kak NUC z G2, 988b podnožjem in brez proca? Googlam kot nor in ni nič, samo neke mini itx plate za 200+e

kr neki...

zz

hojnikb ::

al pofixi al pa prodaj. Jajcat se kako drugače s tem nima smisla..
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404699 (3468) solatko
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454835 (4103) solatko
»

Acer JE70 CP laptop motherboard

Oddelek: Strojna oprema
211459 (1258) Alen T 1978
»

Prenosnik se greje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586957 (5858) Pyr0Beast
»

Kaj sem naredil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
955436 (4152) Timmah

Več podobnih tem