» »

CES 2015: Dobrega tisočaka za novega walkmana

1
2
»

Olórin ::

zakaj bi hotel na mp3ju za 150 eur predvajat flac?

kaj resno mislite da je vse samo v formatu datoteke in slušalkah, strojno dejansko proizvesti zvok pa je nepomembno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

jype ::

Olórin> kaj resno mislite da je vse samo v formatu datoteke in slušalkah, strojno dejansko proizvesti zvok pa je nepomembno?

Moji otroc majo že digitalna ušesa, tko da ne rabjo več tiste štoraste analogne vmesne oblike.

mn ::

zanhor2 je izjavil:

Naj naredijo walkman za 150eur ki bo imel Android 5.0 Lollipop bo predvajal vse formate ter bo imel odličen zaslon. Za tiste ki pa želijo še boljši zvok pa si lahko dokupijo boljše slušalke


WTF. Nobene slušalke ti ne pomagajo če je zvok iz predvajalnika zanič. Nobene. Lahko pa ga slabe slušalke pokvarijo seveda.

koyotee ::

Dobrega tisočaka za novega valkmanna? Kaj mamo kakšno novo sklanjatev v slovenščini?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Sakin ::

čuhalev je izjavil:

Ne pozabit, da mora poleg lamp biti še kvaliteten širokopasoven transformator.

Sicer pa, kaj ti koristi dober dac če zvok že v studiju totalno zaserjejo s kompresorjem tako, da high-end sistem zveni kot podenj v primerjami z zvočniki v pralnem prašku.



Točno to. Niso to več studijski posnetki jazz-a iz 50-ih na en mikrofon, ampak so pesmi doterane do te mere, da se slišijo basi tudi na tranzistorju za drobiž. Kar pa nima z audiofilstvom nič skupnega več.
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

Spy ::

Sakin je izjavil:

Točno to. Niso to več studijski posnetki jazz-a iz 50-ih na en mikrofon, ampak so pesmi doterane do te mere, da se slišijo basi tudi na tranzistorju za drobiž. Kar pa nima z audiofilstvom nič skupnega več.


Ne posploševat. Na voljo so tudi novi, odlični posnetki namenjeni audiofilom, ki pač na high-end sistemih ne poslušajo vsako sr.... . Po drugi strani pričakovanja ne smejo biti previsoka, ko gre za projekte, ki so že v osnovi z audiofilskega vidika zelo omejeni. Na primer Kutiman-ov zadnji projekt, kjer so izvori slabše kakovosti, rezultat pa zelo všečen tudi na high-end sistemih!

čuhalev ::

Hja, dobi se že, vendar ne za vse glasbene okuse. Jaz glasbo poslušam za svoje veselje in ne za dokazovanje upravičenosti nakupa takšnega sistema.

jype ::

Čudak. A pol tut avto voziš za svoje potrebe, ne zato da te sosedje gledajo?

Okapi ::

Jaz sem sistem kupoval tako, da se dobro sliši muzika, ki jo rad poslušam. Ni bilo ravno poceni, ker hočem Dark Side of the Moon slišati kvadrofonsko, kot je bil izvirno zamišljen. Ali pa L. A. Woman od Doorsov. Večina ljudi sploh ne ve, kako bi morali slišati nekaj najbolj legendarnih rockerskih albumov (ki so bili posneti ravno v tistih nekaj letih, ko se je zdelo, da bo kvadrofonija nasledila stereo).

O.

jype ::

Okapi> Ni bilo ravno poceni, ker hočem Dark Side of the Moon slišati kvadrofonsko, kot je bil izvirno zamišljen.

V resnici to lahko danes slišiš že precej ugodno: DSD master s štirimi kanali se dobi na SACD in DVD-Audio, "hišni kino" s spodobno reprodukcijo pa tudi ni več drag, kot so nekoč bile te reči. Vse skupaj manj kot $500, načeloma.

Okapi ::

Ja, zdaj je poceni. Pred leti je bilo pa malo drugače. Pa ne mislim na sedemdeseta leta, ampak že na prva leta dvd-audia in sacd-ja, pred dobrimi desetimi leti.

S tem da tudi sedaj ti cenejši hišni kini niso najbolj primerni, ker za kvadro potrebuješ 4 enakovredne zvočnike. Postavitev, kjer imaš sprednja dva zvočnika večja in boljša od zadnjih oziroma stranskih dveh, ni tisto, kar hočeš imeti. Ko recimo pri Doorsih kitara kroži okoli tebe, se mora iz vsekega zvočnika slišati povsem enako, sicer se iluzija podre.

O.

jype ::

Okapi> Pred leti je bilo pa malo drugače.

To pa drži.

Okapi> S tem da tudi sedaj ti cenejši hišni kini niso najbolj primerni, ker za kvadro potrebuješ 4 enakovredne zvočnike.

No, saj večina teh kinotov ima štiri enake, enega večjega front/dialogue in tisti neuporabni subwoofer.

Okapi ::

Pri sistemih, kjer so vsi štirje zvočniki enaki, so praviloma vsi štirje majhni in neuporabni za resno poslušanje muzike.

O.

jype ::

No, praviloma morda res, ampak pri meni so prišli v "hišni kino" kompletu štirje dvosistemski infinity primusi, s katerimi se da popolnoma resno poslušat SACD.

Subwoofer sem pa prodal :)

čuhalev ::

jype je izjavil:

Čudak. A pol tut avto voziš za svoje potrebe, ne zato da te sosedje gledajo?
Načeloma, čeprav mi barva ni všeč, je pa drugim.

jype je izjavil:

Vse skupaj manj kot $500, načeloma.
Če nima ozemljenega ohišja oziroma se napaja iz kabla za brivnik, ni vreden toliko. :)

Potem pa še nima XLR vhodov. Katastrofa. >:D

jype ::

Ne rabiš XLR vhodov, ker maš http://www.musicdirect.com/p-971-cable-...

sisemen ::

hojnikb je izjavil:

mah, tapravi avdiofili slišijo razlike že med "slabim" pa "dobrim" napajalnim kablom. ;)


Ki je priključen na UPS, da ni šuma iz omrežja...

AlienRR je izjavil:

90% jih sliši placebo.


Če ne kar 100%. Zanimiv fenomen, ki ga prodaja tudi Apple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

TESKAn ::

Ki je priključen na UPS, da ni šuma iz omrežja...

Bitch please...UPS je za reveže.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Okapi ::

Se razume, da ni kar vsak UPS dober, mora biti avdiofilski.;)

O.

Jst ::

Problem je tudi v temu, da je danes zelo težko dobiti kvalitetne posnetke. V roke sem dobil en Best Of CD od Doorsov in se sliši tako negravžno, da se še Gramofon Ripi bolje slišijo.

Starejši CDji, izdani do 2000, se super slišijo na mojih Jamo zvočnikih. Potem je pa šlo samo downhill. 2004 Basi, 2006 še več basov, 2012 samo še basi.

Je kdo tukaj na slotechu lastnik pono playerja? Predvidevam, da glasbo, kupljeno na ponomusic, lahko poslušaš samo na pono playerju? Kakšna je kvaliteta posnetkov?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Walkman dopolnil 40 let

Oddelek: Novice / Ostale najave
92997 (2082) knesz
»

Kateri bluetooth zvočnik

Oddelek: Kaj kupiti
125074 (4631) mirancar
»

CES 2015: Dobrega tisočaka za novega walkmana (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
6920732 (16624) Jst
»

Sony`s new Xperia phones; T, V, J and TX

Oddelek: Mobilne tehnologije
204565 (3836) GeForce
»

Telefon z GPS-om do 100€

Oddelek: Mobilne tehnologije
132628 (2279) BCSman

Več podobnih tem