» »

CES 2015: Dellov prenosnik s skoraj brezrobnim zaslonom

CES 2015: Dellov prenosnik s skoraj brezrobnim zaslonom

Slo-Tech - Dell je na CES-u predstavil prenovljen model prenosnika Ultrabook XPS 13, ki si je pomembno omembo zaslužil zato, ker ima enega najmanjših robov (bezel) ob robu zaslona. Slednji meri klasičnih 13-palcev, a je rob tako majhen - borih pet milimetrov - da je prenosnik po velikosti bolj podoben 11- in 12-palčnim prenosnikom.

Naprave z zasloni, ki imajo ob robu čim manj balasta, postajajo čedalje pogostejše. Izdelovalci pametnih telefonov so šli v ekstreme in dosegajo negativne vrednosti, ko v nekaterih modelih zaslon potegnejo prek roba in upognejo. Tudi LCD-ji tekmujejo v isti smeri, zato Dellova novost ni presenetljiva.

XPS 13 ima poleg 13-palčnega zaslona s polcentimetrskim robom precej klasično drobovje. Poudarimo, da sta na voljo pravzaprav dva zaslona - boljši na dotik občutljiv z ločljivostjo 3200 x 1800 in cenejši s full HD. Oba imata IPS-matriko. V prenosniku lahko tiktakajo procesorji Core i3-5010U do Core i7-5500U s 4 ali 8 GB pomnilnika in SSD-ji kapacitet 128 do 512 GB. Baterija zdrži pohvalnih 15 ur zmerne uporabe.

Najdražji model tako stane 1900 dolarjev, najcenejši pa 800 dolarjev. Prenosnik tehta 1,2 kilograma, kar je malo, ni pa najmanj med 13-palčneži. Druga večja pomanjkljivost so še slabši zvočniki, medtem ko je položaj spletne kamere stvar okusa. Je pa njegova namestitev v zgornji levi kot zaslona precej - nenavadna.

13 komentarjev

Ganon ::

Rob je enak kot na primer pri monitorju U2414H.

LapD ::

Kamera je spodaj levo, zelo nenavadno ampak nujno glede na neobstoječ rob. Varianta z boljšim ekranom (ki je pravzaprav must buy pri tem prenosniku) pa ima kar nekaj ur manj avtonomije. Tudi 15 ur za full hd je verjetno napihnjeno. Tipkovnica je huda, trackpad tudi končno porihtan.

Vsekakor se je Dell izkazal (tudi s tablico) in vrgel rokavico applu, ki se bo moral fino potrudit (ne gre pozabiti tudi ostale konkurence) da bo zadržal primat s svojim Mac Airom.
web&motion designer

Egidij88 ::

Super zadevca, če so še obdržali build quality.

OttoParts ::

Bo sploh kdaj uradno na prodaj pri nas?
To me zanima, ker ima model osvetljeno tipkovnico pa me zanima, kako je z našimi znaki (tipkami)?

technolog ::

Kdaj?

Upam, da nima toucha. To bi bil dealbreaker.

Zgodovina sprememb…

vincere ::

Na prvi sliki ali se meni samo zdi, ali ima screen bleed po vseh robovih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vincere ()

Invictus ::

technolog je izjavil:

Kdaj?

Upam, da nima toucha. To bi bil dealbreaker.

Zakaj? Touch lahko vedno izklopiš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LapD ::

V ameriki je že naprodaj, v evropo pride čez par tednov. Touch je na dražjem modelu z boljšo resolucijo, full hd zaslon pa je brez.
web&motion designer

crystal ::

upam da bo yoga 4 mela take robove.

b0rc ::

A mi lahko kdo obrazloži v čem je fora teh tankih fake robov, če pa ima monitor kljub temu 0,5-1cm črnih robov ko ga vklopiš? Podobno kot AOC i2367Fh. A to zato da, ko je monitor ugasnjen zgleda lepo? Pa recimo, da si tak tepec pa padaš na take fore. Zakaj potem hype pri laptopu s takšno ceno, če panel sploh ni viden, ko je ugasnjem? Res revolucionarno.... Če mene vprašaš, ni vredno razstave na CES-u.

Greghorian ::

Tanjši robovi=manjša fizična velikost prenosnika. Recimo sem zmeril pri svojem, če nebi bilo robov bi pridobil dodaten inč pri isti velikosti ekrana.

opeter ::

Lepo. Upam, da bodo temu sledili v prihodnosti tudi drugi proizvajalci.
Načeloma bi lahko imeli 17" ekran v 15" ohišju prenosnika, ali?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kokoon ::

skoda, da je tako grd (pokrov, ko je zaprt)
[kokoon]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik za oblikovanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528208 (4639) m0LN4r
»

Dell XPS 13'' 2017 16GB RAM

Oddelek: Kaj kupiti
443609 (2493) lolipop2
»

Dell XPS 13 ali 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6910524 (6784) Mavrik
»

Toshiba premika meje zaslonov ultrabookov s KIRAbookom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3714612 (11797) HupChup
»

Ali so 10' prenosniki v praksi uporabni?

Oddelek: Strojna oprema
353905 (2777) Nightcrawler

Več podobnih tem