» »

Leseno ohišje: Taurean, 22L

Leseno ohišje: Taurean, 22L

Vanadium ::

Huh a ni to za filme delat :D, sem našel pol nekje drugje iges tko da ko mam mal časa ga rišem, ko pa začnem sestavljat če bom seveda ker bo samo material me prišeč cca 400*500€ bom pa predstavil na slotechu

Janac ::

To pa je precej :) Skoraj 500Eur za material, maš kako skico? :D

Sem se odloču, da bom zadevo končal, ampak z zelo velikimi kompromisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Vanadium ::

maš na zs

Alfonzo ::

Če rabiš pomoč pri risanju, lahko pomagam s SolidWorks-om.

MadPanter sej pomojem lahko javno pokažeš skico :D

Vanadium ::

@Alfonzo: kar se tiče risanja nimam problemov ker vsak dan na šihtu modeliram v rhinocerosu.

Drugače pa evo en grobi render teaser:




Idej glede ohišja je veliko, cajta za ta projekt imam malo, denarja pa še manj ker so trenutno druge prioritete.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

The Player ::

Lesena ohišja postajajo kar trendovska zadnje čase

Je že kdo razmišljal, da bi to začel proizvajati v večjem obsegu (po naročilu, serijsko)?

Imamo znanje in ogromno lesa, tako, da bi stvar pozitivno vplivala na našo lesno industrijo.

Kaj menite?

Janac ::

Ja. Razmišljam.

m0LN4r ::

Vsekakor. Prednosti lesa so v RRR in v nezahtevnosti obdelave (manj onesraževanja okolja), razgradljivost. Blablabla.
Pač treba je samo enga dobrega mizarja, ki zna recimo narediti ohišje po meri in okusu. Naprimer:






Naprimer zadnje čase, je vedno bolj popularen bambus.

Tudi laptop torbice: http://www.pcauthority.com.au/News/2816...

in kamere:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

BorutK-73 ::

Mojemu bratu je njegova draga podarila leseno zapestno uro.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Ena dobra novica, EKWB mi bo pomagal.

xda develope ::

Super novica

BorutK-73 ::

Janac je izjavil:

Ena dobra novica, EKWB mi bo pomagal.

Sem ti rekel. Vprašat ni greh.
:)

Janac ::

BorutK-73 je izjavil:

Janac je izjavil:

Ena dobra novica, EKWB mi bo pomagal.

Sem ti rekel. Vprašat ni greh.
:)

Ja, no v bistvu je dolga zgodba ampak nima veze.

N0t0ri0us ::

Če bi se kdo lotil kakega podobnega projekta, naj sporoči in se lahko dogovoriva za kak posel. Doma imam mizarsko delavnico in lahko izdelam vse po želji.

Lonsarg ::

Hehe, torej nisem edini z takimi idejami, samo da jaz sem se tega lotil precej bolj amatersko, bolj kot za izgled se mi je šlo da naredim eno čim manjšo internetno omarico z ločenim PC ohišjem, ki podpira 6x 3.5" trde diske za moj serverček. In to plug in play sistem, kjer samo zaslidaš disk notri po mehki vati:)



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Nwanko ::

Na tweaktownu članek o tebi :) http://www.tweaktown.com/news/43492/ano...

Janac ::

Nwanko je izjavil:

Na tweaktownu članek o tebi :) http://www.tweaktown.com/news/43492/ano...


O hvala! Polepšal si mi nedeljo :)

Azgard, lepo, kakšen les je tole? si za premaz dal kak lak ali olje?

Lonsarg ::

Jesen masiva polakirana, kot se spodobi za mizarsko delavnico:)

b4d ::

Janac: keep it up :)
b4d.sablun.org

Janac ::

b4d je izjavil:

Janac: keep it up :)


Hvala :)

Dobil sem še enega sponzorja in sicer Cooler Masterja.

Janac ::

No, tole sem si izbral iz EKWB ponudbe.

All



Res so super, da so se mi odločili pomagat :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Vanadium ::

No lepo da se slo firma odločila pomagat. Svaka čast EKWB:)

Map ::

Me veseli, sem jih tudi zato predlagal, jih imam nekako v dobri luči.

Machete ::

Če boš kdaj prešel na serije, ti lahko ponudim CNC obdelovanje, vrtanje, rezkanje itd..
Strojno več valjno brušenje
Vrhunsko lakiranje (mat različnih stopenj (lahko strukturni), prozoren lak različnih mat stopenj, voskanje, oljenje z barvili, oljenje prozorno, barvanje visokega poliranega sijaja, prozoren visok sijaj, finte z efekti: rustikalno/starinsko (noro zanimivo), imitacija betona v različnih izvedbah (opaž, brez, zračni mehurčki itd itd..) imitacija zarjavelega železa)..
Sestavljanje, pakiranje (embalaža popolnoma po željah)..

Do takrat pa le keep the good work. Sam se s tem spogledujem (za probo in hobi) že dolgo pa nisem še našel motivacije in časa.

Janac ::

Machete je izjavil:

Če boš kdaj prešel na serije, ti lahko ponudim CNC obdelovanje, vrtanje, rezkanje itd..
Strojno več valjno brušenje
Vrhunsko lakiranje (mat različnih stopenj (lahko strukturni), prozoren lak različnih mat stopenj, voskanje, oljenje z barvili, oljenje prozorno, barvanje visokega poliranega sijaja, prozoren visok sijaj, finte z efekti: rustikalno/starinsko (noro zanimivo), imitacija betona v različnih izvedbah (opaž, brez, zračni mehurčki itd itd..) imitacija zarjavelega železa)..
Sestavljanje, pakiranje (embalaža popolnoma po željah)..

Do takrat pa le keep the good work. Sam se s tem spogledujem (za probo in hobi) že dolgo pa nisem še našel motivacije in časa.

uau, hvala.

Naredim prototip, potem se pa usedeva na kavici, kjer se bova zmenla. Če bodo stroški dovolj nizki, se mi bo moooooogoče celo splačalo prodajat :)

Machete ::

Jah, stroške ti najbolj zniža količna :) ob predpostavki da je ostali proces zoptimiziran v nulo.
Prodaja se splača v vsakem primeru, vedi pa da je danes prodati težje kot narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Janac ::



Podjetje EKWB d.o.o. razvija, proizvaja in trži izdelke za vodno hlajenje računalniških komponent.

Vodno hlajenje predstavlja nišni del trga računalniških komponent. Izdelki podjetja se postavljajo v sam vrh izdelkov za vodno hlajenje, tako v kvaliteti in dizajnu, kot tudi po zmogljivostih zato z izbiro EKWB izdelkov ne boste zgrešili.

Vir: http://www.ekwb.com/si/

1



2



3



4



5



6



7



8



9



10



11



12



12.1





Cooler Master Co., Ltd. is a computer hardware manufacturer from Taiwan. Founded in 1992, the company is an aftermarket brand for computer chassis, PSU, coolers, cooling pads, and other accessories.[1] Alongside the retail business, Cooler Master is also a cooling solution OEM vendor for different brand names of the computer industry including nVIDIA (VGA coolers),[2] AMD (CPU cooler), and EVGA (motherboard heatsinks). In recent years the company expanded its operation and brand exposure into gaming communities and sponsored major events such as KODE5.[3] Some of Cooler Master's products also won awards such as the iF product design award.[4]

Vir: Cooler Master @ Wikipedia

13



14



15



16



Se opravičujem zaradi slabše kvalitete, fotke so šle čez par kompresorjev, flickr, overclock.net pa še na slo-techu.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

BorutK-73 ::

Nice.
Si postal pravi "stručko" za foto in moding.:)

huelz ::

Se opravicujem, ce smetim po tej temi, vendar me zanima, ce ima kdo kak konkreten kontakt koga, ki biga alu flehe (mogoce zelezne) vecjih dimenzij. Imam sicer nek kontakt, ampak so bolj kot ne samo industrijske zadeve, plus ni nekega zanimanja za nek hobi projekt.

Sicer pa Janac cakamo, da pokazes kaj vec kot samo dele iz katerih bos zadevo skupi dal :D

Janac ::

Sicer je verjetno vsem že jasno, da okvirja iz lesa ne bom naredu sam ampak imam sorodnika, ki zna z lesom ter mi ga bo naredu brezplačno. Zato nimam kaj za pokazat, v ponedeljek grem do njega da skupaj opraviva končne popravke.

Pri straneh bo češnja, za okvir pa bukev. Čez česnjo pride temnejši premaz(lazura) kot na bukev, da bo opazna razlika, ker sedaj pač ni. Ovir bo debel 3cm, stranica pa 1.8cm. Tako, da bo zadeva dajala nek občutek robustnosti. Les bo seveda lepljen, stranica za komponente se bo odpirala kot Gullwing vrata na mercedesu ipd...

dj_uro ::

Raje uporabi rollsov nacin odpiranja.. Bo bolj premium vse skupaj delovalo...gullwing vrata so passe...
vw-klub.si

Janac ::

za rollsov način rabiš več maneverskega prostora. Kot se meni zdi je prostora v višino skoraj vedno neomejeno, za rollsov način bi pa rabil še 40cm prostora okoli ohišja(vsaj na eni strani)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

francek1 ::

huelz je izjavil:

Se opravicujem, ce smetim po tej temi, vendar me zanima, ce ima kdo kak konkreten kontakt koga, ki biga alu flehe (mogoce zelezne) vecjih dimenzij. Imam sicer nek kontakt, ampak so bolj kot ne samo industrijske zadeve, plus ni nekega zanimanja za nek hobi projekt.

Sicer pa Janac cakamo, da pokazes kaj vec kot samo dele iz katerih bos zadevo skupi dal :D

Vsi bolj resni stavbni kleparji imajo stroj za to. V Mariboru recimo Tišma.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mihec87 ::

Namesto lazure mogoče samo tretiranje z oljem tungovo ipd.. lepo poudari les.. Probaš prej na odpadnem kosu..

Janac ::

mihec, se ti da napisat prednosti olja oz. lazura? Pa slabosti pa tko...hvala.

mtech7 ::

Olje je pristno naravno eko, imaš tudi možnost toniranja
+ je tudi, da ga je možno popravljati - kar sam doma če pride do vpitja npr vina ali odrgnine, prav to je tudi minus saj ga je treba v nekem časovnem obdobju obnovit

dj_uro ::

lazura vs lak;
lazura je vpojna in daje občutek, kot da je les moker/polit z vodo... neko določeno obdobje seveda... Na otip čutiš les.. Poudari lepote in čare lesa...

lak je površinski nanos in daje občutek zalitosti/prelitosti. Dlje časa obstojen, daje boljšo zaščito proti praskam. Na otip ne čutiš lesa..

p.s. pri gullwing vratih ravno tako potrebuješ manevrski prostor za odpiranje...
vw-klub.si

Map ::

Gullwing vrata zahteva kar dosti prostora, zato bi mogoče razmislil o čem takem:

...

Po drugi strani pa je lepo imeti lahek dostop, to pa nam omogoči odstranitev vrat. Lahko bi na spodnji strani naredil zob, da vrata ne padejo dol, na zgornji pa jih drži magnet. Hiter in tool less design.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Janac ::

To ja, to sem mislil, da se odpirajo na gor. Lahko ja, ampak ni prostora za vodila na obeh straneh, ker je na levi napajalnik...a mogoče veš za ceno takih vodil?

Map ::

Cen ne vem, sem pa našel prodajalca in sicer tega: http://www.blazic.eu/programi/pohistven...

Takšen mehanizem bi lahko naredil tudi sam, rabiš par lasersko izrezanih komadov in plinsko vzmet, ampak se verjetno ne bi shodilo s ceno. Ali pa to ponudiš v "Plus" verziji ohišja, za malo višjo ceno.

S kakšnimi vodili bi se lahko vrata odpirala tudi samo navzgor in ne tudi vstran, kar bi bilo mogoče še najlepše. Kakorkoli, ko vrata odpreš je mehanizem viden, zato je dobro, da je čimbolj skrit, majhen in neopazen oz. samo dobro zakrit, mogoče elegantno zaprt z nekim alu ali lesenim pokrovom.

dj_uro ::

taka vodila so ziher cca 100€
vw-klub.si

Machete ::

Tale dvižni mehanizem je čisto overscalan za kakršnokoli pc kišto. To ti pobere 10x preveč prostora in tudi premočni so za neko lahko pc straničko oz vrata.
Glej za kakšnimi mini plinskimi mortizerji ali običnimi sponami v kombinaciji z blažilci. (katalogi)

Janac ::

Evo, kar ste vsi čakal! Dejansko delo z lesom!

Zlepljeni kosi lesa bukve, za sprednjo stranico, streho ter tla.

1



Izrezane luknje za rešetko.

2



Utori, da se rešetka zares lepo prilega, brez stopničk ipd.

3



4



Men se zdi prečudovit. Kaj pravte? Seveda še ni dokončan.

have fun

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

korošc ::

zgleda dobro ... naslednjič pa sam naredi pa ne dajat mojstrom da vidimo kak bo rezultat

Janac ::

korošc je izjavil:

zgleda dobro ... naslednjič pa sam naredi pa ne dajat mojstrom da vidimo kak bo rezultat


delava skupaj. Če bi delal sam? Ne bi šlo, sploh nimam nobenih skillsov iz obdelovanja lesa..

Napajalc ::

Dobr zgleda, sam vseeno sem prčakval kak hrast,češnjo,mahagonij.

Janac ::

Stranice so v cesnji.

m0LN4r ::

Zelo lepo bo. Celo pa ker imaš po meri narjeno in nebo standardnih dimenzij.

Al boš končal klasično ali bo kak "dodatek" okras na ohišju?

Zgleda masivno 8-)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Janac ::

Streha, tla pa sprednji deli lesa so debeli 3,5cm :) Stranice bodo pa 18mm.

Dodatek bodo le usb porti pa to. Nekam na sprednjo stranico pridejo, kaj drugega pa ne nameravam.

Hvala.

njyngs ::

Kako je s temperaturo pri lesenih ohišjih (v primerjavi z železnim ohišje in enako količino hladilnih elementov)? Nikogar ne skrbi kako (pre)gretje sistema in potencialni (jap, paranoid parrot) samovžig?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moj načrt za bodoče ohišje iz ostankov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223051 (2253) huelz
»

CM 690 II Watercooling (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
12924485 (14584) Janac
»

Prototip ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9244107 (33977) ingeniero

Več podobnih tem