» »

Čuden problem z PCjem

Čuden problem z PCjem

Mitch ::

Prijatelj mi je dal v popravilo starejši IBMov PC (AMD Athlon 64 X2, 2GB RAM, Windows 8 Pro) pri katerem po kakšni minuti delovanja zamrzne namizje (miška kot tipkovnica se ne odzivata več, ventilatorji delujejo). Ker ima matična plošča (MSI MS-7283) integrirano grafično (NV 6100) sem jo v BIOSu "vključil" in glej ga zlomka! PC deluje normalno in ko sem se že skoraj začel veseliti, da sem rešil problem se po kakšnih dobrih dveh urah zopet pojavi problem! Tokrat zgine slika (črn ekran), ventilatorji delujejo normalno, vendar pa disk neha "ružit". Se pravi podoben problem kot pri samostojni grafični kartici.
Naj še omenim, da je v tem času, ko je PC deloval normalno Windows javljal, da gre za okvaro grafične kartice (prejšnje). Ker imam doma rezervno probam še z njo vendar se pojavi isti problem kot pri prejšnji kartici.
Slika zamrzne prav tako, če uporabim kakšen "boot image" CD kot na primer program za testiranje trdega diska ali celo v BIOSu.
Pregledal sem matično ploščo in pri VRMjih opazil en rahlo napihnjen kondenzator vendar ne vem, če bi to lahko povzročilo takšen problem?

Če strnem napisano: Slika zamrzne že po kakšni minuti, če uporabim samostojno grafično kartico, pri integrirani pa deluje PC kakšne dve do tri ure normalno preden zgine slika...

Mind_Game ::

lahko je krivec tudi ram/disk/napajalnik...
i7 4790K@4.7GHz|NZXT Kraken X41 140|2x Galax GTX980 4GB SOC|8GB 2666MHz|
Asus Maximus VII Hero|120GB/256GB/480GB SSD|SeaSonic M12II 850W EVO 80+|
LG Blu-ray BH16NS40|Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105/G500/Z623

Mitch ::

RAM in disk sem že testiral bom probal še z drugim napajalnikom...

Žal ne dobim drugega napajalnika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z vgradnjo grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
8863 (694) Riff
»

PC freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
141631 (947) Krizmk
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535649 (4585) svetetko
»

Sistem mi obstoji! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
513569 (2995) DT232
»

7600GT - igre mi zamrznejo

Oddelek: Pomoč in nasveti
5898 (778) McKacon

Več podobnih tem