» »

Hotfile MPAA ni plačal 80 milijonov dolarjev, ampak le štiri

Hotfile MPAA ni plačal 80 milijonov dolarjev, ampak le štiri

TorrentFreak - Pred letom dni smo pisali o poravnavi med stranjo za shranjevanje in deljenje datotek na spletu (digital locker) Hotfile, ki so jo uporabniki uporabljali tudi za razpečevanje avtorsko zaščitenih vsebin, ter MPAA (cehovska organizacija filmarjev) kot oškodovancem. Tedaj so sporočili, da bo Hotfile plačal 80 milijonov dolarjev odškodnine, a vdor v Sony je razkril dokumente, ki te trditve postavljajo na laž. MPAA je namenoma zavajala z namenom zastraševanja.

Nekateri so že tedaj opozarjali, da strani, kot sta Hotfile ali IsoHunt, nimajo od kod nabrati tolikšnih vsot. Večina je kljub temu verjela v uradne za izjave za javnost, medtem ko je bilo samo besedilo poravnave tajno. Izkazalo se je, da so bile številke 80 milijonov dolarjev za Hotfile in (verjetno tudi) 110 milijonov dolarjev za IsoHunt napihnjene prek razumnih meja. Hotfile je v resnici plačal vsega štiri milijone dolarjev.

V besedilu poravnave je zapisano, da se MPAA in Hotfile sporazumeta o štirimilijonski odškodnini, javnem zapisu o plačilu 80 milijonov dolarjev in zaprtju strani Hotfile. Čeprav je MPAA tedaj dvomila, da bo Hotfile zmogel plačati ta znesek, so lanskega decembra v treh obrokih dejansko poravnali celoten znesek. Glede na dolgotrajen sodni postopek, ki se je vlekel od leta 2011, pa je vprašanje, ali je neto izplen za MPAA sploh pozitiven (v poravnavi ni nujno, da sodne stroške plača stranka, ki izgubi).

To je še ena izmed dvomljivih taktik, ki so jih filmski studii uporabljali pri zatiranju nelegalnega kopiranja del. Spomnimo, da so prav radi množično zlorabljali postopek za umik vsebin po DMCA.

123 komentarjev

«
1
2 3

matijadmin ::

Iz tega sledi, da imajo pretežno škodljivi vdori tudi povsem družbenokoristne stranske učinke.

Fritz ::

Kako že pravijo: "Lažeš, kradeš, bolhe ješ!?" :D
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

PaX_MaN ::

Ja saj skoz pravmo da torentaši kradejo.
In to vam je šele zdaj kapnilo??!!

M-XXXX ::

PaX_MaN je izjavil:

Ja saj skoz pravmo da torentaši kradejo.
In to vam je šele zdaj kapnilo??!!

Takoj ko kdorkoli pokaže kaj smo odvzeli, ukradli bom z veseljem vrnil.

PaX_MaN ::

Minimalno 10€ na BR (cena + ddv).
Minimalno 4€ na DVD (cena + ddv).
Minimalno 2€ na muzički CD/0.99€ komad (cena + ddv).
Minimalno 3€ na e-knjigo (cena + ddv).
Kok tega ste pa storental boste pa že sami vedl.

Pithlit ::

Zanimivo da MPAA/RIAA/Whatever niti enega ploščka ne pogreša... le kako nam jih uspe krasti?
Life is as complicated as we make it...

ender ::

PaX_MaN je izjavil:

Kok tega ste pa storental boste pa že sami vedl.
Koliko od tega bi bilo dejansko kupljeno, če torent ne bi bil na voljo? Samo zato ker je nekdo downloadal 100 filmov, še ne pomeni, da bi vse te filme tudi kupil, če ne bi imel možnosti downloadanja.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

nekikr ::

Precej malo. Ampak to niti ni pomembno. Saj lahko tudi kaj drugega ukradeš in tistega ukradenega ne uporabljaš kar dejanja še vedno ne naredi ok.

M-XXXX ::

PaX_MaN je izjavil:

Minimalno 10€ na BR (cena + ddv).
Minimalno 4€ na DVD (cena + ddv).
Minimalno 2€ na muzički CD/0.99€ komad (cena + ddv).
Minimalno 3€ na e-knjigo (cena + ddv).
Kok tega ste pa storental boste pa že sami vedl.

Čaki čaki, saj nisem nobenega DVD-ja vzel, ne BR, ne knjige, niti CD-ja ali pa USB-ja s glasbo. Še zdaj mi nisi povedal kaj sem vzel.

PaX_MaN ::

Ja js ne vem, sej nism ti...
Če sam ne veš pa hočeš zvedet, pejt na policijo, ti bodo tam povedal.

Pithlit je izjavil:

Zanimivo da MPAA/RIAA/Whatever niti enega ploščka ne pogreša... le kako nam jih uspe krasti?

Saj pogreša, a uno ko pravijo kok milijard na let manj dobijo od te kraje ste (spet) spregledal?

ender je izjavil:

Koliko od tega bi bilo dejansko kupljeno, če torent ne bi bil na voljo? Samo zato ker je nekdo downloadal 100 filmov, še ne pomeni, da bi vse te filme tudi kupil, če ne bi imel možnosti downloadanja.

A ko spizdijo cel tovornjak nutele tut sprašujejo "ja kok bi blo pa od teh sploh kupljenih, če jih ne bi spizdili?"
Ne ane.

nekikr ::

Čaki čaki, saj nisem nobenega DVD-ja vzel, ne BR, ne knjige, niti CD-ja ali pa USB-ja s glasbo. Še zdaj mi nisi povedal kaj sem vzel.

To je za to, ker ne dojameš, da ti nisi kupil ploščka ampak parvico do poslušanja avtorskega dela (ki je recimo na ploščku). Tudi pri knjigi kupiš samo pravico do branja avtorskega dela, nekaterih še posojati ne bi smel naprej. Na kakšnem mediju je je prav vseeno. Vam pa pride prav, ker se potem bolje počutite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Dr_M ::

PaX_MaN je izjavil:

Minimalno 10€ na BR (cena + ddv).
Minimalno 4€ na DVD (cena + ddv).
Minimalno 2€ na muzički CD/0.99€ komad (cena + ddv).
Minimalno 3€ na e-knjigo (cena + ddv).
Kok tega ste pa storental boste pa že sami vedl.



Denarja nisem ukradel, sem pa potegnil dol nekaj stvari. Kam naj jih uploadam?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fritz ::

Dr_M je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Minimalno 10€ na BR (cena + ddv).
Minimalno 4€ na DVD (cena + ddv).
Minimalno 2€ na muzički CD/0.99€ komad (cena + ddv).
Minimalno 3€ na e-knjigo (cena + ddv).
Kok tega ste pa storental boste pa že sami vedl.



Denarja nisem ukradel, sem pa potegnil dol nekaj stvari. Kam naj jih uploadam?

Ah, sedaj so že zapečene v tvojih možganih, kar pomeni, da si jih 'ukradel'. Zanimivo, ko hodim tako po svetu in me bombardirajo s slikami, zvoki in ostalo neželeno navlako zaščiteno z 'avtorskimi pravicami' pa me nihče ne obtožuje, da sem to ukradel. Morda bi moral zahtevati odškodnino že zaradi tega, ker mi vsiljujejo vsebine pod monopolom nad kopiranjem.

Sicer pa Kindle unlimited, Netflix in nekaj takšnih storitev po razumni ceni in se nikomu ne bo posebej dalo zafrkavat s torrenti. Je pa res, da 'avtorji' in RIAA/MPAA in podobna svojat niso najbolj zadovoljni s tem ;)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

PaX_MaN ::

Fritz je izjavil:

Ah, sedaj so že zapečene v tvojih možganih, kar pomeni, da si jih 'ukradel'. Zanimivo, ko hodim tako po svetu in me bombardirajo s slikami, zvoki in ostalo neželeno navlako zaščiteno z 'avtorskimi pravicami' pa me nihče ne obtožuje, da sem to ukradel. Morda bi moral zahtevati odškodnino že zaradi tega, ker mi vsiljujejo vsebine pod monopolom nad kopiranjem.

Seveda te ne obtožujejo, saj te ne bombardirajo z njimi proti avtorjevi volji.
A je tako težko razumet to distinkcijo?
Aja eh, sm pozabu da smo najbolj nepismen narod vobče.

Fritz je izjavil:

Sicer pa Kindle unlimited, Netflix in nekaj takšnih storitev po razumni ceni in se nikomu ne bo posebej dalo zafrkavat s torrenti. Je pa res, da 'avtorji' in RIAA/MPAA in podobna svojat niso najbolj zadovoljni s tem ;)

Fino, zakaj pa ne težiš njim da nej se končno usmiljo kokoške namest da greš na TPB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Dr_M ::

Ah, sedaj so že zapečene v tvojih možganih, kar pomeni, da si jih 'ukradel'



A zdej bomo ze s tako bolanimi "arumenti"?
Vazno, da se folk obtozuje, da krade. Slovencelj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Če sam ne veš pa hočeš zvedet, pejt na policijo, ti bodo tam povedal.

Povedali bodo, da je ta znesek enak 0. Če ti ne poznaš zakonodaje to še ne pomeni, da je pametno traparije širit naprej.

PaX_MaN ::

Povedali bodo, da je ta znesek enak 0.

URLPLS.

hamez66 ::

Raje komentirajte novico. Ker tile komentarji so bolj onesnaževanje z že videnimi "argumenti".

Fritz ::

PaX_MaN je izjavil:

Fritz je izjavil:

Ah, sedaj so že zapečene v tvojih možganih, kar pomeni, da si jih 'ukradel'. Zanimivo, ko hodim tako po svetu in me bombardirajo s slikami, zvoki in ostalo neželeno navlako zaščiteno z 'avtorskimi pravicami' pa me nihče ne obtožuje, da sem to ukradel. Morda bi moral zahtevati odškodnino že zaradi tega, ker mi vsiljujejo vsebine pod monopolom nad kopiranjem.

Seveda te ne obtožujejo, saj te ne bombardirajo z njimi proti avtorjevi volji.
A je tako težko razumet to distinkcijo?
Aja eh, sm pozabu da smo najbolj nepismen narod vobče.

Aja, kje pa je tukaj moja volja? Jaz recimo nočem, da me na javnih mestih in vsepovsod obkladajo s slikami in zvoki, ki so pod monopolom na kopiranje, ker če to počno, potem sami trosijo okrog svoja dela. Istočasno pa so zelo užaljeni, če si jih posnamem (tako kot smo nekoč snemali pesmi z radijskih oddaj).

PaX_MaN je izjavil:

Fritz je izjavil:

Sicer pa Kindle unlimited, Netflix in nekaj takšnih storitev po razumni ceni in se nikomu ne bo posebej dalo zafrkavat s torrenti. Je pa res, da 'avtorji' in RIAA/MPAA in podobna svojat niso najbolj zadovoljni s tem ;)

Fino, zakaj pa ne težiš njim da nej se končno usmiljo kokoške namest da greš na TPB?

Počasi, bo že prišlo..malce potrpljenja, no. Mimogrede, TPB je down. Je pa zato tam zunaj cela vrsta drugih virov.

Dr_M je izjavil:

Ah, sedaj so že zapečene v tvojih možganih, kar pomeni, da si jih 'ukradel'



A zdej bomo ze s tako bolanimi "arumenti"?
Vazno, da se folk obtozuje, da krade. Slovencelj.

Preberi še enkrat (ali trikrat) moj post in morda se ti bo posvetilo, da te sploh ne obtožujem temveč karikiram obtožbe o 'kraji intelektualne lastnine' (izraz je itaq oksimoron).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

user1618 ::

Pojej vse makarone!
Koliko makaronov si pojedel? -80.
O, lej, krožnik. Čakaj malo, pojedel si samo 4 makarone! -Aja, saj res, pojedel sem 4 makarone.

Mislim, škoda elektrike. Čao!
"If we were supposed to talk more than listen
we would have been given two mouths and one ear"
- Mark Twain

Dr_M ::

Preberi še enkrat (ali trikrat) moj post in morda se ti bo posvetilo, da te sploh ne obtožujem temveč karikiram obtožbe o 'kraji intelektualne lastnine' (izraz je itaq oksimoron).


Zakaj bi veckrat bral iste neumnosti?
Ti meni pravis, da sem ukradel neko (nevem kaj ima beseda intelektualno sploh veze s tem) lastnino, jest pa pravim, da sem si jo samo sposodil. Sem pripravljen vrnit. Kam uploadam?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fritz ::

Imaš zanič argumente. V realnem svetu je 'izposoja' materialnih dobrin brez dovoljenja lastnika = kraja. In vrnitev le teh, po izposoji, te ne odveže odgovornosti za krajo.

Pri avtorskih delih gre za kršitev monopola nad kopiranjem (nisi si izposodil temveč si kopiral), kar je nekaj popolnoma drugega. Sploh pa ne gre sprejeti enačenja med materialnim in nematerialnim.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

ender ::

PaX_MaN je izjavil:

Saj pogreša, a uno ko pravijo kok milijard na let manj dobijo od te kraje ste (spet) spregledal?
Ja, in tem številkam je za verjet ravno toliko, kot jim je za verjet, da je Hotfile plačal 80 milijonov, IsoHunt pa 110.

PaX_MaN je izjavil:

A ko spizdijo cel tovornjak nutele tut sprašujejo "ja kok bi blo pa od teh sploh kupljenih, če jih ne bi spizdili?"
Ne ane.
Če nekdo ukrate tovornjak Nutelle, lastnik tovornjaka ne more prodati teh kozarcev, ker jih nima več, in je to dejanska škoda, ki jo ima. Če nekdo downloada film, lastnik avtorskih pravic zaradi tega nima enega filma manj za prodat, in ni rečeno, da bi tisti, ki je film prenesel le-tega kupil, če ne bi imel možnosti prenosa (niti ni rečeno, da ga ni že kupil, pa ga zaradi drakonskih omejitev ne more pogledati na tak način, kot ga želi). Mogoče bi ga, mogoče pa bo denar, ki ga je prihranil porabil za nakup nutele.

PaX_MaN je izjavil:

Fino, zakaj pa ne težiš njim da nej se končno usmiljo kokoške namest da greš na TPB?
Netflix bi verjetno takoj po celem svetu dovolil dostop do vsebin, ki jih ponujajo, pa jim lastniki avtorskih pravic (glej glej, tisti, ki imajo toliko izgube s piratstvom) ne pustijo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

dice7 ::

potem pa kar pojdi in si 'izposodi' nek patent, boš videl kako nedolžen si. isto velja pri ostali šari

D3m ::

A je dovolj, če nesem moj 2TB disk (filmov, animejev, iger itd.) na policijo in kar tam pustim? Ali dobim tudi kazen na mestu?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Poldi112 ::

Zanimivo koliko ljudi še vedno, celo v takih novicah, ne zna drugega kot pirate obtoževati s tatovi. Kljub temu da niso nič ukradli, zgolj kršili avtorske pravice. Saj ne da je prav, samo kaj bo morala pa MPAA še naredit, da si bo zaslužila kakšno kritiko?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Fritz ::

MPAA -- an organization whose entire reputation is basically wrapped up in its anti-piracy efforts -- has a history of infringing on others' copyrights when it's convenient. The latest example is Sony Pictures.

https://www.techdirt.com/articles/20141...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

gus5 ::

Fritz je izjavil:

Imaš zanič argumente. V realnem svetu je 'izposoja' materialnih dobrin brez dovoljenja lastnika = kraja. In vrnitev le teh, po izposoji, te ne odveže odgovornosti za krajo.

'Izposoja' ni kraja, kvečjemu odtujitev. Primer: občan X v Ljubljani vlomi v avto, ki ni njegova last, se z njim odpelje v Koper in ga pusti. X avta ni ukradel, pač pa le (začasno in brezplačno) odtujil, tj. si ga 'izposodil'.

Plačljivo posojanje 'intelektualnih' oz. 'kognitivno-afektivnih' dobrin pogosto temelji na dvoličnosti; tisti, ki zaračunavajo uporabo teh dobrin oz. imajo od nje korist, pa so moderna oblika fevdalnih rentnikov. Veliko intelektualne lastnine ni zares v lasti njenih dejanskih stvariteljev. Primer: filmska produkcijska hiša financira snemanje filma, najame snemalno ekipo s tehnično opremo, najame prostore snemanja, igralce, scenarista, režiserja ipd. Prav omenjeni ljudje so tisti, ki dejansko ustvarijo film, ne sama produkcijska hiša oz. lastniki hiše (beri: investitorji); kljub temu so omenjeni tvorci filma razlastninjeni, tj. lastniško odtujeni od svojega izdelka (saj film ni njihova last). Avtorske pravice so tako 'enkrat za vselej' last investitorja projekta, ne v lasti avtorjev. Investitor 'avtorskega projekta' si intelektualne in afektivne vložke tvorcev projekta z izplačilom honorarjev (mezd) prilasti in s to, pravzaprav tujo intelektualno lastnino prosto razpolaga (včasih niso poplačani niti avtorji); medtem ko uporabnikom avtorskega projekta (npr. ljubiteljem filma) ne prizna, da bi z nakupom izdelka (filma) lahko prosto razpolagali. Dejansko si z nakupom avtorskega izdelka kupiš le pravico do uporabe (npr. do ogleda filma), ne pa pravice do razpolaganja z vsebino, ki jo dobiš na materialnem nosilcu. Do te pravice, ki je v trajni lasti investitorja, čeprav sam ni avtor izdelka, na katerega se nanašajo pravice, nimajo niti (izplačani) avtorji izdelka. A tukaj se 'zagata' ne konča…

MPAA: "Manufacturing, selling, distributing or making copies of motion pictures without the consent of the copyright owners is illegal... Movie pirates are THIEVES, plain and simple... ALL forms of piracy are illegal and carry serious legal consequences."
Lastnik avtorskih pravic neke 'intelektualno-afektivne' dobrine kupcem te dobrine prepoveduje tako rekoč vsakršno razpolaganje s to dobrino in jih v primeru nespoštovanja pravic obtožuje kraje (tj. piratstva); tudi v primeru, če kupec z dobrino ne služi. Primer: občan X kupi DVD s filmom in ga ZASTONJ naloži na nek torrent portal ter tako deli z drugimi. Brezplačno deljenje 'avtorskih izdelkov' na spletu verjetno pomeni kršenje avtorskih pravic, ne pa kraje.

matijadmin ::

PaX_MaN je izjavil:

Ja saj skoz pravmo da torentaši kradejo.
In to vam je šele zdaj kapnilo??!!


So. Nekoč. Ko še ni bilo pavšalnih kraj ob nakupu raznovrstnih podatkovnih nosilcev (in ponekod ob plačilu položnice za internetno povezavo).

PaX_MaN ::

ender je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Saj pogreša, a uno ko pravijo kok milijard na let manj dobijo od te kraje ste (spet) spregledal?
Ja, in tem številkam je za verjet ravno toliko, kot jim je za verjet, da je Hotfile plačal 80 milijonov, IsoHunt pa 110.

Pomembno je samo to da je številka neničelno pozitivna.

ender je izjavil:

Če nekdo downloada film, lastnik avtorskih pravic zaradi tega nima enega filma manj za prodat

Lastnik avtorskih pravic ni dobil denarja ki bi ga moral dobit če ne bi šel torrentaš mimo blagajne.

ender je izjavil:

in ni rečeno, da bi tisti, ki je film prenesel le-tega kupil, če ne bi imel možnosti prenosa

Ni rečeno da ne bi imeli bančne luknje, če ne bi banke tako širokogrudno talale kreditov, ampak to kakopak ni pomembno ker bančna luknja _je_ (in torrentaš _je_ spizdil karkoli-že-pač-je).

ender je izjavil:

(niti ni rečeno, da ga ni že kupil, pa ga zaradi drakonskih omejitev ne more pogledati na tak način, kot ga želi).

Naredil je opt-in. Nej deala with it.

ender je izjavil:

Mogoče bi ga, mogoče pa bo denar, ki ga je prihranil porabil za nakup nutele.

Škoda da je mogoče sam mogoče, download je bil pa realno zaresen.

ender je izjavil:

Netflix bi verjetno takoj po celem svetu dovolil dostop do vsebin, ki jih ponujajo, pa jim lastniki avtorskih pravic (glej glej, tisti, ki imajo toliko izgube s piratstvom) ne pustijo.

PaX_MaN je izjavil:

Fino, zakaj pa ne težiš njim da nej se končno usmiljo kokoške namest da greš na TPB?

Pithlit ::

PaX_MaN je izjavil:

Pomembno je samo to da je številka neničelno pozitivna.

To sploh ni nujno res. Da je številka neničelno pozitivna namreč.

Kujeta pa tako MPAA kot RIAA vsako leto nove prodajne rekorde. Le kako, če jim pa vse pokrademo...
Life is as complicated as we make it...

PaX_MaN ::

Pithlit je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Pomembno je samo to da je številka neničelno pozitivna.

To sploh ni nujno res. Da je številka neničelno pozitivna namreč.

Sam da je eden spizdil pa je več k nula. Ob tolikih polno zasedenih trejkejrih da ne bi blo vsaj enga? Cool story bro.

Pithlit je izjavil:

Kujeta pa tako MPAA kot RIAA vsako leto nove prodajne rekorde. Le kako, če jim pa vse pokrademo...

Saj ne pravijo da jim pokradete vse, ampak da jim pokradete velik.
Blah, nepismen narod.

Jupito ::

Poldi112 je izjavil:

Zanimivo koliko ljudi še vedno, celo v takih novicah, ne zna drugega kot pirate obtoževati s tatovi. Kljub temu da niso nič ukradli, zgolj kršili avtorske pravice...


Jaz sem se enkrat irl prerekal z enim takim stricem, dokler nisva prišla do zaključka, da to pa bogami ni isto in je primerjavo potegnil iz riti. Potem mi je pa povedal, da je kršenje avtorskih pravic vsaj takšen, če ne celo hujši zločin kot kraja, objel svojo rit, prdnil in odletel nazaj v la-la-land. :D
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

D3m ::

Ja samo avto je "fizična" stvar. Kopija glasbe z interneta pa ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ender ::

Jupito je izjavil:

Potem mi je pa povedal, da je kršenje avtorskih pravic vsaj takšen, če ne celo hujši zločin kot kraja, objel svojo rit, prdnil in odletel nazaj v la-la-land. :D
Glede na to, kakšne so ponekod kazni ima (vsaj kar se tiče zakona) prav.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Kenpachi ::

Zapisovanje bitov na podatkovni nosilec je ravno toliko kraja, kolikor nova Škoda krade poglede.
Zaraki Kenpachi.

cegu ::

Kje lahko legalno placam in downloadam film "the good, the bad and the wierd"?

Mi lahko kdo prosim pokaže? Rad bi si ga ogledal in sem tik pred tem da ga grem iskat na travnik. Na japonskem nisem uporabljal torrentov ker so bili vsi filmi starejši od 6 mesecev po cca 2.3€.

Je to mogoče pri nas za 1080P kvaliteto?

Če ni mogoče, potem ne vem koga moje torrentovanje koga zmoti. Škoda ki sem jo povzročil je nič, če tukaj tega ni na trgu, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

nekikr ::

Tukaj.
Lahko se obesiš na to, da ga ne moreš sneti z interneta in pogledati takoj, tukaj, zdaj ampak v življenju ti marsikatera reč ne bo prinešena k tvoji zlati riti instantno. Čisto legalno lahko ta film kupiš in si ga dva dni pozneje pogledaš.

PaX_MaN ::

cegu je izjavil:

Kje lahko legalno placam in downloadam film "the good, the bad and the wierd"?

Mi lahko kdo prosim pokaže? Rad bi si ga ogledal in sem tik pred tem da ga grem iskat na travnik. Na japonskem nisem uporabljal torrentov ker so bili vsi filmi starejši od 6 mesecev po cca 2.3EUR.

Je to mogoče pri nas za 1080P kvaliteto?

Seveda je.
(Filmov s tem naslovom je sicer več...)

cegu je izjavil:

Škoda ki sem jo povzročil je nič, če tukaj tega ni na trgu, ne?

What is this i don't even

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

ender ::

nekikr je izjavil:

Tukaj.
Lahko se obesiš na to, da ga ne moreš sneti z interneta in pogledati takoj, tukaj, zdaj ampak v življenju ti marsikatera reč ne bo prinešena k tvoji zlati riti instantno. Čisto legalno lahko ta film kupiš in si ga dva dni pozneje pogledaš.
Filme pogosto gledam na prenosniku - kako naj ga spravim tja (nima optičnega pogona)?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

PaX_MaN ::

ender je izjavil:

Filme pogosto gledam na prenosniku - kako naj ga spravim tja (nima optičnega pogona)?

Js pa filme gledam na Jupitru. KAKO PA TJA TO SPRAVIM???!!

nekikr ::

Filme pogosto gledam na prenosniku - kako naj ga spravim tja (nima optičnega pogona)?

1. Prekopiraš na USB ključek
2. Prekopiraš v svoj Cloud in streamaš
3. Kupiš zunanjo optično enoto
Ni ti treba krasti, imaš dovolj legalnih opcij.

Pithlit ::

Krasti kaj, točno?
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Pithlit> Krasti kaj, točno?

Ekskluzivnost avtorjeve pravice do uporabe njegovega dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

thramos ::

Fantje nimajo razčiščenih osnovnih pojmov o digitalnem svetu, pa so malo zmedeni. Ni jim za zamerit, le povozil jih je čas.

Nakako tako, kot je povozil čas MPAA in podobne. Sicer nikakor ne podpiram piratiziranja, ampak glede na to, da travniki omogočajo prvovrstno izkušnjo, ni nobenega razloga, da ne bi takšne izkušnje za ustrezno ceno ponudili kar avtorji oz. založniki sami.

Ker se očitno prav načrtno trudijo z oteževanjem sodobnega konzumiranja vsebin (katerih razmnoževanje je trivialno, preprečevanje nelegalnega pa v praksi nemogoče) je jokcanje zaradi zlobnih piratov prav smešno. Mešanje pojmov in delanje norca iz samega sebe "strokovnjakov" na slo-techu pa samo še dodatno popestri zabavo. :)

Pithlit ::

jype je izjavil:

Pithlit> Krasti kaj, točno?

Ekskluzivnost avtorjeve pravice do uporabe njegovega dela.

A to se lahko ukrade? Al hočeš mogoče povedat da edino avtor lahko uporablja svoje delo (torej, v primeru MPAA - ki niti avtor ni, mimogrede, nihče drug ne sme videt filma)? Mal čudno tole.
Life is as complicated as we make it...

ender ::

nekikr je izjavil:

1. Prekopiraš na USB ključek
2. Prekopiraš v svoj Cloud in streamaš
3. Kupiš zunanjo optično enoto
Ni ti treba krasti, imaš dovolj legalnih opcij.
Kar se tiče lastnikov avtorskih pravic sta prvi dve možnosti enako nelegalni kot prenos s travnika (oz. možno da celo bolj, ker moraš zaobiti zaščito, kar je ponekod celo kaznivo dejanje). Zakj mi predlagaš da kršim zakon, ko te vprašam kako naj nekaj naredim legalno?
Tretja možnost je nadležna zaradi logistike - tanek prenosnik imam ravno zato, ker ga je lažje prenašati naokoli, kar uporaba zunanje optične enote nekako negira.

Mimogrede, nikjer nisem omenil, da hočem film zastonj - povsem pripravljen sem plačat, vendar pa nočem, da mi zaradi tega vsiljujejo neke neživljenske pogoje.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

nekikr ::

Tretja možnost je nadležna zaradi logistike

V življenju je precej nadležnih stvari. Predlagam ti, resnično iz srca, da probaš jesti namesto z zlato žlico s srebrno. Ko se navadiš pa probaj še z navadno. Da se navadiš počasi na realni svet...

Mimogrede, nikjer nisem omenil, da hočem film zastonj - povsem pripravljen sem plačat, vendar pa nočem, da mi zaradi tega vsiljujejo neke neživljenske pogoje.

Super. Potem ne kupiš, če imaš 1 minuto časa pa še pošlješ mail studiu, da ne boš kupil zaradi teh "neživljenskih pogojev" (again, probaj s srebrno žlico, ker drugače boš v življenju precejkrat razočaran). Mimogrede jim omeniš še, da imaš logistični problem in da hočeš download filma.

nevone ::

Kujeta pa tako MPAA kot RIAA vsako leto nove prodajne rekorde. Le kako, če jim pa vse pokrademo...


Deluje samo, dokler je še kje kdo, ki je pripravljen zadevo kupiti. Razen ...

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hotfile bo plačal 80 milijonov dolarjev in mrknil

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
108582 (6796) digitalcek
»

Isohunt mrknil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5522132 (16333) MuadDib
»

MPAA terja zaprtje Hotfila

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
236244 (4747) para!
»

Warner Bros. priznal obsežne zlorabe DMCA takedown postopka

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2911393 (9276) noraguta
»

MPAA toži Hotfile

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2312126 (10797) CaqKa

Več podobnih tem