» »

povezava delovnih mest med sabo(različni kraji)

povezava delovnih mest med sabo(različni kraji)

Evolve ::

Zadeva je sledeča.

Imam računalnika v dveh različnih krajih(A in B). Program, za vodenej zalog, izdajo računov... je v centralnem računalniku v kraju A. V kraju B se potem vsak dan povžejo (rdp) na ta stacionarni računalnik, da lahko tudi oni tiskajo račune... (na stacionarni mašini je uporabljen concurrent rdp patcher, da teh v ljubljani ne meče dol)

zadeva je načeloma delovala, ampak ker bi se rad rešil težv pri posodbaljanju(če je v posodbitvi vključen tudi kakšneh patch za dll datoteko, ki ga uporablja rdp se mi ta sistem sesuje).

Ena alternativa je rdp wraper, ampak ker bi se rad rešil rdp-ja sem razmišljal, da bi postavil vpn povezavo med tema dvema lokacijama(potem pa s skupno rabo omogočil rabo programa preko mreže)

Zanima me (naj govorijo ki so to že počeli, ne mi limat raznih tutorialov...), katere routerje uporabiti(vpn bi rad vzpostavil z ruterjem, ne preko softwarja, ki ga nadjemo v win), in kako najenostavnejše skonfigurirati zadevo(statiko imamo že urejeno).

Poleg tega me zanima, kako potem računalnik v kraju B uporablja internet(preko svojega ruterja, ali preko vpn tunela)

Hvala!

jype ::

Načeloma ni problema: Skoraj vsak usmerjevalnik je dovolj zmogljiv, da skozi VPN usmerja pakete, ki morajo na drugo lokalno omrežje.

Kakšen hardver imaš zdaj za dostop do interneta? Če imaš računalnike vključene direktno v internet, potem je tudi uporaba VPN funkcionalnosti v operacijskem sistemu popolnoma smiselna, če že imaš routerje, potem pa sporoči, kakšni so, pa ti povemo, kako jih nastaviš, da se bosta omrežji videli med seboj skozi VPN.

Evolve ::

jype je izjavil:

Načeloma ni problema: Skoraj vsak usmerjevalnik je dovolj zmogljiv, da skozi VPN usmerja pakete, ki morajo na drugo lokalno omrežje.

Kakšen hardver imaš zdaj za dostop do interneta? Če imaš računalnike vključene direktno v internet, potem je tudi uporaba VPN funkcionalnosti v operacijskem sistemu popolnoma smiselna, če že imaš routerje, potem pa sporoči, kakšni so, pa ti povemo, kako jih nastaviš, da se bosta omrežji videli med seboj skozi VPN.


ruterjev nimam, samo siolovo škatlco(katere pa najbrž tega ne omogočajo...)

gledal sem malo ruter na katerega bi vrgu dd-wrt in preko tega speljal vpn kanal. kakšen ruter pa rabim pa vi povejte.

Isotropic ::

zadeva je načeloma delovala, ampak ker bi se rad rešil težv pri posodbaljanju(če je v posodbitvi vključen tudi kakšneh patch za dll datoteko, ki ga uporablja rdp se mi ta sistem sesuje).


ce prav razumem, je problem win update? onemogoči avtomatsko posodabljanje oz. nastavi, da se namestijo šele ob zaustavitvi računalnika.

Zgodovina sprememb…

Evolve ::

Isotropic je izjavil:

zadeva je načeloma delovala, ampak ker bi se rad rešil težv pri posodbaljanju(če je v posodbitvi vključen tudi kakšneh patch za dll datoteko, ki ga uporablja rdp se mi ta sistem sesuje).


ce prav razumem, je problem win update? onemogoči avtomatsko posodabljanje oz. nastavi, da se namestijo šele ob zaustavitvi računalnika.


Ne vem če si pravilno zastopil.

S posodobitvijo Microsoft podre teamsrv.dll datoteko, ki jo rdp patcher modificira(da omogoči dostop do tega računalnika)

Spajky ::

Skopirat ono spatchano datoteko nekam in napravit batch file za njeno kopiranje nazaj namesto povožene datoteke od WinUpdate! Pa ročno posodabljanje Win npr. 1x tedensko, pa nato zaženeš oni batch file potem in restart kompa pa je ... enkrat na teden pa ja ni tako hudo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

fosil ::

Kar se ročnega posodabljanja tiče.
MS praviloma izda posodobitve 1x na mesec in sicer drugi torek v mesecu.
Zato niti ne rabiš preverjat vsak teden.
Tako je!

Ales ::

Evolve je izjavil:

ruterjev nimam, samo siolovo škatlco(katere pa najbrž tega ne omogočajo...)

gledal sem malo ruter na katerega bi vrgu dd-wrt in preko tega speljal vpn kanal. kakšen ruter pa rabim pa vi povejte.
Verjetno tvoja "škatlica" že zdaj omogoča vse potrebno, to namreč JE router. Še bolj sigurno pa bi ti lahko povedali, če se ne bi delal tupega in bi dejansko pogledal naziv in model "škatlice", namesto da moramo mi tukaj ugibat, kaj imaš. ;)

Drugače pa ja, načeloma lahko nastaviš samodejni prepis DLL-ja ob vsakem zagonu, za vsak slučaj. Če je win update vse, kar te skrbi, potem je to verjetno še najpreprostejša rešitev. Ali pa, še bolj preprosto, uredi ročno, ko in če se bo ta DLL sploh kdaj posodobil in povozil tvoj patch...

jype ::

Evolve> gledal sem malo ruter na katerega bi vrgu dd-wrt in preko tega speljal vpn kanal. kakšen ruter pa rabim pa vi povejte.

To bo čisto OK, načeloma vzameš katerokoli škatlco, ki jo danes lahko dobiš in dd-wrt podpira (jaz imam v skladišču še vedno par WRT54GL, ki so za par megabitov čisto OK, če imaš močnejše povezave pa priporočam kaj resnejšega, mikrotik routerboardi do sto evrov bi morali bit čez glavo dovolj za tako delo, če rabiš konkretna priporočila pa povej).

Ales> Verjetno tvoja "škatlica" že zdaj omogoča vse potrebno, to namreč JE router. Še bolj sigurno pa bi ti lahko povedali, če se ne bi delal tupega in bi dejansko pogledal naziv in model "škatlice", namesto da moramo mi tukaj ugibat, kaj imaš. ;)

Problem telekomove škatlice je v tem, da nimaš dostopa do nje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mavrik ::

Spajky je izjavil:

Skopirat ono spatchano datoteko nekam in napravit batch file za njeno kopiranje nazaj namesto povožene datoteke od WinUpdate! Pa ročno posodabljanje Win npr. 1x tedensko, pa nato zaženeš oni batch file potem in restart kompa pa je ... enkrat na teden pa ja ni tako hudo ...


Zavedaj se jasno da je to prepovedano z EULA in so taki Windowsi efektivno piratski. Se pa sprašujem a zaposleni v podjetju res nimajo kaj boljšega za počet kot pa patchat Windowse namesto da se nabavita dva routerja po ranga 100EUR kot predlaga jype?

Drugače pa ja, nekoliko dražji (cca 100EUR na kos router) za katerega se vnaprej preveri a je dd-wrt na njem podprt je najboljša ideja. Konkretno težko predlagam ker preferiram nekoliko boljše zadeve (npr. AC66U od ASUSa, ki je odlična naprava), načeloma pa za en VPN med dvema lokacijama z malo prometa ne bi smel biti problem.

Kar se tiče interneta preko VPN - načeloma se vedno skonfigurira a želiš da gre internet preko VPN povezave ali ne.
The truth is rarely pure and never simple.

Evolve ::

pa ludje kaj vi spoh berete kaj želim?

očitno je jype edini, ki zna prebrat napisano...

Kot sem napisal, naj pišejo tisti ki poznajo vpn. Ostale rešitve(ki to spoh niso) me ne zanimajo!

To bo čisto OK, načeloma vzameš katerokoli škatlco, ki jo danes lahko dobiš in dd-wrt podpira (jaz imam v skladišču še vedno par WRT54GL, ki so za par megabitov čisto OK, če imaš močnejše povezave pa priporočam kaj resnejšega, mikrotik routerboardi do sto evrov bi morali bit čez glavo dovolj za tako delo, če rabiš konkretna priporočila pa povej).


za štart probam pol neki z dd-wrt..
PS: cena za linksysa?

Zavedaj se jasno da je to prepovedano z EULA in so taki Windowsi efektivno piratski. Se pa sprašujem a zaposleni v podjetju res nimajo kaj boljšega za počet kot pa patchat Windowse namesto da se nabavita dva routerja po ranga 100EUR kot predlaga jype?


podjetje nima svojega skrbnika, še tole godljo sem prevzel od nekoga drugega... zato iščem rešitev, s katero se bi to"pravilno" postavilo.

bom pregledal tega asusa, ki si ga predlagal.

zanima me ali je kul če potem vpn vzpostavim preko windows povezave na ruter, ali je bolj pametno postaviti na obeh konchi ruterja ki sta stalno pvoezava med sabo

Mavrik ::

Evolve je izjavil:


zanima me ali je kul če potem vpn vzpostavim preko windows povezave na ruter, ali je bolj pametno postaviti na obeh konchi ruterja ki sta stalno pvoezava med sabo


Oboje je možno - uporabiti boš moral PPTP VPN, ki je edini široko podprt na DD-WRT in Windowsih. Rešitev z dvema routerjema je nekoliko bolj elegantna, saj se uporabnikom s tem ne bo treba ukvarjati, prav tako boš imel med lokacijama potem povezane vse naprave na routerjih.
The truth is rarely pure and never simple.

rokp ::

Kako pa ta program sploh deluje? Ga lahko v kraju A uporabljas na dveh racunalnikih hkrati? Ker, ce ne, z VPNjem ne bos kaj dosti pridobil...

Evolve ::

rokp je izjavil:

Kako pa ta program sploh deluje? Ga lahko v kraju A uporabljas na dveh racunalnikih hkrati? Ker, ce ne, z VPNjem ne bos kaj dosti pridobil...


server-> neomejeno število client mašin(lokalno, zato vpn)

videc ::

Lahko pa kupiš dva cisco ruterja, npr. 871 serija se dobi že za 50€ na bolji, pa narediš vpn tunel med njima.

Ziga Dolhar ::

Poleg vzpostavitve VPN (za katero se strinjam, da je robustna in primerna rešitev) je še ena varianta - na lokaciji A na računalnik namestite tako izdajo Windows, ki že privzeto (in licenčno) omogoča več hkratnih VPN povezav. Praviloma so to strežniške izdaje :).
https://dolhar.si/

jype ::

Evolve> PS: cena za linksysa?

Ne prodajam, imam jih zato da jih strankam zamenjam, ko crknejo. Načeloma se jih dobi po spletnih štacunah, cena je od 20 do 50 evrov.

videc> Lahko pa kupiš dva cisco ruterja, npr. 871 serija se dobi že za 50€ na bolji, pa narediš vpn tunel med njima.

Za robustno rešitev so takšni ciscoti vsekakor odlični, tako da če se odločiš za to, jih tudi jaz lahko toplo priporočam.

McMallar ::

Če imaš enih par PC-jev, katere lahko hitro preveriš v primeru težav, potem lahko narediš tudi point to point VPN ampak jaz bi ti tudi predlagal da si življenje poenostaviš in narediš site to site z dvema routerjema.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Evolve ::

jype je izjavil:

Evolve> PS: cena za linksysa?

Ne prodajam, imam jih zato da jih strankam zamenjam, ko crknejo. Načeloma se jih dobi po spletnih štacunah, cena je od 20 do 50 evrov.

videc> Lahko pa kupiš dva cisco ruterja, npr. 871 serija se dobi že za 50€ na bolji, pa narediš vpn tunel med njima.

Za robustno rešitev so takšni ciscoti vsekakor odlični, tako da če se odločiš za to, jih tudi jaz lahko toplo priporočam.



gledam malo ciscote ja. Nekaj v smislu RV180

zanime me kako je z subneti na vsaki od lokaciji. Sta oba lahko 192.168.1.1/24 al to nima veze

čuhalev ::

Ne. Morata biti različna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski vpn server

Oddelek: Omrežja in internet
2414812 (667) blue
»

DD-WRT za TL-WR741ND v1.7 (za OpenVPN)?

Oddelek: Omrežja in internet
233977 (2392) OvCa77
»

Kateri router je vredu za VPN?

Oddelek: Kaj kupiti
182990 (2510) mona123
»

Domači Proxy?

Oddelek: Omrežja in internet
355114 (4146) wungad
»

Dostop do oddaljenega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
123411 (3057) mladec

Več podobnih tem