» »

Monitor za "delo" in igranje - 16:9 ali 21:9?

Monitor za "delo" in igranje - 16:9 ali 21:9?

AnotherMe ::

Počasi bi nabavil nov monitor za domačo škatlo. Velikost v rangu 30". Cena v rangu 500€.
Uporabljal se bo za delo: oblikovanje, glasbena produkcija, "poslovanje" in občasno za kako igro.

Trenutno uporabljam en 22" monitor, vendar sem navajen mojih pisarniških 2x 26".

Dopade se mi 21:9, ker bi imel zaradi širine na mizi samo en monitor, vendar me skrbi dejanska uporabnost.

Za igre je verjetno super, za filme gledat imam TV, kaj pa za delo?

Je 21:9 dejansko uporaben za človeka, ki je navajen delati z dvema monitorjema?

DarwiN ::

21:9 je nekako tako kot bi enega in pol monitorja postavil skupaj (ko govorimo o enaki vertikalni resoluciji: 1080p, 1440p). In seveda je potem odličen za delo.

Ampak za 500EUR dobiš samo 29" različico, ki pa je premajhna, nekako kot bi dva 18" monitorja postavil skupaj..

Moral bi dodat denar za LG 34UM95, ki ima 1440p resolucijo.

Poglej primerjavo velikost med tem LGjem in tvojim službenim monitorjem (enim).. Ni dost večji, a ne.. Čeprav delovne površine bo pa nekje enako kot službena oba monitorja skupaj, saj ima ta višjo resolucijo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

MStrix ::

Jaz za delo uporabljam LG 34UM65-p in ga ne morem prehvalit, sicer rezolucija ni tako visoka kot na 98-p, vendar je krasno uporabljat dve različni okni na enem monitorju.

DarwiN ::

MStrix, sej je že tvoj vsekakor kul, ampak vseeno je velika razlika med njima.. Velikost, resolucija, delovna površina. UM65 ima 2.76 megapikslov, UM95 pa 4.9 megapikslov.. Razlika v ceni pa zgolj ~280€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

AnotherMe ::

Se pravi, da na 29" kar pozabim - čeprav tako hudo tudi ni (gledam na sosednjo mizo z 3x 19").
Drugače pa je zelo uporaben on link zgoraj - si dosti lažje predstavljam primerjavo velikosti.
Vidim, da bo to zadevo nujno probat za par dni.

Mavrik ::

Jaz uporabljam 34UM95 in je za delo odličen - visok je toliko kot 27" monitorji, le toliko da je za pol monitorja placa zraven. Za delo je odličen in ogromno placa res pomaga produktivnosti. Za to ceno nisem našel nič boljšega - monitor ma več placa kot 27" 4K modeli, ki sem jih gledal, je še pa vedno opazno cenejši od 30" 4K stvari.

Za igre je precej manj primeren, saj širina pomeni da imaš pol UIja vedno zunaj vidnega interfaca in igre raje igram centrirano na 2560x1440 s črnimi črtami ob strani.
The truth is rarely pure and never simple.

MStrix ::

DarwiN je izjavil:

MStrix, sej je že tvoj vsekakor kul, ampak vseeno je velika razlika med njima.. Velikost, resolucija, delovna površina. UM65 ima 2.76 megapikslov, UM95 pa 4.9 megapikslov.. Razlika v ceni pa zgolj ~280EUR.



Ja razlika je ogromna, vendar je tudi rekel da je budget 500EUR, zato sem povdaril 65-p, ker se mi zdi da za malo več je pridobitev neverjetna med 29" in 34", 280EUR pa ni malo denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MStrix ()

Invictus ::

http://www.anandtech.com/show/8740/eizo...

Lahko pa tole nabaviš ko bo na voljo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MStrix ::

Invictus je izjavil:

http://www.anandtech.com/show/8740/eizo...

Lahko pa tole nabaviš ko bo na voljo ...



Sicer izgleda ok, vendar sem trdno prepričan če se odloči za LG 34UM?? da bo to najboljša naložba ki jo je naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MStrix ()

AnotherMe ::

Invictus je izjavil:

http://www.anandtech.com/show/8740/eizo...

Lahko pa tole nabaviš ko bo na voljo ...



TOLE! 2x! :)

MStrix ::

To pa ja ali celo 3x XD

Invictus ::

Cena bo najbrž lepa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AnotherMe ::

Invictus je izjavil:

Cena bo najbrž lepa ...


Ja, tak lepa, da bi račun dal v okvir, pa na steno obesil :)

MStrix ::

Če bo ostalo za okvir XD

DarwiN ::

@AnotherMe, če lahko malo počakaš, verjetno slab mesec dni, dobiš novega Della U3415W 3440x1440 po ugodni ceni, ukrivljenega!!! 8-)

V tujini trenutno cena 716€
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

AnotherMe ::

Glede teh ukrivljenih se ne morem odločit... Ideja se mi zdi odlična, nevem pa kako je to kaj dejansko uporabno... Je kdo že uporabljal ukrivljen ekran?

DarwiN ::

Težko boš koga našel, ker je stvar povsem nova... LG je bil prvi, pa še ta je zunaj komaj 2 meseca... Mogoče najdeš koga z ukrivljenim TVjem, ampak pri monitorju se pomoje bolj vsede, ker ves čas lepo sediš centriran pred monitorjem in po tednu dni sploh več ne boš opazil upogiba, ki pa je tako ali tako že v osnovi majhen...

Poglej si kak video. Tale review LGja na primer:
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultrawide Monitor

Oddelek: Kaj kupiti
203220 (1400) edi45
»

Dell U3415W / ultra wide

Oddelek: Zvok in slika
396226 (4021) Wolfman
»

S katero računalniško komponento je najboljše počakati

Oddelek: Kaj kupiti
192429 (1892) hojnikb
»

LG 29" 29UM65

Oddelek: Zvok in slika
61407 (1200) Adrijan0
»

LG 34UM95 - lahko bi se znebil mojih dveh monitorjev

Oddelek: Zvok in slika
122637 (2185) Blazz

Več podobnih tem