» »

Dell U3415W / ultra wide

Dell U3415W / ultra wide

psyke ::

Zakaj je tako malo govora o tem monitoru in težka dobavljivost v SLO čeprav je baje boljša izbira kot LG 34UC97??

okrog lg-ja je bil cel hype - tle pa nič
  • spremenil: psyke ()

kuglvinkl ::

Lahko nam ti kaj poveš?
Your focus determines your reallity

psyke ::

Dell's U3415W is the best 21:9 monitor we've tested so far. It offers superior contrast to the LG 34UC97, and while it falls a bit behind in color accuracy, it's otherwise on par. The stand is superior, too, which makes it better suited for the professional image and video editors who are the target audience.

The question is simple; do you need 21:9? If you do, and you also want solid image quality, Dell's U3415W is the way to go. It makes better sense than the LG 34UC97, which is more expensive and less practical.

ni v vsem boljši, je pa kao bolj praktičen, pa podobna cena je. tako, da nevem. zato pa odpiram temo, mogoče pa ga kdo že ima. lg dobiš povsod v slo, della pa skoraj nikjer. no ja, malo sem se zmotil in zdaj našel kar nekaj ponudb, ki so vse nad 1kEUR, tukaj ga celo imajo za 959. http://www.siris.si/monitorji/monitorji... - ampak ne vem kaj je to za trgovine :D

sem pa že pred pol leta hotel kupiti LG 34UM95 ampak sem si premislil, verjetno bom vseeno šel z curved verzijo.

http://www.digitaltrends.com/monitor-re...
http://www.tomshardware.com/reviews/del...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

Modri dirkač ::

V DE je 750 EUR, zakaj bi človek karkoli pri naših zlatarjih kupoval...
Everybody lies!

psyke ::

Modri dirkač je izjavil:

V DE je 750 EUR, zakaj bi človek karkoli pri naših zlatarjih kupoval...


imaš prav ampak ponavadi je meni ljubše v sloveniji zaradi firme - predvsem pa zaradi garancije in vračanja? ok, ko se gre za rame ali grafično in druge majhne stvari mi je res vseeno.

samo res ja... mylemon ga ima za 750EUR !!! .... tle pa španajo nad 1k...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

Mavrik ::

psyke je izjavil:

Zakaj je tako malo govora o tem monitoru in težka dobavljivost v SLO čeprav je baje boljša izbira kot LG 34UC97??

okrog lg-ja je bil cel hype - tle pa nič


Saj a ni to dost dober razlog? :) 34UM95 sem kliknil in šel pobrat v Enaa drug dan, tegale pa ni nikjer. Tako hude razlike pa spet ni :)

(UM97 pa niti ni primerljiv, ker je bil bistveno dražji. Je pa zaradi ukrivljenosti boljša opcija tudi od tega Della.)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

psyke ::

jo, :) zakaj je boljša opcija ukrivljen LG kot ukrivljen Dell, ki je cenejši? :)
nekje sem zasledil da imaš 34UM95 - kako se obnese?

v glavnem, mylemon ima ukrivljenega della za 755EUR medtem ko je LG 34UC97 še tam preko 1000EUR.
mogoče lg zgleda bolj fensi ampak.. drugače pa nima glih nekih boljših lastnosti od della

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

Mavrik ::

psyke je izjavil:

jo, :) zakaj je boljša opcija ukrivljen LG kot ukrivljen Dell, ki je cenejši? :)

Joj nisem videl da je Dell tudi ukrivljen - namreč na 34" so stvari že malo "daleč" in pri OSih, ki tlačijo stvari v zgornje kote (*khm* OS X *khm), znajo biti ene ikonice že malo predaleč na ravnem displayu :)

Meni je na LGju drugače vredu ker ima Thunderbolt in se priklopi samo z enim kablom za vse - video, avdio in USB hub. Za della verjetno rabiš dva, ampak je to malenkost, tako da verjetno Dell JE boljši.


psyke je izjavil:

nekje sem zasledil da imaš 34UM95 - kako se obnese?


V resnici sem z njim kar zadovoljen in nudi res ogromno placa za delo. Še praktično največji problem je da ni "retina" - drug monitor ki ga imam je 4K 28" in ima precej lepše pisave ker pač laufa v "retina" načinu. Ima pa seveda precej manj placa za delo tako da se težko odločim kateri je boljši. Druga stvar ko je nekoliko tečna na LGju je da na OS X ne dela kontrola glasnosti na tipkovnici in moraš uporabljati un gumbek na samem monitorju.
The truth is rarely pure and never simple.

psyke ::

hvala za pojasnilo! še dobro da sem na windowsu:) v glavnem, mislim da ne morem zgrešit z dellom. :) so si pa vsi podobni, le da je dell dosti cenejši od lg ..97...:)

Wazzock ::

Jaz se tudi zanimam za nakup U3415W. Si se potem odločil za nakup? Zanimajo me tvoje izkušnje. ;)

Invictus ::

Tudi mene zanimajo.

Pa prosil bi, če si iz Ljubljane, če bi lahko prišel pogledal, pa še moj laptop bi privlekel če sploh dela.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

http://www.prad.de

Tukaj se splača malo preveriti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Wazzock ::

Sj testov sm prebral mali miljon... Zanimajo me njegove izkušnje iz prve roke, ker ni pisec testov kateri ponavadi dobijo izbrane izdelke. V živo v štacuni ga pa po mojem vedenju ni.

Er333 ::

Tudi mene zanima ta monitor. Pregledal sem vse posnetke in debate na forumih, rad bi pa prebral še kaj izkušenj iz prve roke glede backlight bleeda.

c0ck4m0u53 ::

Monitor sem v začetku novembra nabavil pri Computer universe, ker Mindfactory ne pošilja tako velikih zadev po pošti. Revizija mojega modela je A01. Pri vsakodnevni uporabi blacklight bleeda ni opaziti.

Zgodba je povsem drugačna, če zadevo namensko testiram, recimo, da izberem povsem črn screensaver oziroma, če gledam video, ki ni raztegnjen čez cel ekran. V tem primeru je baklight bleed prisoten v vseh 4 kotih na kar veliki površini, zlasti je problematična leva stran, tako zgoraj kot spodaj.

Malo berem, kako bi problem vsaj omilil, če ne odpravil, pa vidim, da ni nekih pametnih idej.

Ima morda kdo informacije glede uveljavljanja garancije zaradi backlight bleedinga? Podvprašanje, verjetno se bom moral obrnit na Dell Europe, če bi morda želel doseči zamenjavo, ker si skoraj ne predstavljam, da bom v naši kokoški naletel na posluh in razumevanje ter seveda vprašanje, če bi mi bili pripravljeni upoštevati garancijo glede na to, da je monitor kupljen v Nemčiji.

gddr85 ::

omilit oz odpravit tega ne moreš, vprašanje koliko je moteče oz kakšne so dell tolerance

mihco ::

Er333 je izjavil:

Tudi mene zanima ta monitor. Pregledal sem vse posnetke in debate na forumih, rad bi pa prebral še kaj izkušenj iz prve roke glede backlight bleeda.

...pri vseh je katastrofa. Ker sem v zivo videl dell-ov bb sem probal sreco z lg-jem. Podn.

 out of the box

out of the box


 igre v temi - brightness 20%

igre v temi - brightness 20%


 svetla soba - brightness 0%

svetla soba - brightness 0%



Aja + en stuck pixel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

gddr85 ::

za stuck pixel lahko probaš še kak rgb flash al pa nežno potapkaš/masiraš po panelu

mihco ::

gddr85 je izjavil:

za stuck pixel lahko probaš še kak rgb flash al pa nežno potapkaš/masiraš po panelu

oboje sprobano...neuspesno.

Er333 ::

mihco je izjavil:

gddr85 je izjavil:

za stuck pixel lahko probaš še kak rgb flash al pa nežno potapkaš/masiraš po panelu

oboje sprobano...neuspesno.

Si probal odvit/privit vijake na zadnji strani? Menda se s tem še da minimalno regulirat.

c0ck4m0u53 ::

@Er333

Dobra ideja, je vredno poizkusit, ne vem pa kako ima to LG rešeno, ker Dell nima nobenih vijakov na zadnji strani.

Pri Dellu kolikor sem gledal za druge modele, ker za U3415w ni na voljo vodiča, je potrebno prvo odstraniti podstavek potem odviti 4 vijake, odstraniti bezel, ki je pritrjen s sponkami..., razdreti je potrebno celoten monitor. Skratka imam pomisleke ob razdiranju slabih 800€ vrednega monitorja, da morda popravim šlamparijo, ker so v tovarni pri sestavljanju vijake preveč zategnili.

Wazzock ::

Kaj mindfactory potem nobenih monitorjev ne pošilja? Rahlo nelogično.

c0ck4m0u53 ::

Seveda jih pošiljajo, ampak če se ne motim, ne pošiljajo večjih od 27".

Wazzock ::

Skor sm že obupal, pa sm ga potem najdu pri Conradu za 760€. 60€ več s tem da je poštnina zastojn.

tiran2000 ::

narobe če ga kupiš ta vikend ga dobiš pri conradu za € 622,15! (blackfriday weekend)

Wazzock ::

Jaz vem da je bil pri conradu za € 859,00 in je sedaj € 759,00. Bi bil pa zelo vesel če bi linkal to blackfriday ceno, ker jaz je ne najdem.

EDIT: Našel. Blackfriday koda je Black-ddv, kjer ti odštejejo ddv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wazzock ()

Wazzock ::

Evo, sem naročil monitor pri conradu za 622€. Sedaj ga imam že kakšen teden in sem zelo zadovoljen.
Backlight bleeding me ne moti, ker ga enostavno ne opazim, tudi me gledanjem filmov ne. Zdj če boš res nonstop v vogale bulu se ga opazi. Sem tudi naredil test z fotografijo in je na fotki 2x bolj opazen kot pa v realnosti.
In je tako kakor pravijo, ko ga enkrat probaš je težko iti nazaj. Gledanje filmov je čista erotika.

veqlargh ::

FFs, sem mel tega della ogledanga pa seveda pozbil na BF. Mrš! Ma ta dell še eno zame ful pomembno zadevo: USB switch. Imam v sobi na eni strani server, na drugi workstation in en par miške/tipkovnice. S tem bi to lepo reguliral glede na aktiven input na video vhodu. Vsaj prečital sem, da tako regulira. Je kdo poizkusil? Skratka, bom čakal še eno leto :S

Wazzock ::

To imam v planu še preizkusit, samo imam trenutno samo eno mašino, čakam sestro da prinese prenosnik.

veqlargh ::

No, poročaj prosim. Bom pač davk plačal. Al pa probal na firmo sforsirat :D

Tastar ::

Jaz sem ga ubodu v Conradu za miklavžev vikend (-15%) 645 EUR vse skupaj.
Sem pa malenkost slabe vole, ker sem opazil pod steklom kot eno smetko. Mrtvi pixli niso, ker ko grem čez s kakim tekstom v explorerju je ta lasek zadi.

Pišem na Conrad in dobim odobreno zamenjavo. K sreči pogledam še zalogo in valda ni več na zalogi.
Pokličem v logistiko, ali imajo še kaj te robe in je seveda nimajo tudi v švabiji ne. Lahko mi dajo denar ali pa drug monitor, katerega seveda nočem. Tako, da nisem še nič pošiljal, ker imam raje smetko za tak denar.

Je tuki kak strokovnjak, kater ve kako bi jaz lahko uveljavljav reklamacijo tako, da dobim drug monitor?

Wazzock ::

veqlargh je izjavil:

FFs, sem mel tega della ogledanga pa seveda pozbil na BF. Mrš! Ma ta dell še eno zame ful pomembno zadevo: USB switch. Imam v sobi na eni strani server, na drugi workstation in en par miške/tipkovnice. S tem bi to lepo reguliral glede na aktiven input na video vhodu. Vsaj prečital sem, da tako regulira. Je kdo poizkusil? Skratka, bom čakal še eno leto :S


Heh, sem se šele danes spomnu da čakaš na odgovor. Zadeva deluje super. Rabiš dodatn USB A to B kabel, ker priložen je samo eden. Vse vklopiš tako ko je treba, če ne deluje, v nastavitvah monitorja obrneš zaporedje USB-B portov. USB-B 1 za DP in USB-B 2 za HDMI ali obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wazzock ()

veqlargh ::

Tud jaz zapoznelo odpisujem, ga še vedno čakam, samo conrad pri nas nima več na seznamu... gledam tujino. Miklavža sem tud falil. Noro :D

Hvala za info.

kixs ::

Lahko pa pogledas tudi AOC U3477. Ga imam od septembra in sem zelo zadovoljen. Danes bi verjetno kupil 40", 4K, 21:9 in curved - ce bi seveda obstajal ;)

b3D_950 ::

kixs, na katero grafično imaš priključen monitor?

thx
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Er333 ::

Jaz sem ga pa naročil januarja na Computer universe za 716€. takrat je bila cena najnižja, potem se je spet začela višat. Z nakupom sem noro zadovoljen!
Ni mi žal denarja niti za trenutek. Sem mi zdi, da sem dobil kar dober primerek, ker je backlight bleed zelo minimalen. Eden izmed mojih boljših nakupov v zadnjem času!
 dell

dell


Moj monitor:


Tukaj se lepo vidi koliko delovne površine dobiš. Slo tech in partis sta lepo na široko odprta, z dovolj prostora, da bi lahko zraven odprl še tretji zavihek. Bomba!

Še podatek glede obremenitve sistema. Poganjam ga z integrirano grafično na i5 6600K in v LoLu imam stalnih 50 FPS z večino nastavitev na high.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

kixs ::

b3D_950 je izjavil:

kixs, na katero grafično imaš priključen monitor?

thx


Uporabljam ga samo na non-gaming sistemu, zato je graficna bulit-in od prenosnika (Intel HD 4400) preko DP.

Modri dirkač ::

A ga je mogoče kdo zasledil v kakšni trgovini razstavljenega?
V laptopu imam i7 4710MQ in 840m, ampak samo na HDMI, pa ne vem, če bo zadeva zalaufala na 3440x1440, zato bi zadevo rad poskusno priklopil v trgovini.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Wazzock ::

Zasledil sem samo 1080p ultrawide v Bigbangu.

Wolfman ::

Ima mogoce kdo kake informacije, kdaj bi se lahko pricakovalo kaksen (rahel) padec cene? Trenutno so tam okrog 700E, na firmo bi me prislo cca 580E, ampak imam obcutek, da bodo cene se rahlo padle. Monitorja ze precej casa nisem kupoval, zato me zanima, ce ima kdo kaksne novejse izkusnje s poletnimi akcijami? :)
Na redditu sem zasledil sicer neke zanimive nepreverjene informacije o U3417w, kar bi mogoce pomagalo, ampak glede na to, da uradno se nic...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultrawide Monitor

Oddelek: Kaj kupiti
203079 (1259) edi45
»

Monitor - po možnosti ultra wiede - BUDGET max 1.500

Oddelek: Kaj kupiti
91140 (903) planetparty
»

Monitor 27" IPS 1440p

Oddelek: Kaj kupiti
317289 (5282) scipascapa
»

Monitor za "delo" in igranje - 16:9 ali 21:9?

Oddelek: Zvok in slika
162766 (2326) DarwiN

Več podobnih tem