» »

Šalehar vs the Goat mug guy

Šalehar vs the Goat mug guy

«
1
2 3
...
5

Isotropic ::

Isotropic ::

nekateri vidijo samo kos plastike, drugi pa vidijo v tem ogromno zgodbo izdelka, ki ga lahko na različne načine uporabljajo.

jype ::

Nad izdelkom nisem navdušen (verjetno predvsem zato ker ne pijem kave), nad tem, kako ga tržijo, pa precej (in jim želim veliko uspeha).

Isotropic ::

eh tut to ni lih, je predvsem nategovanje.
da ne govorim, da je izdelek iz plastike in brez izolacije.
na koncu bo pa še made in china.

Zgodovina sprememb…

knesz ::

Isotropic je izjavil:

eh tut to ni lih, je predvsem nategovanje.
da ne govorim, da je izdelek iz plastike in brez izolacije.
na koncu bo pa še made in china.

Zakaj nategovanje? Pa saj, če poslušaš ta spetek, je zadeva itak hipsterska, kao. Isto tako je potem nateg iPhone, talking tom, akrapovič auspuhi, medakovi kajak obeski itd.

jan_g ::

Zanimiv projekt in odlično promoviran. A ni bil par let nazaj še en podoben projekt na kickstarterju, kjer pa je šlo za nek 'vikinški' rog za pitje piva. So bili isti ljudje zadaj?

EDIT: našel, Das Horn

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

Mavrik ::

A to je zdaj una Mazzinijeva, kjer se je treba norca delat s Slovenca, ki je nekaj dosegel? :)
The truth is rarely pure and never simple.

knesz ::

Mavrik je izjavil:

A to je zdaj una Mazzinijeva, kjer se je treba norca delat s Slovenca, ki je nekaj dosegel? :)

Mislim da je to čisto navadna foušarija :)

RejZoR ::

Mavrik je izjavil:

A to je zdaj una Mazzinijeva, kjer se je treba norca delat s Slovenca, ki je nekaj dosegel? :)


In zdej naj hvalimo v nedogled tud če je glupo samo zato ker je slovensko? Men se vseeno zdi neumno. Fancy zasnova ampak povsem nepraktično.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

vostok_1 ::

Nisem hipster, tko da žal od mene ne bodo dobili ničesar. Želim pa veliko uspeha ja.

Janac ::

vostok_1 je izjavil:

Nisem hipster, tko da žal od mene ne bodo dobili ničesar. Želim pa veliko uspeha ja.


Kaj si če nisi hipster?

vostok_1 ::

Ne spadam v nobeno pop kategorijo. Žal.

Janac ::

Kaj recimo pa bi podprl?

vostok_1 ::

GGGGG ::

Nisem hipster, tko da žal od mene ne bodo dobili ničesar.


Tole je nekaj, kar bi taprav hipster napisal.

vostok_1 ::

Haha. Could be true, but it's not. :))

Kurzweil ::

Kakršnokoli mnenje podam ne bo prav. Če rečem, da zame stvar ni nič posebnega bom izpadel, kot da sem fauš. Če argumentiram zakaj tako mislim, namreč iz rogov so se nacejali že vikingi in verjetno še kdo mnogo stoletij nazaj. Ko sem kot pubec hodil po festivalih, si takšen rog dobil zelo poceni in precej lepšega, ki si si ga zataknil v zanko nekje okrog hlač, kot ključe recimo. Če rečem, da je stvar super oh in sploh, pa bom lagal samemu sebi, saj ne gre za nič drugega, kot ulitek plastike, ki ima za razliko od prej omenjenih rogov s festivalov, gor pokrovček in je dejansko Coffee to go v rogu. Sicer ne vem za kakšno plastiko gre, vendar je ena stvar jasna, da se tekočine v pregreti plastiki (izpostavljanje na soncu) ne priporoča pit, ker seveda pride do prehoda nekega shita s plastike na pijačo.

Priznam, da na trenutke več ne dohajam kaj je hipstersko in kaj ne, se mi pa stvari, ki se sučejo okrog teha zdijo skrajno neumne in otroške.

Objektivno pa lahko zaključim, da sem vesel, da je še enemu slovencu uspelo. Eden manj na zavodu in eden več, ki bo morebiti polnil davčno blagajno. Je pa to čisti dokaz, kaj se da dosežt z malce boljšim marketingom/oglaševanjem/trženjem. Konec koncev pa produkt je dober, ko ga trg sprejme, vsaj nekako tako dirigira današnji uber kapitalistično-potrošniški trg in njegovi kazalci. Kako dober pa je izdelek in kako neiven kupec oz. ciljna publika pa je druga stvar.

Želim mu veliko uspeha, ena stvar pa mi res ni jasna, kje je tu neka strašna inovativnost, kreativnost, design in izdelek, ki ima dušo? Vse že videno. Je pa tale rog zelo nepraktičen za prati, če bi bil lesen respect, tako pa je neka cenena plastika, ki je seveda neprimerljivo cenejša, ko jo greš ulitvat imaš za 5 žakljev materiala v granulah 1500 komadov na uro.

blackbfm ::

meni se zdi dizajn vredu, zanimiv..ampak produkt kot tak je pa megla, tko kot večina ostalih stvari na kickstarterju

jype ::

Meni je fashion police v pisarni za veseli jubilej podaril litrski kozarec za pivo (baje se temu reče krigl), ker litrski merilni vrč, kjer sem do tedaj nosil vodo in/ali cedevito, ne sodi v hipstersko podobo podjetja.

Če bi obstajal takle litrski rog, bi nemara dobil slednjega.

No, to je delno šala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Vedno je lepo videti, ko komu uspe prodati 5 evrov vreden izdelek za 20 evrov. Vedno je hudo videti, ko nekdo za 20 evrov kupi 5 evrov vreden izdelek. Ampak gospodarstvo je treba poganjati, zlasti kitajsko;)

jype ::

Ej, tu je posredi velika dodana vrednost!

Človek občuti pripadnost ekskluzivni skupini, zmanjša se mu percepcija stresa in poveča samozavest!

ZaphodBB ::

Ravnokar sem poslušal in se poscal od smega. Miha je reveža čisto razgalil in raztrgal.

Zakon, da je ratal dečku. Sam je blo pa tko smešno... E... ne za hipsterje, mi smo to nardil zase, ki nismo hipsterji, razen tega da smo za susteinable in za dobre zgodbe... Komjuniti...

Hahaha.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

dexterboy ::

Če se to izdeluje v Sloveniji, mogoče kupim kakšen kos te plastike, da ga komu podarim za rojstni dan ali pa okroglo.
Potem razgalim dano osebo med hipsterje.
Če bo pa to made in china... se mi začnejo porajati teorije o zarotah in globalni dominaciji :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

WarpedGone ::

Glede vrednosti in cene ... komot je izdelovat, težko je prodajat.

Kronski dokaz je komplet OSS software. Vsak mulo zna neki skodirat, praktično noben od njih ne zna tega prodat sam (brez industrije, ki to naredi namesto njega in pobere %).

Ne prodaja se 20g plastike, prodaja se slika in zgodba.
Ker nam slovencem to še vedno ni jasno nabijamo o 5 in 20 evrih...
Zbogom in hvala za vse ribe

m0LN4r ::

Kefirko ni slovenski?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

martincek1 ::

Že s povabilom Šaleharja je Goat mug guy naredil kapitalno napako. :)

qwertyy ::

WarpedGone je izjavil:

Glede vrednosti in cene ... komot je izdelovat, težko je prodajat.

Kronski dokaz je komplet OSS software. Vsak mulo zna neki skodirat, praktično noben od njih ne zna tega prodat sam (brez industrije, ki to naredi namesto njega in pobere %).

Ne prodaja se 20g plastike, prodaja se slika in zgodba.
Ker nam slovencem to še vedno ni jasno nabijamo o 5 in 20 evrih...


Točno to, ni point v izdelku, ampak v zgodbi za njem. Še en zelo uspešen slovenski izdelek, komentarji na 24kur pa pokažejo kako so nekateri še zmeraj zaplankani: http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo...
https://www.kickstarter.com/projects/32...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

jype ::

WarpedOne> Kronski dokaz je komplet OSS software.

Kdo ga pa prodaja (ali poskuša prodat)?

Matako ::

Hipsterjev ne moreš prinesti okrog


Naslov se kosa s klasičnimi zen koani. Lahko hipsterja prineseš naokrog, s tem, da mu rečeš, da ga ne moreš?
/\/\.K.

sisemen ::

Lol, ampak tale kickstarter pa postaja vedno hujsi. Dejansko se ne gre vec za izdelek ampak za reklamo.

kuglvinkl ::

sisemen je izjavil:

Lol, ampak tale kickstarter pa postaja vedno hujsi. Dejansko se ne gre vec za izdelek ampak za reklamo.



A ti si tut prlezu ven iz kakšne jame?
Your focus determines your reallity

Heavy ::

m0LN4r ::

"TOP-SHOP" je postal, saj izdelki so že obstajali prej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sisemen ::

kuglvinkl je izjavil:

sisemen je izjavil:

Lol, ampak tale kickstarter pa postaja vedno hujsi. Dejansko se ne gre vec za izdelek ampak za reklamo.



A ti si tut prlezu ven iz kakšne jame?


Ja, se te spomnim iz jame. Vendar nisi hotel ven.

ahac ::

sisemen je izjavil:

Lol, ampak tale kickstarter pa postaja vedno hujsi. Dejansko se ne gre vec za izdelek ampak za reklamo.


Itak. $25k? Tolk lahko dobijo posojila od svoje stare mame. Na Kickstarterju so zarad reklame, ne zato, ker brez tega ne bi imel možnosti začet proizvodnje.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

jype ::

Dejstvo, da nihče ni življensko odvisen od tega kosa plastike ni povezano z dejstvom, da ga bo ogromno ljudi kupilo, ker je že na prvi pogled nekaj posebnega.

Podobno kot vse ostalo, za kar na zahodu zmečemo znaten del denarja.

To je pozitivno: Če bi denar miroval, bi tudi veliko bolj pomembne reči ostale nedokončane.

Boobiz ::

"niste nagovarjal čapcev"

Ahaha, kr ne da mu miru s tem hipsterstvom. Šalehar je dobro povzel vse skup, svet očitno potrebuje še eno šalco za kofe - poklon al klofuta.

Če se še mal pošalimo: Šaleharjev mug na sliki pove več kot celotna tale tema :D
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

sisemen ::

Ta goat mug in jype sta samo dokaz, da so plasticni izdelki precenjeni. Ce bi bil tole rog za pivo, narejen iz roga, malo okovan, ne pa plasticen, bi si se rekel, ni zame, ampak morda pa komu komplet za domaci sank prav pride. Tole? Plasticni rog za kavo, ki ga imas lahko obesenega okrog vratu? :D :D :D

Tole vsaj izpade dobra fora... pa je neumnost enakega ranga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

sisemen> Ta goat mug in jype sta samo dokaz, da so plasticni izdelki precenjeni.

Tovariš, motite se v temeljih.

Okapi ::

WarpedGone je izjavil:

Glede vrednosti in cene ... komot je izdelovat, težko je prodajat.

Kronski dokaz je komplet OSS software. Vsak mulo zna neki skodirat, praktično noben od njih ne zna tega prodat sam (brez industrije, ki to naredi namesto njega in pobere %).

Ne prodaja se 20g plastike, prodaja se slika in zgodba.
Ker nam slovencem to še vedno ni jasno nabijamo o 5 in 20 evrih...
Ker slutim, da nisi uspel dojeti, kar sem hotel povedati - nisem pisal o prodajanju, ampak o kupovanju. O nasedanju na "slike in zgodbe".

sisemen ::

Sem sel se malo o avtorjih pogledat in cel smeh...

Tale opis si poglejte, zamislite se kaj bi to lahko bilo, nato pa na njihovi strani poglejte pod Rudy..

accessible as an urban service which is fun to use and that offers a smart way to engage the public, to ease the daily routine in broad pedestrian districts. It represents a new city standard and a significant innovation in the field of mobility. Its use is primarily intended for middle-sized European cities with highly developed infrastructure and eco-sustainability awareness.

With Rudy, the time spent in the city center becomes a unique socializing experience. Besides shopping, the trolley equally facilitates new civic and social activities of the city. Rudy is rented on an hourly basis and is equally useful for local inhabitants as well as for visitors. It can also be attached to any city or personal bike. Rudy aims to reduce the need for cars and encourages people to walk more and to use public transport more often.


http://desnahemisfera.si/home/

Nekaj mi pravi, da so njihovi kupci tudi uporabniki Appla.



jype je izjavil:

sisemen> Ta goat mug in jype sta samo dokaz, da so plasticni izdelki precenjeni.

Tovariš, motite se v temeljih.


Ni temeljev, samo votlina.

Pithlit ::

sisemen je izjavil:

Tale opis si poglejte, zamislite se kaj bi to lahko bilo, nato pa na njihovi strani poglejte pod Rudy..

Dobra ideja. Dober opis. Izvedba pa ne vem... upam da je realizirana.
Life is as complicated as we make it...

SaXsIm ::

Ah ja, če bi faušija lahko gorela.

@sisemen - itak da so njihova ciljna skupina uporabniki appla. Zakaj ne bi bili? Zapravijo daleč največ za premium izdelke - zaslužek je največji.
SaXsIm

Okapi ::

ahac je izjavil:

Na Kickstarterju so zaradi reklame, ne zato, ker brez tega ne bi imel možnosti začet proizvodnje.
Kot 95% vseh ostalih. Kickstarter je postal poceni medij za oglaševanje in spletna trgovina za vnaprejšnjo prodajo. Poberejo ti 5%, ampak kot prodajalec nič ne tvegaš, ker ti storitve zaračunajo samo v primeru, ko vnaprej prodaš dovolj robe.

Gor je recimo en kup OEM kitajskih ur, kakršne lahko na ebayu ali v Hoferju kupiš za 10 evrov, naivcem jih pa prodajajo po 50 do 100 evrov.

m0LN4r ::

Tisto jajce lahko kupiš v tuniziji al rusiji na ulici od črnca. Za ceno se pa zmeniš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WarpedGone ::

Ker slutim, da nisi uspel dojeti, kar sem hotel povedati - nisem pisal o prodajanju, ampak o kupovanju. O nasedanju na "slike in zgodbe".

Ja, ker knjiga je vredna točno tolk kot je vreden tist papir.
Vse ostalo je nasedanje na "slike in zgodbe".
Zbogom in hvala za vse ribe

sisemen ::

Sicer mi je pa zanimivo, da ljudje vedno bolj obravnavajo nakladanje kot hvalevredno lastnost, nic posebnega ni ne izdelek, ne reklama. Bi pa moral biti fasciniran nad njimi ker jim je uspelo brezvezen izdelek prodati? Mogoce sem pa prevec cuden, da bi to razumel.

SaXsIm je izjavil:

Ah ja, če bi faušija lahko gorela.


Si mogoce opazil, da si se poizkusil pred odgovorom s sogovornikom poistovetiti in se vprasal zakaj bi sam izrazil nekaj takega kot sem jaz? In si prisel do sklepa, da iz fovsije, ampak, ce citiram jypa: tovaris to je tvoja fovsija ne moja :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

thramos ::

WarpedGone je izjavil:


Ja, ker knjiga je vredna točno tolk kot je vreden tist papir.
Vse ostalo je nasedanje na "slike in zgodbe".


Če jo nameravaš uporabit kot podstavek za zaslon ...

sisemen ::

Pithlit je izjavil:

Dober opis.


Se ti zdi? O cem se ti je zdelo da govori preden si pogledala kaj to je? :D
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenci na Kickstarterju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16638372 (8044) Okapi
»

Slovenec razvil vrhunsko gaming miško (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15028547 (19851) detroit
»

Slovenski izdelki na Kickstarterju - ko se evforija poleže (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5914151 (10162) vostok_1
»

Skupnostno financiranje in povratek stare garde

Oddelek: Novice / Igre
2816598 (13265) Tr0n
»

Pebble Time

Oddelek: Mobilne tehnologije
274395 (3452) St235

Več podobnih tem