» »

Sunkovito padanje buffera od writtera na 40x+ (plextor)

Sunkovito padanje buffera od writtera na 40x+ (plextor)

Hux ::

Zanimajo me kaj bi lahko bili vzroki za ta pojav. Pade namrec samo writter buffer ne chache buffer.
Tako pa izgleda CD pol: Link

Ko pa buffer pade kontrolirano torej ko zmanjka chache buffera vcasih danes ze 3x recimo. Pa se na CDju ne pojavijo dobeni errori in dela super.

Kontrolirano pravim zato ker te Nero javi buffer underrun error tudi do 11x vendar CD na koncu je tip top ok. Pri sunkovitem pa ocitno writter ne pricakuje tega zato se tudi errori pojavijo in je CD prakticno za bek vrect!

moderatorska opomba: Prosim, da v naslednjih postih res pošiljate samo link do slik in v post ne vstavljate slik, ki so prevelike. Post sem spremenil zato, ker se je stran preveč razširila.
  • spremenil: gkovac ()

frenk ::

buffer ponavad pade če maš mašino k ni sposobna dost hitr pošilat podatke rekorderju...sam men tole ne zgleda tko:\

Hux ::

nope nebo to. /XP1800+ / 512SDR / MSI K7T / VIA 4.56 od maticne plosce / HG IBM 80GB 7200rmp.

Sem v kontaktu z plextor staffom ze 2 dni. Hm nevem ce bo kaj. Zaj me sprasuje kire programem mam v backgrundo in ce delam kaj druga vmes.

DU meter, Noront 2003, ICQ, Mirc- 3boti, ServU.

frenk ::

dej s sandro preizkus diske pa povej kašni so rezultati...pa probej testirat tud brez tistih programov ki laufajo v ozadju(izkluč jih)

Hux ::

Kaj pa file system Benchmark ki se ne pozene oz se samo stoji pol pa drives information?

Hux ::

No zaj sem izklopo vse zgoraj nastete programe med writanjem in cisto deinstaliro Nortona 2003. Ta program namrec njegova prejsna verzija ampak ne 2002 je ze bil veckrat vzrok za nekvalitetno delovanje racunalnika samo glede nato da se niso enaki problemi pojavlali sem vstrajo na njem.

Vglavnem Trax 50 pack je zaj na 40x zwrital in kaj je le sumljivo da buffe na 80% cdja dalje ni vec tak solidni kot na zacetku okol 95% in ce probam simulirat na 48x writanju buffer definitivno padne na koncu torej se pocasi znizuje.
Parkrat bom se nekaj CDjev zwrital v tem nacinu z nic on pol pa vklopo vse razen nortona.

frenk ::

hm...probej se defrag, mogoče bo pomagal

Hux ::

C: D: E: sem f: pa je prepuni ;((.

Arthur ::

hux2: meni boš naredil veselje, drugim pa olajšal branje, če si boš omislil par vejic med tekstom. :\

Highlag ::

Preglej če CD writer ne dela v Pio modu slučajno.

Men se je enkrat točno isto dogajal. Potem sem pa ugotovil, da po čudežu pekač ni več v DMA modu, ampak v PIO-modu. Error je bil točno isti. Pekačev buffer se je spraznil in vklopila se je zaščita.

Zakaj je pekač nenadoma preklopil v PIO-mode ne vem. Pomagalo je le, da sem odstranil iz device managerja sekundarni IDE kanal, kjer je pekač priklopljen. Ko so okna ponovno našla kontroler, je imel pekač pravilno vklopljen DMA način. In težave so bile odstranjene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

Hux ::

Ni v pio drugace bi celi cajt vun metalo in ce bi bil niti priblizno nebi mogo writat na 40x. Neve mogoce so tudi CDji krivi ker pri enih par se je zaj tocno na koncu zgodilo ko je ze preakticno sel v zakljucek TraxData ampak erorja ni blo na CDju edino pri Smartbuyu je sredi kiknilo in so spet errorji na CDju. Zaj pri zadnjem Traxdatu pa sploh ni buffer pado. Kvaliteta je tudi vprasljiva sej prej cela 50 boxa ni delala oz samo prvi 3 zaj nova boxa pa so na spodnji strani kot da bi bli vsrani take pikice ki negre dol zbrisat.

mrTwelveTrees ::

hux2, podoben problem je z nekaterimi pekači - v win 98 - v 2000/xp pa dela normalno... :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultra DMA mode 2 VS Multiword DMA mode 2 (33Mb/s VS 16 Mb/s)

Oddelek: Strojna oprema
221564 (1350) Hux
»

problem z Recorder Bufferjem pri višjih hitrostih

Oddelek: Pomoč in nasveti
111974 (1769) ERGY
»

Plextor writer 24/48/48 problem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644555 (4064) Hux
»

traxdata 24x slim - zanič!

Oddelek: Pomoč in nasveti
241774 (1531) Clemento
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515180 (4493) wilecoyot

Več podobnih tem