» »

Backup za windows - podoben Apple time machine

Backup za windows - podoben Apple time machine

AnotherMe ::

Živjo!

Ves čas sem nekako delal po principu, da imam avtomatiziran backup pomembnejših datotek (dokumenti...), ostalo navlako pa sem ročno presnel vsake toliko časa.

Če je prišlo do kake napake, npr. odpoved diska, strela odkurla plato, karkoli pač; sem enostavo zamenjal kar je bilo treba, na novo naložil sistem (usb ključek z windows in parimi programi, ostalo z ninite.com - vse skupaj cca. 1h), presnel podatke z backupa in po max 2-3h sem lahko delal dalje...

Potem pa sem nabavil maca, in se navadil na time machine - zadeva je toliko enostavna, da se čudim, da sem toliko časa delal "ročno" ;)

Zato sedaj iščem zadevo čimbolj podobno time machine, ki bi delala na windows (štekaš disk, nastaviš da je za backup, naredi backup, vsak dan priklopiš, in avtomatsko naredi backup. Ko se kaj sesuje, spet štekaš disk, bootaš z njega in ti avtomatsko sistem postavi nazaj...)

Torej, kaj predlagate? Kaj ste uporabljal, testiral, kaj lahko priporočite?


lp

b3D_950 ::

windows backup nima teh funkcij?

ali pa kaj takega:
http://www.backup-utility.com/free-back...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

GTX970 ::

Narediš vsake toliko image celotnega sistema ?
Za "my documents" & co lahko napišeš eno preprosto bat skripto z xcopy ukazom, ki jo daš v task scheduler.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

hojnikb ::

easeus todo backup počne nekaj podobnega.
#brezpodpisa

Lonsarg ::

File History vgrajen v Windows 8.0 dalje dela točno to, Time Machine za Windowse. Podpira tako mrežne diske kot USB diske.

Starejše verzije imajo zgolj vgrajen malo neroden Windows Backup, z katerim se sicer tudi da narediti to kar rabiš, ampak pač ne simpl in vsekakor ne z samo občasnim priklapljanjem diska. Windows Backup zna tudi backup sistema narediti, da celoten windows nazaj povrneš. File History je namenjen le za file in cello omejen na libraries.

Alternative, ki sem jo še uporabljal pred Windows 8 na več računalnikih in jo dodobra stestiral pa je tudi recimo tole. Simpl in deluje:
http://www.backupsoft.net/everydayautob...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

AnotherMe ::

GTX970 je izjavil:

Narediš vsake toliko image celotnega sistema ?
Za "my documents" & co lahko napišeš eno preprosto bat skripto z xcopy ukazom, ki jo daš v task scheduler.



Meni ni problem to naredit... Ampak raznim kolegom ponavadi pomagam, ko je treba nabavit računalnik, naložit programe ipd... In takšni ponavadi tudi nimajo nekih navad za izdelavo backupa, potem pa jokajo, ko kaj "izgine"...

In za takšne bi rad naredil neko varjanto, ki je čimbolj avtomatizirana in enostava.

Testiral sem precej programja, pa moram rečt, da nisem našel ničesar kar bi prišlo blizu applovi rešitvi...

axee ::

Crashplan. Free za lokalni backup in backup na druge računalnike, plačljiv cloud. Zelo zanesljiv. Kaj točno pa iščeš v smeri time machine-a? Jaz se ga na smrt izogibam, nobenih funkcij, kontrole itd. Backupira praktično vse..

-valvoline- ::

acronis true image. Lahko kopiras zgolj podatke, lahko kloniras z resnicno 1:1 kopijo celotni disk.

Lonsarg ::

A moj post ste ignorirali, ali so to pač osebne travme in nezaupnaje v Microsoftove vgrajene zadeve?:)

Microsoft je šel to rundo Applovo smer, malo kontrole in funkcij, ampak v zameno easy za uporabo.

Osebno sicer uporabljam privatni seafile server, me enostavne zadeve ne zanimajo:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup, sinhronizacija map, datotek na zunanjem disku

Oddelek: Programska oprema
141907 (1508) Manu
»

Periodična slika sistema (zbrisane datoteke)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101616 (1356) imagodei
»

Rešitev za sproten backup 40-ih računalnikov

Oddelek: Programska oprema
445299 (3555) aleksander10
»

Backup app?

Oddelek: Programska oprema
372426 (1590) imagodei
»

Kateri Backup program

Oddelek: Programska oprema
372899 (2406) Okapi

Več podobnih tem