» »

Moje želeno delo - programer

Moje želeno delo - programer

qwertyy ::

Pri nekem predmetu na srednji šoli imamo "karierno usmerjanje". Moje izbrano delo je programer. Ker vem da je tukaj veliko programerjev, vas prosim, da mi pomagate "izpolniti" točke na sliki - torej problem, ki ga rešuje programer, kaj dela in komu rešuje problem.



Hvala
  • zavaroval slike: Mavrik ()

hruske ::

qwertyy, kaj če najprej ti napišeš to, kar se ti zdi, da bi bili uredu odgovori? Pa ti jih damo neko povratno informacijo, če je to res to.
Rad imam tole državico. <3

qwertyy ::

Je že vredu, sem napisal. Hvala vseeno

Blinder ::

Koliko let izkusenj kot programer potrebujes za bit v ozjem izboru za npr. to delovno mesto ter,
koliksne sanse imas potem da te zares uzamejo (primerlijvih kandidatov bo vec)? Đabe ce pravijo, da ni treba bit expert, ce potem dodajo:
Knowledge of coding (any OOP language Java, C++, C# or other);
Advantage: experience with Microsoft .NET development products, including C#, ASP.NET, VB.NET and SQL Server;
Experience with web development is an advantage;
tako da v bistvu poleg OOP potrebujes se izkusnje z asp.net, sql S, html, css, js, python, ruby, jquery, node.js, angular.js, joomla, wordpress, django in na koncu se tumblr

http://www.mojedelo.com/net-razvijalec-...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

lebdim ::

Meni recimo niti na misel ne pride, da bi se prijavil na prosto delovno mesto za programerja, ker nimam izkušenj s tem. Poznam programske jezike: Pascal, C, PHP in JavaScript ter osnove Octave-a in SQL-a ter pisanje osnovnih bash skript v linuxu; torej te, ki smo se jih učili na fakulteti pri programiranju in predmetu UPO. Po imenu seveda poznam še katere druge, ampak nikoli nisem nič delal v njih, zato tudi ne morem reči, da jih znam. Učili smo se sicer tudi programiranje v zbirniku, ampak danes se praktično to ne uporablja več.

Sicer, ker sem profesor matematike in računalništva po izobrazbi, nikjer ne piše, da ne bi mogel delati v kateri programerski firmi ali v računalniški industriji, ampak se mi pa zdi, da smo mi iz Pedagoške fakultete bolj usmerjeni za delo v šolah, na računalniških tečajih, mogoče v dijaških domovih itn..., ker imamo pedagoška znanja podajanja snovi. Sicer je fora fakultete ravno v tem, da kako preneseš teoretično znanje v prakso, in da uporabljeno znanje in kompetence, ki jih pridobiš na fakulteti, potem zdaj to uporabiš.

Ampak, fora pa je, da ni na voljo prostih delovnih mest ali pa poteka zaposlovanje preko vez in poznanstev. In če tega nimaš, zelo težko dobiš pametno službo.

Je pa popolnoma jasno, da jaz kot profesor mat in rač s 7. stopnjo izobrazbe, ne bom šel kelnarit v gostilno ali pa delat za blagajno v neko trgovino. Pa ne, da bi podcenjeval poklice ali pa se imel za kaj več, ampak preprosto, nisem hodil zastonj 6 let na PeF, da potem na koncu še pripravništva na eni šoli ne moreš opraviti ...

Blinder ::

sej te niti uzeli nebi v trgovino ali kelnarit. prehuda konkurenca.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Isotropic ::

evo OP
http://ocw.mit.edu/courses/electrical-e...

v 6 mesecih greš lahko bp kamot skozi vse tole.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Osnove programiranja je ta tecaj?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

lebdim ::

@Blinder,

saj sam programer kot tak ni danes vreden skoraj nič, če še nima katerih drugih znanj in kompetenc. Namreč, če znaš ti samo programirat, to nekemu podjetju nič ne koristi samo tvoja koda programa, če ne znaš še kaj drugega. Tu predvsem mislim na samo organizacijo projekta, v smislu vodenja in poznavanja faz izdelave nekega projekta, ali pa dela v timu, itn ....

amacar ::

Glede na to kak je spisan oglas, bi se js upal prijaviti brez izkušenj (delovnih), samo z narejeno diplomo (in skoraj dokončanim magisterijem) iz računalništva.

Glede
Meni recimo niti na misel ne pride, da bi se prijavil na prosto delovno mesto za programerja, ker nimam izkušenj s tem. Poznam programske jezike: Pascal, C, PHP in JavaScript ter osnove Octave-a in SQL-a ter pisanje osnovnih bash skript v linuxu; torej te, ki smo se jih učili na fakulteti pri programiranju in predmetu UPO. Po imenu seveda poznam še katere druge, ampak nikoli nisem nič delal v njih, zato tudi ne morem reči, da jih znam. Učili smo se sicer tudi programiranje v zbirniku, ampak danes se praktično to ne uporablja več.

To na žalost ni nič, trenutno lahko s tem znanjem kvečjemu malo klofaš spletne strani.

Blinder ::

Ce je kandidatov malo, so pogoji pac tisto zgoraj, en OOP jezik. Ce je kandidatov vec, pol je naslednji filter spodaj, "advantages".
To je kot da ti tebi ponudi firma sluzbeno vozilo. Poves, da bi rad varen, prostoren avto. Na voljo ti dajo 100 avtov, med njimi nekaj 5 metrskih nemskih limuzin. Valda takrat bos izbral cimboljsi avto, ne samo da je varen in prostoren.

Bolj me zanima koliko konkurence je za ta bolj zacetniska dela.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

amacar ::

Pomojem je konkurenca velika. Z nečim jih moraš prepričati.

Machete ::

Pogramer je boljši programer, če zna vsaj osnove slovnice. Želeno -> željeno (želja).

lebdim ::

@amacar,

hehe, ja kako ni tisto, kar sem napisal zgoraj, nič? Kaj hočeš reči, da nas potem na faksu niso nič naučili programiranja, ali kaj? Zakaj bi po tvojem mnenju samo "klofal spletne strani" ?

Pač, pridobili smo nekaj osnov v teh programskih jezikih ... Nimam pa pač izkušenj s programiranjem izven fakultete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

Isotropic ::

lebdim je izjavil:

@Blinder,

saj sam programer kot tak ni danes vreden skoraj nič, če še nima katerih drugih znanj in kompetenc. Namreč, če znaš ti samo programirat, to nekemu podjetju nič ne koristi samo tvoja koda programa, če ne znaš še kaj drugega. Tu predvsem mislim na samo organizacijo projekta, v smislu vodenja in poznavanja faz izdelave nekega projekta, ali pa dela v timu, itn ....

preveč kompliciraš
mam kolege programerje pa jamrajo, da bi vsak srednješolec znal delat to, kar delajo oni.
sam dobr bi moral znat programirat pač, kar pride s časom in mentorjem v firmi. pa so v večjih firmah (en pri enem ponudniku neta) in s par let staža

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

Machete je izjavil:

Pogramer je boljši programer, če zna vsaj osnove slovnice. Želeno -> željeno (želja).

Ne želja, ampak želeti si.

želéti si tudi želéti 1. čutiti željo po čem: želi si miru, počitka, rešitve; zgodilo se je to, česar si je dolgo želel / želi si novo obleko; želela si je otroka / želi si pijače / želi si, da bi se sin vrnil // z nedoločnikom izraža željo po uresničitvi kakega dejanja: želi si plesati, potovati; želi si videti tuje kraje / elipt. želi si proč iti 2. čutiti željo po zadovoljevanju spolne potrebe s kom: opazila je, da si jo želi želèč -éča -e: dal mu je roko, želeč mu srečno pot; prijateljstva si želeč človek želèn tudi željèn -êna -o: priti do želenega počitka; dobiti želeno knjigo; želene lastnosti (vir: SSKJ)

Looooooka ::

Če bi dobil kodo komentirano v slovenščini bi takega programerja odpustil.
Tok o slovnici.

SimplyMiha ::

Komentarji? Kakšni komentarji?

Isotropic ::

Looooooka je izjavil:

Če bi dobil kodo komentirano v slovenščini bi takega programerja odpustil.
Tok o slovnici.

rofl
zato, ker lahko kdaj dobite kakšnega programerja iz uk ane

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Je pa popolnoma jasno, da jaz kot profesor mat in rač s 7. stopnjo izobrazbe, ne bom šel kelnarit v gostilno ali pa delat za blagajno v neko trgovino.

Ne bit tako prepričan. A že delaš v Javnem šolstvu? Če nebi mel za jest, bi šel tudi z doktoratom vozit šajtrge, lahko verjameš.

Samo tako, zakaj le so vedno razni učitelji in vzgojitelji edini, ki jamrajo po celi državi najbolj zaradi svojega šihta, ker vedo da če ga zgubijo imajo v gospodarstvu manj kot 1% možnosti za zaposlitev.

Potem pa se poraja vprašanje, zakaj it nekaj takega študirat. Seveda je fajn in komot zato.

Še dobro da poznam osebke, ki gredo izključno zaradi finega šihta na tako šolo. Še sam je rekel, da ma čas dokler "tastari" ne gre v penzijo in da se mu ne mudi. Ko mu pa omeniš kako drugo delo pa zaviha z nosom, ker on hoče pač priti tja in tudi bo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

qwertyy ::

Machete je izjavil:

Pogramer je boljši programer, če zna vsaj osnove slovnice. Želeno -> željeno (želja).

Zakaj je pravilno želen, zaželen, želenost in zaželenost, in ne željen, zaželjen, zaželjenost., željenost?

1. želen/zaželen, želena/zaželena, želeno/zaželeno, npr. dobiti želeno knjigo.
Gre za tvorjeno pridevniško besedo iz glagola želeti.
Glagolnik: želenje.

2. željen, željna, željno (česa), npr. počitka; željno pričakovanje.
Gre za tvorjeno pridevniško besedo iz samostalnika želja.
željnost -i samostalnik ženskega spola
željno načinovni prislov, npr. željno čakati sina

3. željen, željena, željeno –> želen, želena, želeno (SP 2001 torej v knjižnem jeziku odsvetuje, kar je levo od puščice, boljše je desno od nje).

4. Torej gre pri 1. in 2. obliki za različno tvorjenost in pomensko razliko.

Machete ::

My bad.
Že delam grammar nazi suicide.

sisemen ::

OP, brez tone izkusenj ne bos prerinil nikamor, brez tega, pa ne bos dobil izkusenj. Torej te caka hudo garanje, za casa faksa si boš moral najti delo ali pa nek oseben projekt in cimvec delat, tako, za hobi, ne ker bi to faks zahteval. In ko ga bos koncal, bos lahko povedal kaj si naredil, oz. bos vsaj imel kaj za napisati v CV. Da ne bos tako kot polovica FRI jamracev tule, prespal faks, naredil vse izpite, potem pa na razgovoru za sluzbo zablokirajo, ko jih vprašaš "kaj pa znaš?"

Isotropic je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Če bi dobil kodo komentirano v slovenščini bi takega programerja odpustil.
Tok o slovnici.

rofl
zato, ker lahko kdaj dobite kakšnega programerja iz uk ane


Ne ampak ker 3/4 izrazov ne obstaja v slovenscini, ali pa so tako zakotni, da jih se ljudje iz "foha" ne poznajo. Ko mi je nek mladic prvic govoril o kazalcih, sem mu sel skoraj temperaturo merit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

Miha 333 ::

sisemen je izjavil:

OP, brez tone izkusenj ne bos prerinil nikamor, brez tega, pa ne bos dobil izkusenj. Torej te caka hudo garanje, za casa faksa si boš moral najti delo ali pa nek oseben projekt in cimvec delat, tako, za hobi, ne ker bi to faks zahteval. In ko ga bos koncal, bos lahko povedal kaj si naredil, oz. bos vsaj imel kaj za napisati v CV. Da ne bos tako kot polovica FRI jamracev tule, prespal faks, naredil vse izpite, potem pa na razgovoru za sluzbo zablokirajo, ko jih vprašaš "kaj pa znaš?"

Isotropic je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Če bi dobil kodo komentirano v slovenščini bi takega programerja odpustil.
Tok o slovnici.

rofl
zato, ker lahko kdaj dobite kakšnega programerja iz uk ane


Ne ampak ker 3/4 izrazov ne obstaja v slovenscini, ali pa so tako zakotni, da jih se ljudje iz "foha" ne poznajo. Ko mi je nek mladic prvic govoril o kazalcih, sem mu sel skoraj temperaturo merit...

Ni on kriv, da se v srednjih računalniških šolah (in verjetno še kje) učijo ravno o kazalcih, kopicah, skladih, vrstah, ...

Smurf ::

Saj ni nic narobe, ce poznas slovenske izraze, kvecjemu plus je. Sej ne recem, kaksne so rece cudne in se redko uporabljajo, ampak kazalec je pa tak osnoven (ce ne druzga bi ga moral pogruntati iz konteksta kaj pomeni).

Drugace pa ja, mi komentiramo kodo v anglescini, ker nimamo v ekipi zgolj slovenskih razvijalcev.

lebdim ::

sisemen je izjavil:

OP, brez tone izkusenj ne bos prerinil nikamor, brez tega, pa ne bos dobil izkusenj. Torej te caka hudo garanje, za casa faksa si boš moral najti delo ali pa nek oseben projekt in cimvec delat, tako, za hobi, ne ker bi to faks zahteval. In ko ga bos koncal, bos lahko povedal kaj si naredil, oz. bos vsaj imel kaj za napisati v CV. Da ne bos tako kot polovica FRI jamracev tule, prespal faks, naredil vse izpite, potem pa na razgovoru za sluzbo zablokirajo, ko jih vprašaš "kaj pa znaš?"


Veš, mene pa v mojem primeru zanima, od kje naj pridobim delovne izkušnje v šoli, če je prepoved zaposlovanja v javnem sektorju in bo zagotovo še nekaj časa ? Saj jaz bi rad delal v šoli, ampak trenutno ne morem ... Če pa je kakšno nadomeščanje učitelja, je pa zahtevan strokovni izpit, ki ga mimogrede opravlja vsak učitelj.


Tako da, sam sistem ti ne omogoča pridobiti veliko delovnih izkušenj, razen če nisi hči ali sin ravnatelja, ali pa je ravnatelj tvoj sorodnik ali pa sosed ... Hočem povedat, da je zdaj v šolstvu veliko težja situacija sploh dobit službo kot recimo 5 let nazaj.

Žalostno pa je, da brez vez in poznanstev danes težko dobiš neko pametno službo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

lebdim ::

Aja, pa še to: strokovni izpit obsega poznavanje ustave RS in zakonodaje s področja šolstva ter rabo slovenskega jezika. Brez strokovnega ne moreš samostojno učiti v razredu. Poleg tega pa je pogoj za strokovni izpit delo v šoli 6, 8 ali 10 mesecev, odvisno od tega, na kateri stopnji izobraževanja delaš. Oz. drugače povedano, moraš opravljati pripravništvo, za katerega pa ministrstvo razpiše razpis zgolj 1x letno. Seveda pa ni nujno, da je pripravništvo odobreno. Če se prijavi več kandidatov, kot je razpisanih mest, potem omejijo z neko povprečno oceno. To pomeni, da kandidati, ki imajo nižjo povprečno oceno iz fakultete, kot je predpisana, ostanejo brez pripravništva.

In zdaj je še ukinitev volonterskega pripravništva. Če nisi dobil "plačanega pripravništva", ti je vsaj ostala možnost volonterstva. Sicer nisem blazen zagovornik le-tega, ampak imaš pa vsaj možnost opravljati poklic, za katerega si se šolal, pa četudi je zastonj.

Tako da, ni ravno najbolj rožnata situacija v šolstvu, kot mogoče nekateri mislite ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

Looooooka ::

Isotropic je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Če bi dobil kodo komentirano v slovenščini bi takega programerja odpustil.
Tok o slovnici.

rofl
zato, ker lahko kdaj dobite kakšnega programerja iz uk ane

"rofl" zato, ker mamo partnerje iz tujine(tudi UK) in si lahko s komentarji v slovenščini rit obrišejo. Ampak ok ti kar piši v slovenščini če te tujina briga.

Ne ampak ker 3/4 izrazov ne obstaja v slovenscini, ali pa so tako zakotni, da jih se ljudje iz "foha" ne poznajo. Ko mi je nek mladic prvic govoril o kazalcih, sem mu sel skoraj temperaturo merit...

Ma to dejansko ni problem. Se najde prevod za vsako umetnost, ki jo pri nas spacamo, ampak dejansko ni nobene potrebe, da zaradi neke domoljubnosti, prevajaš izraze, ki jih uporablja cel svet, ker dejansko ne pripomorejo pri komunikaciji. Ravno nasprotno.
Zdej, če ti bojo šli pol ekstra plačat, da boš šel zraven posebej prevajat za tujce...piši v korejščini zarad mene, ampak na koncu dneva mora vsak vedet kaj si dokumentiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

m0LN4r ::

@lebdim
Misliš da ti na FRI ali FERI ali FZV, FM, FG, FA, itd. šenkajo prakso, pripravništvo karkoli in plačajo? Pa da šihte talajo po faksu?
Sam moraš hodit do firm in ustanov pa prosjačit, da se te usmilijo in vzamejo. Pa največkrat dobiš prst v rit.

Trenutno poznam točno 3 osebe, ki so se po šoli zaposlile v šolo bp. En v OŠ, dva v SŠ.

Oz. drugače povedano, moraš opravljati pripravništvo, za katerega pa ministrstvo razpiše razpis zgolj 1x letno.

Ja pa kaj. Kot sem rekel, drugim pa ministrstvo nič ne šenka. So šole, kjer sploh ni prakse, ampak za s.p moraš imet 3-5 let delovnih izkušenj, ki jih je nemogoče dobit, ker so dotična podjetja pogrupirani kolegi in pozaprla svoja vrata.

Treba se bo prekvalificirat pravijo tukaj nekateri oz. zakaj si sploh šel to študirat, če veš da nemoreš kr tako šihta dobit.

Menda vam je logično, da število otrok v šolstvu se je povečalo bistveno manj kot število učiteljev(%/%)
En učitelj/profesor dela 30-40 let, kaj misliš koliko dodatnega kadra se je sproduciralo v teh letih in se še vedno producira.
Kam vas dat, če št otrok posplošeno stagnira?

Jaz bi razumel tvoje srkbi, če bi bilo pomanjkanje pedagogov in potrojeno število otrok v šolah, ampak smo daleč od tega. So školniki, ki so že dali dve generaciji skozi, torej očeta in sina, vmes pa se je za isti predmet na isti šoli izšolalo 10+ ljudi, v celi državi pa 100 komadov (karikiram).

Pač ja, treba bo it v gospodarstvo ali privat šole gledat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

sandmat ::

lebdim je izjavil:

Pa ne, da bi podcenjeval poklice ali pa se imel za kaj več, ampak preprosto, nisem hodil zastonj 6 let na PeF, da potem na koncu še pripravništva na eni šoli ne moreš opraviti ...


katera smer na PeF traja 6 let?

m0LN4r ::

Glasba in likovna/gospodinjstvo vzgoja v osnovni šoli :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

7982884e ::

ne nabijajte glede teh zahtev za programerje.
ja, na trgu jih je veliko. in večina so front end javascript developerji ki ne znajo povedat razlike med objektom in razredom. ti razpisi z milijon zahtevami so pa pač zato, da ne dobijo ravno največjega nesposobneža.

pa fri dejansko je koristen faks če ga ne delaš samo zato, da si študent in delaš vse po liniji najmanjšega odpora.

zindo23 ::

Si bom izposodil kar tole temo.

Zanima me, v kakšno podjetje je potrebno iti, da nabereš čim več izkušenj pri programiranju, ki ti bodo koristile v nadaljnji karieri.
Sem končal FRI, sedaj pa se ne morem odločiti kje se zaposliti. Se je dobro zaposliti v večjem podjetju / manjšem ali morda v kakšnem startupu.

Hvala in lep pozdrav.

shadeX ::

Kamorkoli. Brez referenc boš itak težko dobil službo kjerkoli. Tako da dost za izbirat verjetno nimaš. Kamor te pač vzamejo.

robcek23 ::

7982884e je izjavil:

ne nabijajte glede teh zahtev za programerje.

pa fri dejansko je koristen faks če ga ne delaš samo zato, da si študent in delaš vse po liniji najmanjšega odpora.


Kaj pa je tako koristnega? Nevem,..men se zdi glih kontra da v praksi in v življenju boš to le kanček potreboval, kar bi se pa lahko tudi kasneje naučil in to veliko hitreje.

PrihajaNodi ::

Zakaj imam obcutek da zeli biti vsaka druga oseba po izobrazbi programer? Vcasih je bilo enako z ekonomisti. Na Kitajskem, Japonske, Tajskem, J. Koreji se recino blazno isce ucitelje anglescine. Placa pa zelo solidna. Za 30 ur tedensko od 1200EUR do 3000EUR.

Zgodovina sprememb…

juroz ::

Zato ker si na takem forumu.
Ne boš verjel ampak če boš šel na računovodski forum boš dobil podobno sliko.

PrihajaNodi ::

juroz je izjavil:

Zato ker si na takem forumu.
Ne boš verjel ampak če boš šel na računovodski forum boš dobil podobno sliko.



nah, na tem forumu je vse od A do Ž. Največ tematike pa je o politiki. Torej, zakaj ne vidimo postov: "moje želeno delo - politik".

Smurf ::

PrihajaNodi je izjavil:

juroz je izjavil:

Zato ker si na takem forumu.
Ne boš verjel ampak če boš šel na računovodski forum boš dobil podobno sliko.



nah, na tem forumu je vse od A do Ž. Največ tematike pa je o politiki. Torej, zakaj ne vidimo postov: "moje želeno delo - politik".

Ker je to forum, kjer programerji govorijo o politiki, in ne forum, kjer politiki, govorijo o programiranju.

jizzer ::

robcek23 je izjavil:

7982884e je izjavil:

ne nabijajte glede teh zahtev za programerje.

pa fri dejansko je koristen faks če ga ne delaš samo zato, da si študent in delaš vse po liniji najmanjšega odpora.


Kaj pa je tako koristnega? Nevem,..men se zdi glih kontra da v praksi in v življenju boš to le kanček potreboval, kar bi se pa lahko tudi kasneje naučil in to veliko hitreje.


Dokler ne naletiš na dovolj kompleksen problem ali ni treba zoptimizirat problematičen algoritem, ti ne pomaga ama ništa. No, ko pa boš tako daleč, pa ti zna kaka teorija priti zelo prav.
Načeloma pa imaš prav, dandanes si lahko programer v srednji šoli (oz. po novem že v OŠ?), in ti pravzaprav lahko gre zelo dobro v prihodnosti. Če pa imaš višje cilje in apetite pa brez faksa nebo šlo :) pa pustimo zaj cukerberge, bil gejtse in đobse, tako generalno gledano.

harmony ::

Danes je racunalnistvo postalo res totalni biznis. Prej je folk bil racunalnicar zaradi veselja, danes pa skoraj nimam vec takega obcutka. Kdo se se danes usede v sobo s pico in kokakolami in resuje s kolegi nek problem?

To si bli cajti gejtsa, jobsa ipd ljudi.

sandmat ::

harmony je izjavil:

Danes je racunalnistvo postalo res totalni biznis. Prej je folk bil racunalnicar zaradi veselja, danes pa skoraj nimam vec takega obcutka. Kdo se se danes usede v sobo s pico in kokakolami in resuje s kolegi nek problem?

To si bli cajti gejtsa, jobsa ipd ljudi.

Ti cajti so še vedno tukaj, vprašanje je v katerem bubblu se nahajaš.

harmony ::

Ma kaj pa vem vec. Zacel kot admin, delal potem nekaj casa kot sistemski inzenir, pa spet malo administracija, sedaj vec al manj administracija in organizacija, ter kako sefe prepricati, da IT ni enako kot vzdrzevanje neke stavbe ipd.

jype ::

harmony> Kdo se se danes usede v sobo s pico in kokakolami in resuje s kolegi nek problem?

Ko nisi več najstnik, namesto pic in kokakole uporabljaš manj škodljivo prehrano - reševanje problemov se pa ni nič spremenilo.

vostok_1 ::

Biti programmer sucks, programirati pa je awesome.

my 2 cents.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

shadeX ::

Ko nisi več najstnik, namesto pic in kokakole uporabljaš manj škodljivo prehrano


Recimo ? :)

GupeM ::

Krvavice in praženo zelje ali žganci.

zzbil ::

Vostok_1, zakaj biti programer sucks?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znam dost za FRI?

Oddelek: Šola
383403 (1980) Vazelin
»

Je srednja šola sploh relevantna? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16220983 (16773) "NaN"
»

Koliko dejansko pomeni izobrazba informatike? potrebujem nasvet kako naprej...

Oddelek: Pomoč in nasveti
467962 (6293) kuall
»

Kaj se mi splača učiti?

Oddelek: Programiranje
426420 (3509) adhoc
»

postal bi programer (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
509652 (7981) videc

Več podobnih tem