» »

Adapter za napravo in amerike

Adapter za napravo in amerike

Velki ::

Torej pred kratkim sem si nabavil napravo iz združenih držav, ampak nisem niti pomislil na to da imajo oni drugačne voltaže in priključke. Zdaj pa potrebujem ali pretvornik voltaže in priključka iz naših vtičnic v ameriške (220 V -> 120 V), ali pa kar navaden evropski adapter, ki ima izhod 12 V 400 mA (enosmerno). Bi bil hvaležen če mi kdo da link do kakšne od teh naprav (slovenske spletne trgovine; sem iskal ampak nisem dobil točno to kar rabim), ali pa kje bi se kakšno od teh dveh napravic dalo dobiti v ljubljani?

A. Smith ::

Tehnični poduk:
-adapter, ki ga iščeš, mora omogočati izhod točno 12V.
-adapter, ki ga iščeš, mora omogočati VSAJ 400mA. Ker bo porabnik sam "potegnil" toliko toka, kot ga potrebuje. Kar pomeni, da je primeren adapter tak, ki da od sebe 400mA, 600mA, 1000mA, itd.

http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Velki ::

Lepa hvala za informacije.

čuhalev ::

Razen seveda v primeru, če gre za tokovni generator, potem mora biti 400mA.

Če obstoječa naprava ne podpira napetosti 230 V, potem je veliko ceneje dobiti ekvivalenten napajalnik, saj so transformatorji kot pretvorniki napetosti precej dragi pa tudi lahko nevarni, saj gre za višje napetosti.

janco ::

Poglej če je priloženi napajalnik morda extended range, torej da lahko sprejme napetosti od 110 V (Amerika in Japonska) do 230 V (Evropa). Potem potrebuješ samo adapter ki pretvori njihov vtič v našega.

Velki ::


To gor piše kar je na sliki.
Gre se za epilator, če mogoče to kaj pomaga za ugotovitev ali bo adapter, ki ga je gospod smith predlagal deloval.

...:TOMI:... ::

To lahko kupiš univerzalni adapter, imajo jih povsod. Po navadi imajo še različne priključke zraven...
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Led lučke + adapter

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
364949 (3198) mirator
»

Kakšen upor potrebujem, da znižam voltažo (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5411784 (11364) einstein :P
»

osnove o motorčku, napajanje le tega

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101825 (1559) int47
»

Polnilec za PMR walkie-talkie

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
161259 (1003) ToniT
»

regulator napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234674 (4450) a13misko

Več podobnih tem