» »

Android server

Android server

diversee ::

Pozdravljeni,

sen še precej neizkušen v svetu programiranja vendar imam nekaj osnov. Zanima me samo eno
vprašanje glede projekta. Namreč, zanima me, kako deluje komunikacija oz. upravljanje preko
android smartphona z napravo povezano preko wifija na domače omrežje. Primer: https://www.kickstarter.com/projects/15...

Ali se android v tem primeru avtomatsko poveže z domačim wifi serverjem?
Ali vsa stvar teče preko spletne strani, ki omogoča vse možnosti opravljanja z napravo?

Lp

b0rut ::

Pozdravljen,

predvidevam da si z "wifi serverjem" mislil napravo, ki gostuje vse te naprave ter pošilja podatke oziroma ukaze na dane naprave?
Če je temu tako, so rešitve naslednje:
1) Uporabiti boš moral cross-platform language - Najbolj bi ti priporočal javo, saj java deluje skoraj na čisto vseh napravah.
2) Naučiti se moraš uporabljati threade, sockete in kako se napiše logika strežnika ki lahko sprejme več naprav in kako deluje broadcast. (broadcast pošlje podatke vsem željenim napravam. Recimo takole:

//metode ki jih vidiš tukaj so skrajšane za mojo lastno enostavnejšo in preglednejšo uporabo
for(int i=0; i <= numberOfClients; i++)
{
var soc = find_socket(i);
network_send_message(buffer, soc, 0);
}


3) knjižnice moraš prilagoditi na vse platforme, za linux, windows, android, windows8 itd...

4) vsekakor lahko teče preko spletne strani, samo vključiš sql in povežeš aplikacijo z njo.

Upam da ti to pomaga...

V primeru kakršnih koli detaljnih vprašanj mi pa lahko pišeš na privatno sporočilo.
LP, Borut


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komunikacija med dvema subnetoma

Oddelek: Programska oprema
8955 (751) MrStein
»

chromecast 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6113056 (7952) lojzze1
»

Tomato (Shibby) router firmware - vprašanja

Oddelek: Omrežja in internet
132323 (1651) AC_DC
»

Kako najde lokacijo samo iz WiFi?

Oddelek: Omrežja in internet
252271 (1791) gslo
»

Inovativen napad: Geolokacija, tudi brez vaše privolitve

Oddelek: Novice / Varnost
3414520 (12626) MrStein

Več podobnih tem