» »

Življenjska doba hišnega računalnika vs prenosnika

Življenjska doba hišnega računalnika vs prenosnika

Fadil ::

Zanima me kateri od teh dveh računalnikov naj bi zdržal dlje, hišni ali lap top ? Predvidevam da hišni računalnik. Ker hišni računalnik občasno deluje tudi po 2,3 dni non stop, me zanima, ali bi lahko tako puščal tudi lap top? Recimo, snemanje kakšnih torrentov itd...Nekako imam občutek, da bi lap top hitreje izpustil dušo. Ali sta zadevi popolnoma primerljivi?

hojnikb ::

čist odvisno. Ampak praviloma bi mogel desktop dalj časa zdržat (če ima primerno kvalitetne komponente) saj je ponavadi hlajenje bolje urejeno kot prr prenosnikih. Pa sicer če kej odpove (plošča/napajalnik) lahko to dokaj enostavno menjaš, pri prenosnikih pa težko oz. zna bit precej drago.

tako, da če nimaš potrebe po prenosljivosti, je boljša izbira desktop.
#brezpodpisa

fosil ::

Jaz bi tudi rekel da desktop zdrži dalj časa.
Zaradi več prostora komponente niso tako segrete.
Poleg tega lažje očistiš prah, kar spet pripomore k boljšemu zdravju.
Pa če kaj crkne, lahko zamenjaš samo to komponento, oziroma je posamezna komponenta cenejša.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

BorutK-73 ::

Navadni računalnik bi zdržal dlje in tudi ceneje bi te prišlo. Imaš tudi več možnosti kasneje za nadgradnjo ali menjavo defektnih komponent, pri prenosniku si glede tega zelo omejen.

čuhalev ::

Odvisno kako kvaliteten računalnik imaš. Meni en laptop s celeronom 800 še sedaj deluje, pa ena kišta s pentiumom 2 tudi. Je res, da zadevi nista več aktualni zadnjih nekaj let in delujeta samo še občasno.

MIHAc27 ::

Jaz sem tudi za desktop. Popravila so dosti lažja, nadgrajevanje in čiščenje tudi. Zgubiš samo na mobilnosti.

Če misliš prenašati naokrog, pa seveda laptop. Nabaviš še eno podlogo z ventilatorji in si zmagal.

paliskic ::

Namzni zmaga proti prenosniku. Sem dobil od prijateljev prenosnike stare 2-4 let, katerim je šel al disk, al grafična al napajalni kabel. Pri namiznemu je zelo težko da gre kaj v roku 5-ih let, seveda je tudi odvisno od sreče in kako z njim delaš (čisčenje praha, itd).

Mesar ::

Ja čudno, da še mam jaz HPje stare 4+ leta, ki bp delajo.
Your turn to burn!

Utk ::

Ja, res je čudno. Morda ne delajo kaj dost.

Epialt ::

Mesar je izjavil:

Ja čudno, da še mam jaz HPje stare 4+ leta, ki bp delajo.

Enosmerna v Vegas... go go

čuhalev ::

Utk je izjavil:

Ja, res je čudno. Morda ne delajo kaj dost.

Mojemu Thinkpadu teče že sedmo leto. Delam pa skoz. :P
Prejšen teden zamenjan ventilator, že drugič. Pa SSD je dobil pred štirimi leti.

Utk ::

Lenovo dela 7 let brez problema ja, hp je pa druga stvar.

hojnikb ::

Tudi moj HP dela že 7 leto, pa jih nimam za oh in sploh. Itk če nebi sam "servisiral" zadeve (čiščenje, nova termalna vsake tolk) bi že zdavnaj odlete. Ni pa budget varjanta, tako da tudi to pomaga.
#brezpodpisa

MasterTade ::

Največ vpliva ima način in namen uporabe računalnika/prenosnika. Drugače se mi zdi da deski dalj držijo

Tero ::

Se strinjam da je desktop pc primernejši za daljšo delovanje a vprašanje če je razlika tako velika da bi se opazila.

Sam imam doma nekaj let star hp prenosnik/(core 2 duo 1gb ram) ki je vklopljen 24/7 že zadnji dve leti. (razen izpade elektrike ali drugega resetiranja) Uporabljam kot router in domači server. Zadeva deluje brez problema. Je pa res da sem ga malo predelal (razrezal ohišje) da je hlajenje boljše.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Gathish ::

Jaz sem Asusa imel tri leta in pol BP, sem ga prodal naprej.

Zadnji desktop, ki sem kupil pred sedanjim je bilo leta 2004 - še zdaj ga gospod uporablja, po 10 letih. Overall bi rekel da v povprečju desktop dlje zdrži/cenejši za popravilo, ampak tako kot kjerkoli drugje, imaš tudi tu odklone :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gathish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518534 (14109) Zheegec
»

"Lap Top" - znamke

Oddelek: Pomoč in nasveti
387554 (6393) 34054
»

Problem s povezavo. Wireless adapter. Pomoč!

Oddelek: Omrežja in internet
102293 (2201) xmudelx
»

Internet mi deluje počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
171146 (1068) Fadil
»

ACER, LENOVO ali ASUS

Oddelek: Kaj kupiti
402733 (2487) totiraketa

Več podobnih tem