» »

ACER, LENOVO ali ASUS

ACER, LENOVO ali ASUS

lev88k ::

Odločil sem se da bom kupil prenosni računalnik. Opazil sem 3 modele, ki mi ustrezajo, zanima me le kateri mi bo najboljše delal.. Prenosnik bi uporabljal pri vsakdanjih opravilih, a rad bi tudi odigral kakšno bolj zahtevno računalniško igro. Tukaj so podatki vseh 3 prenosnikov in prosil bi za informacijo kateri bi se pri igricah najbolje odrezal:

ACER AS7745G-434G64M (I5-430M (3M cache, 2.26GHz)/ 4GB ddr3,ni proste reže / 640GB 5400rpm /HD5850 1GB ddr3/)

LENOVO Y560 (I7-740QM (6M cache)/ 4GB ddr3/ 500GB 5400rpm /radeon HD5730 1GB ddr3/)

asus N71JQ-TY032v (i7-720QM (6M cache)/ 4GB ddr3/ 500GB 7200rpm/ ATI X5730HD 1GB DDR3 VRAM /)

Tudi bi rad vprašal kakšna je razlika med grafiko radeon HD5730 in x5730HD (ena je lenovu, druga v asusu)? na internetu nikjer ne najdem primerjave, niti podatkov...je x5730hd boljša? Hvala vnaprej za odgovore:)

jazbec ::

misli da za igre tle acer zmaga
si ga tudi sam ogledujem vendar sem našel ene 3 msi-je ki so mal dražji od 1000 do 1400 iz nemčije ki pa majo hd5870 in i7

res je da ma acer dvojedrni i5, druga dva pa 4 jedrni i7
ma hd5850 povozi druge 2 na polni črti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

lev88k ::

a mi daš link, al pa podatke prenosnikov prosim :)?

jazbec ::

tle jih imaš
i5/5870-->http://www.hoh.de/Notebooks/nach-Einsat...
i7/gtx460-->http://www.hoh.de/Notebooks/nach-Einsat...

sam bom po vsej verjetnosti tega
i7/5870-->http://www.hoh.de/Notebooks/nach-Einsat...
ali pa tistega z i7/gtx460

lev88k ::

gtx460 vs 5870? težka odločitev :P

jazbec ::

al pa pr nas kupiš tega http://www.mimovrste.com/artikel/275031...
samo mislim da msi za 1400 evrov nabriše vse tle
-->ima i7
-->ima hd5870 je boljša od nvidie gtx460
-->ima 8gb rama
-->res da samo 640gb diska
-->in malo manjši ekran

tukaj maš link do lestvice laptop graf-->http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra...

edit-->napaka v texstu dodan link do lestvice

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

mr1two ::

Ta asus gaming prenosnik mi zmaga. Ima res ful dobro narejeno hlajenje, ekran je super in izdelava je zelo zelo na nivoju. Obstaja tudi verzija z 5870 grafiko, ampak če je cena recmo 100 eur več, pol se več ne splača, ker mislim da je tudi 460 mobilka zelo hitra grafična.
Glas za asus, priporočam pa nakup pri kakšni drugi trgovini in ne mimovrste(ker dvomim, da imajo najugodnejšo ponudbo)
LP

jazbec ::

rajši prišparam unih 200 evrov za kaj drugega
to si pa reku samo zato ker uno je msi uni je ap slavni asus
sem mel že 3 in usi so se pokvarli

asus ma slabšo grafo(zgoraj sm dal link in jo hd5870 poje(to mi je teško reč ker sm bolj zeleno usmerjen:)))
drugo pa je vse isto
tko al tko je pa asus dražji samo zato ker je iz ROG serije

lev88k ::

jazbec, kak pa je z garancijo če bi si MSIja naročo, pa vse te podrobnosti...veš kej?

jazbec ::

to pa nebi vedel ker pri njih še nikoli nisem uveljavljal garancije
saj pa se tko al tko da garancijo pri izdelovalcu uveljavljat

vem samo da imajo na hoh.de 30 evrov poštnine
ma zelo lepo zapakirajo da ne more do nobenih poškodb prit

ti pa priporočam da si zamisliš tudi kaka coolpad če boš igre igral

lev88k ::

hvala za informacije...zanimam se za isti model kot ti...tistga z hd5870...drgač mi pa ni jasn zakaj je ge forceova grafika dražja če se dejansko enako odrežeta z 5870... kar se pa tiče asusa, imel sem poleti asus g73jh i7 720 qm, hd 5870, 8 gb, 1000GB placa, 17,3 inčn, a se mi je pokvaru po 1 dnevu, je kr imel polovico ekrana pisano, polovico pa v grdem negativu, tko da sm ga vrno...

mi je pa zlo čudn da so pri MSI uspel spravit isto konfiguracijo v 15,4 inčn laptop.. upam da ima dobro, če ne odlično ventilacijo... cool pad pa itaq bi mogu.. :D

jazbec ::

tistega asus rog za 1600 sem mel šanso probat in mi ni všeč
js bom res po vsej verjetnosti msi-ja za 1400 januarja kupu
miško mam, prklopu ga bom na 24 inčen led lcd ekran od lg-ja
coolpad pa po vsej verjetnosti tega vzel-->http://www.mimovrste.com/artikel/221001...

lev88k ::

drgač pa se plača s kartico na tistem nemškem portalu... si že kdaj kupo kej od tam.. ko ne bi lih s kartico plaču neki a nč ne dobu... :DD

drgač pa itaq ta MSI ma pomoje solidno hlajenje.. da ne bom zej lih skos rabu met coolpad zram :D

jazbec ::

ja sm
res da je blo sam za 800 evrov ma dobiš
se pa splača če poznaš koga v nemčiji da ti on vzame po povzetju pa ti potem pošlje
al pa greš sam na en izlet pa spotoma še pc kupiš:D
ogoljufali pa te sigurno ne bojo ker so ugledna trgovina tko da si tega ne morejo privoščit

js sm plačou s kartico in sm dobu po okoli 2 tednih ker niso imeli ene stvari na zalogi

lev88k ::

aja se prav da dobiš na dom, na svoj naslov?
sj bom potemtakem kr naroču na dom, brezveze v nemčijo hodt... :D

Wox ::

Zakaj pa se kupuje prenosnik za gaming, če smem vprašat? Malo čudno se mi zdi.
Commodore 64

lev88k ::

wox gre se za to da nimam PCja in ga tut nočm met... preveč placa zavzame...sam pa bi rad kakšno dostojno stvar ki zahteva več moči kot je v navadnih lap topih... :)

Wox ::

Aha. Upam da veš, da so v prenosnikih vgrajene drugačne verzije komponent, ki so manj zmogljive od tistih za desktop. Sicer pa... it's your money.
Commodore 64

lev88k ::

vem ja.. a vseeno boljš da vzamem lap top za 1200 - 1400 kot pa PC za 900 evrov in Lap top za 700...

svetetko ::

lev88k je izjavil:

vem ja.. a vseeno boljš da vzamem lap top za 1200 - 1400 kot pa PC za 900 evrov in Lap top za 700...

Tukaj bi se dalo diskutirati.
Za prenosnik odšteješ 500 evrov, že niti ni med najšibkejšimi.
Zraven si kupiš namizni računalnik za 700 evrov, ki za malico poje katerikoli prenosnik za 1400 evrov, ter še 24 inčni monitor za 200 evrov.
Imaš prenosljivost, ter precej večjo zmogljivost na 24 inčnem monitorju za isto ceno kot prenosnik za 1400 evrov.

Wox ::

OK. Sicer ne razumem te logike a verjetno imaš svoje razloge.
Commodore 64

lev88k ::

svetetko... sm študent in veliko potujem, uporabljam tudi programe za grafično oblikovanje... imam svoje stanovanje (garsonjero) in res nimam prostora za monitor, tipkovnco in miško...ka šele za škatlo PC... in glede na to da sm 3 dni na tedn doma, PCja pa ne morm okol nosit je razumljivo da bi rad imel le zmogljiv prenosnik..

Wox ::

Sedaj je razumljivo. Sem mislil, da si kakšen osnovnošolec.
Commodore 64

lev88k ::

;)

svetetko ::

To pa je nekaj drugega. Nisi omenil grafičnega oblikovanja. Podal sem le predlog, kako dobiš za popolnoma enak denar ali en zmogljivejši prenosnik ali pa povsem soliden prenosnik (za običajna opravila, kot je bilo navedeno v prvem postu) skupaj z namiznim računalnikom, ki je gladko boljši od prenosnika za 1400 evrov. Seveda se gre za igranje iger. Nihče (oz. malokdo) ne nosi s sabo prenosnika po faksu in podobnih zadevah, da bi igral igre. Ponavadi se to počne doma.
V primeru resnejšega dela, pa pač pride prav zmogljivejši prenosnik, ki ga lahko vzameš s sabo če ga pač potrebuješ.

lev88k ::

haha pa sm res pozabu omenit... men je grafično obl. vsakdanjost, morm za fax delat xDD
drugače se vam zdi ta MSI vredu? glede na to da je vse stlačeno v razmeroma mali notesnik (15,4 inčn) ?

svetetko ::

Pomoje je v redu, kar se tiče zmogljivosti... Grel se bo pa sigurno :)

jazbec ::

js mislim da je ta msi za 1400 zelo dober nakup
sam ga rabim za srednjo pa kako igro preigrat
glavno mi je da zdrži skozi srednjo
po moje za ta denar kar dosti ponuja

in ja dobiš domou na naslov
piše da od 8-14 dni da ga dobijo pa računaj da še 3 delovne dni iz nemčije v slo
potem pa pošta slovenije sere pa se lahko načakaš
treba pa je zraven kupit coolpad ja

lev88k ::

a ta trgovina ma drgač kako svojo lokacijo, da se ne rab sam prek interneta naročat, al je sam prek neta :D?

jazbec ::

to je trgovina ki prodaja tudi prek neta
tukaj maš zemljevid-->http://www.hoh.de/Default.aspx?TY=5&ST=...

kmetek ::

študent z lastnim stanovanjem, wow nekaj novega ;((

jazbec ::

to pa res ni nič kaj takega
človek zna delat z denarjem

vem ker sam dupujem žlahtne kovine in delnice
pa imam kar dosti denarja za srednješolca:D

kmetek ::

potem naj vrne ves denar davkoplačevalcev, ki mu omogočajo gratis študij :D

jazbec ::

ah ni treba bit ljubosumen

ne ne šalo na stran
dandanes se je treba zelo mlad začet ukvarjat z denarjem
sam sem začel pri 14 in morem reč da sm si v letu pa pol prislužu že kar nekaj denarja

lev88k ::

pametno vlagat dnar, čimveč ga dobit prek interneta, ustvarjanje spletnih strani, tudi kakšna prevarca tu pa tam pomaga ;)

kmetek ::

ja sej spletne strani nanesejo, 1-2 na mesec pa je takoj jurja.

jazbec ::

to lih ne
sam sem začel z delnicami nato pa sem kupil zlata za 600 evrov
plačal sm ga z denarjem ki sm ga dobu pri birmi in poletnim delom
potem pa stvar prodal bil v + in kupu srebro
počasi se z pametnim vlaganjem nabere

cilj mi je da bom enkrat imel dovolj za platino
ker le cena te strmo raste
vam pa rpiporočam nakup zlata in srebra
ker so to začeli kitajci kupovat na veliko in cene rastejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

lev88k ::

lih sm gledu okol na netu... pa ka je tak posebnega s tto stranjo ko si mi jo dau jazbec=? tle je vse cenejš in to fejst cenejš--- :SS

jazbec ::

ka js sm z nakupom pri nji pršparou okol 300-350 evrov
zdaj za praznike so malo cene dvignli

lev88k ::

:P
fajn to da so pocen :D

totiraketa ::

Pozdrvlejni zanima me kako je s tem prenosnikom: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Gonilniki in ostalo je ok? Se pregreva, ima kakršne koli druge težave?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri procesor predlagate?

Oddelek: Kaj kupiti
313127 (2612) Mesar
»

bigbang BOF sharksi7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6110614 (9359) klinker
»

Gamerski laptop

Oddelek: Kaj kupiti
5751 (709) Steinkauz
»

GAMING NOTEBOOK

Oddelek: Strojna oprema
111035 (727) yayo
»

Gaming pc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21833698 (29394) bedak

Več podobnih tem