» »

Samoobramba - posledice

Samoobramba - posledice

««
«
1 / 7
»»

NLight ::

Zdravo, pred dnevi sem imel en incident in sicer k meni je pristopil nek po vsej verjetnosti mamilaš in mi začel morit naj mu dam 1.5EUR da si gre v McDonalds (ki je bil zraven) kupit za jest... Seveda mu nisem dal, ker je bilo več kot očitno da rabi denar za šus... Nato pa je začel grozit da me bo razbil, naj se poberem stran od njega (ON JE PRISTOPIL DO MENE!!!), da mi bo z dežnikom (ki ga je držal v rokah) zbil zobe in podobne zadeve... Izsiljevanja in grožnje ne prenesem in pri takih zadevah zelo hitro lahko pride do konflikta z moje strani... Sem pa kljub vsemu naredil korak stran, ker se bojim da bi na koncu jaz moral njemu plačat odškodnino, ko bi mu naštel vse zobe in polomil rebra...

Ker vemo kako nepravično je naše sodstvo me zanima če ste že kdaj imeli podobne izkušnje in kako se je končalo... V kakšnem primeru je dovoljena samoobramba? Jaz imam nekak občutek da tudi če se samo braniš boš na koncu nosil posledice... Torej v konkretnem primeru, če jaz ne bi odstopil in bi me ta bed4k napadel, udaril, odrinil, ali ga lahko prebutam v samoobrambi? Do kakšne mere? Iz izkušenj povedano, ko enkrat adrenalin steče po žilah te sam bog ne ustavi in bi ga razbil kot kanto...
  • zaklenil: Mavrik ()

chort ::

Simple. Če hočeš sitnosti - udari. Če nočeš sitnosti - obrni se in si misli svoje. Edina razlika je v potešitvi tvojega ega.

vostok_1 ::

chort je izjavil:

Simple. Če hočeš sitnosti - udari. Če nočeš sitnosti - obrni se in si misli svoje. Edina razlika je v potešitvi tvojega ega.


It doesn't get simpler than this.



Velik delež pretepov se začne predvsem zaradi moškega ega (or whatever).

NLight ::

Zdaj se mi to da sem se umaknil zdi edino razumno dejanje, ampak v tistem trenutku pa se mi niti ni... Sem rabil par sekund da sem premislil kako bom reagiral... Glavni razlog ki me je odvrnil od konflikta je dejstvo da je nek mamilaš in je verjetnost da je okužen z HIV zelo velika... Če pride do prelivanja krvi je pa to precej nevarno če ne celo usodno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Snackbarru ::

Če gre nadte z orožjem je lahko upravičen tudi prekoračen silobran, se pravi da ga "razbiješ kot kanto".
Nihče ti ne ukazuje, da se moraš od konflikta umakniti, ni ti pa dovoljeno fizičnega napada začeti brez hude hude provokacije oziroma strahu.

Najlažje je v takih primerih s seboj nositi obrambni sprej, ki ga slovenska zakonodaja dovoljuje za uporabo v silobranu.
Če si napaden pobegni. Če si prepričan, da ne moreš pobegniti, "obrambno posprejaj" in nato pobegni.

Kaj več ti lahko pove kakšen pravnik. Še vedno pa imaš vso pravico braniti svoje življenje v mejah normale (ne skakat po njegovi glavi).

jype ::

NLight> Zdaj se mi to da sem se umaknil zdi edino razumno dejanje, ampak v tistem trenutku pa se mi niti ni...

Vpiši se k dobremu učitelju na Aikido.

Snackbarru> Nihče ti ne ukazuje, da se moraš od konflikta umakniti, ni ti pa dovoljeno fizičnega napada začeti brez hude hude provokacije oziroma strahu.

Fundamentalno narobe. Če nisi na Floridi, potem te bodo za tako razmišljanje "stožili do kamene dobe".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mr_Globus ::

Hja samo ni logicno da ce ti en grozi s palco (deznikom), ti pa mu obrnes hrbet da lazje udari ;)

MadMicka ::

NLight, ker ti očitno veš, kako nepravično je naše sodstvo, je itak vseen, kaj boš naredu, na koncu koncev boš na sodišču tako ali tako plačal. Ampak, ni problem, če junkie teži, itak živijo v svojem svetu bistveno zmanjšane prištevnosti, problem je, če se najde človek, ki bi rad tepel junkije.

arnecan1 ::

MadMicka je izjavil:

Ampak, ni problem, če junkie teži, itak živijo v svojem svetu bistveno zmanjšane prištevnosti, problem je, če se najde človek, ki bi rad tepel junkije.

Seveda je problem, če ti nekdo teži. To, da je težak mamilaš, ga ne opravičuje. S takim pogledom na svet, drvimo v prepad.8-O

jype ::

arnecan1> Seveda je problem, če ti nekdo teži. To, da je težak mamilaš, ga ne opravičuje. S takim pogledom na svet, drvimo v prepad.8-O

Mhm, ker džankije tepemo, namesto da bi jim omogočili, da so s službo in družino lepo v miru lahko legalno džankiji.

Mr_Globus ::

? Sami izbrali da so džankiji, naj pol tudi kasirajo ce izzivajo, kiri sodnik bo pa verjel mamilasu? :P

šernk ::

Vsak, če bo džanki prišel z razbito glavo pred njega. meja med samoobrambo in prekomerno uporabo sile je zelo tanka. Tako kot so policaje želeli tožit ker so enim parim podrsali roke na zadnjih protestih.

vem za primer ko je pri nas eden dobil vlomilce v lastni hiši in jih seveda razbil na mestu, da zase niso vedeli. No pol so ga pa tožli, zaradi napada in jasno tožbo je izgubil in moral še mastno plačati, lopovom ki so vdrli v njegovo hišo.

dejansko pri nas če ti kdo vlomi v hišo ali napade moraš poklicat policijo njega pa pustit da te ubije.

še najboljša opcija je naslednja, vic a na žalost skoraj resničen:
Tip slučajno zagleda skozi okno nekaj nepridipravov, ki nosijo stvari iz njegove garaže v bližnji kombi.
Zavrti telefon, 113 , pove kaj se dogaja, pa mu rečejo, "Sorry, trenutno nimamo nobene proste patrulje, prišli bodo takoj, ko bo mogoče... Čez kakšne pol ure, uro...".

Tip, besen ko ris, počaka pol minute, spet pokliče 113, in reče: "Halo,
spet jaz, sem hotel samo povedat, da se nič ne mudi, pravkar sem vse postrelil, hvala in lahko noč!"

Čez 5 min v hišo uleti 6 patrulj, posebna enota, obkrožijo vse prostore... in seveda ulovijo nepridiprave z rokami v "marmeladi"...
Pride poveljnik do tipa in reČe: "Hmmmmm, jaz sem pa razumel, da ste jih postrelili...".
Pa pravi tip: "Hmmmmmm, jaz sem pa razumel, da nimate nobene proste patrulje..."
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mcsin ::

šernk je izjavil:

vem za primer ko je pri nas eden dobil vlomilce v lastni hiši in jih seveda razbil na mestu, da zase niso vedeli. No pol so ga pa tožli, zaradi napada in jasno tožbo je izgubil in moral še mastno plačati, lopovom ki so vdrli v njegovo hišo.


Problem bo zagovarjat samoobrambo ali pa "civilno aretacijo", ko njemu ni nič oni pa razbiti (s tvojimi besedami) "da zase niso vedeli".

GGGGG ::

vem za primer ko je pri nas eden dobil vlomilce v lastni hiši in jih seveda razbil na mestu, da zase niso vedeli. No pol so ga pa tožli, zaradi napada in jasno tožbo je izgubil in moral še mastno plačati, lopovom ki so vdrli v njegovo hišo.


Pics or it didnt happen.

šernk ::

Hja za razbit tipa je dovolj ena palica in precej moči, z dvema udarcema so trije na tleh in ko imaš v sebi adrenalin veš da te nič ne ustavi takrat. Enostavno je narobe svet, da ima tak človek, ki vdre v tvojo hišo sploh možnost tožbe. Najbrž te lahko toži še če imaš na sefu 380V napeljano za zaščito.

Pics or it didnt happen.


zadeva se je zgodila kakšnih 20 let nazaj...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

Mavrik ::

V civiliziranem svetu je pač praksa, da če ti človeka ni treba udariti za lastno varnost, ga ne smeš. Kateri del je tu nejasen?

Zadovoljevanje tvojega ega pač ni dovolj dober razlog da kogarkoli poškoduješ.
The truth is rarely pure and never simple.

Rok Woot ::

Seveda te lahko toži, če imaš sef pod napetostjo. A ti bi ga pa kar ubil, ker te je hotel oropati(sicer namen ni razviden, ker nisi podal toka)?

Jah Mavrik, ni povsod isto. Pa meni se zdi normalno, da če mi nekdo krade avtoradio in ga nasilno zadržim do prihoda policije. Kar je sicer narobe po naših zakonih. Medtem ko policaji to lahko mirno počnejo. Mogoče pa nisem civiliziran. Ne zdi se mi pa normalno, da nekdo krade avtoradio in mu lastnik polomi obe noge z palico, naprimer. Seveda pa ima vsak drugačne norme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Snackbarru ::

Pusti ga na miru in kontaktiraj odgovorne organe. Tvoje in njegovo življenje sta vredna več kot katerakoli materialna dobrina. Nima veze če je tat/morilec/posiljevalec/pedofil ali pa Adolf Hitler.

Mcsin ::

V glavnem sodišče ni v teh primerih nič nepravično... Problem tukaj tiči, da malo ljudi sploh razume, kaj je silobran.
Par osnovnih lekcij, da razčistimo, kdaj ne gre za silobran:
- če udariš prvi (ne glede na provokacijo - @NLight četudi ti govori kako te bo razbil)
- razbiti človeka kot "kanto"
- uporabiti orožje proti neoboroženemu (kij, nož itd...)

V zadnjem primeru je dopuščena manjša možnost, če bi šlo za fizično zelo močnejšega človeka, borec borilnih veščin itd...

krneki0001 ::

Pustiš, da te prvi udari (da se vidi modrica), pa ga potem orenk nalomiš, ker se zaradi njegovega udarca nič več ne spomiš niti ne veš kaj si delal. Pol greš pa še k dohtarju zaradi hudega glavobola in vsak dan naslednjih par dni na urgenco, ker si kao večkrat padel v nezavest (ob recimo hitrem vstajanju iz kavča, ko si šel po stopnicah,...). Zraven pa trdiš, da se še nič ne spomniš. In bo še plačeval zate.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mavrik ::

Potem pa svizec zavije čokolado v folijo. Ne širiti neumnosti no -_-
The truth is rarely pure and never simple.

GGGGG ::

Pa meni se zdi normalno, da če mi nekdo krade avtoradio in ga nasilno zadržim do prihoda policije. Kar je sicer narobe po naših zakonih.


Zakon o kazenskem postopku:

160. člen

Tistemu, ki je zasačen pri kaznivem dejanju, za katero se storilec preganja po uradni dolžnosti, sme vsakdo vzeti prostost. Nato ga mora takoj izročiti preiskovalnemu sodniku ali policiji, če tega ne more storiti, pa takoj obvestiti nekoga od teh organov. Policija ravna po določbah 157. člena tega zakona.

krneki0001 ::

Mavrik je izjavil:

Potem pa svizec zavije čokolado v folijo. Ne širiti neumnosti no -_-


Res, si čisto prepričan? Ogromno ljudi se zagovarja na neprištevnost ali slabo zdravje. Zato imamo 1600 zaprtih (uklonilni zapor), ker niso plačali od 20 do 100 evrov? Koliko je zaprtih tistih, ki so jim dokazali krajo milijonov? Tukaj pa ni nič kaj drugače.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

FlyingBee ::

kdo ima več za izgubit? to je edino vprašanje na katerega moraš odgovoriti, še preden postaneš žival in odreagiraš "ne-floridsko"
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

BigWhale ::

šernk je izjavil:

dejansko pri nas če ti kdo vlomi v hišo ali napade moraš poklicat policijo njega pa pustit da te ubije.


Koliko si ti star? 11.5?

Phantomeye ::

Mr_Globus je izjavil:

? Sami izbrali da so džankiji, naj pol tudi kasirajo ce izzivajo, kiri sodnik bo pa verjel mamilasu? :P


Ni res. biti janki je posledica zlorabe mamil. Priti iz odvisnosti ven ni odločitev iz danes na jutri.

dottor ::

Počasi se mi dozdeva da video posnetki iz Rusije bodo kmalu postali resničnost tudi pri nas... Pištola in kalašnik rešita marsi kaj ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Looooooka ::

Walk away.
Če gre za tabo in poskuša nadaljevati prepir ga pa polomi tko, da se ne pobere in potem pojdi stran.
Kaj ti pomag,a če si ti po kazenskem zakoniku nedolžen, če te tak kreten poškoduje pa maš pol posledice celo življenje.
Ne glede na to kako majhne.
Mahni tko da obleži. Je ni kazni, ki jo boš dobil, da bi bla hujša od potencialnih poškodb na tvoji strani.
"Off the record" besede policista.
Aja če že vidiš, da fizično nimaš šans pa laufi. Bolje bit cel kot pa z nekim egotom in razbitim nosom/roko okol hodit.
Ego = overrated.

detroit ::

Jst marsikoga tuki ne razumem, dobesedno če te kdo ropa ga moraš gledat in klicat policijo namest da braniš svoje premoženje? Alrighty then se moram prekvalificirat v roparja/politika/tajkuna:)
Skero

mojsterleo ::

glede klosarjev v lj sam tole: hodi, ne ustavljaj se, ce te kaj sprasuje rec da se ti mudi in pokazi na najblizjo ostarijo naj gre tja vprasat za topel obrok...itd. s takimi se ni vredno izgubljat minute, kaj sele pretepat. ce bi te klosar fizicno napadel se imas pravico braniti, seveda. najbrz pa bi se to zgodilo le ce bi bil klosar pijan ali zadet.

Vitez ::

Če te nekdo napade, se brani. Kazen za prekoračen silobran bo v najhujšem primeru pogojni zapor, kar je še vedno bolje, kot da si poškodovan.

Bodimo še malo praktični. Če nekoga nalomiš, sploh v samotni ulici, mora on prvo sploh vedet, kdo si, da lahko kaj pove policiji. tega nek zadetek zagotovo ne bo vedel.

Torej, če že prideš v situacijo, da se moraš stepst za lastno varnost, užgi in bejži stran.

detroit je izjavil:

Jst marsikoga tuki ne razumem, dobesedno če te kdo ropa ga moraš gledat in klicat policijo namest da braniš svoje premoženje? Alrighty then se moram prekvalificirat v roparja/politika/tajkuna:)


Ne, ne svega verjet paranoikom.

Če nekoga zalotiš ob izvrševanju kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti, ga imaš pravico zadržat do prihoda policije

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

krneki0001 ::

mojsterleo je izjavil:

glede klosarjev v lj sam tole: hodi, ne ustavljaj se, ce te kaj sprasuje rec da se ti mudi in pokazi na najblizjo ostarijo naj gre tja vprasat za topel obrok...itd. s takimi se ni vredno izgubljat minute, kaj sele pretepat. ce bi te klosar fizicno napadel se imas pravico braniti, seveda. najbrz pa bi se to zgodilo le ce bi bil klosar pijan ali zadet.


Klošarji v ljubljani so med bolj razumnimi ljudmi v ljubljani. Če te prosi za mal drobiža in rečeš ne, ne postane vsiljiv, ampak gre naprej iskat drobiž k drugemu. Pa klošarju mi ni problem dat za litrco ali sendvič. Dostikrat se je že zgodilo, da sem klošarja povabil zraven v trgovino, pa sem mu plačal sendvič s kartico, ker drobiža nisem imel.
Medtem ko so đankiji mnogo bolj vsiljivi in NE besede nočejo razumet, dokler ne dobijo dve okol goflje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

chort ::

Če te brezdomec sprašuje po kakem prispevku mu ga lahko daš (lahko ni sam kriv za svoje stanje, lahko je, pa se ti smili), lahko pa ne, odločitev vsakega posameznika. Če imam drobiž ga običajno dam. Striktno ne dajem samo tistim za katere upravičeno sumim, da so samo lutke ki jih nekdo izkorišča, ker tega res nočem finančno podpirat.
Nikoli se mi še ni zgodilo, da bi mi kdo od njih karkoli hotel, grozil ali težil. Verjetno je odvisno tudi od odnosa vsakega posameznika do dotičnega osebka. Če se mi ne daje, povem da imam s seboj samo kartico, sorry, drugič. Najlažje je bit prijazen, kar običajno razoroži tudi največje potencialne srboriteže.

krneki0001 ::

Vitez je izjavil:

Če nekoga zalotiš ob izvrševanju kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti, ga imaš pravico zadržat do prihoda policije


Sedaj pa še razloži kaj pomeni pridržat? Ker je možakar pridržal ciganko, ki jo je zalotil v svojem stanovanju, kako mu brska po predalih, do prihoda policije in je dobil 1000 evrov kazni + sodnika, ker jo je protipravno pridržal in je ni spustil ven iz stanovanja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

GGGGG ::

Pa kje to pobirate? Roparji so ga tožili, ciganka ga je tožila itd. A lahko da kdo kak link ali kaj konkretnega na to temo, do takrat pa pravim, da je tole bullshit. Nekaj je moralo biti resno narobe, če je dobil kazen.

Matako ::

NLight je izjavil:

Glavni razlog ki me je odvrnil od konflikta je dejstvo da je nek mamilaš in je verjetnost da je okužen z HIV zelo velika... Če pride do prelivanja krvi je pa to precej nevarno če ne celo usodno...


Se ne dogaja. Že teoretično to spada v kategorijo biološke fantastike. Povedano drugače... nihče se še ni okužil s HIV s pretepanjem džankeljnov. :))
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

krneki0001 ::

GGGGG je izjavil:

Pa kje to pobirate? Roparji so ga tožili, ciganka ga je tožila itd. A lahko da kdo kak link ali kaj konkretnega na to temo, do takrat pa pravim, da je tole bullshit. Nekaj je moralo biti resno narobe, če je dobil kazen.


Nič ga ni ciganka tožila. Policaj je takoj napisal kazen na licu mesta.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

GGGGG ::

A je bil kak svizec zraven? Je zavijal čokolado v folijo?

krneki0001 ::

Ja svizec strojan je bil zraven.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Mene sta napadla dva znana nasilneža. Na koncu sem jaz dobil kazen , ona dva pa nič - ker jima niso imeli kaj za vzeti. Do takrat sem jaz tudi mislil da to ni možno , vidim pa da je, ker ko sem prišel na sodišče je bilo eno izmed prvih vprašanj o mojem osebnem dohodku !!! In to naj bi bila pravna država.

GGGGG ::

Ja? Kako je to zgledalo? Da nisi mogoče izpustil kakšnega pomembnega detajla, tako kot nebivedu s tisto ciganko.

first_line ::

Tudi jaz poznam primer, ko je nekdo odrinil 2 nadležna tipa, ki sta dobesedno otipavala njegovo punco. Na sodišču je bil on kriv, kljub temu da je sodila sodnica... Ima pa on višjo plačo od obeh unih dveh luzerjev skupaj :/

ProGo ::

Trla baba lan. Samo odrinil ju je. Vemo kako to izgleda. Kriv je bil za kaj?

Matako ::

Eh te nove generacije. Ko smo bili mi mladi, smo preko filmov izvedeli, da je delilec pravice, kljub temu, da ima prav v osnovi še vedno _odpadnik_ in se torej ne izpostavlja. So Eastwood, Seagall al Bruce Lee furali javni "dizkurz" o moralnih implikacijah njihovega lomljenja barab?

Ne, obdržali so zase. ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

AndrejS ::

Na sodišču je pač tako, da sta onadva rekla da sem jaz njiju napadel - in sta bila 2:1 v pričanju - spet v premoči , le da sta nazadnje zmagala. Jaz pa plačal !

Matako ::

AndrejS je izjavil:

Na sodišču je pač tako, da sta onadva rekla da sem jaz njiju napadel - in sta bila 2:1 v pričanju - spet v premoči , le da sta nazadnje zmagala. Jaz pa plačal !


Hm, to je problem. No, odvisno kaki zneski so to. Ker če ni vredno niti odvetniških ur...
/\/\.K.

BigWhale ::

detroit je izjavil:

Jst marsikoga tuki ne razumem, dobesedno če te kdo ropa ga moraš gledat in klicat policijo namest da braniš svoje premoženje? Alrighty then se moram prekvalificirat v roparja/politika/tajkuna:)


Marsikdo tukaj niti ne prebere kaj drugi, ki kaj vec vedo o teh zadevah, napisejo. Potem pa klobasajo taksne neumnosti, kot ti. Na koncu pa po moznosti jokajo na sodiscu, ker niso vedeli, da cloveka enostavno ne smes kar pretepst in polomit.

Tear_DR0P ::

AndrejS je izjavil:

Mene sta napadla dva znana nasilneža. Na koncu sem jaz dobil kazen , ona dva pa nič - ker jima niso imeli kaj za vzeti. Do takrat sem jaz tudi mislil da to ni možno , vidim pa da je, ker ko sem prišel na sodišče je bilo eno izmed prvih vprašanj o mojem osebnem dohodku !!! In to naj bi bila pravna država.


tole je bullshit. Marsikdo na tem forumu je bil že napaden. Mene so trije napadli, pa so vsi trije dobili položnico, jaz pa ne. Je pa vprašanje zakaj si bil napaden. Če najprej človeku parkrat jebeš mater in te potem napade, si seveda soodogovren za kršenje javnega reda in miru.

krneki0001 je izjavil:

Sedaj pa še razloži kaj pomeni pridržat? Ker je možakar pridržal ciganko, ki jo je zalotil v svojem stanovanju, kako mu brska po predalih, do prihoda policije in je dobil 1000 evrov kazni + sodnika, ker jo je protipravno pridržal in je ni spustil ven iz stanovanja.


Glej - tip je v trgovskem centru človeka pridržal in mu prebrskal osebne stvari samo zato, ker je sumljivo fotografiral. Pridržanca so policaji spustili. Kar pomeni, da niso našli dovolj dokazov za pridržanje. Pa je heroj bi v vseh časopisih in ni bilo nobene omembe kakšne kazni.
http://svet24.si/clanek/5381c19f0b618/v...

Nehi prodajat buče o kaznovanju ljudi, ki branijo sebe.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Tear_DR0P je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Sedaj pa še razloži kaj pomeni pridržat? Ker je možakar pridržal ciganko, ki jo je zalotil v svojem stanovanju, kako mu brska po predalih, do prihoda policije in je dobil 1000 evrov kazni + sodnika, ker jo je protipravno pridržal in je ni spustil ven iz stanovanja.


Glej - tip je v trgovskem centru človeka pridržal in mu prebrskal osebne stvari samo zato, ker je sumljivo fotografiral. Pridržanca so policaji spustili. Kar pomeni, da niso našli dovolj dokazov za pridržanje. Pa je heroj bi v vseh časopisih in ni bilo nobene omembe kakšne kazni.
http://svet24.si/clanek/5381c19f0b618/v...

Nehi prodajat buče o kaznovanju ljudi, ki branijo sebe.

Buče prodajaš ti. iKst pa zavija čokolade.

Meni nekdo vdre v hišo in jaz ga zalotim. Z eno samo orenk brco v koleno ga onesposobim, da obleži do prihoda policije. Kakšno kazen bom dobil za njehovo poškodovano koleno? On seveda ne bo nič dobil, ker ga bodo morali, reveža, na nosilih odnest iz mojega stanovanja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

jype ::

Nehaj ljudi brcat v koleno, halo. Onesposobiš ga lahko tudi z dobro besedo.
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

uporaba strašilne pištole v silobranu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6216068 (9262) kr3ten

Kempo borilna veščina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6217590 (16412) bluefish
»

Teleskopska palica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9242121 (34946) solatko

Potreba po samoobrambi - kateri trening bi mi biu primeren? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26151310 (46012) bluefish

Več podobnih tem