» »

Samsung: "Imamo preveč mobilnih telefonov"

Samsung: "Imamo preveč mobilnih telefonov"

Celoten nabor Samsungovih novosti iz leta 2014

vir: Ars Technica
Ars Technica - Že ptiči na vejah čivkajo, da ima Sasmung težave z nadgrajevanjem svojih mobilnih telefonov z Androidom na novejše verzije, splošno prepričanje javnosti je, da namesto nadgradnje starega modela razje izdajo kar novega z novejšo izdajo operacijskega sistema. Tukaj jasno ni pomagalo veliko število modelov, ki jih prodaja Samsung, v letošnjem letu so namreč izdali že 57 med seboj različnih modelov. Olajševalna okoliščina je vključitev ne-pametnih telefonov ter družina Galaxy S5, kjer najdemo kar 9 različnih modelov:
  1. Galaxy S5 - običajno (prvo) GSM izdajo s štirijedrnim Qualcommom
  2. Galaxy S5 Duos - praktično enak telefon Galaxy S5, a s podporo dvema SIM karticama (S5 Duos)
  3. Galaxy S5 (octa-core) - še en zelo podoben telefon, ki pa uporablja Samsungovega osemjedrnika
  4. Galay S5 CDMA - izdajo za omrežja CDMA (ameriški Verizon)
  5. Galaxy S5 Plus - nadgradi procesor iz Qualcommovega Snapdragona 801 v 805
  6. Galaxy S5 LTE-A G906S - Južni Koreji namenjena evolucija S5 Plus, ki namesto 1920 x 1080 pik na zaslonu uporablja 2560 x 1440 pik
  7. Galaxy S5 G901F - evropska izdaja LTE-A, a z običajnim 1080p zaslonom
  8. Galaxy S5 Active - bolj odporen na prah in vodo kot običajni Galaxy S5, uporablja bolj trdoživo ohišje, skladen z vojaškimi stadnardi MIL-STD-810G
  9. Galaxy S5 Sport - podoben Galaxy S5 Active, a ne dosega vojaških standardov
Situacija je podobna, a na srečo omiljena pri drugih modelih, npr. Galaxy Note 3, Galaxy S5 Mini, itd. Celoten nabor v letošnjem letu predstavljenih aparatov prikaže GSM Arena.

A Samsungu je kot kaže dovolj, saj v letu 2015 nameravajo nekoliko oklestiti svojo ponudbo. Razlog za to je nedvomno upad prihodkov, dobiček je upadel za kar polovico, ter bistveno ostrejša konkurenca, saj mu na Kitajskem tržni delež močno odžirajo Xiaomi, Huawei in Lenovo. Število modelov, ki naj bi jih predstavili leta 2015, nameravajo zmanjšati za vsaj 25 do 30 %, obenem pa očitno nameravajo še nekoliko poenotiti strojno opremo, ki bo v uporabi v različnih verzijah. To si lahko razlagamo kot še več podobnih telefonov, ki pa bodo med seboj bolj podobni po zmogljivostih (manj identičnih, a znotraj bistveno drugačnih telefonov torej). Kot izpostavljajo na Ars Technici tudi 30 % manj modelov še vedno pomeni skoraj 40 novih telefonov za leto 2015, medtem ko so v preteklih treh letih predstavili 190 novih telefonov, v povprečju 63 na leto. O podobnem programu ni omembe na strani tablic, letos so slednjih namreč predstavili prav tako osupljivih 27. S tem jasno popolnoma zasenčijo vse konkurente, še najbližje je letos prišel HTC, ki je predstavil 27 novih mobilnih telefonov.

53 komentarjev

«
1
2

mtech7 ::

Zanimivo. Med 190 telefoni ni enega, ki bi imel baterijo, ki vsaj ob nakupu zdrži nekaj dni uporabe. Po enem letu uporabe namreč večina zgornjih telefonov pade v kategorijo stacionarni (na polnilcu).

GGGGG ::

Hmm. Note ima eno boljših baterij na trgu. Si skoraj ne predstavljam real world scenarija, v katerem note ne zdrži cel dan uporabe. Po enem letu, ko kapaciteta pade pa daš tistih par € in baterijo zamenjaš za novo.

Robertos664 ::

sploh pa ne vem kaj ima opraviti baterija s samo novico?

zmaugy ::

Kakšno zapravljanje virov je to, neverjetno! Ti ljudje, ki so zaposleni z dizajniranjem mljavžent novih modelov, bi lahko počeli kaj bolj koristnega.
Kot kaže jim je potegnilo, upam da bodo prišli do sklepa, da so prisotni na preveč trgih in se bodo umaknili iz EU.

legice ::

ko je nakupovanje telefona določene znamke bolj kompleksna stvar, kot pa izbira windows razlčic, takrat že zna bit problem, na pa to....56 različnih samsung telefonov samo to leto če prav razumem?
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

RejZoR ::

Wow, so pa rabili dolgo da so dojeli. Jezst sem se delal norca iz njih glede tega že leta nazaj, da mečejo ven nove telefone kot zajci mlade... zdej pa so končno dojeli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackmack ::

No upajmo, da potegne še tem http://www.gsmarena.com/sony-phones-7.p...

GGGGG ::

RejZoR je izjavil:

Wow, so pa rabili dolgo da so dojeli. Jezst sem se delal norca iz njih glede tega že leta nazaj, da mečejo ven nove telefone kot zajci mlade... zdej pa so končno dojeli.


Ti si se norca delal iz njih, ko so delali nenormalne dobičke v višini nekajletnega slovenskega BDP?

Slo-tech direktorji :)

zmaugy ::

GGGGG je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Wow, so pa rabili dolgo da so dojeli. Jezst sem se delal norca iz njih glede tega že leta nazaj, da mečejo ven nove telefone kot zajci mlade... zdej pa so končno dojeli.


Ti si se norca delal iz njih, ko so delali nenormalne dobičke v višini nekajletnega slovenskega BDP?

Slo-tech direktorji :)


Očitno je imel prav.

GGGGG ::

Niti ne, glede na to, da je do zdaj ta strategija očitno delovala.

thramos ::

Slo-techovci gledajo bolj dolgoročno. ;)

PrimozR ::

GGGGG je izjavil:

Niti ne, glede na to, da je do zdaj ta strategija očitno delovala.

Do tistega momenta, ko je uporabnikom očitno postalo pomembno, da dobijo tudi programske nadgradnje. Če je to razlog za slabo prodajo si je Samsung naredil HUDO škoda, par let rekordnih dobičkov bo komaj pokrilo par let suše, v katerih si bodo popravljali ugled.

Ugled je lahko izgubiti, težko ga je dobiti nazaj.

Nummy ::

mtech7 je izjavil:

Zanimivo. Med 190 telefoni ni enega, ki bi imel baterijo, ki vsaj ob nakupu zdrži nekaj dni uporabe. Po enem letu uporabe namreč večina zgornjih telefonov pade v kategorijo stacionarni (na polnilcu).

In po večini "neuporabnih", ker ni več official nadgradnje za sistem...

GGGGG ::

Jap, ko pride nova verzija androida ven vsi telefoni s staro verzijo eksplodirajo.

49106 ::

Ko pride nova verzija ven pomeni, da s prejšnjo nekaj ni bilo v redu.

RejZoR ::

GGGGG je izjavil:

Niti ne, glede na to, da je do zdaj ta strategija očitno delovala.


V kakšnem smislu? Da si imel ob vsakem trenutku na izbiro 500 praktično identičnih telefonov z različnimi imeni, polnimi blesavih bugov in napak, brez vsake podpore, ker je nemogoče tolk sranja pravilno podpirati? Woohoo, kolk sem bil vesel tega. Al bi raje imel 15 res dobro umeščenih in stestiranih telefonov, ki bi imeli garantirano softwarsko in tehnično podporo vsaj 3 leta če ne celo več in ki bi se v naslednji verziji dejansko izboljšali. Če si hotel dosežt kaj takega vsaj v večinski meri si moral brezpogojno vzet njihov najvišji flagship model. Če si vzel karkoli drugega so te prej ali slej odjebali. Pa ni nujno, da si kupil budget krš ampak samo en ali dva modela nižje od flagshipa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

iDare ::

mtech7 je izjavil:

Zanimivo. Med 190 telefoni ni enega, ki bi imel baterijo, ki vsaj ob nakupu zdrži nekaj dni uporabe. Po enem letu uporabe namreč večina zgornjih telefonov pade v kategorijo stacionarni (na polnilcu).


Sigurno ja, ne lapaj... Samsung ma ene boljših baterij! Na note 2, starmu 2 leti mi je zdržala baterija z lahkoto 2 dni. Medtem, ko pri novem LG G3 polnim skoraj vsak dan....

c00L3r ::

Zato pa ne kupim več aparata od Samsung/HTC, ker samo štancajo nove modele. Za nadgradnje jim je vseeno.

Najboljše kupit nekaj iz Nexus serije, ali pa aparat od podjetja, kjer naredijo 2 ali pa 3 dobre modele in je to to. Kot npr. Motorola.

PrimozR ::

HTC pri flagshipih pravzaprav niti ni tako zelo slab. Pa flagshipi vsaj niso iz čipšit plastike. Motorola je BTW letos predstavila 11 modelov ;)

GTX970 ::

ter bistveno ostrejša konkurenca, saj mu na Kitajskem tržni delež močno odžirajo Xiaomi, Huawei in Lenovo

ter ZTE in Yulong (coolpad).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

PurpleMoo ::

Al bi raje imel 15 res dobro umeščenih in stestiranih telefonov, ki bi imeli garantirano softwarsko in tehnično podporo vsaj 3 leta če ne celo več in ki bi se v naslednji verziji dejansko izboljšali.


Zato se pa kupi telefon z Windows Phone 8(.1) (oz. Windows 10, ko pride). Vsi telefoni, ki so zmožni gnati Windows 8, bodo dobili nadgradnjo na Windows 10, kar pomeni tudi 3+ leta stari aparati.

RejZoR ::

Povej to ljudem, ki so pred časom kupili Windows Phone 7.5, pa so si ga lahko samo vtaknili v rit in vklopijo vibro...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Robertos664 ::

RejZoR je izjavil:

Povej to ljudem, ki so pred časom kupili Windows Phone 7.5, pa so si ga lahko samo vtaknili v rit in vklopijo vibro...


te pa probaj dat na 4leta starega androida lolipop :)

RejZoR ::

Robertos664 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Povej to ljudem, ki so pred časom kupili Windows Phone 7.5, pa so si ga lahko samo vtaknili v rit in vklopijo vibro...


te pa probaj dat na 4leta starega androida lolipop :)


Iz tehničnega vidika, z lahkoto. Sistemsko je manj zahteven od starejših Androidov. SGS2 je star dobre 3 leta in Kitkat 4.4.4. teče na njem kot da je bil narejen ravno zanj. Sicer preko CyanogenMod, ker Samsung ne jebe tega aparata od verzije 4.1.2 naprej ampak vseeno. Deluje in to perfektno. Ne vidim razloga zakaj pa Android 5.0 ne bi deloval na takem aparatu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

klinker ::

RejZoR je izjavil:

Robertos664 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Povej to ljudem, ki so pred časom kupili Windows Phone 7.5, pa so si ga lahko samo vtaknili v rit in vklopijo vibro...


te pa probaj dat na 4leta starega androida lolipop :)


Iz tehničnega vidika, z lahkoto. Sistemsko je manj zahteven od starejših Androidov. SGS2 je star dobre 3 leta in Kitkat 4.4.4. teče na njem kot da je bil narejen ravno zanj. Sicer preko CyanogenMod, ker Samsung ne jebe tega aparata od verzije 4.1.2 naprej ampak vseeno. Deluje in to perfektno. Ne vidim razloga zakaj pa Android 5.0 ne bi deloval na takem aparatu...


Dej ze 1x poskusi kaj boljsega od SGS2, da ti bo ze jasno, da dela dalec dalec od perfektno. Vse kar je na njem dobro, so dimenzije, ostalo je krs, pa dal gor ne vem keri sistem.

trnvpeti ::

bo samsung se kaj drugega naredil, razen da bo zmanjsal stevilo modelov?
recimo manj svojega sw gor, manjsi rob, bolj varcni procesorji, boljsa baterija,nizja cena

PrihajaNodi ::

RejZoR je izjavil:

Povej to ljudem, ki so pred časom kupili Windows Phone 7.5, pa so si ga lahko samo vtaknili v rit in vklopijo vibro...



Nimas kej aparati so dobili druge procesorje in zato niso dobili updejta na 8.1. Sicer pa wp dobi ze tretje leto updejte. Pa edini os, ki je bil delno shekan, android je pa prvi odletel.

trnvpeti je izjavil:

bo samsung se kaj drugega naredil, razen da bo zmanjsal stevilo modelov?
recimo manj svojega sw gor, manjsi rob, bolj varcni procesorji, boljsa baterija,nizja cena



http://m.gsmarena.com/samsung_will_make...

Upogljiv telefon. Pravzaprav zeli kopirati iphne.

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pa edini os, ki je bil delno shekan, android je pa prvi odletel.



Kaj pa če izklopim NFC? Malo streljaš bedarije včasih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

PrihajaNodi ::

Potem postane wp sistem neuporaben.

hojnikb ::

Zakaj točno ?
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Počasi še bojo ugotovili, da nima smisla nabildat telefona s top specifikacijami, ampak je bistvo, da je fon uravnotežen s primernim ekranom za sprejemljivo ceno.

hojnikb ::

naj raje začnejo štancat telefone z spodobno baterijo (glede na to, da sammy dela tudi li.ion baterije, bi res lahko kej v tej smeri naredl) in merami, ki se ne primerjajo z ciglom.
#brezpodpisa

PrihajaNodi ::

hojnikb je izjavil:

Zakaj točno ?


Sarkazem

PrimozR ::

PurpleMoo je izjavil:

Al bi raje imel 15 res dobro umeščenih in stestiranih telefonov, ki bi imeli garantirano softwarsko in tehnično podporo vsaj 3 leta če ne celo več in ki bi se v naslednji verziji dejansko izboljšali.


Zato se pa kupi telefon z Windows Phone 8(.1) (oz. Windows 10, ko pride). Vsi telefoni, ki so zmožni gnati Windows 8, bodo dobili nadgradnjo na Windows 10, kar pomeni tudi 3+ leta stari aparati.

Ne. Vse Lumie. HTC 8S že nadgradnje na 8.1 ne dobi, le beta verzijo, če imaš vklopljen dev račun. Kao da nima dovolj prostora.

Robertos664 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Povej to ljudem, ki so pred časom kupili Windows Phone 7.5, pa so si ga lahko samo vtaknili v rit in vklopijo vibro...


te pa probaj dat na 4leta starega androida lolipop :)

Galaxy Nexus ga bo verjetno dobil neuradno, če ne bi uporabljal TI procesorja ampak kaj bolj normalnega (kak Qualcomm recimo) bi pa morda dobil tudi uradno.

trnvpeti je izjavil:

bo samsung se kaj drugega naredil, razen da bo zmanjsal stevilo modelov?
recimo manj svojega sw gor, manjsi rob, bolj varcni procesorji, boljsa baterija,nizja cena

Manj svojega SW bo pomojem na vseh telefonih samo v primeru, da bodo kupci nehali kupovati te bloated naprave in bodo namesto njih raje posegali po bolj 'čistih' telefonih, kot so Nexusi, Motorole, Sonyji in še kaj. Lahko se deremo po forumih, a razen da smo zelo glasni, nimamo veliko veljave. Končno glasovanje se še vedno zgodi z denarnico. Upad Samsungovih dobičkov je pač razlog za spremembe, ne pa naše dretje.

PrihajaNodi je izjavil:

Nimas kej aparati so dobili druge procesorje in zato niso dobili updejta na 8.1. Sicer pa wp dobi ze tretje leto updejte. Pa edini os, ki je bil delno shekan, android je pa prvi odletel.

Bolj je problem da je Win 7na WIndows CE kernelu, Win 8 pa na NT kernelu (oboje za Phone seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

trnvpeti ::

zakaj imam obcutek, da jim zmanjsanje stevila naprav ne bo nic pomagalo

RejZoR ::

trnvpeti je izjavil:

zakaj imam obcutek, da jim zmanjsanje stevila naprav ne bo nic pomagalo


Lep primer je bil Samsung Wave. Celotni range je imel na začetku 1 telefon. Nato se je ponudba raziširal na 3 ali 4. Nakoncu je vse skupaj propadlo, ker se Samsung pol kurca ni brigal za BadaOS operacisjki sistem, sistem, ki ga je sam spacal in vanj zmetal kdo ve koliko denarja. In zdej so na trg vrgli Tizen OS. Ves čas sem govoril, da bo isti fail in verjemite da bo. Ker močno dvomim, da je Samsung karkoli spremenil kar se tiče njihovega odnosa in podpore. Pa bi že Bada bila odlična alternativa Windows Phone in Androidu. Ampak ne...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trnvpeti ::

RejZoR je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

zakaj imam obcutek, da jim zmanjsanje stevila naprav ne bo nic pomagalo


Lep primer je bil Samsung Wave. Celotni range je imel na začetku 1 telefon. Nato se je ponudba raziširal na 3 ali 4. Nakoncu je vse skupaj propadlo, ker se Samsung pol kurca ni brigal za BadaOS operacisjki sistem, sistem, ki ga je sam spacal in vanj zmetal kdo ve koliko denarja. In zdej so na trg vrgli Tizen OS. Ves čas sem govoril, da bo isti fail in verjemite da bo. Ker močno dvomim, da je Samsung karkoli spremenil kar se tiče njihovega odnosa in podpore. Pa bi že Bada bila odlična alternativa Windows Phone in Androidu. Ampak ne...

ja sam se je zamenjal trend
baterija je sedaj no1, pa cena(xiaomi in drugi stiskajo, samsung pa nic)
quadi, octa, who cares
android mora biti cist,kar bo pri samsungu spet zelo tezko
kopirajo pa samo apple

RejZoR ::

Ma ne vem, sam sem na Huawei-u zelo vzljubil Emotion UI predelavo. Je res lična, deluje lepo in je skrajno funkcionalna čeprav je sistem predelan do nerazpoznavnosti. Z androidom ima skupno samo jedro in nekaj osnovnih menujev. Sicer nekako vem kakšna usoda me čaka glede upgrejdov, ker vem da tud Huawei ni biser glede tega ampak ima pa vsaj telefon izdelan top notch. Cenena ogabna plastika pri novejših Galaxy-jih me je takoj odvrnila.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Cervantes ::

Ma saj čez ogabno plastiko itak daš silikkonček, vsaj jaz. Mi je stvar že parkrat padla na tla in bi se brez tega nedvomno sesula.

DamijanD ::

blackmack je izjavil:

No upajmo, da potegne še tem http://www.gsmarena.com/sony-phones-7.p...

Na tej strani imaš vsaj 3 generacije telefonov...

PrihajaNodi ::

Kaj pa gorila glass 4?

Cervantes ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj pa gorila glass 4?

Zakon, zelo verjetno!
Ampak jaz sem pač tak, da ne maram preplačat izdelka. In tudi vozil se nisem nikoli z Mercedesi, temveč s Subaruji. Isti (ali boljši) efekt za 2/3 cene, recimo. Malo manj ugledno sicer.
In moj telefon ni bil nikoli Samsung oz. Ajfon. Vedno LG.:)

RejZoR ::

Cervantes je izjavil:

Ma saj čez ogabno plastiko itak daš silikkonček, vsaj jaz. Mi je stvar že parkrat padla na tla in bi se brez tega nedvomno sesula.


Sem imel silikon na SGS2 in je bil še kar ok, čeprav prozorni vsi porumenijo in ratajo zelo grdi, črni pa je bil ok čeprav je povsem spremenil obliko telefona. Trenutno imam Ascend P7 brez vsega, imam pa naročen samo aluminijast bumper. Bil je par evrov, bom vidu kako izpade. Steklo + kovine = ftw. Sicer je križ če padejo po tleh ampak pri normalni rabi pa jih je izjemno težko spraskat.

Ascend P8 se špekulira, da ne bo več imel steklenega sendviča, kar se mi zdi škoda, ker je sam feel v roki fenomenalen. Bo sicer baje keramika in steklo ampak vseeno imam raje steklo. Tko da potem ostane še Xperia Z serija, ki je tud stekleni sendvič ampak vprašanje za kako dolgo... Podobno kot mi ni jasno zakaj je Apple opustil iPhone 4 design in začel štancat te grdobe, ki jih ima trenutno. Ugh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Cervantes ::

Mah. Jest sem imel zmeraj črnega. Nevpadljivo, funkcionalno.

PrimozR ::

Evo, letošnjih 21 Sonyjev: http://www.gsmarena.com/results.php3?nY...

mtosev ::

mogoče kdo kolk časa nasplošno po izdaji določenega phone proizvajalec še upgrada os? čisto tak me zanima
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gddr85 ::

najbrž kakšen let pa pol, mogoče dve

PrihajaNodi ::

Microsoft tri.

mtosev ::

to pomeni, da apple ima najdaljšo podporo saj še podpirajo iphone 4
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung je predstavil Galaxy S5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9930740 (21041) $%&/()
»

Galaxy S5 se prodaja slabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7316454 (12315) Nummy
»

Samsung predstavil izboljšan Galaxy S5 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10221544 (17574) MrStein
»

Prve napovedi o Galaxy S5 Mini

Oddelek: Novice / Android
3316013 (13177) Jackass

Več podobnih tem