» »

Router TP-LINK TL-WR741ND kot access point

Router TP-LINK TL-WR741ND kot access point

AnotherMe ::

Imam več routerjev TP-LINK TL-WR741ND; rad bi jih uporabil za povečanje pokritosti s signalom na večjem objektu.

Mrežni kabli so pripravljeni in priklopljeni na glavni switch + router.

Sedaj sem razmišljal, da bi enostavno na več mest kjer se pač potrebuje brezžični internet postavil te routerje.

Kako jih naj nastavim, da uporabnik ne bo opazil kdaj se je prestavil z enega na drug router in da se ne bodo medseboj motili?

Nastavim vse na isti ssid, vsakemu ročno določim svoj kanal, ali pustim avtomatsko? Glede na to, da so to v osnovi routerji bi bilo pametno izklopit dhcp?

Kako naj potem dostopam, do routerja za poprvljanje nastavitev?

Hvala!

jakan123 ::

Poveži jih iz LAN v LAN porte, SSID daš vsem isti, kanal pa daj, da ima vsak različnega. DHCP pa izklopi.

AnotherMe ::

Ok, se pravi, da sem na pravi poti ;) Kako pa lahko potem dostopam, do nastavitev vsakega posameznega routerja, ko bo imel izklopljen dhcp?

jakan123 ::

Vsakemu nastaviš svoj IP. Jaz imam doma 3 routerje, 2 sta za AP. Glavni router ima IP 192.168.4.1, APja pa 192.168.4.2 in 192.168.4.3

AnotherMe ::

Aja, sevede, sej mu lahko ročno vnesem ip :D kaj js študiram :D

AnotherMe ::

Evo, testno sem nastavil in zmontiral 2 routerja - zaenkrat vse dela odlično!

Hvala!

AnotherMe ::

In sedaj sem naletel na prvi problem:

Če pomerim hitrost z speedtest, mi pokaže višjo (5x višjo!), kot na mojem osnovnem routerju (ki je v drugem prostoru in ima samo "eno črtico signala").

Ampak vse strani pa se na TP-Linkih odpirajo počasneje... Recimo gmail chat mi ves čas piše "Unable to reach Gmail. Please check your internet connection."

Nobene ideje?

Zgodovina sprememb…

AnotherMe ::

Kakšna ideja, zakaj bi delalo toliko počasneje, čeprav je izmerjena hitrost višja?
Kak konflikt kje an mreži? Kako bi lahko to preveril?

Qcube ::

Izgleda kot konflikt z IPji v mreži.

Si priklopil vse na LAN(ne WAN) port in izklopil DHCP?
Ima vsak ruter svoj ločen IP, glavni kjer pride internet x.x.x.1 in ostali x.x.x.2, x.x.x.3, itd.?
Glavni ruter ki ima vklopjen DHCP od kje do kje dodeljuje IPje? Smiselno bi blo nekje od x.x.x.100 dalje.

AnotherMe ::

Qcube je izjavil:

Si priklopil vse na LAN(ne WAN) port in izklopil DHCP?


Ja.

Qcube je izjavil:

Ima vsak ruter svoj ločen IP, glavni kjer pride internet x.x.x.1 in ostali x.x.x.2, x.x.x.3, itd.?


x.x.x.121, x.x.x.122

Qcube je izjavil:

Glavni ruter ki ima vklopjen DHCP od kje do kje dodeljuje IPje? Smiselno bi blo nekje od x.x.x.100 dalje.


x.x.x.111 -->


Sicer je stanje sledeče:

coax prek telemaha
router mikrotik
switch lynksys
računalniki, printerji, router (AP konfiguracija) lynksys, routerji TP link

He-Man ::

Se opravičujem za vdor v temo, ampak bi rad vprašal nekaj kar se (deloma) nanaša na temo. Če prav razumem si AnotherMe povezal routerje med seboj z UTP kablom. Ali bi lahko to nareil brez kabla, tako da bi imel access pointe med seboj povezane preko wirelessa?

Hkrati bi vprašal še za link na kakšen članek v slovenščini glede port forwardinga in varnosti. Lepljivek sem že prebral a je zelo kratek članek, v bistvu samo navodila kako odpreti port v routerju, rad bi kaj več (npr. kaj o UPnP, DMZ, ročnem odpiranju portov itd.), sem še nov v tem.

Hvala in že bežim iz teme. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pinganje SWITCHa - oz.ali je ta kriv za probleme

Oddelek: Omrežja in internet
352476 (1793) crniangeo
»

Vmware ESXI pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
463538 (2950) Adminer
»

WiFi - prepoznavanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
184557 (3223) barocco
»

Router ali klicna povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
161195 (1025) KoMar-
»

Cisco 2621 router

Oddelek: Strojna oprema
81898 (1761) Djuro

Več podobnih tem