» »

Prekratek mrežni kabel

Prekratek mrežni kabel

Johnny76 ::

Iz klasičnega routerja imam povezano televizijo v zgornje nadstropje. Ko sem kupoval kabel, sem vzel 10m, saj je bil to najdaljši kar so ga imeli. Sedaj bi rad televizor prestavil na drugo stran sobe, za kar pa je kabel prekratek. Ne splača se mi kupovati novega kabla na metre, saj je bil ta kar drag. Ali je tale podaljšek v redu oz. kaj mi svetujete? Tale podaljšek bi povezal z še enim krajšim kablom, ki jih imam cel kup.

http://www.techtradecenter.si/mrezna-op...

Kabel:

http://www.google.si/imgres?imgurl=http...

xxurban ::

Ne, ti rabiš tole, in še en kabel želene dolžine.

...:TOMI:... ::

Model, kabel na metre je poceni, mnogo cenejši od že narejenih kablov,,odrezanih na dolžino.
Tomi

berlusconi ::

15m mrežni utp kabel na mimovrste je prejšnji teden bil po 5€.

Johnny76 ::

Ja, z nakupom 10m kabla sem se malo zafrknil. Kasneje sem videl, kakšne so cene kabla na meter.

Ker bom sem pa tja na vse skupaj povezal še laptop (wifi ne vleče tako dobro v tem nadstropju), se mi verjetno splača kupiti tisto kar sem nalepil zgoraj. Delovalo bo prav tako?

http://www.neobit.si/index.php?a=artike...

WarpedGone ::

xxurban je izjavil:

Ne, ti rabiš tole, in še en kabel želene dolžine.

Js tut rabm tole.
Kakšen je vpliv na kvaliteto signala, tko čez prst?
Če neštukan UTP vleče 100m, kolk vleče enkrat štukan? 50?
Zbogom in hvala za vse ribe

All ::

Johnny76 je izjavil:


Ker bom sem pa tja na vse skupaj povezal še laptop (wifi ne vleče tako dobro v tem nadstropju), se mi verjetno splača kupiti tisto kar sem nalepil zgoraj. Delovalo bo prav tako?


Kaj pa če bi na tisto dal en poceni router, ga uporabil kot stikalo in dostopno točko? Rešiš dva problema z manj kot 20€.

BorutK-73 ::

All je izjavil:

Johnny76 je izjavil:


Ker bom sem pa tja na vse skupaj povezal še laptop (wifi ne vleče tako dobro v tem nadstropju), se mi verjetno splača kupiti tisto kar sem nalepil zgoraj. Delovalo bo prav tako?


Kaj pa če bi na tisto dal en poceni router, ga uporabil kot stikalo in dostopno točko? Rešiš dva problema z manj kot 20€.

Ali pa uporabi poceni switch za podaljšek. 10/100 je verjetno dovolj za TV.

Klemen10 ::

WarpedGone je izjavil:

xxurban je izjavil:

Ne, ti rabiš tole, in še en kabel želene dolžine.

Js tut rabm tole.
Kakšen je vpliv na kvaliteto signala, tko čez prst?
Če neštukan UTP vleče 100m, kolk vleče enkrat štukan? 50?


Bo zaradi tega res padla hitrost prenosa?

SeMiNeSanja ::

Če kupiš tak vmesni člen, ki je certificiran za Cat5e, ne sme vplivati na kakovost komunikacije. Če pa uporabiš navaden 'telefonistični' podaljševalni člen, ti pa nihče ne jamči kakovosti. Lahko je ravno tako ok, lahko pa imaš sitnosti, če se gre za nekakovosten izdelek.

MiranKo ::

Pozdravljeni!

V kratkem nam bodo priklopili optiko Amis. Ker nimam druge možnosti, bom moral uporabiti obstoječi utp kabel za povezavo od modema do tv. Se pravi rabim utp kabel samo za povezavo tv-modem, ki pa bo za spremljanje tudi v HD ločljivosti. Problem je v tem, da je ta kabel prekratek za 5 metrov. Kako bi bilo najbolje podaljšati kabel in ali bo imelo to "štukanje" kakšen vpliv na prenosna, oziroma sliko? Štukano bo na podstrešju, tako da mi izgled in izvedba nista pomembna. Torej kako bi bilo čim bol kvalitetno podaljšanje kabla, kaj svetujete?
LP.

Saintek ::

Doza pa zlotaš žilo po žilo ? :)

kloko ::

Za začetek kupiš nekaj takšnega + dodaten kabel po želji, bo verjetno zadostovalo...

L.p., Kloko

MiranKo ::

Sam ne bom lotal, ker še nisem, recimo da bom kupil to "uradno štukaturo". Izgleda dokaj preprosto :) Najbolj me zanima ali bo imelo to kakršen koli vpliv?

Hvala in lopo pozdravljeni!

AnotherMe ::

Če je že treba "štukat" je pomojem še najboljš tole:



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razdelitev UTP kabla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10423653 (8615) Daniel
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366318 (4631) maremare
»

Kurioza interneta

Oddelek: Omrežja in internet
91023 (870) Auba
»

Kateri kabel za omrežje v hiši? utp/ftp/stp/sftp?

Oddelek: Omrežja in internet
2811301 (8977) antonija

Več podobnih tem