» »

iPhone 6 se umika iz Rusije?

iPhone 6 se umika iz Rusije?

International Business Times - Lani tega časa smo poročali o slabi prodaji iPhone 5 v Rusiji, kar pa je bilo pripisati predvsem visoki ceni. Letošnja novica je bolj povezana z zakonskimi težavami. Kot smo namreč že precej pisali spomladi, je Ruska vlada precej zategnila ureditev zasebnosti na spletu, od prepovedi ponujanja anonimnega wifija, anonimnega komentiranja na spletu, pa do ključne novele zakonov o varstvu osebnih podatkov in elektronskih komunikacijah, ki stopijo v veljavo s 1.1.2015 in ki bodo prepovedale hrambo osebnih podatkov o Rusih na strežnikih zunaj Rusije. Motiv te spremembe je seveda v tem, da bo lahko ruska policija nadvse preprosto prišla do osebnih, prometnih in komunikacijskih podatkov preiskovanih oseb. Pridobivanje podatkov iz tujine je namreč, nam pravijo, zelo počasno in težavno.

To seveda vpliva za marsikatero tujo storitev, ki se izobilno zanaša na hrambo uporabnikovih podatkov "v oblaku", se pravi, na strežnikih. Sveži iPhoni in iPadi seveda so na tem spisku, in po novem tja tudi shranjujejo resnično veliko informacij. Zavoljo tega si ruske oblasti želijo, da bi jim bili ti podatki enostavno dostopni na domačih strežnikih. V kolikor jih Apple ne bi uspel postaviti do 1.1. (in najverjetneje jih ne bo), bi potem prodajo njegovih naprav (vsaj začasno) prepovedali, oz. jim bo regulator Rosmocom pri operaterjih zablokiral dostop do tujih iCloudovih strežnikov.

Apple zadeve še ni uradno komentiral.

To pa trenutno niso edine njihove težave v deželi. Odkar je njihov CEO Tim Cook pred kratkim javno spregovoril o svoji spolni usmerjenosti, se marsikatero poročanje o Applu razume kot LGBT propaganda, kar pa v tej državi prav tako prepovedano. Ravno te dni se je v zvezi s tem zgodil manjši incident v St. Petersburgu, kjer je bila tamkajšnja univerza primorana odstraniti spomenik v spomin Stevu Jobsu.

Apple težav za zdaj uradno ne komentira.

106 komentarjev

«
1
2 3

D3m ::

Hudič pa zakoni tujih držav, ki blokirajo tako dobro koorporacijo, kot je Apple.

Se bo Apple že prilagodil. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

sirotka ::

D3m je izjavil:

Hudič pa zakoni tujih držav, ki blokirajo tako dobro koorporacijo, kot je Apple.

Se bo Apple že prilagodil. :)


Bistvo te novice osebno niti ne vidim v težavah Appla, ampak gluposti ruskega sistema.

vostok_1 ::

Končno je rusko vodstvo pokazalo resnične barve.

D3m ::

Sistem ni glup. Je tak kakršen je. Se bo Apple že prilagodil. Za denar in trg se, da vse zmeniti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

oemdzi ::

Bojo pa naredili non-gay verzijo iphona, kjer bodo garantirali, da se ga med proizvodnjo&prevozom&skadiščenju ni dotaknila homoseksualna oseba, stal bo le kakšnih 200 eur več. Čakalne vrste pa bodo imele predpisano varnostno razdaljo vsaj enega metra, da se kateri izmed čakajočih in gejaboječih kupcev ne bi počutil preveč ogrožen.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

D3m ::

Kje pa piše, da mora biti telefon non-gay?
|HP EliteBook|R5 6650U|

SimplyMiha ::

Vas ne moti, da Apple potihoma shranjuje vaše dokumente in celo občutljive podatke na druge strežnike, ki so med drugim pod prizmo NSA? Rusija je tista, ki je butasta?

Zdaj boste še rekli, da kaj prikrivam!

francek1 ::

Podpiram Ruse.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

next_byte ::

Srečen sem da ne živim v rusiji. Skrbi me pa da se bo ruski glup sistem preselil tudi v nekatere evropske države.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Jah tako pač je, če hočeš uporabljati oblačke. Nekdo ima vedno dostop do tvojih podatkov poleg tebe. Rusi pač ne počnejo nič drugega kot Američani, vsaj to počnejo le doma, Američani pa povsod.
Magic

carota ::

Meni se zdi, kot da hočejo Rusi zaščititi svoje državljane pred tujimi vohuni. Morda bodo oblasti res lažje nadzirale podatke na svojih tleh, a američani to že dolgo počnejo. Če obsojamo ene, moramo še druge.

next_byte ::

Rusija želi nadzirat svoje ljudi z prepovedmi in ustrahovanjem.

carota je izjavil:

Meni se zdi, kot da hočejo Rusi zaščititi svoje državljane pred tujimi vohuni. Morda bodo oblasti res lažje nadzirale podatke na svojih tleh, a američani to že dolgo počnejo. Če obsojamo ene, moramo še druge.


Ne želijo vohuniti, tako kot američani, ampak zato da bodo iskali ljudi kateri bodo proti njihovem vsemogočnemu voditelju, ter jim grenili življenje zato ker drugače razmišljajo.

francek1 je izjavil:

Podpiram Ruse.

Zakaj ?

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

carota je izjavil:

Meni se zdi, kot da hočejo Rusi zaščititi svoje državljane pred tujimi vohuni. Morda bodo oblasti res lažje nadzirale podatke na svojih tleh, a američani to že dolgo počnejo. Če obsojamo ene, moramo še druge.


haha, na čem si ti :)) ? Kdo pa pravi, da ne obsojamo ostalih? Ampak, če mora UNIVERZA odstranjevati spomenike samo zato, ker je novi direktor gay, je pač to višek neumnosti.

SimplyMiha ::

Rusija ščiti sebe kot državo. Kaj tu ni jasno?

PrihajaNodi ::

sirotka je izjavil:

carota je izjavil:

Meni se zdi, kot da hočejo Rusi zaščititi svoje državljane pred tujimi vohuni. Morda bodo oblasti res lažje nadzirale podatke na svojih tleh, a američani to že dolgo počnejo. Če obsojamo ene, moramo še druge.


haha, na čem si ti :)) ? Kdo pa pravi, da ne obsojamo ostalih? Ampak, če mora UNIVERZA odstranjevati spomenike samo zato, ker je novi direktor gay, je pač to višek neumnosti.



Butasto je da so ga sploh postavili. Podpiram ruse. Cimbolj samostojno. Amerika pa umira in joka, tako ali tako ima samo se appla.

next_byte ::

SimplyMiha je izjavil:

Rusija ščiti sebe kot državo. Kaj tu ni jasno?

Kaj pa če le bogati ščitijo sebe pred drugimi bogatimi in izkoriščajo nerazgledanost in ozkost ljudi, za maximiziranje svojih egoističnih interesov?

SimplyMiha ::

Je še vedno ena država proti drugim državam. Hočeš reči, da bogataši ne vplivajo na interese drugih držav?

next_byte ::

SimplyMiha je izjavil:

Je še vedno ena država proti drugim državam. Hočeš reči, da bogataši ne vplivajo na interese drugih držav?


Bogataši, se ukvarjajo kako povečati svojo bogastvo in uporabljajo vsa mogoča sredstava za dosego tega cilja. Tako da vplivajo na politike in politiko.

Problem je kaj poimenuješ kot država.

SimplyMiha ::

Rusija je država. V dumi sedijo bogataši in njihovi zastopniki.
ZDA so država. V kongresu sedijo bogataši in njihovi zastopniki.

Države so na povodcu teh vplivnežev, ki jih obračajo v svojo smer.

Dovolj jasno?

next_byte ::

SimplyMiha je izjavil:

Rusija je država. V dumi sedijo bogataši in njihovi zastopniki.
ZDA so država. V kongresu sedijo bogataši in njihovi zastopniki.

Države so na povodcu teh vplivnežev, ki jih obračajo v svojo smer.

Dovolj jasno?


Ja z tem se strinjam, ampak tej ljudje ne delajo v interesu države (običajnih/povrečnih prebivalcev nje) ampak v svojem interesu torej ne v interesu države.

Skratka ljudje morejo bit kritični do neke mene do svojih voditeljev ter jih odstaviti ko gredo predaleč.

shotalick ::

Prst gor za Ruse

SimplyMiha ::

Interes vplivnih državljanov je interes države. Dokler navadna raja pusti vplivnežem, da vozijo državo po svoje, je to pač tudi njihov interes.

Včasih gre zadeva tako daleč, da se raja dvigne. Francoska revolucija pa to. Za zdaj pri Rusiji ni videti, da bi bil folk nezadovoljen. No, nezadovoljni so z oligarhi, zato pa ima Putim toliko moči - ker je edini, ki oligarhom lahko natakne nagobčnike, zato mu odpustijo tudi samodržnost.

ZDA, po drugi strani... No, bomo videli, menda se kuha nezadovoljstvo nad dvostrankarskim sistemom.

klinker ::

SimplyMiha je izjavil:

Vas ne moti, da Apple potihoma shranjuje vaše dokumente in celo občutljive podatke na druge strežnike, ki so med drugim pod prizmo NSA? Rusija je tista, ki je butasta?

Zdaj boste še rekli, da kaj prikrivam!


In ti se komaj sedaj treses in se to samo pred Apple-om :D
Kolko let si povezan s spletom, tolko let hranijo podatke o tebi, neglede na platformo.

Smo ze leta v obdobju globalnega nadzora, le da je to komaj sedaj prislo ven. Je ni drzave ki ne vohuni, nadzira in ustrahuje svoje ovcke, le metode se razlikujejo.

SimplyMiha ::

Povej, koliko tehtam? Katera je moja krvna skupina? Moja dioptrija? Ali imam kakšne STD-je? Kdo je moja simpatija? Kje sem bil avgusta leta 2001?

Pa veliko sreče!

next_byte ::

SimplyMiha je izjavil:

Povej, koliko tehtam? Katera je moja krvna skupina? Moja dioptrija? Ali imam kakšne STD-je? Kdo je moja simpatija? Kje sem bil avgusta leta 2001?

Pa veliko sreče!


Ja zakaj bi pa to on vedel? Ampak čisto verjetno je shranjeno, le na upogled določenim le.

SimplyMiha je izjavil:

Interes vplivnih državljanov je interes države. Dokler navadna raja pusti vplivnežem, da vozijo državo po svoje, je to pač tudi njihov interes.

Včasih gre zadeva tako daleč, da se raja dvigne. Francoska revolucija pa to. Za zdaj pri Rusiji ni videti, da bi bil folk nezadovoljen. No, nezadovoljni so z oligarhi, zato pa ima Putim toliko moči - ker je edini, ki oligarhom lahko natakne nagobčnike, zato mu odpustijo tudi samodržnost.

ZDA, po drugi strani... No, bomo videli, menda se kuha nezadovoljstvo nad dvostrankarskim sistemom.


Kaj torej misliš da je boljši enostrankarski?
Hitler, Tito, .....

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Zdaj pa res moram kupiti iPhone 6. Očitno gre za dobro stvar.

next_byte ::

zmaugy je izjavil:

Zdaj pa res moram kupiti iPhone 6. Očitno gre za dobro stvar.

Heheheheh kako si pa sedaj prišel na to idejo :)

SimplyMiha ::

Eh, če on pravi, da je vse nekje shranjeno, pa naj to tudi dokaže. V mojem primeru bo našel bore malo, ker nisem tako butast, da bi podatke, ki jih nočem deliti s svetom, shranjeval nekam, nad čimer nimam popolnega nadzora.

Zdaj preslikajte to na korporativno raven. Ste izumitelj, ki je ravno pogruntal, kako zmanjšati izgube gorilne celice za polovico. Svoje dokumente skrbno shranjuje na svojem računalniku, potem pa se Apple dobrovoljno odloči narediti oblačne kopije - in tako zadeva pride pod lupo NSA. En agent prepozna potencial in proda zadevo podjetnemu stricu, ki že leti na patentni urad.

Kar pa zadeva strankarskih sistemov, ni noben dober.

zmaugy ::

Vsak tvoj Google search je shranjen.

SimplyMiha ::

Misliš Google search nekega anomineža. Tega ne moreš povezat z identiteto.

zmaugy ::

Aha. In misliš da je težko NSAju/XYZju vdreti v bazo podatkov tvojega ISPja in vsakodnevno avtomatsko dol sneti spisek IP povezan z uporabniki?

SimplyMiha ::

Zakaj misliš, da Google dobi ta IP?

next_byte ::

SimplyMiha je izjavil:

Eh, če on pravi, da je vse nekje shranjeno, pa naj to tudi dokaže. V mojem primeru bo našel bore malo, ker nisem tako butast, da bi podatke, ki jih nočem deliti s svetom, shranjeval nekam, nad čimer nimam popolnega nadzora.

Zdaj preslikajte to na korporativno raven. Ste izumitelj, ki je ravno pogruntal, kako zmanjšati izgube gorilne celice za polovico. Svoje dokumente skrbno shranjuje na svojem računalniku, potem pa se Apple dobrovoljno odloči narediti oblačne kopije - in tako zadeva pride pod lupo NSA. En agent prepozna potencial in proda zadevo podjetnemu stricu, ki že leti na patentni urad.

Kar pa zadeva strankarskih sistemov, ni noben dober.


Ja zato se pa določene stvari ne spravlja na telefon ampak napiše na papir ter spravi v sef :) ali pa na odlopljen od interneta računalnik.

zmaugy ::

SimplyMiha je izjavil:

Zakaj misliš, da Google dobi ta IP?


In zakaj ga ne bi? A veš zakaj si pes liže .....? Ker si jih lahko.

SimplyMiha ::

next_byte je izjavil:

Ja zato se pa določene stvari ne spravlja na telefon ampak napiše na papir ter spravi v sef :) ali pa na odlopljen od interneta računalnik.

Saj, če si pozoren na te stvari. Vendar se prehitro polenimo in se pustimo razvajati korporacijam, ki nas potihoma izkoriščajo, vedoma ali nevedoma.

zmaugy je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Zakaj misliš, da Google dobi ta IP?


In zakaj ga ne bi? A veš zakaj si pes liže .....? Ker si jih lahko.

Tor. Anomiziran IP.

hojnikb ::

Infectani exit nodi :)
#brezpodpisa

zmaugy ::

Veliko stvari pri uporabi Tora postane neuporabno počasnih ali povsem neuporabnih. Za povrh imaš pa še to, kar je hojnikb napisal in izpade veliko sranja za nič.
Pa če si kaj hudo zanimiv ti lahko tudi linijo, router, nov računalnik, tisto USB 3.0 kartico... modificirajo.

sensei ::

>> Tor. Anomiziran IP.

The bottom line is that a structured system has been revealed which subverts the anonymity provided by the TOR network by installing malicious programs onto the computers of users. [...] the targeting of general populations of internet users with exploit code and trojans has received the blessing of the US Government.


The FoxAcid system was used to track individuals into the Tor network, the NSA uses its servers to hijack that user to the set of secret internet servers composing FoxAcid.


Podrobna razlaga na
Schneier

Če hočjo podatke, jih majo.

66speeder66 ::

Russia has balls! :D Aja kaj se je zgodil že z onim telefonom, ki ga je almaighty Putin obljubljal že nekaj časa nazaj?

Je tole: http://yotaphone.com/ru-en/ čorbaphone?

Zgodovina sprememb…

bojsi ::

Ta zakon velja za čisto vsa podjetja. Ne vem, zakaj je treba v članek vlačit iphone/apple.

first_line ::

sirotka je izjavil:

carota je izjavil:

Meni se zdi, kot da hočejo Rusi zaščititi svoje državljane pred tujimi vohuni. Morda bodo oblasti res lažje nadzirale podatke na svojih tleh, a američani to že dolgo počnejo. Če obsojamo ene, moramo še druge.


haha, na čem si ti :)) ? Kdo pa pravi, da ne obsojamo ostalih? Ampak, če mora UNIVERZA odstranjevati spomenike samo zato, ker je novi direktor gay, je pač to višek neumnosti.


Če Bela hiša ne sme postaviti božičnega drevesa samo zato ker to moti žide, je to pač višek neumnosti. Lahko pa imajo sveče za hanuko al kaj je že tisti židovski praznik (pokola gentilov).

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Ne vem o kateri beli hiši ti govoriš, ampak lansko let je bilo za božič, božično drevo pred njo.

mtosev ::

next_byte je izjavil:

Srečen sem da ne živim v rusiji. Skrbi me pa da se bo ruski glup sistem preselil tudi v nekatere evropske države.
V EU to zagotovo ne boš videl
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrihajaNodi ::

Mi imamo davek na pijace oziroma ga dobimo. Tam je eden in edini Putin in bogatasi v Dumi. Pri nas pa 64 revezev v parlamentu, predsednik je pa prazen in lepo oblecen kip. Mi bomo se vecje neumnosti pogruntal.

Zgodovina sprememb…

7982884e ::

Včasih gre zadeva tako daleč, da se raja dvigne. Francoska revolucija pa to. Za zdaj pri Rusiji ni videti, da bi bil folk nezadovoljen.


lol. vi ritolizniki putina ste res smešni. rusi vsi presrečen narod, ki se utaplja v bogastvu, ki jim ga zagotavlja dobri car putin, na zahodu bojo pa revolucije, ker je folku tako slabo.

SimplyMiha ::

Putinov approval rating je dvakrat večji od Obamovega.

Sicer pa še Borat ve, da to pomeni samo zadovoljstvo ljudstva s svojim vladarjem, ne blaginje. Rusi so pač zadovoljni z malim (pun not intended) in navijajo za Putina, ki Obami kaže sredinca.

mtosev ::

7982884e je izjavil:

Včasih gre zadeva tako daleč, da se raja dvigne. Francoska revolucija pa to. Za zdaj pri Rusiji ni videti, da bi bil folk nezadovoljen.


lol. vi ritolizniki putina ste res smešni. rusi vsi presrečen narod, ki se utaplja v bogastvu, ki jim ga zagotavlja dobri car putin, na zahodu bojo pa revolucije, ker je folku tako slabo.
izobraženi rusi, liberalni rusi in podobni se že izseljujejo iz rusije:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ahac ::

SimplyMiha je izjavil:

Putinov approval rating je dvakrat večji od Obamovega.

Sicer pa še Borat ve, da to pomeni samo zadovoljstvo ljudstva s svojim vladarjem, ne blaginje. Rusi so pač zadovoljni z malim (pun not intended) in navijajo za Putina, ki Obami kaže sredinca.


Po tej logiki mora bit Severna Koreja super država. Tam so vsi zadovoljni z velikim vodjo, ki varuje državo pred sovražniki vseh vrst in Kim Jong-un ima več kot 100% approval rating.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

SimplyMiha ::

Šur. Če ne skenslajo tirana, ga očitno odobravajo.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple se je uklonil Rusiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5210159 (6958) MrStein
»

iPhone 6 se umika iz Rusije? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10632985 (28894) [D]emon
»

Nemški varuh zasebnosti proti čitalcu prstnih odtisov v iPhonu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10447426 (41922) AndrejO
»

Apple se bori zoper jailbreaking (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
658658 (6383) nekikr

Več podobnih tem