» »

eBay paket se je ustavil na pošti

eBay paket se je ustavil na pošti

cs_yolo ::

Torejjj narocil sem paket iz amerike, ki je normalno potoval proti sloveniji. Kar naenkrat po vstopu v slovenijo se je ustavil. Sedaj mi tracking kaze da je ze 5 dni v orehovi vasi??
Ne pise mi katero podjetje ima paket, ali je bil poslan v ljubljano.. Poklical sem na postno postajo orehova vas, kjer so mi rekli da paketa nimajo in da je pred mano ze nekaj ljudi klicalo za paket.
Klical sem se nekaj drugih slovenskih postnih druzb, nobena posiljke nima.

cakam na odziv prodajalca izdelka.

poslano je bilo iz zda preko international priority shiping.

pomoc??

Lp
  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

verjetno stoji na carini..
#brezpodpisa

Vikking ::

Na carini je, pokliči za info:
Carinski urad Maribor
Naslov:
Finančna uprava RS
Carinski urad Maribor
Izpostava Maribor - MP Letališče Maribor
Letališka cesta 10
2312 Orehova vas
T:(02) 629 6426 H.C.
F:(02) 629 6427
E:letalisce-maribor.cumb(at)gov.si

cs_yolo ::

Kaj pa tam dela?

cs_yolo ::

Sem klical,do 3 delajo tako da bom jutri poizkusil seenkrat. Ali kdo ve zakaj se je tam ustavilo oziroma kaj moram reci ko jih poklicem.

x4en0n ::

Verjetno boš po pošti dobil zahtevek, da jim pošlješ fotokopijo računa. Nato ti pa bojo poslali paket.

cs_yolo ::

Jah super, jaz sem to kupill na ebayu kje pa naj najdem racun?

mtosev ::

cs_yolo je izjavil:

Jah super, jaz sem to kupill na ebayu kje pa naj najdem racun?
screenshot artikla na ebayu al pošlješ mail kje se vidi da si kupil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

GTX970 ::

Paypal screenshot plačila.

Lonsarg ::

Nič nenavadnega ni, da artikel leži na carini kar cel mesec brez da dobiš sploh kakšno obvestilo, pač mal namenoma mečkajo, da zavirajo ta promet malih zadevc iz tujine...

St235 ::

Maš za tole kak vir ali nabijaš tja v tri dni?

Ker osebno še nisem imel izkušnje(niti ne vem, da bi jo kdo imel, kaj šele da bi bilo to "normalno") da bi karkoli čakalo en mesec na carini. Sploh glede na to, da je za to zadolžena Pošta.

Moje izkušnje kažejo, da obvestilo pošljejo v 2-3 delovnih dneh.

diNero ::

Do sedaj sem vedno prejel v roku enega-dveh dni po pošti obvestilo. Moj sistem je, da skeniram potrdilo o plačilu (paypal), ki ga dobim na mail, kjer so ponavadi vsi podatki - včasih tudi slika izdelka in jim pošljem po faxu. Nikoli problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: diNero ()

telexdell ::

diNero je izjavil:

Do sedaj sem vedno prejel v roku enega-dveh dni po pošti obvestilo. Moj sistem je, da skeniram potrdilo o plačilu (paypal), ki ga dobim na mail, kjer so ponavadi vsi podatki - včasih tudi slika izdelka in jim pošljem po faxu. Nikoli problemov.

Le zakaj izpisi in faksi??? Vse že imaš v elektronski obliki, le prilepiš v elektronsko pošto in pošlješ na naslov: 1004.ljubljana@posta.si
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

mihec87 ::

po novem še po mailu ni potrebno saj so zalaufali spletno stran in oddaš kar tam...ravno tako se do sedaj ni lezal paket na carini vec kot 1 teden(od prispetja v slo do mojih vrat), vsaj ne da bi se spomnil(govorimo o par 10 paketov na leto)

buneech ::

mihec87 je izjavil:

po novem še po mailu ni potrebno saj so zalaufali spletno stran in oddaš kar tam...ravno tako se do sedaj ni lezal paket na carini vec kot 1 teden(od prispetja v slo do mojih vrat), vsaj ne da bi se spomnil(govorimo o par 10 paketov na leto)

Očitno je to tole: https://carinska.posta.si/

Lonsarg ::

St235 je izjavil:

Maš za tole kak vir ali nabijaš tja v tri dni?

Ker osebno še nisem imel izkušnje(niti ne vem, da bi jo kdo imel, kaj šele da bi bilo to "normalno") da bi karkoli čakalo en mesec na carini. Sploh glede na to, da je za to zadolžena Pošta.

Moje izkušnje kažejo, da obvestilo pošljejo v 2-3 delovnih dneh.


Zadeva iz ebaya iz Kitajske so par mesecev nazaj začele prihajati namesto v 20-40 dneh v 30-60 dneh. Naročam okoli 10 stvari na mesec, tak da lahko kar dobro statistiko izmerim.

kpkp ::

Jaz sem naročil eno malenkost iz kitajske (vrednost 5 euro) pa je zadeva bila vsaj 14 dni na carini preden sem jo dobil (tracking), nato sem enako zadevo naročil še enkrat, pa je bila pri meni v 15ih dneh iz kitajske.

Tako, da izgleda včasih malo "pozabijo" na nekatere pakete.

St235 ::

Lonsarg je izjavil:

St235 je izjavil:

Maš za tole kak vir ali nabijaš tja v tri dni?

Ker osebno še nisem imel izkušnje(niti ne vem, da bi jo kdo imel, kaj šele da bi bilo to "normalno") da bi karkoli čakalo en mesec na carini. Sploh glede na to, da je za to zadolžena Pošta.

Moje izkušnje kažejo, da obvestilo pošljejo v 2-3 delovnih dneh.


Zadeva iz ebaya iz Kitajske so par mesecev nazaj začele prihajati namesto v 20-40 dneh v 30-60 dneh. Naročam okoli 10 stvari na mesec, tak da lahko kar dobro statistiko izmerim.


Ni problem v statistiki ampak v temu, da govoriš neumnosti. To, da izdelki dalj časa potujejo do tebe nima popolnoma nič s slovensko carino. Kaj šele z idiotizmom, da po mesec dni umetno zadržujejo pakete.

Te pa še enkrat pozivam, da predložiš dokaze za trditve, da carina kakorkoli umetno zadržuje pošto po mesec dni. Ker drugače gre za navadno nabijanje v tri dni.

Lonsarg ::

Jaz sem podal logični sklep. Dokaze potrebuješ tako za izpodbijanje kot za dokazovanje sklepa.

To, da umetno zadržujejo je bila samo moja pikra pripomba, najverjetneje ni umetno ampak je en vzrok seveda. Vglavnem počasni so.

St235 ::

Postavil si idiotizem. Idiotizme se dokazuje ali pa bodi tiho, ker samo kradeš čas.

Tako, da na plano s kakršnimi koli dokazi, da naša carina kakorkoli zadržuje pakete po mesec dni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Carina carina...

Oddelek: Loža
294123 (1624) AndrejO
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498778 (53639) Mare2
»

Carinski postopek - račun

Oddelek: Loža
469651 (7964) Ganon
»

ebay in carina

Oddelek: Pomoč in nasveti
173502 (2801) amigo_no1

Več podobnih tem