» »

Generiranje črtnih kod

Generiranje črtnih kod

matobo ::

Zanima me, če obstaja program oz. ali je sploh mogoče generirati črtne kode, in sicer za vsakega prejemnika posebej. Izgledalo pa bi takole... po mailu bi določena skupina ljudi prejela reklamo (vsi naenkrat, cca 100 prejemnikov). Sprintali bi reklamo, na njej je (bi bila) črtna koda, katera bi kasneje v trgovini točno lahko določila kdo je prinesel to reklamo in kolikšen popust je dobil (sicer bi vsi dobili enako). Je to možno?

Hvala in lp

FX6300B ::

seveda je možno :D sam rabš kkšn pametn program drgač bi se ga pa dal narest

matobo ::

Pa poznaš kakšen tak program?

ulemek ::

Črtno kodo lahko ustvariš v kakšnem grafične programu ali urejevalniku besedil. Samo font potrebuješ. Če si vešč makrojev, jih lahko tudi enostavno ustvariš precej avtomatizirano.

Ali pa si nekje zgeneriraš naključne nize v stolpiču, koopiraš&prilepiš v wordov dokument in menjaš font.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

matobo ::

No ja, vešč ravno nisem. Samo ustvarjanje kode ali generiranje mi je malo jasno, samo po tem postopku, bi moral za vsakega prilepit novo črtno kodo? V mislih sem imel, da ko se pošlje mail (newsletter), da se avtomatsko generira koda za vsakega posameznika/prejemnika.

ulemek ::

matobo je izjavil:

No ja, vešč ravno nisem. Samo ustvarjanje kode ali generiranje mi je malo jasno, samo po tem postopku, bi moral za vsakega prilepit novo črtno kodo? V mislih sem imel, da ko se pošlje mail (newsletter), da se avtomatsko generira koda za vsakega posameznika/prejemnika.


Jaz bi se tega v bashu lotil ali na kakšen podoben način. Aplikacij, ki bi to omogočale, pa ne vem oz. jih ne poznam. Sigurno so kakšni CRM-ji, ki to imajo, ali dodatki za poštne odjemalce ipd.

ST-777 ::

QuickMark for PC: http://www.quickmark.com.tw/en/basic/do...

"QuickMark for PC is a powerful, yet easy to use PC application that lets you decode multiple popular 2D & 1D barcode formats via a image file (drag & drop), a screen capture, or your webcam."

S programom QuickMark for PC lahko tudi sestaviš kodo in ne samo prebereš, postopek je zelo enostaven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eventim karta in skeniranje kode

Oddelek: Pomoč in nasveti
51148 (871) BivšiUser2
»

Spar črtna koda (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9019240 (13189) ales85
»

exploit v knjižnici

Oddelek: Informacijska varnost
366524 (5777) poweroff
»

tiskalnik HP PSC1510

Oddelek: Pomoč in nasveti
141612 (1499) Han
»

Čitalnik črtne kode

Oddelek: Programiranje
81395 (1307) Lith

Več podobnih tem