» »

Čitalnik črtne kode

Čitalnik črtne kode

salesky ::

Živjo!
Mene pa zanima ali je kdo že delal s tem aparatom?

Rabil bi ga v accssu, da ko bi prebral črtno kodo bi pač poiskal tisto številko v neki bazi.

Zanima me kako deluje ta čitalnik in kako se ga regulira in upravlja.

LP

andrej ::

odvisno kaksen citalnik imas. jaz ravno uporabljam enekaj symbolovih in je zelo preprosto. pri enim modelih ti zadeva vrne prebrano kodo v textbox, ki ga dolocis. drugi modeli imajo svoj SDK, ki je bolj zahteven a tudi bolj fleksibilen. v nobenem primeru pa to ni znanost. Samo si dol potegnes SDK in dokumentacijo, kjer so tudi ze narejeni sampli z izvorno kodo kjer imas vse kaj rabis...

salesky ::

A maš čitalec na gumb? Kakega pa imaš? Ker u firmi rabimo čitalec pa nevem kaj se splača vzet.

carota ::

Cau!

Jaz sem imel v rokah en citalec. Deluje ful preprosto, prikljucis ga na PS/2 med tipkovnico in racunalnik. Ko prebere kodo jo vnese kot bi jo ti na tipke. Za ga sprogramirat pa je imel kar sprintana navodila, ki so imela posebne crtne kode ki jih je sprejemal kot nastavitve ter jih shranil v svoj flash pomnilnik.

Kako bi najlazje generiral (VB, Access...) in printal crtne kode?

Lp,
Martin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carota ()

salesky ::

martins takega vidiš bi rabil! to da bi mi delal vsporedno z tipkovnico! A se lahko pozanimaš kak je bil al so vsi taki?

LP

andrej ::

cisto vsi niso taki... jaz mam recimo dva, ki delujeta kot pocket pc... ti pa po vsej verjetnosti rabis namiznega, ki bo delal na PC-ju...

salesky ::

Seveda jst rabim čitalnik za priklop na PC.

A obstaja že kak program za delat črtno kodo?

carota ::

Cau!

Citalec, ki sem ga zgoraj omenjal prodaja podjetje Identicus (www.identicus.si) in mislim da je slo za model Intermec ScanPlus serija 1800. Cena pa je nekje od 40 do 50 kSIT.

Za tiskanje crtnih kod je edina stvar ki sem jo nasel tale: sourceforge.net/projects/barcodes nisem pa je se testiral. Ce izves se za kaksno resitev prosim sporoci.

Lp,
Martin

Lith ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se znebiti kartic brez čipov

Oddelek: Loža
223242 (2111) St235
»

Spar črtna koda (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9019247 (13196) ales85
»

exploit v knjižnici

Oddelek: Informacijska varnost
366528 (5781) poweroff
»

Črtne kode beremo že 35 let

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
306536 (5380) opeter
»

Črtne kode poenotene

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
52416 (2416) Highlag

Več podobnih tem