» »

Router/NAS/PC v eni škatli

Router/NAS/PC v eni škatli

dottor ::

Za doma imam namen nardit nek centralni sistem, ki bi bil router, NAS in PC v enem. Gor bi naložil Windows Server (upam da je v MSDNAA-ju) in na njem virtualiziral router OS, NAS OS ter en W7 - za očeta (PC uporablja za internet (avto.net, youtube, mejli, ...) in igranje kart (pasjanjsa, pajek, kralj)).

Malo sem na Mlacomu gledal ponudbo plošč z 5xLAN. Malo me bega IPMI LAN (neki sem bral da je to za monitoring in upravljaje), pa me zanima, če bi lahko preko njega vezal modem in ostale 4 gigabit priključke uporabu za router (z virtualiziranim OSom)? Prav tako se mi takne pri izbiri procesorja, saj nebi rad sestavil nek overkill miniserver ki ne bo niti 10% koriščen. Gledal sem 2 varjanti: Supermicro plošča + 1150 CPU (kateri??) ali Supermicro plošča z Atomom (4 (Atom C2558) ali 8 jederni (Atom C2758). Zraven bi dal 4-8GB ECC rama, 2x2TB WD RED v RAID 1, mATX ohišje z podporo do 4x 3.5" diski in nek 80+ GOLD napajalnik ter polepil zadevo z peno za tišanje PCjev (imamo v miniserverju pri kolegu (AKASA verjanta) in je zadeva skoraj da neslišna).

Nastavil bi še cloud (verjetno OwnCloud), zanima pa me kaj uporabit za router OS in NAS OS?

Zadeva še ni 100% saj moremo še malo predebatirat budget (tam 700-1000€) ter očeta nekako prepričat (wish me luck).

Če sem kje kaj kiksnu se že v naprej opravičujem. Pač nisem še delal miniserverja za virtualizacijo in mi malo preglavic dela predvsem procesorska moč in pomnilnik...

EDIT: Ali bi bil RPi dovolj zmogljiv da pri preko njega priklopu očeta na server da mu virtualiziram W7?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi
  • spremenil: dottor ()

dottor ::

Dejansko ni nobenega tu gor ki bi se malo več spoznal na te stvari? 8-O
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

steev ::

Mislim, da je bolje, če uporabiš dva ločena računalnika. Eden pač PC, drugi za nas, router, server. Tam lepo windows daš, tu pa nek linux za router, nas.
:|

dottor ::

Sej oče ima že zdej svoj PC ampak se nam zdi brez veze imet samo na njega kišto, če bi mu lahko virtualiziral preko strežnika... Pač že na porabi bi se poznalo. Računal sme da server bi uporabljal tam do nekje 50W elektrike ob polni obremenitvi če dam ATOMa not. Dal bi kak 80+Gold napajalnik not z silnet mode/zero rpm pa bi bla zadeva skoraj neslišna (razen 2xHDD).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

b3D_950 ::

Že nek celeron bi bil dovolj z 8GB rama ali več.
Za firewall imaš pfsense, za nas pa nas4free.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Janac ::

Kupi Raspberry Pi :)

dottor ::

Rpi sem mislu uporabit za priklop monitorja, miške in tipkovnice za očeta, priklopljen pa bi bil na server kjer bi se virtualiziral W7 za očeta.

Pač malo sem gledal zadeve, pa iščem predvsem neki kar ima relativno nizek TDP/porabo, SLAT in iGPU z podporo RemoteFX...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

rokp ::

IPMI porta ne bos mogel uporabiti za to, kar si predstavljas. Naceloma ga imas zato, da lahko preko omrezja prizigas in ugasas masino (in deluje tudi, ko je masina kao ugasnjena). Ce bos imel ta priklucek povezan v LAN, gateway pa na isti fizicni masini, seveda tega ne bos mogel narediti remote ampak le iz LANa...

dottor ::

Ja sem se pol spravu malo v branje. Pač še eno gigabit kartico bi dal not kot IN in 4 na plošči uporabu za OUT. Še vedno me najbolj bega izbira CPUja...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi integrirani Xeoni SoC

Oddelek: Novice / Procesorji
319150 (6232) Spock83
»

Nakup strežnika pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
11755 (627) Mesar
»

htpc/nas kombo

Oddelek: Kaj kupiti
6772 (635) darkkk
»

Sestavljane home serverja

Oddelek: Kaj kupiti
329703 (8539) Dami

Več podobnih tem