» »

Vdor v gmail nujno prosim pomoč

Vdor v gmail nujno prosim pomoč

Ale3š ::

Nekdo mi je vdrl v račun od you tuba črke so arabske in objavljena vsebina enako. Spremenil sem že preverjanje računa v dveh korakih da vnesem poslano kodo in spremenjeno geslo ampak ne pomaga . Objavljajo vsebino ki pa je protihuminitarna torej prevare in še kaj hujšega. Verjetno je edini način ,da zbrišem račun sem tik pred izbrisom računa .
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Oldi ::

Google mi je sporočil, da se je nekdo na novo prek Chrome prijavil v moj gmail račun. Nekako sem prišel do podatkov in videl, da se je to dogajalo že prej, videl se je tudi IP (Telemach). Večkrat je uporabljal Winse, enkrat Linux.
Ko sem hotel stvar še enkrat preveriti, pa se vidi IP le za omenjeno prvo prijavo, pri drugih vstapih pa le dan, v katerem je bilo lahko tudi več vstopov.
Geslo nikakor ni enostavno 7 črk in cifra, zato sumim, da gre za vdor v eno od naprav.
Kako pridem do IPjev za vsak vdor in kaj mi je storiti. Na dveh PCjih z Winsi7 imam AVG free, na android telefonu in tablici pa nič.

bobby ::

7 črk in ena cifra JE enostavno geslo
na tem linku natipkaj en random geslo, ki ima 7 črk in 1 številko, pa boš videl, kako enostavno je.
https://howsecureismypassword.net/

Če se boš držal vsaj 5 pravil kreiranja gesla, boš veliko pridobil
http://www.thegeekstuff.com/2008/06/the...

kako prideš do IPjev:
http://webapps.stackexchange.com/questi...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

GTX970 ::

Lahko da imaš na sovjem pcju kakšnega trojanca & co.

Oldi ::

Na mesec staro tablico sem instaliral Kasperskega in spremenil geslo, drugod ga zaenkrat ne bom vpisal.
Kako pa lahko pridejo do pasworda, na ugibanje je šans zlo malo, saj te gmail blokira, če prav vem blokira račun. Torej je edina varianta trojanc. Ampak vdirati iz Slovenije v Slo račun?? In to brez posledic, neškodljivi heker?

joze28 ::

Internet imaš najbrž pri Telemachu?

Prijava pod linuxom, je tvoja nova tablica.

Furbo ::

Da ti ne zganjaš panike za lastne obiske maila, ko s telefonom čekiraš maile iz kakega bifeja z wifi in podobno..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Oberyn ::

bobby je izjavil:

7 črk in ena cifra JE enostavno geslo
na tem linku natipkaj en random geslo, ki ima 7 črk in 1 številko, pa boš videl, kako enostavno je.
https://howsecureismypassword.net/

Ta stran je totalno zavajajoča. Pred časom sem na tem forumu v eni temi omenil primer gesla, ki se mi je zdelo varno. Poznavalci so mi odgovorili, če si organiziram spletno bitcoin denarnico s takim geslom, dam noter nekaj coinov in počakam, čez max 2 tedna bo prazna. Zdaj sem to isto geslo vnesel v zgornjo stran in je pokazala "460 nonillion years". Nonillion naj bi bil 1054. De je ne bi slučajno kdo vzel kot merodajno za varnost gesla.

trenerkar ::

Ja no tudi če si imel dokaj varno geslo je postalo nevarno, ko si ga vpisal v katero od takšnih strani.

Furbo ::

Oberyn je izjavil:

bobby je izjavil:

7 črk in ena cifra JE enostavno geslo
na tem linku natipkaj en random geslo, ki ima 7 črk in 1 številko, pa boš videl, kako enostavno je.
https://howsecureismypassword.net/

Ta stran je totalno zavajajoča. Pred časom sem na tem forumu v eni temi omenil primer gesla, ki se mi je zdelo varno. Poznavalci so mi odgovorili, če si organiziram spletno bitcoin denarnico s takim geslom, dam noter nekaj coinov in počakam, čez max 2 tedna bo prazna. Zdaj sem to isto geslo vnesel v zgornjo stran in je pokazala "460 nonillion years". Nonillion naj bi bil 1054. De je ne bi slučajno kdo vzel kot merodajno za varnost gesla.


7 črk in eno številko meni ta stran pokaže 15 minut do 15 ur
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Oldi ::

Kaj ima to razbijanje gesla z gmail računom, ali ni tako, da se zaklene, če ti po nekaj poizkusih ne rata. Valjda ne dovoli, da vsakih 10ms mašina proba z novim geslom.

Google pri pregledu logiranj pokaže ime Android tablice in telefona, pri računalniku pa tip OSa in brskalnik. Linuxa ne uporabljam.
Na dan vdora (vpisa gesla) v Chromo sem bil doma, ničesar nimam od Telemacha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Oldi ::

Prejle sem šel pogledat, kaj se dogaja in spet ena Linux mašina, ki se je zadnjič povezala z Googlom včeraj ob 03.30, uro in pol prej sem pa s tablico zamenjal Googlovo geslo in se nikjer drugje prijavil nanj.
Iz katerega IPja je to bilo mi ne pokaže, je pa možnost, da sem se takrat odklopil od amisovega Wifi-ja in da gre za neregularen konec seje, zato trapast raport.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

zee ::

1. Pomiri se.
2. V Gmailu najprej odjavi vse prijavljene seje in zamenjaj geslo. 7 crk in ena cifra je pateticno geslo, ki se ga da razbiti v par urah.
3. Na Gmail racun imas verjetno vezanih kar nekaj servisov, kjer si uporabil Gmailovo prijavo namesto obicajnega uporabniskega imena in gesla. Preglej te servise.
4. Na racunalniku imas skoraj gotovo kaksno nesnago. Nesnaga je lahko kakopak tudi na tablici.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bobby ::

Furbo je izjavil:

Oberyn je izjavil:

bobby je izjavil:

7 črk in ena cifra JE enostavno geslo
na tem linku natipkaj en random geslo, ki ima 7 črk in 1 številko, pa boš videl, kako enostavno je.
https://howsecureismypassword.net/

Ta stran je totalno zavajajoča. Pred časom sem na tem forumu v eni temi omenil primer gesla, ki se mi je zdelo varno. Poznavalci so mi odgovorili, če si organiziram spletno bitcoin denarnico s takim geslom, dam noter nekaj coinov in počakam, čez max 2 tedna bo prazna. Zdaj sem to isto geslo vnesel v zgornjo stran in je pokazala "460 nonillion years". Nonillion naj bi bil 1054. De je ne bi slučajno kdo vzel kot merodajno za varnost gesla.


7 črk in eno številko meni ta stran pokaže 15 minut do 15 ur



Ja meni tudi, ampak pod pogojem, če ne uporabljam šumnikov in pa da so slovenska abeceda.
Takoj, ko začnem dodajat šumnike, X Y, pol pa pride do največ 15dni, če pa je vsaj ena velika črka, pa 25dni. Ajde "žećčžđš1" je 4 leta :)
ne vem, kje si ti najdu 460 nonillion years.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

zee ::

Brisan lasten off-topic.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Oldi ::

Ne mi rečt da ti Google z enourim zavračanjem gesla vsakih par ms asistira pri vdoru? Ta moja vprašanja striktno ignorirate.
Kako naj pa preverim, da sem z Googlovim accountom še bogvekje prijavljen?
Tega se striktno izogibam, ker je to moj osnovni email. ISPjevega ignoriram, ker imaš nerešljive probleme, ko ga menjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

mitja73 ::

Ja zamenjaj si geslo ali pa si ustvari nov mail.

bobby ::

Ej model, ce ti menjas geslo gmaila na enem racunalniku, potem te iz vseh ostalih izpise in na ostalih ti potem zatezi, da vpisi novo geslo, ki si ga nastavil, drugace se ne mires logirat, to upam, da ti je jasno.
Vse kako zves, kje si prijavljen, sem ti v mojem prvem postu, tretji link poslal, tu je vse, kar lahko zves, kje pa kdaj si se bil/si prijavljen.

Ce si na tablici menjal geslo, potem se v gmail lahko prijavis samo na tablici, ki je Linux masina.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

mitja73 ::

Ja saj uporabnik mora zamenjati geslo ce je nekdo drug izvedel za njegovo geslo.
To je tudi namen menjanja gesla.

bobby ::

Hmm se nekaj,.. Ali imas aktivirano 2-step avtentifikacijo za ta tvoj gmail acc?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ttommy ::

Ali naprimer, če greš s telefonom na javnem WI-FI na Gmail (brez vpisovanja gesla, ker je itak že prijavljen, samo povezavo potrebuje) obstaja možnost, da ti ukradejo geslo s telefona preko tega WI-FI?
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

Lonsarg ::

ttommy je izjavil:

Ali naprimer, če greš s telefonom na javnem WI-FI na Gmail (brez vpisovanja gesla, ker je itak že prijavljen, samo povezavo potrebuje) obstaja možnost, da ti ukradejo geslo s telefona preko tega WI-FI?

Samo če te preusmeri na fake stran, kjer vpišeš geslo, drugače pa ne.

Lahko pa ukradejo cookie za začasno sejo, ki jo lahko držijo kar nekaj časa odprto, odvisno od serverja, z to začasno sejo ti komot šarijo po gmailu in odgovarjajo na emaile itd.

Oldi ::

@bobby Ko dostopam do gmaila preko Chrome na tablici, desno spodaj ali kjerkoli ne najdem linka na podatke od kod so bili dostopi. Mi je pa enkrat uspelo priti na stran in je bilo tam za en dan kup enih "dostopov" iz Telemach Linux mašine (ene 20). Do te strani ne pridem več. Tule https://support.google.com/mail/answer/... so navodila, samo kolone z IPji v Chromi na tablici ne vidim. Bom še raziskoval.

Dvostopenjske avtorizacije nimam.
Novo geslo sem vpisal samo v tablico, tako da drugje ne morem do storitev.

Me pa bega poročilo Gogla https://security.google.com/settings/se... iz katerega mi ni povsem jasno kaj je poizkus dostopa, kaj pa dostop.
V telefonu sem izklopil vse sinhronizacije razen reklamne, ki se je ne da in ta je bila danes ponoči neuspešna, Gogle pa je to kot kaže zaznal kot Linux mašino in: "Zadnja posodobitev: Včeraj ob 02.52"
Enako je napisal včeraj za Linux mašino (kar sem že omenil), vendar vedno brez IPja, tako da ne vem ali je bil ta Linux tablica, ki sem jo odklopil od WiFija, čas je bil okvirno pravi. Torej kot sem že napisal, so te Linux mašine lahko oba Androida, čeprav pa sta v raportu za druge evente navedena tudi po njunih imenih (Onda989 in I9300). Morda gre za nek bag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Mr.B ::

Vklopi dvofaktorsko authentikacijo. Uporabi napravo, ki je nikoli nisi uporabil. Magar pojdi k sosedu in vklopi dvofaktorsko avthentikacijo ter spremeni geslo. Pazi da odstraniš vse ostale alternativne metode.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Oldi ::

Itak bom moral doma vpisat geslo in če imam nekje Slo made trojanca, ki ga še ni v antivirusih in malverih sem pečen.

Še vedno ne vem, ali se da vdreti brez da ti prečitajo geslo iz mašine. Kako gre to lahko na poizkušanje, to bi bilo samomorilsko od Googla, če bi to dopuščal in zavračal na milijarde poizkusov????

Furbo ::

Če vklopiš dvostopenjsko avtorizacijo, nastaviš posebno geslo za vsako napravo, potem trojanci nimajo kaj dosti za praskati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mitja73 ::

Oldi je izjavil:



Še vedno ne vem, ali se da vdreti brez da ti prečitajo geslo iz mašine. Kako gre to lahko na poizkušanje, to bi bilo samomorilsko od Googla, če bi to dopuščal in zavračal na milijarde poizkusov????


Nde ukvarjaj se s tujimi fiktivnimi težavami, reši svoje.

Oldi ::

Rešujem svoj problem. Če imam najmanj na eni mašini trojanca, ki krade gesla, mi menjava nič ne pomaga, razen pri Googlu (Furbo). Bom počakal do ju3, do odgovora Telemachovcev, kdo jebil vdiralec. Itak mi ne bodo povedal, barabe so pri nas zaščitene, bom pa do takrat dobil kako idejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

fosil ::

Ti pa pomaga vklop dvostopenjske verifikacije.
Potem moraš pri vpisu vpisat še kodo, ki jo dobiš z sms-om.
Logično da pri Telemachu ne bodo dali podatkov nekemu Oldiju, zato ker se mu zdi da nekdo vdira v njegov račun.
Tako je!

Oldi ::

Policija ukrepa le, če zaznaš škodo, na sam vdor ne reagirajo.
Na Telemachu so se pa nekaj časa sprenevedali, nato celo napisali, da podatka za ta IP na ta dan nimajo, na koncu pa da mi ne morejo povedati niti ali gre za privat ali kak lokal.

Skratka po mili volji lahko vdirate dragi državljani, kradete datoteke, če bo kaj žgečljivega prodaste, mediji bodo objavili, lastnik bo naredil samomor i nikome ništa. Kazniva bo samo kraja, ampak kdo vas bo pa našel. Krasna vukojebina smo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

poweroff ::

Kot so ti že povedali, si vklopi 2-factor auth. Preko omrežja ti skoraj zagotovo niso vdrli, ker Google uporablja SSL/TSL s Perfect Forward Secrecy in certificate pinningom. Najbrž imaš kakšno nesnago na računalniku - nujno poženi antivirus.

Glede policije - vztrajaj, da prijavljaš vdor. Kazniv je vdor v informacijski sistem, celo poskus, ne glede na škodo. Razumem policaje, da se jim ne ljubi ukvarjat s takimi zadevami, ampak zakon je tukaj jasen. Naj te usmerijo na strokovnjaka za računalniška kazniva dejanja - on bo razumel zadeve in ne bo klatil neumnosti.
sudo poweroff

Oldi ::

Sem končno naredil dvofazno logiranje in stvar sicer deluje, na tablici sem moral dvakrat ponoviti, enkrat je bilo kao geslo po SMS napačno, drugič je pa zahteval ponovitev druge faze ko sem šel v Play store. Obljubljajo, da za geslo ni nujen telefon, a aplikacije, ki sem jo za generiranje kode dolpotegnil iz Google Play nisem mogel uporabiti. So mi pa ponudili dolgo kodo za vpis v Windows vstop v Googlov račun a do te opcije na Winsih nisem mogel, tako da je spet prišel SMS. Sicer te opozorijo, da to lahko da ni brezplačno. :) :(

ttommy ::

A to, da ti Google pošlje SMS s kodo kaj stane?
Gamer

NLight ::

Na vseh mobilnih operacijskih sistemih imate aplikacijo (official) za generiranje kod...

[D]emon ::

NLight je izjavil:

Na vseh mobilnih operacijskih sistemih imate aplikacijo (official) za generiranje kod...


Ne bo drzalo. Za Windows Phone ni Google Authenticatorja. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

NLight ::

[D]emon je izjavil:

NLight je izjavil:

Na vseh mobilnih operacijskih sistemih imate aplikacijo (official) za generiranje kod...


Ne bo drzalo. Za Windows Phone ni Google Authenticatorja. :)


Uporabi Microsoft Authenticator in skeniraj googlovo kodo... Jaz ga uporabljam za googlove in microsoftove račune...

Lonsarg ::

[D]emon je izjavil:


Ne bo drzalo. Za Windows Phone ni Google Authenticatorja. :)

Authenticator je standardna zadeva, in ne od Googla zadeva. Se pa strinjam da je treba zaradi varnosti uradne uporabljati, torej na Androidu uporabljam Google authenticator na Windows Phone pa od Microsoft, torej uradna od ekosistema v katerem sem. V obeh pa imam tako Googlovo kot Microsoftovo kodo vpisano, kot tudi še 3 kode za druge storitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Phantomeye ::

Ne rabiš aplikacije za dvostopenjsko. Google ti zastonj pošlje sms ali pa te pokliče (klic je predvsem kul, če je v angleščini. Feels like in the movies heh).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Passwordi me ubijajo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
17642625 (29044) Pero_SLO
»

Vdor v android tablico

Oddelek: Pomoč in nasveti
357337 (6032) All
»

Vdor v gmail (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7420047 (18804) Joze_K
»

gmail vdor

Oddelek: Pomoč in nasveti
223254 (2512) Mesar
»

Večina ljudi ima eno geslo

Oddelek: Novice / Varnost
4414487 (10366) techfreak :)

Več podobnih tem