» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
63 / 91
»»

3p ::

m0LN4r je izjavil:

Poznam sceno in vecina teh, ki kupuje to kar si napisal, torej saomije med 100-200 eur, niso niti najmanj zahtevni uporabniki, njim je vse dobro oz. se sprijaznijo in nimajo tako dolgo te telefone.
Tisti, ki pa, pa jamrajo, da joj to mi ne dela, moral bi menjat, dej nared ti sliko, ker je moj za kurac.


Mogoče je to del zgodbe. En del pa je, da eni enostavno ne maramo (da povem milo) "šminkeraja", v vseh oblikah.

Pa fajn občutek, ko se ne vserješ, ko telefon poleti po zraku ali pa ga pozabiš na kaki mizi, ker veš, da če tudi je z njim konec, si dal za njega zanemarljivo malo denarja. Da ne govorimo o tem, da sta zadnja dva poceni kitajca bila enako zmogljiva kot resni mogoče leto stari "flagshipi". Pa ko ti že novega telefona ni "škoda" in nanj naložiš OS po želji. Pa ko vidiš "kaj maš to neko kitajsko sranje" folk, ko začneš s poceni kitajcem njihov TV ali pa hi-fi upravljati. Neprecenljivo. :D

Meiniken ::

Peace of mind je dost vreden. Iz istega razloga ne greš kupovat avta za 100k € da te ne skrbi vsako sekundo dneva kdaj ga bo kdo podrgnil al pa poskušal ukrast. Pa ni treba da furaš najnižji standard. Furaš smislelen standard. Torej če crkne, da ti ni težko še enkrat enake cene plačat.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

m0LN4r ::

3p je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Poznam sceno in vecina teh, ki kupuje to kar si napisal, torej saomije med 100-200 eur, niso niti najmanj zahtevni uporabniki, njim je vse dobro oz. se sprijaznijo in nimajo tako dolgo te telefone.
Tisti, ki pa, pa jamrajo, da joj to mi ne dela, moral bi menjat, dej nared ti sliko, ker je moj za kurac.


Mogoče je to del zgodbe. En del pa je, da eni enostavno ne maramo (da povem milo) "šminkeraja", v vseh oblikah.

Pa fajn občutek, ko se ne vserješ, ko telefon poleti po zraku ali pa ga pozabiš na kaki mizi, ker veš, da če tudi je z njim konec, si dal za njega zanemarljivo malo denarja. Da ne govorimo o tem, da sta zadnja dva poceni kitajca bila enako zmogljiva kot resni mogoče leto stari "flagshipi". Pa ko ti že novega telefona ni "škoda" in nanj naložiš OS po želji. Pa ko vidiš "kaj maš to neko kitajsko sranje" folk, ko začneš s poceni kitajcem njihov TV ali pa hi-fi upravljati. Neprecenljivo. :D
Povsem razumljivo, ce si nerd. Ampak to, kar je verjetno zate "sminkeraj" drugi uporablja redno, OSa po zelji pa ne potrebuje, ker vse dela tako kot mora tudi z tovarniskim. Pa ljudem je pomembno, da ce ze delajo kako slicko iz druzinskega dogodka, izleta, utrinka, da ko ga cez 10 let pogledajo izgleda se vedno "lepo" - Meni je kr fajn, ko pogledam kak 4K posnetek izpred leti na TVju danes.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

3p ::

m0LN4r je izjavil:

Pa ljudem je pomembno, da ce ze delajo kako slicko iz druzinskega dogodka, izleta, utrinka, da ko ga cez 10 let pogledajo izgleda se vedno "lepo" - Meni je kr fajn, ko pogledam kak 4K posnetek izpred leti na TVju danes.


Ja, seveda. Pri takih preskokih, kot jih je v zadnji letih naredila fotografija na telefonih je to jasno. Poceni kitajc izpred 5 let je delal uboge slike, "Brand" za jurja pa solidne, ampak danes dela poceni kitajc boljše slike kot flagship "Brand" izpred dveh-treh let. Skratka, dovolj dobre, da ne bo nikomur žal, ker ni imel boljšega fotoaparata pri roki.

Razen geekom. Zato se mi pa sline cedijo za Mi 11 Ultra. Ampak to je že kitajc druge vr$te. :D

m0LN4r ::

Meiniken je izjavil:

Peace of mind je dost vreden. Iz istega razloga ne greš kupovat avta za 100k € da te ne skrbi vsako sekundo dneva kdaj ga bo kdo podrgnil al pa poskušal ukrast. Pa ni treba da furaš najnižji standard. Furaš smislelen standard. Torej če crkne, da ti ni težko še enkrat enake cene plačat.
Ni glih tko, imam kot receno A5, Note10 in Fold. To, da na telefonu opravim 90% Office dela, nima veze s standardom. Jaz si pac ne predstavljam, kako bi stvari, ki jih naredim na Noet10 in Foldu, naredil na A5. Na telefonu za 100-200 evrov, se ze zatakne pri vecjih PDFjih z grafikami itn. zravn pa se kaksno kvalitetno sliko in posnetek narediti je samoumevno.

No, ampak razumem, da nekaterim te stvari pac nic ne pomenijo. No saj enakega misljenja je moja, telefon ni vreden vec kot 200eur, zdaj pa ko na mail dobiva nacrte, pogodbe, dokumente itn. pa mora odpisat, poslat hitro sliko ali scan in nebroj drugih stvari, pa jemlje nonstop Note10 v roke. Pa na stvari, kot so pisanje na listke, iskanje kulice in listka, nevem doma, na terasi v avtu, postanejo preteklost, samo navadis se, da potegnes ven svincnik iz telefona in napises, podpises in posljes.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

3p je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pa ljudem je pomembno, da ce ze delajo kako slicko iz druzinskega dogodka, izleta, utrinka, da ko ga cez 10 let pogledajo izgleda se vedno "lepo" - Meni je kr fajn, ko pogledam kak 4K posnetek izpred leti na TVju danes.


Ja, seveda. Pri takih preskokih, kot jih je v zadnji letih naredila fotografija na telefonih je to jasno. Poceni kitajc izpred 5 let je delal uboge slike, "Brand" za jurja pa solidne, ampak danes dela poceni kitajc boljše slike kot flagship "Brand" izpred dveh-treh let. Skratka, dovolj dobre, da ne bo nikomur žal, ker ni imel boljšega fotoaparata pri roki.

Razen geekom. Zato se mi pa sline cedijo za Mi 11 Ultra. Ampak to je že kitajc druge vr$te. :D
Nevem, ce je to tako enostavno. Vecina ljudi primerja telefone v roki, jaz sem pa sel na 4K TVju primerjat 4K posnetke enega kitajca in Samsunga in sem enostavno videl pri kitajcu en tak stuttering po nekaj sekundah, ki ga pri samsungu ni bilo. Ampak zanimivo, da se tega na telefonu ni opazilo, ampak sele na vecjem TVju. Nevem kako naj opisem, ampak 4K kitajca je imel en tak cuden laggy stuttering vsake 3-4 sekunde, kot 8K pri S20 flagu. Potem pa na Huawei je razlika med ultrawide in wide v svetlobi, tako velika, da je ultrawide prakticno neuporaben in zapikslan, samsungov ultrawide video vsrka vec svetlobe in je manj zapikslan, ce je malce temno. Aja in S20 Ultra ima 4K/60fps ultrawide recimo, na kar sem zelo zelo dolgo cakal. Nevem, ampak kokr je meni znani, ce na kitajcih preklopis iz wide na ultrawide se preklopi na 30fps, kar je recimo meni pomembno, ker 60fps je se vedno veliko bolj smooth za gledat, kot 30fps z nevemkolko stabilizacije.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

buttcrack ::

Ne znam se odločit kaj vzeti:
- RN9 PRO - pač srednja žalost
- RN10 PRO - nov, baje super fotkič, starejši čip
- POCO X3 NFC - glede na to, da je malenkost cenejši od PRO??? Naj bi imel boljši fotkič
- POCO X3 PRO - super mašina z malce slabšim fotkičem

vse to je nekje v rangu +- 200€... lahko kakšen koristen nasvet zakaj tega oz. tistega ne...

m0LN4r ::

Ko nekdo rece, da ima en 200eur telefon super fotkic, drugi 200eur telefon pa ne, to pac ni res. To je vse plusminus isto, odvisno kaksen kade se slika z njimi, ker so razlicno nastelani.

Moj glas gre za POCO X3 PRO, razlike glede fotkica sem v enem testu bral, da niso opazne, manj megapikslov se ne pomeni nic, ce je vse ostalo slabse. Lahko pa X3 pro kokr je meni znano predvaja HDR vsebine, ce ti to kaj pomeni.
Skrivnost ni samo v specsih s katerimi tejle kitajci zelo prefinjeno lovijo svoje stranke.

Veliko ljudi ne pozna Samsunge serije M. Meni se zelo dopadejo. M51, kmalu M62 itn. - ce kdo isce 7000mAh A serijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

3p ::

m0LN4r je izjavil:

Ko nekdo rece, da ima en 200eur telefon super fotkic, drugi 200eur telefon pa ne, to pac ni res. To je vse plusminus isto, odvisno kaksen kade se slika z njimi, ker so razlicno nastelani.


Tule pa govoriš kar na pamet.

RN10Pro recimo kot glavni senzor uporablja Samsung ISOCELL HM2 (1/1.52''). Očitno gre za malo pomanjšano vmesno različico med HM1 in HM3, ki ju uporabljata S20 in S21 ultra. M51, ki ga omenjaš, uporablja Sonyjev IMX682, torej isti senzor kot Poco X3 (non-pro). Poco X3 pro uporablja starejšo generacijo tega senzorja (IMX582).

Seveda je tu še obdelava slike, za katero najprej poskrbi senzor sam (oziroma njegov lasten CPU), potem pa DSP glavnega procesorja v telefonu skupaj s SW. In optika, ki se jo pri testih telefonov zanemarja.

Seveda pa so kitajci postali dobri prodajalci. Za dobrih 200€ dobiš ali izredno hiter telefon z IPS zaslonom in slabšim fotoaparatom. Ali pa telefon z boljšim zaslonom in fotoaparati, a slabšim procesorjem. Vse skupaj, kar bi v isti maniri lahko prodajali za ~200+30€, pa bojo zapakirali v telefon za 400€.

buttcrack ::

fotkiče sem rangiral glede na reviewe izbranih modelov, da ne bo pomote oz. da ne bo kdo mislu, da "baje super fotkič" pomeni isti rang kot zadnji top iphone ali SGS.

3p je izjavil:

Seveda pa so kitajci postali dobri prodajalci. Za dobrih 200EUR dobiš ali izredno hiter telefon z IPS zaslonom in slabšim fotoaparatom. Ali pa telefon z boljšim zaslonom in fotoaparati, a slabšim procesorjem. Vse skupaj, kar bi v isti maniri lahko prodajali za ~200+30EUR, pa bojo zapakirali v telefon za 400EUR.

ravno v tem je štos in zaradi tega se ne znam odločit, ker neke hude primerjave razen po specsih nimam.
Glede na to, da se ne bo igral iger, sem bil že skoraj odločen za RN10Pro, potem pa berem razne kolobocije z ekranom (malo je 120Hz malo ne) in nazadnje še da precej hitro poči (to sicer ni hud turn off saj bo ali v roki ali v torbici-fon je za ženo).
Ali so slike res toliko boljše v primerjavi z X3 pro kot ima ta boljši drobovje (boljši proc + 8/256).

Zgodovina sprememb…

3p ::

buttcrack je izjavil:

Ali so slike res toliko boljše v primerjavi z X3 pro kot ima ta boljši drobovje (boljši proc + 8/256).


Sam se odloči: https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?id...

m0LN4r ::

Jaz bi zaradi tega, ker je Xiaomi vzel tisto, kar so nazadnje splavili na trg, nekako dober indic, da bo zadnji EOL

3p je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Ali so slike res toliko boljše v primerjavi z X3 pro kot ima ta boljši drobovje (boljši proc + 8/256).


Sam se odloči: https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?id...
Mas kaj podobnega, kjer telefoni niso na stativu v laboratoriju? Ker jaz 90% casa slikam prostorocno in vcasih se stvari gibajo in svetloba spreminja glede na to ali si delas senco ali ne itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

pobcc ::

Ima kdo izkušnje z Pixel 4a ? Ali je kamera odlična že z privzetimi nastavitvami ali je potrebno se igrat z njim, da so slike dobre ? Mogoče kakšna izkušnja s fotoaparamo Samsunga Galaxy S20 FE ?
Hvala

MrStein ::

3p je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Poznam sceno in vecina teh, ki kupuje to kar si napisal, torej saomije med 100-200 eur, niso niti najmanj zahtevni uporabniki, njim je vse dobro oz. se sprijaznijo in nimajo tako dolgo te telefone.
Tisti, ki pa, pa jamrajo, da joj to mi ne dela, moral bi menjat, dej nared ti sliko, ker je moj za kurac.


Mogoče je to del zgodbe. En del pa je, da eni enostavno ne maramo (da povem milo) "šminkeraja", v vseh oblikah.

Pa fajn občutek, ko se ne vserješ, ko telefon poleti po zraku ali pa ga pozabiš na kaki mizi, ker veš, da če tudi je z njim konec, si dal za njega zanemarljivo malo denarja. Da ne govorimo o tem, da sta zadnja dva poceni kitajca bila enako zmogljiva kot resni mogoče leto stari "flagshipi". Pa ko ti že novega telefona ni "škoda" in nanj naložiš OS po želji. Pa ko vidiš "kaj maš to neko kitajsko sranje" folk, ko začneš s poceni kitajcem njihov TV ali pa hi-fi upravljati. Neprecenljivo. :D

Ravno to, upravljanje hi-fi in podobno, je "šminkeraj", ki jo večina ne potrebuje.

Kar večina potrebuje, je telefon, ki deluje (osnovne funkcije: torej klici, SMS, mogoče MMS, fotkanje, malo web-a, mogoče navigacija, potem pa je že potrebno iskati). Da baterija drži čez dan (raje dva, čeprav dvomim da večina to nujno rabi). Da ne začne čudno štekati (ravno ta teden na obisku pri znancih "hej glej, spet ne morem menjati iz prednje na zadnjo kamero"). Pa da ima nekaj supporta. Za security jim sicer dol visi (ker ne vedo zanj), ampak v sosednji temi en jamra, da aplikacija banke več ne dela, ker ima prestari Android (telefon iz leta 2015). Drug support razen SW je seveda servis.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m0LN4r ::

Te zahteve so zahteve iz 2013.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MrStein ::

Kaj pa po tvoje folk potrebuje?

Vgrajen varilni aparat? Tubo z lepilom in lakom?

Bo to kar to. Poslovna uporaba je seveda drugo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Meiniken ::

Dejansko danes telefon izbiraš samo še po kameri (pa še tisto se da včasih dobro poštimat z gcam) in cenovnem rangu, ker nekih napredkov ravno ni. Zdej samo še štepajo čimvišje cifre v ram, kamero in plac ker jim je to edini selling point.

Zahteve povprečnega jožeka so pa instagram, fb, streaming appi,...

Ljudi ki dejansko potrebujejo nek zanesljiv telefon je v primerjavi malo.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

kanarin ::

Točno tako. Če primerjaš današnje telefone s tistimi izpred recimo 5 let opaziš predvem dvoje - bezless dizajn (posledično večji zasloni, tudi bolj podolgovati - 20:9) in (bistveno) boljša(e) kamera(e) (včasih je bila zadaj samo ena). To ali ima danes nek telefon top-shit SOC ali midrange pa velika večina uporabnikov sploh ne opazi oz ji ni (več) pomembno. Ker flagship SOC izkoristiš bolj ali manj samo pri najzahtevnejšemu gamingu - to pa je domena predvsem mlajše populacije.

Hočem reči da smo danes prišli v stanje, ko je za nezahtevo rabo povsem dovolj tudi telefon za 100 € (kakšen Redmi Note 9) - kar si je bilo leta nazaj kar težko predstavljati.

RoccoC ::

Še jaz vprašam: za enega rabim telefon nekje do max 300 €. Youtube, muzka, chati, sms, net... Nekje za ta denar dobim, sem gledal:
- Samsung A52 4G, Xiaomi Redmi Note 10 Pro ali Oneplus Nord? Kaj od tega, kaj drugega?

kanarin ::

To so vse tam-tam telefoni, seveda so kje kakšne razlike ampak nič dramatičnega. Na koncu po mojem odloča predvsem navajenost oz zaupanje do nekega branda ter UI ter dizajn. Namreč kar se mene tiče Oneplus odpade že v štartu zaradi velike izbokline za sprednjo kamero. Oneplus in Smasung imata OIS na glavni kameri, Redmi ima več megapikslov, večjo baterijo...

RoccoC ::

Hvala, sedaj sem našel še enega zanimivega v tem rangu - Poco F3. Kaj pa o tem misliš? Ga ima kdo?

Egidij88 ::

F3 ima amoled, kar X3 Pro nima. Je pa cca 100e dražji, tako da ne odtehta.

buttcrack ::

Potem imaš pa še X3 Pro 8/265 za cca 250$ v tem segmentu

RoccoC ::

Z LCD me ne zanimajo, vsi ki sem jih naštel imajo AMOLED

Egidij88 ::

Tistih 50e razlike med Note 10 Pro in Poco F3 pa jih je Poco vreden.

kanarin ::

Poco F3 ima seveda flagship SOC in je tako primernejši za najzahtevnejši gaming. Drugače pa so boljše performanse seveda dobrodošle tudi na splošno. Ima pa nekaj manjšo baterijo, nima 3,5mm priključka, FM radia, podpore za microSD in pa kamera je nekaj slabša kot na Redmi Note 10. Torej odvisno kaj od tega komu pomeni. Kdor pa želi imeti vse top bo moral seveda odšteti (bistveno) več.

MrStein ::

Ko že omenjaš FM radio, a kateri telefon podpira DAB?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

Mi lahko kdo predlaga kakšen polnilec za phone? Prejšnji je odšel, ker sem ga v vtičnici pustil več mesecev. Slo ali eu iz kakšnega AliExpressa ali podobno s free shipping.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ressurection ::

RoccoC je izjavil:

Hvala, sedaj sem našel še enega zanimivega v tem rangu - Poco F3. Kaj pa o tem misliš? Ga ima kdo?


Poco f3 ali x3 pro sta oba dobra je pa razlika v "lastnostih" kot je ekran, 3.5 jack, soc ipd.

ressurection ::

kanarin je izjavil:

Ne vem kaj ti smatraš za "švoh kvaliteto" oz kakšne kriterije imaš. Sam sem imel recimo res dobro izkušnjo s Samsung A5 2016. Seveda je z leti vidno opešal oz ga je napredek povsem povozil (performanse,kamera), ampak kot nov je bil pa super telefonček (build quality, AMOLED zaslon, idealna velikost/teža). Res pa nato v tem rangu nisem več našel primerne izbire pri Samsungu, tako da sem prešel na Xiaomi (Mi9T Pro). Zdaj pa vem za veliko virov, ki res hvalijo ta nov A52, ki je overall res dober oz predvsem uravnotežen telefon. Pri Xiaomijih je pač tako da imaš "miljon" modelov, vsak v nečem blesti (če ne drugo pa vsaj v nizki oz zelo konkurenčni ceni), v nečem drugem pač ne. Pač neizbežni (glede na postavljeno ceno) kompromisi , ker vsak model cilja na malo drugačnega kupca in njegove drugačne potrebe in prioritete. Ali Xiaomi v tem pretirava ? Z vidika povprečnega uporabnika verjetno da - saj je v stalni hiperprodukciji novih in "novih" (tudi zelo) podobnih modelov hitro precej zmeden. Vsak pač nima ne volje ne časa temu slediti , se poglabljat v vse detajle in iskat razlike med posameznimi modeli. Poleg tega pa pri nas še vedno velja, da te veliko ljudi (predvsem starejše generacije) še vedno samo debelo pogleda ko poveš da imaš "Šaomi" telefon (češ kaj za vraga je to ena znamka, pogosto celo "nikoli slišal"). Samsunge pa seveda pozna praktično vsak. In (posledično) dejstvo je tudi, da rabljeni Samsungi ceno držijo bistveno bolje kot "neki" kitajski telefoni.


Samsung ima tudi "milijon" modelov :). Drugače pa ko je telefon nov verjamem, da funkcionira vredu ampak je vprašanje za koliko časa bo delal kot prvi dan. Ko rečem kvaliteta mislim bolj na obstojnost kot zunanjo zgradbo (čeprav tudi koliko je kaj odporen na padce). Primer: Če si "heavy user" je samsung no-go in to pravim iz izkušenj znancev in lastnih izkušenj(se greje k norc pa še baterija je podn). Za starejše ljudi, ki imajo telefone samo za klicat pa kaj po spletu pobrskat tudi A serija pomoje zdrži vredu. Prej al slej bo tut "čiomije" usak poznal. Recimo huawei je biu na koncu že zelo uveljavljen tudi v slo. Drugače pa čip SD750 zadostuje za večino ljudi pa še to je vredno pripomnit, da se čipi več ne razvijajo tako hitro kot so se recimo v 2013.

Amadeuss ::

No še jaz bi prosil malo pomoči, oziroma kak nasvet:)

Trenutno imam Samsunga Galaxy S7, ki pa se med delovanjem že malo zatika in kamera ni več ravno med boljšimi, zato bi ga menjal. Ne dam pa več kot nekih 550 EUR.

Za 509 EUR sem na electronic4you gledal Samsung S20 FE (4G). Kolikor gledam po testih je kar soliden, ga ima kdo in ima kak komentar? Predvsem me zanima kamera in če je res problem pregrevanje oziroma trajanje baterije?

Za 539 EUR pa na Mimovrste dobim Asus Zenfone 8 (cena je sicer 599 EUR ampak imam še bon za 60 EUR). Ta ima boljše specifikacije kot Samsung, vsaj na papirju. Ne najdem pa še nekaj veliko reviewjev, ker je dokaj nov telefon. Malo me skrbi kako se obnesejo ti Asusi in kako je s softwerom? Zadnja leta sem imel praktično samo Samsungove telefone, tako da sem navajen na njih 8-O

Ima mogoče kdo še kak drug predlog? Bistveni sta predvsem 2 zadevi:

1. čim boljša kamera
2. da telefon ni opeka in gre lepo v žep (ravno zato sem gledal zgornja modela, ki nista prevelika)

Bom vesel vseh konstruktivnih predlogov :)

Meiniken ::

Samsung S20 FE - 159.8 x 74.5 x 8.4 mm - Mal že spominja na opeko :D
Asus Zenfone 8 - 148 x 68.5 x 8.9 mm - Kar majhen v primerjavi s preostalim šrotom na tržišču.

Pixel 4a je eden boljših telefonov kar se kamere tiče.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

ressurection ::

Amadeuss je izjavil:

No še jaz bi prosil malo pomoči, oziroma kak nasvet:)

Trenutno imam Samsunga Galaxy S7, ki pa se med delovanjem že malo zatika in kamera ni več ravno med boljšimi, zato bi ga menjal. Ne dam pa več kot nekih 550 EUR.

Za 509 EUR sem na electronic4you gledal Samsung S20 FE (4G). Kolikor gledam po testih je kar soliden, ga ima kdo in ima kak komentar? Predvsem me zanima kamera in če je res problem pregrevanje oziroma trajanje baterije?

Za 539 EUR pa na Mimovrste dobim Asus Zenfone 8 (cena je sicer 599 EUR ampak imam še bon za 60 EUR). Ta ima boljše specifikacije kot Samsung, vsaj na papirju. Ne najdem pa še nekaj veliko reviewjev, ker je dokaj nov telefon. Malo me skrbi kako se obnesejo ti Asusi in kako je s softwerom? Zadnja leta sem imel praktično samo Samsungove telefone, tako da sem navajen na njih 8-O

Ima mogoče kdo še kak drug predlog? Bistveni sta predvsem 2 zadevi:

1. čim boljša kamera
2. da telefon ni opeka in gre lepo v žep (ravno zato sem gledal zgornja modela, ki nista prevelika)

Bom vesel vseh konstruktivnih predlogov :)



Vzemi asus-a je kompakten, ma dobro strojno opremo pa precej bližje je "stock androidu". S20fe ima exynos, ki se greje pa baterijo žre ful bl pa en folk pravi da ima neke probleme z zaslonom. Drugače pa tudi kakšen pixel je za pogledat ja ali pa xiaomi mi10t pro/ mi11.

Amadeuss ::

Kaj pa vem, Mi 10 T pro in Mi 11, sta mi prevelika. Moj Galaxy S7 je ravno prave velikosti da paše v vsak žep :) Že 20 FE bi bil ravno na meji :)

Pixle sem gledal, ampak baje ima Galayx S20 FE vseeno boljše fotografije..,

Glede Ausa sem pa malo skeptičen...ker pač Asus...nimam ravno nekih izkušenj z njihovimi telefoni, niti ne poznam nikogar, ki bi ga imel, da bi lahko vprašal kako se obnesejo v praksi... Po prvih testih sicer ne izgleda slabo, ampak dostikrat se določene zadeve pojavijo šele čez čas. Poleg tega je baje Asus počasen pri izdajanju programskih posodobitev... baje...:|

facepalm ::

Amadeuss je izjavil:

Kaj pa vem, Mi 10 T pro in Mi 11, sta mi prevelika. Moj Galaxy S7 je ravno prave velikosti da paše v vsak žep :) Že 20 FE bi bil ravno na meji :)

Pixle sem gledal, ampak baje ima Galayx S20 FE vseeno boljše fotografije..,

Glede Ausa sem pa malo skeptičen...ker pač Asus...nimam ravno nekih izkušenj z njihovimi telefoni, niti ne poznam nikogar, ki bi ga imel, da bi lahko vprašal kako se obnesejo v praksi... Po prvih testih sicer ne izgleda slabo, ampak dostikrat se določene zadeve pojavijo šele čez čas. Poleg tega je baje Asus počasen pri izdajanju programskih posodobitev... baje...:|


Keyword: baje.
Jaz furam 2 leti starega zf6. Zadnji update 25.3..

Edit: pri asusu mi je ravno sw velik plus.
Npr ko releasajo android11 update, istocasno releasajo tudi android10 "rollback" update. Torej, ce nisi zadovoljen z a11, samo flashas namenjen a10 rom. Brez skrbi o brickanju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Amadeuss ::

Gledal sem pa tudi Samsung S21. Na Bolhi novega dobiš že za okoli 550 EUR (predvidevam, da jih ljudje jemljejo na obroke pa potem takoj prodajo naprej). Za ta denar bi bil to verjetno kar dobra izbira in bolši tudi od Zenfone 8?

Edino kar polnilec od S7 verjetno ne bi bil ustrezen za S21 in bi moral kupiti novega, ker jih Samsung škrtunsko ne prilaga več:|

ressurection ::

Amadeuss je izjavil:

Gledal sem pa tudi Samsung S21. Na Bolhi novega dobiš že za okoli 550 EUR (predvidevam, da jih ljudje jemljejo na obroke pa potem takoj prodajo naprej). Za ta denar bi bil to verjetno kar dobra izbira in bolši tudi od Zenfone 8?

Edino kar polnilec od S7 verjetno ne bi bil ustrezen za S21 in bi moral kupiti novega, ker jih Samsung škrtunsko ne prilaga več:|


exynos < snapdragon, čeprav se je letošnji exynos malenkost popravu kar se tiče baterije. Če res rabiš dobro kamero potem je s21 za izbrat, če hočeš performance (ta hud 888 čip) potem vzemi zf8. Raje ne kupuj s20fe (če že s20fe 5g). Mislim da pixel 4a dela boljše fotke kokr s20fe sam je pa bol za snemat. Polnilec je kul tastari sam kabl zamenjaš če ni c type, ki ga pa tud zravn dobiš(sam ni hitrga polnjenja).

Zgodovina sprememb…

Firebat ::

Imam vprašanje na obstoječo temo.

Za osebo, ki ji ni vešča uporaba "pametnega" telefona, iščem telefon, ki ima samo tipke in preprost zaslon za cca 300 kontaktov na telefonu in možnostjo branja SMS sporočil, da baterija zdrži dolgo. Smo nabavl telefon Blaupunkt telefon za 40€ v Hofru, čisti nateg. Kontaktov si lahko dodal samo 100, baterija pa slabša kot pred 20 leti, in sicer ni zdržala niti 2 dni. Iščem predloge za preproste telefone. Pozdravljeni!

ressurection ::

Firebat je izjavil:

Imam vprašanje na obstoječo temo.

Za osebo, ki ji ni vešča uporaba "pametnega" telefona, iščem telefon, ki ima samo tipke in preprost zaslon za cca 300 kontaktov na telefonu in možnostjo branja SMS sporočil, da baterija zdrži dolgo. Smo nabavl telefon Blaupunkt telefon za 40€ v Hofru, čisti nateg. Kontaktov si lahko dodal samo 100, baterija pa slabša kot pred 20 leti, in sicer ni zdržala niti 2 dni. Iščem predloge za preproste telefone. Pozdravljeni!


edit: sem narobe napisu neki pa nevem kako se zbriše :P

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Amadeuss je izjavil:

Gledal sem pa tudi Samsung S21. Na Bolhi novega dobiš že za okoli 550 EUR (predvidevam, da jih ljudje jemljejo na obroke pa potem takoj prodajo naprej). Za ta denar bi bil to verjetno kar dobra izbira in bolši tudi od Zenfone 8?

Edino kar polnilec od S7 verjetno ne bi bil ustrezen za S21 in bi moral kupiti novega, ker jih Samsung škrtunsko ne prilaga več:|


S21 pa je ze dobra alternativa.

btw.. zenfone in "zamudni" updatei: https://www.gsmarena.com/first_major_up...
:))

Amadeuss ::

Pri Zenfone 8 me po parih prebranih testih skrbi predvsem trajanje baterije in pa kvaliteta slik. Nekateri jih hvalijo, recimo GSMArena, spet druga pa pravijo da niso nič posebnega, recimo Android Authority 8-O

Galaxy S21 pa je za okoli 550 EUR kar loterija dobiti na Bolhi, se mi zdi, da čim se znajde kak gor za ta denar ga takoj zgrabijo, ravno danes sem zgrešil enega.

facepalm ::

Kar se kvalitete slik tice, naj bi bilo nekaj postimano z updateom.
Kakorkoli pomemben je sam senzor in ois.
Gcam naredi ostalo;)

kanarin ::

Meni je v bistvu kar zabavno spremljati to silno debato o "kvaliteti slik", ravno včeraj sem na YT gledal eno primerjavo med večino aktualnih Xiaomi telefonih. Tip je iskreno povedal da recimo pri dobrih pogojih so razlike res minimalne - pa četudi govorimo oz primerjamo Redmi Note 10 (za že 150 EUR) ali Mi 11 Ultra (za 1.000 EUR +). Seveda pa se razlike poznajo v slabših (svetlobnih) pogojih vedndar - ali je vredno zaradi tega dati 500-1000EUR več pa naj presodi vsak zase. Predvsem zato , ker je napredek prav na tem področju v zadnjih letih daleč največji, če si bil 2 leti nazaj car s flagship telefonom in flagship kamero - je danes vsaj slednja kvečjemu...povprečna. Konkretno - pravkar sem dobil (navadni) RN10 naključno posnel pr slikic in primerjal z mojim leto in pol starim MI9T Pro (zanj sem dal več kot 2x več) in iskreno povedano se mi slike na RN10 bolj dopadejo (boljša ostrina, bolj naravne barve).

Kar hočem povedati je to, da seveda razlike še vedno obstajajo med cenejšimi in dražjimi telefoni - ampak spet niso (več) tako velike, da bi samo (boljša) kamera upravičevala tako velike razlike v ceni. Realnost je danes taka, da tudi telefoni za 200 EUR povsem zadostujejo potrebam 90% + uporabnikom. In da - tudi za igranje zahtevnejših iger (z določenimi kompromisi). Sicer se zavedam ,da precej uporabnikov na tem forumu spada med zahtevnejše uporabnik (tistih preostalih 10%), vseeno se mi zdi da je včasih precej "picajzlanja". Sam mislim, da je to upravičeno samo takrat, ko se kupuje oz misli uporabljat telefon dlje časa (govorimo o vsaj 3 letih). Da bi delal doktorate s primerjanjem modelov iz podobnega cenovnega ranga - če misliš telefon po 1 letu itak že zamenjat - sem mi pa zdi kar malo mimo.

Res pa me tu motijo tisti, ki uletijo z nekimi (pre)splošnimi ter nekonkretnimi vprašanji v stilu "rabim telefon za nezahtevnega uporabnika, klici, SMS, malo surfanja, kakšna slikca, preprosta igrica... kaj svetujete?" - in ko svetuješ nekaj iz (logično) nižjega cenovnega ranga potem neki začnejo komplicirat in picajzlat za vsako podrobnost (ali je funkcionalnost x pri temu modelu y boljša kot pri modelu z,u,v,ž...). Takim se lahko svetuje predvsem tole - najprej definirajte konkretni budget, izberite znamko ki vam najbolj ustreza in potem primerjajte modele na kakšni Gsmarena compare strani (tako funkcionalnosti, kot izgled in fotografije). Tukaj pa prosim postavljajte res samo konkretna vprašanja. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

facepalm ::

Se vedno pa nov rn10pro s "108mpx" v slabih pogojih, dela konkretno slabse slike kot npr 3-4 leta star flagship z 12mpx senzorjem ter ois. Pa ne govorim o 1k€ flagshipih ampak ze o 300€ Mi6.

Meiniken ::

Jst sm pa zmeri mislu, da se slike s telefonom dela bolj po principu "neki za na hitr" :) Če rabš kvalitetne fotke za to obstajajo tud namenske naprave.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

facepalm ::

Meiniken je izjavil:

Jst sm pa zmeri mislu, da se slike s telefonom dela bolj po principu "neki za na hitr" :) Če rabš kvalitetne fotke za to obstajajo tud namenske naprave.

Bolj kot kvaliteta, je problem uporabna/neuporabna fotografija.
V malo slabsih svetlobnih pogojih in premikajocim se subjektom, bo slika brez OIS zmazek. Z OIS je vsaj vsaka slika "uporabna".

ressurection ::

facepalm je izjavil:

Se vedno pa nov rn10pro s "108mpx" v slabih pogojih, dela konkretno slabse slike kot npr 3-4 leta star flagship z 12mpx senzorjem ter ois. Pa ne govorim o 1kEUR flagshipih ampak ze o 300EUR Mi6.


Ja sej te pixli so uglavnem, zato da privabijo kupce in za zoom (ki pa itak ni tok uporaben). Zelo pomenbno je koliko je optični senzor velik, kakšno lečo ima, software in SoC(primer: s21u v ameriki in koreji ima boljše slike kot ta naša eu z exynos čipom). Jaz imam poco f1+gcam in dela zelo dobre fotke sploh ce stejem da je telefon star 3 leta. Je pa vse bolj popularno, da dajejo senzorje iz dslr kamer v telefone recimo mi11u (100mm2). Razlik med poceni in dragimi telefoni je pa vse manj.

Zgodovina sprememb…

Amadeuss ::

Meiniken je izjavil:

Jst sm pa zmeri mislu, da se slike s telefonom dela bolj po principu "neki za na hitr" :) Če rabš kvalitetne fotke za to obstajajo tud namenske naprave.


Razlika je, da namenskih naprav ne vlačiš vedno s sabo (vsaj jaz ne), telefon je pa vedno pri roki:D Poleg tega namenske naprave nižjega cenovnega razreda po kvaliteti slik ne odstopajo bistveno od boljših fotoaparatov na telefonu (OK, razen zooma)...da bi pa recimo nabavil DSLR in ga vsakič vlačil s sabo v hribe in na izlet pa (vsaj meni) ne pride na pamet. Sedaj imam recimo Galaxy S7 in če dam razvit fotke za v album na 10×15 so čisto spodobne:) Za kak IG ter FB pa so tudi za silo OK:)

In ker se mi ne, da s sabo vlačiti namenskih naprav oziroma tako imenovanih fotoaparatov, telefon pa imam vedno s seboj (tudi zato je super če ni ravno opeka in gre lepo v vsak žep), je fino, če že kupujem, sploh ker ponavadi telefona ne menjam na manj kot 3 leta, da ima vsaj nekako spodobno kamero, ki bo ta 3-4 leta kolikor bom imel telefon (če bo dala božja volja, da se mu tačas nič ne zgodi) tudi lepo služila:D

facepalm ::

facepalm je izjavil:

Amadeuss je izjavil:

Gledal sem pa tudi Samsung S21. Na Bolhi novega dobiš že za okoli 550 EUR (predvidevam, da jih ljudje jemljejo na obroke pa potem takoj prodajo naprej). Za ta denar bi bil to verjetno kar dobra izbira in bolši tudi od Zenfone 8?

Edino kar polnilec od S7 verjetno ne bi bil ustrezen za S21 in bi moral kupiti novega, ker jih Samsung škrtunsko ne prilaga več:|


S21 pa je ze dobra alternativa.

btw.. zenfone in "zamudni" updatei: https://www.gsmarena.com/first_major_up...
:))

in se en update.. :))
https://www.gsmarena.com/asus_releases_...

aborko ::

V malo slabsih svetlobnih pogojih in premikajocim se subjektom, bo slika brez OIS zmazek. Z OIS je vsaj vsaka slika "uporabna".

Hmm... kako točno pa OIS pomaga pri premikajočih subjektih?
««
63 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021322 (2291) kanarin
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813267 (9940) toro69
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810148 (7895) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798081 (55960) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315680 (13904) boris82

Več podobnih tem