» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
13 / 91
»»

SumTingWong ::

Točno ta, kot sem ti jo linkal. Izbereš DHl in ni davka. 250€ je končna cena za omenjena mobitela.

Miha9888 ::

aha ja kako je pa potem glede garancije?

SumTingWong ::

1 leto. Mislim pa da je ne boš potreboval (nimam še izkušenj pa sem dve leti na kitajcih - predvsem Xiaomi)). Če pa, pošiljanje na Kitajsko je 7€ se mi zdi. Traja pa glih kakšen teden več kot pri nas ....

Miha9888 ::

Aha hvala ti :D
Ampak mi te kitajci nekaj ne lezijo bom se malo pogledal
A je kaksna trgovina v npr. nemciji kot je mindfactory za komponente, ki prodaja telefone?

SumTingWong ::

Geizhals.eu

Nastavi si parametre kaj želiš, pa poglej kje je najceneje trenutno.

Miha9888 ::

Ej hvala ti :)

treshold2 ::

Od kitajskih najboljši so Meizu,OnePlus,Huawei in Xiaomi. Xiaomi je moj favorit.
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

Nemmo ::



če ni ravno sile se splača počakat na to

A120 ::

zanimam se za nakup telefona do nekje 120, 130e. trenutno izbiram med moto g 2nd in nexus 4. nexus 4 je sicer ze dokaj star model ampak po specifikacijah kolikor vidim je se vedno zelo dober. kaj priporocate? imam pa pomislek, saj je http://www.ebay.com/itm/4-7-LG-Nexus-4-... iz hongkonga. od tako dalec se leektronike nisem naroceval. je imel kdo probleme?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A120 ()

OvCa77 ::

Motorolo ker bo imela še posodobitev, in še na tisto ceno za nexusa moraš prišteti 22% davka. Če pa ne rabiš androida lumia 640
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

bsslo ::

SumTingWong je izjavil:

1 leto. Mislim pa da je ne boš potreboval (nimam še izkušenj pa sem dve leti na kitajcih - predvsem Xiaomi)). Če pa, pošiljanje na Kitajsko je 7€ se mi zdi. Traja pa glih kakšen teden več kot pri nas ....


S katero poštno službo je taka cena?

invi2020 ::

S pošto Slovenije.

noob1 ::

Živijo!

Jaz pa sem pri izbiranju novega telefona prišla na naslednje ideje:
- LG G Flex 2
- LG Nexus 5x
- Huawei P8
- (mogoče tudi iPhone 5s, če bo še na voljo pri simobilu po znižani ceni)...

Načeloma mi je najvažnejše, da je telefon relativno hiter in odziven in da ne šteka... trenutno appov nimam nekaj ful (no, prednastavljenih je že itak veliko). Načeloma se mi zdijo nekateri od naštetih že kar precej denarja (sicer ga bom vzela preko vezave), ampak po drugi strani bi rada, da mi telefon nekje normalno dela 2 leti ali pa še raje dalj časa.

Ima kdo kakšne izkušnje, nasvete, kaj več znanja o delovanju teh gsmov? hvala vnaprej!

damirez ::

G flex 2 so smeti in je odprodaja. Telefon s speciikacijam titana, a stane 249€ v tujini. Pomojem najbolj nexus 5x, pač nima neke navlake...

starboi ::

Kot je zgoraj omenil uporabnik Flex je no go, tudi iphone preslaba izbira, ker je telefon izšel Septembra 2013.

Nexus 5x ali P8 sta odlični izbiri, ampak z to razliko, da ima P8 3gb rama in malce boljšo kamero. Nexus pa nima naložene nobene nesnage in je pure vanilla android, zna pa 2gb rama biti malce problem v bližnji prihodnosti. Spodaj prilagam še direktno primerjavo med zgoraj omenjenema aparatoma :

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

facepalm ::

na pamet, ce bi kupoval nov telefon visjega ranga, bi se trenutno odlocil za lg g4 ali xperio z3. Leto 2015 je prineslo zelo malo dobrih telefonov za primerno ceno.

markic222 ::

Pri kitajcih je zmeraj največji problem to, da fali LTE band 20, na omenjeni frekvenci pa slovenski operaterji največ delajo. Recimo pri Telemachu sploh ne moreš uporabljat LTE-ja ker ima samo band 20, tudi Telekom in Simobil naj bi v prihodnje največ delala na LTE 20... Škoda da Mi5 ni nič drugačen v tem smislu... Baje naj bi prišli letos prvič tud uradno ne EU trg, ampak bo verjetno minilo še kakšne pol leta.

m0LN4r ::

Ve kdo nastet par telefonov z res dobbrim GPS sprejemnikom in anteno ?
Pa ne mislim takih rekla kazala fint, ampak bolj v smislu testirano preverjeno.

Ne mislim na natancnost signala, ampak bolj na jakost, oblacno vreme ipd.
Sem nekaj brskal na netu pa nic pametnega ni o tem.

Android seveda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matobeli ::

Če ti kaj pomaga:
Sony z1c, zdejle sem v bloku, 2m stran je okno, je oblačno, zadel je bolj natančno kot na 2m. Testiran tudi v gozdu ob oblačnem vremenu, dela dobro, poveže v nekih 0-10sec max, na cesti ponavadi takoj.

m0LN4r ::

To se slisi super, a to je MTK ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

noob1 ::

hvala za odgovore!

-ninja-91- ::

Ali za tole ceno obstaja še kakšna boljša alternativa?

http://www.ebay.co.uk/itm/Xiaomi-Redmi-...

solatko ::

lumia 535 GPS deluje perfektno (bivša Nokia, ki so bili že od nekdaj znani po dobrem GPS-u).
Delo krepa človeka

treshold2 ::

Kakšni so Vivax po vprašanjo kvaliteta ?
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

SumTingWong ::

Kje is pa našel to znamko?

sergejevic ::

Ičem telefon okoli 60 Evrov 4 inch Android, lahko rabljen. Gledal sem Samsung galaxy S2. Vaši predlogi?

treshold2 ::

SumTingWong je izjavil:

Kje is pa našel to znamko?


Sem našel v trgovini v bližini , ne vem kakšni so po kvaliteti.
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

SumTingWong ::

Nikoli slišal za njih. Sem pogooglal, to so neki izredno nizkocenovniki. Sam se ne bi šel tega.

treshold2 ::

V redu hvala lepo :)
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

sentiš ::

Mami bi rada podaljšala naročnino pri Debitelu in vzela en telefon pri njih na vezavo.
Je Microsoft Lumia 640 LTE še vedno najboljša izbira glede ponudbe ki je imajo? Pride 12 x 11EUR. Tam nekje do 15EUR na mesec, bi še vzela.

Microsoft Lumia 640 LTE
HTC Desire 626G+
LG Zero
Samsung Galaxy J5
Lenovo P70
Huawei P8 Lite (mogoče mal čez budget že)
^Te so nekje v rangu, ki bi jih vzela gleda na ceno. Aplikacij nekih ne rabi, mal bolj ji je pomembna kamera za slikanje, pri čemur pa se mi zdi da Lumia šepa glede na specifikacije... ali je to čist dovolj?
http://www.debitel.si/mobilni-telefoni/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sentiš ()

treshold2 ::

Microsoft Lumia 640, zelo dobar telefon.

Kdo imel Acer Liquid Z520 ?
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

Zgodovina sprememb…

fujtajksel ::

Zanimalo bi me, če poznate kakšne zadržke glede dual-SIM telefonov pri mobileshop.eu?
Npr:
http://si.mobileshop.eu/mobilni-telefon...
http://si.mobileshop.eu/phablets/lg/g4-...
Kolikor razumem jih lifrajo z daljnjega vzhoda in gre garancija samo preko prodajalca, imak kdo izkušnje z uveljavaljanjem?

modelno1 ::

Če bi dobro pogledal, bi videl, da ti pri Samsungu piše, da je pooblaščeni serviser za Slovenijo Emonagram ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

fujtajksel ::

modelno1 je izjavil:

Če bi dobro pogledal, bi videl, da ti pri Samsungu piše, da je pooblaščeni serviser za Slovenijo Emonagram ...


Sem opazil. Pa tudi da je naslov "Barjanksa 50", typo, pa še nekaj časa jih ni več tam.
In da piše pri obeh "garancija prodajalca" (načeloma naj bi imeli tudi opcijo "EU garancija", se pravi da normalno velja pooblaščeni servis, ampak je na hitro nisem našel pri nobenem telefonu).
Bolj me sicer zanima tisti LG. Pol predpostavljam da če ne piše ga najbrž v SI ni in je za uveljavljanje garancije verjetno treba poslat po pošti kam v tujino kjer so zmenjeni s servisom. Pa da v primeru crka trgovine garancija papa?
Btw, navadna ne-dual-sim izvedba G4 je pri Majdiču in še kje bistveno cenejša kot pri njih. Kakšni rezervni deli so gotovo različni, zato je za pričakovat da običajni pooblaščenci tega ne pokrivajo.
Pa če je treba bit na kej pozoren glede združljivosti dalnjevzhodnih telefonov z našimi omrežji (frekvenčni pasovi itd, vidim na GSMarena da ene razlike med izvedbami so...)?

treshold2 ::

Kupujem novi Windows 10 mobitel pa me zanima je li 640 ali 640 XL dobar izbir ? Ne želim 535 kjer ima težave s touchscreen , 640 XL mi se zelo všeč toda nimam dovolj denarja...
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

mat11 ::

640 je precej boljša od 535.
mat

treshold2 ::

mat11 je izjavil:

640 je precej boljša od 535.


Ok, hvala .
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

zero_max ::

Prvič kupujem smartphone in nimam naročnine, ampak kupujem 'mobikartico', ko je potrebno, ker večino pogovorov opravim prek skypea in 4 stvari me zanimajo:
- Se dobi dober smartphone (predvsem me želim, da je dobra baterija in kvaliteten OS -predvsem zaščita pred virusi, malware itd.) za kakih 130 eur v prosti prodaji (brez vezav itd.). Rada bi konkretne modele, če kdo pozna.
- A bom kljub temu, da nimam naročnine lahko brez kakršnihkoli omejitev dostopal prek novega smartphonado routerja (wifi) oz. interneta, ki ga imam doma?
- Kje se v Slovenijii lahko nabavi ročni polnilec (tisti nekakšen 'dinamo z ročico mehanizem') za poljenje pametnih telefonov?
- Kakšen ovitek (zaščita pred prahom, vodo in udarci) priporočate?

Hvala za odgovore in LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

treshold2 ::

zero_max je izjavil:

Prvič kupujem smartphone in nimam naročnine, ampak kupujem 'mobikartico', ko je potrebno, ker večino pogovorov opravim prek skypea in 4 stvari me zanimajo:
- Se dobi dober smartphone (predvsem me želim, da je dobra baterija in kvaliteten OS -predvsem zaščita pred virusi, malware itd.) za kakih 130 eur v prosti prodaji (brez vezav itd.). Rada bi konkretne modele, če kdo pozna.
- A bom kljub temu, da nimam naročnine lahko brez kakršnihkoli omejitev dostopal prek novega smartphonado routerja (wifi) oz. interneta, ki ga imam doma?
- Kje se v Slovenijii lahko nabavi ročni polnilec (tisti nekakšen 'dinamo z ročico mehanizem') za poljenje pametnih telefonov?
- Kakšen ovitek (zaščita pred prahom, vodo in udarci) priporočate?

Hvala za odgovore in LP!


Če želiš dobar telefon, Lumia 640 , kupujem 640 XL in bom zelo zadovoljen nakupom.
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

Infusion ::

Če boste naročali kitajske telefone, toplo priporočam spletno stran giztop, so zelo poceni in pošiljajo brez carine, plačaš samo ceno telefona. Sem naročil že 2 telefona od tam. Naročil sem en Xiaomi Mi4c in Xiaomi Redmi Note 2. Oba odlična telefona, Xiaomi Mi4c ima izredno lep dizajn, lahko pa za oba telefona rečem da delujeta izredno hitro brez nobenega problema, toplo priporočam.

Glede Giztopa pa, vse je prišlo kot obljubljeno, brez nobene carine za plačat, plačal sem samo ceno telefona, in še ta je bila nizka.

fujtajksel ::

Infusion je izjavil:

Če boste naročali kitajske telefone, toplo priporočam spletno stran giztop, so zelo poceni in pošiljajo brez carine, plačaš samo ceno telefona. Sem naročil že 2 telefona od tam. Naročil sem en Xiaomi Mi4c in Xiaomi Redmi Note 2. Oba odlična telefona, Xiaomi Mi4c ima izredno lep dizajn, lahko pa za oba telefona rečem da delujeta izredno hitro brez nobenega problema, toplo priporočam.
...

LTE FDD: Bands: 2600/2100/1800MHz
Če te ne moti da LTE ponekod ne dela ker ne podpira 800MHz.
(Sem se pozanimal za tisto kar sem spraševal zgoraj... Pri mojih dveh linkih sicer ta podpora kot kaže je, čeprav sta azijska modela. Je pa ena kurioziteta da dual-SIM LG G4 ne omogoča brezžičnega polnjenja Qi ker je ležišče za drugi SIM tam kjer bi morali bit kontakti za Qi).

Infusion ::

fujtajksel je izjavil:

Infusion je izjavil:

Če boste naročali kitajske telefone, toplo priporočam spletno stran giztop, so zelo poceni in pošiljajo brez carine, plačaš samo ceno telefona. Sem naročil že 2 telefona od tam. Naročil sem en Xiaomi Mi4c in Xiaomi Redmi Note 2. Oba odlična telefona, Xiaomi Mi4c ima izredno lep dizajn, lahko pa za oba telefona rečem da delujeta izredno hitro brez nobenega problema, toplo priporočam.
...

LTE FDD: Bands: 2600/2100/1800MHz
Če te ne moti da LTE ponekod ne dela ker ne podpira 800MHz.
(Sem se pozanimal za tisto kar sem spraševal zgoraj... Pri mojih dveh linkih sicer ta podpora kot kaže je, čeprav sta azijska modela. Je pa ena kurioziteta da dual-SIM LG G4 ne omogoča brezžičnega polnjenja Qi ker je ležišče za drugi SIM tam kjer bi morali bit kontakti za Qi).

Niti jaz niti noben od mojih znancev ne uporablja LTE.

Rias Gremory ::

Nekaj strani nazaj sem spraševal glede telefona.
Odločil sem se za Lumio 640 XL LTE.
Vtisi do zdaj pozitivni. Baterija zdrži dolgo, res intenzivno ga še nisem uporabljal ampak brez problema zdrži 3 dni ob manjši uporabi.
Glasnost zvočnika odlična, zaslon ima odlično resolucijo in ZELO mi je všeč, da je IPS panel, ker lahko tudi malo postrani pogledam telefon in se vse vidi.
Obe dve kameri sta super, sploh "žive slike" mi je zanimiva tehnologija. WiFi mi lovi bolje kot na prejšnjem mobitelu. O zatikanju ne duha ne sluha.

Ampak glede na to, da mi zadnje poteze MS niso nič všeč moram tudi malo pokarat MS.
Ob prvem prižigu te hoče malo posilit z trackingom in podobnim vendar ni težko izklopit nezaželenih stvari. Priznam, da imam vklopljeno lokacijo, sploh da vidim katere bonbončke dobim. Na primer sem poiskal najbližje restavracije z bingom in deluje odlično ampak me vseeno skrbi kam se podatki stekajo. Imam nastavljeno, da se mi pokaže ikona ko katerakoli aplikacija zahteva lokacijo in se mi omenjena ikona pojavi velikokrat ko prižgem zaslon.
Izbira aplikacija je zaenkrat OK, lahko bi bilo malo bolje. Nočem, da je veliko svinjarije tako kot na Androidu obenem je pa število nativnih aplikacij manjše kot za Android. Kolikor sem opazil za Youtube ni nativne aplikacije kar je meh, zato pa lahko vsaj ugasnem zaslon ko sem na YT v IE in se glasba še vedno sliši. Malo razmišljam, da bi razvil kaj za WP.
Vgrajen klient za e-mail je bolj ubogi. Za gmail ima kar neko svojo predlogo za odpisovanje oz. citiranje prejšnjega sporočila.
Mogoče napišem še kaj, če se spomnim.

Lep pozdrav
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

fujtajksel ::

Infusion je izjavil:

fujtajksel je izjavil:


LTE FDD: Bands: 2600/2100/1800MHz
Če te ne moti da LTE ponekod ne dela ker ne podpira 800MHz.
(Sem se pozanimal za tisto kar sem spraševal zgoraj... Pri mojih dveh linkih sicer ta podpora kot kaže je, čeprav sta azijska modela. Je pa ena kurioziteta da dual-SIM LG G4 ne omogoča brezžičnega polnjenja Qi ker je ležišče za drugi SIM tam kjer bi morali bit kontakti za Qi).

Niti jaz niti noben od mojih znancev ne uporablja LTE.


Okej, sam da vemo pri čem smo...
Moram pa pripomnit da sem se lani znašel na dopustu v enem azijskem zakotju, kjer "stari dobri" 2G Sonyeriksson z domačim SIMom sploh ni imel signala, medtem ko je 3G S2 z lokalnim SIMom nekako delal... je pa internet na nekih novejših telefonih vlekel očitno hitreje. Ne vem če zadnjih 10 let kakšen reviewer sploh še resno meri kvaliteto delovanja telefona in interneta pri šibkem signalu ;((
Je pa zanimivo da se večina dual-SIM telefonov v tistih krajih ne bi nič bolje obnesla, ker je sekundarni sim večinoma na 2G, tako da klicev na domačo številko ne bi dobil.

fopi ::

Kaj bi priporočali med
Xiaomi Mi4s
LG nexus 5X
Motorola Moto X pure edition?

fujtajksel ::

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...
Kaj pa mi vemo zate, jaz se še zase ne morem odločit ;) Že po velikosti si šel od relativno majhnega za te čase do phableta. Pogledaš razlike in kaj ti je od njih pomembno, pa kolk koštajo.
Pazi Xiaomi ne dela za EU trg in ne pokriva LTE pasu 800, če hočeš met 4G.

Dosan ::

LG Nexus 5X ali pa Motorola, imej pa v mislih da v Slo ni uradnega servisa za Motorolo. Nexus ima boljšo kamero, hitrejše updejte, Motorola pa več rama/sd slot/večji ekran/malo večjo baterijo. Izbereš kar ti je bolj pomembno.

zero_max ::

Pri smartphonu mi je v prvem plan: dobra baterija, varnost (ko sem na netu), zanesljiv OS (updejti, brez ssesuvanja in hroščev,itd) in kvaliteten internet signal. Katerega od teh priporočate?

Xiaomi Redmi Note 2

Samsung Galaxy Grand Prime VE

Lenovo Vibe P1M

Microsoft Lumia 550


Hvala za pomoč in LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

Marko1978 ::

Za varnost je bolje, če imaš nameščen Cyanogen, kostumizirani android. Npr. britanskega Wileyfox Swift-a. Tudi baterija ni švoh. Dober deal za 139€.

zero_max ::

Marko1978 je izjavil:

Za varnost je bolje, če imaš nameščen Cyanogen, kostumizirani android. Npr. britanskega Wileyfox Swift-a. Tudi baterija ni švoh. Dober deal za 139€.


Kaj pa je od teh zgornjih modelov najboljše glede mojih specifikacij?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()
««
13 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186543193002 (6938) RockyS
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021530 (2499) kanarin
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810277 (8024) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798596 (56475) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315827 (14051) boris82

Več podobnih tem