» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
9 / 91
»»

Siddh ::

Ja stran je zelo podobna.


Jirzy ::

http://www.edigital.si/pametni-telefoni...

Tu sem kupil jaz. Brez problemov, dostava v parih dneh.

Siddh ::

Jaz bom tudi tu kupil, takoj ko preverim v big bangu če mi velikost ustreza. Me je pa presenetila cena v bigbangu, kar 100€ več kot v e-digital.
https://www.bigbang.si/pametni-gsm-tele...


SumTingWong ::

Ali se lahko pri mobitelu kupljenemu preko nemškega Amazona uveljavlja garancijo tudi v Sloveniji?

mat11 ::

Kateri telefon te zanima?
mat

SumTingWong ::

Ga že imam. Pa ga bom dal na bolho in večina folka tam želi garancijo. Je pa nizkocenovni LG.

mat11 ::

Za LG ne vem.
mat

Dosan ::

Kliči LG servis in vprašaj, simpl.

Ciklamen ::

Na evo, pa se je zgodilo. Telefon poletel po ploščicah, ekran čist gotof. Po skoraj 4 letih se je poslovila moja Lumia 800.

Sedaj pa dilema, kaj kupit. Ker sem bil čisto zadovoljen z WPjem, ampak sem pogrešal neki appov, ki jih dobiš večinoma na drugih platformah (Androidu), predvsem appi za fitnes (ala Street Barz, ter druge) in official twitch app, ki ga na WPju ni, ter facebook app ki je (vsaj 7ki) porazen. (je seveda alternativa, ampak se mi zdi malo čuden app). Ampak ker nisem bil na WP 8(.1), nevem kako je sedaj s tem.

Torej neki kaj sem gledal do sedaj je:

HTC Desire 820
Lumia 640 XL
1+1
Wileyfox Storm (še ni zunaj, pride oktobra nekje)
Zenfone 2

Verjetno sem še kakega pozabil, ampak tako nekak zahteve za telefon so 5-5.5" zaslon (večji je, boljši je), cena do 300€, da absolutno deluje tekoče, pa ne nekih kitajskih jajčk prosim, verjamem da mogoče niso slabi, ampak ne bi tvegal :)
- End of the Post ->

Siddh ::

Jaz jutri dobim Lumio 640, pa lahko povem prve vtise.


Ciklamen ::

Ni dvoma, da je Lumia 640 (in XL) dober telefon, ampak kot sem povedal, na WP pogrešam nekaj appov, ki so na Androidu, in samo to me vleče nazaj. Drugače bi vzel 640 XL brez obotavljanja
- End of the Post ->

starboi ::

Ciklamen je izjavil:

Na evo, pa se je zgodilo. Telefon poletel po ploščicah, ekran čist gotof. Po skoraj 4 letih se je poslovila moja Lumia 800.

Sedaj pa dilema, kaj kupit. Ker sem bil čisto zadovoljen z WPjem, ampak sem pogrešal neki appov, ki jih dobiš večinoma na drugih platformah (Androidu), predvsem appi za fitnes (ala Street Barz, ter druge) in official twitch app, ki ga na WPju ni, ter facebook app ki je (vsaj 7ki) porazen. (je seveda alternativa, ampak se mi zdi malo čuden app). Ampak ker nisem bil na WP 8(.1), nevem kako je sedaj s tem.

Torej neki kaj sem gledal do sedaj je:

HTC Desire 820
Lumia 640 XL
1+1
Wileyfox Storm (še ni zunaj, pride oktobra nekje)
Zenfone 2

Verjetno sem še kakega pozabil, ampak tako nekak zahteve za telefon so 5-5.5" zaslon (večji je, boljši je), cena do 300€, da absolutno deluje tekoče, pa ne nekih kitajskih jajčk prosim, verjamem da mogoče niso slabi, ampak ne bi tvegal :)


Definitivno 1+1, ker zadeva preprosto leti. Sam ga uporabljam že več kot eno leto in sem maksimalno zadovoljen. Hiter odziven OS CM12.1, odlična baterija in kamera... definitivno ne boste razočarani . Zaenkrat še nisem našel slabe lastnosti ... če bi pa nadaljevali v WP vodah pa lahko pogledate za 830, ki je tudi odličen telefon ..640xl sem si pogledal par reviewov in tudi ni slab .

Ciklamen ::

Pogledaš :P ni treba vikat, smo vsi domači tu :)
- End of the Post ->

N0t0ri0us ::

Telefon do 300€

5,5-6"
Full hd
8+ mp kamera, 5mp sprednja
nfc

Kaj predlagate ?

BivšiUser2 ::

Glede na kriterije ki si jih dal, izberi kaj novejšega izmed teh.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

N0t0ri0us ::

To sem gledal tudi sam :) Nekako mi je najbolj všeč moto x play, katera je pa ravno prišla ven in sedaj čakam, da pade cena pod 300€ :) Pa ne zato, ker ne bi imel denarja ampak zato, ker se mi zdi butasto dajat nevem koliko za en telefon.

Samsunga nočem. Sem imel s1 3 leta in note 2 dve leti in pol.. In ja note 2 je po izteku garancije postal živa polomija :P Odpovedala 1001 stvar :D

> Občasno levi in desni gumb spodaj ne primeta kake pol minute po odklepu
> Občasno se noče vklopit ekran oziroma je potreba počakat kako minuto
> Težave z wifijem - wifi se sam izkaplja, včasih ga sploh ne morem vklopiti, včasih mi ne zazna wifi omrežji, včasih mi kaže omrežja katera so iz druge lokacije, kdaj pa tudi deluje. Zadeva se popravi po restartu telefona za nekaj časa
> Ne deluje gyro senzor in vse kar je z njemu povezano - rotiranje ekrana...
> Na čase začne štekati, da se na njemu ne da nič delati - pomaga restart in pa telefon ni poln navlake. Imam samo cca 10 naloženih aplikacij, kar potrebujem.
> Nenatančen GPS
> Na kameri so se mi začele pojavljati temne pike, ampak sem sam zamenjal kamero in je sedaj to ok.
> zamenjal sem polnilni konektor zaradi počasnega polnjenja telefona. Sedaj teh problemov ni več.

Vse razen polninega konektorja in gyro senzorja je crknilo po garanciji. Se pravi v zadnjih 4 mesecih..
Da servisa ram2 ne omenjam :P

Gledal sem še xiaomi mi note in pa ascend mate 7, kateri pa je precej slabši od zgornjih dveh.

Všeč mi je tudi nexus 6 ampak mu cena slabo pada :D

BivšiUser2 ::

g3 s ?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Ciklamen ::

Bi ti predlagal 1+1 ampak sem danes malo šel gledat kak je z garancijo in uveljavljanje le te, in vidim da se folk kar pritožuje nad tech support ter ostalimi zadevami...
- End of the Post ->

N0t0ri0us ::

g3s ima kolega.. Ni vreden, da ga pes oščije..

Telefon šteka, da ni nikamor podobno.. Zakaj ne vem... Če bi bi navadnega g3, saj je v sloveniji bil 14 dni nazaj 315€

1+1 mi nekako ni všeč, saj je polno romv, kateri so zbugani in se crashajo. Vsaj take izkušnje sem imel jaz na note 2 in s1

Najbolj mi diši motorola - clean rom in pa je pod okriljem googla :)

Ciklamen ::

Ravnokar gledam tale LG G3, zgleda kar kul.

Ima kdo kakšne izkušnje z njim? Težave predvsem :)
- End of the Post ->

Obssesen ::

Moto X 2014 ali Moto G 2015? Prvi za 240€, drugi za 200€? Oz. je še celo kaj boljšega za takšen denar, Kitajcev ne bi.

SumTingWong ::

Moto X 2014. Spica telefon. In visji razred od G.

;-) ::

uporablja kdo htc 820, odločam se med iphone 5s in tem. uporabljal sem predhodnika 816 in sem bil zadovoljen, me skrbi da so kaj sfušali pri 820

modelno1 ::

Sestrična se pri 820-ki pritožuje nad baterijo. Ampak, glede na to, da je non-stop na fb/sms/snap/igrcah/... me ne čudi...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

XsenO ::

Čas je, da se moj S3 upokoji, tako da trenutno gledam za kakšno pametno zamenjavo.

Glavni pogoj:
- Android (po možnosti tak, ki je podprt in ne pozabljen, ko pride naslednji telefon v liniji)
- čim daljša avtonomija pri surfanju

Ostalo:
- srednje ali višji razred
- 4.5-5.5" Samo raje kaj okoli 5"
- Z vezavo če je kakšna pametna ponudba pri naših operaterjih

Hvala za nasvete
1 + 1 = 1

facepalm ::

Jaz sem si vzel Xperio Z2 na Telekomu (tako ali drugace nimam namena menjat omrezja). Sedaj jo imajo znizano na 238.80eur oz na 216eur preko spleta. Seveda z vezavo za 2 leti. Za ta denar ne dobis nic boljsega (z1 imajo ze razprodano). Z2 ima android 5.1.1 in ce bo Sony se naprej posodabljal Z-serijo tako, kot je zadnje 3 leta, lahko pricakujes se vsaj android 6.0 update.
Lahko pa se stegnes na 310,80eur in vzames z3 compact (z vezavo), vendar je glede na HW, Z2 boljsi (razen avtonomije baterije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Ciklamen ::

Lih dans vzel LG G3, zaenkrat sem zelo zadovoljen, edino kar je očitno težava G3, kar vroč je (cel čas). Sicer res da sedaj posodablja software na veliko, tako da ekran + wifi + omrežje laufa na polno, ampak razen tega telefon leti :) Je pa 5.5", kar je malo veliko, ampak meni paše :)
- End of the Post ->

sergejevic ::

Živjo! Kupujem telefon, dal bi nekje 300 evrov za novega. Odločam se za LG G3. So kakšne alternative (Xperia Z2...?) še boljše? Če ga kdo proda po tej ceni, se lahko javi na ZS.

TOP ::

Problem Xperi Z serija je pocanje ekranov ne prav na vseh na večini ja.

facepalm ::

To je bilo na prvi Xperii Z. Na Z1 je bil vec ali manj mit, tako kot "bending" (sem si lastil eno prvih batchev). Od Z2 dalje pa nisem zasledil podobnih govoric. In ko reces "na vecini ja" je to malenkost pretirano:)
Edino kar je, je Sony spremenil garancijske pogoje. Namrec ni vec dovoljeno potopiti Xperie v vodo. Lahko se jih poskropi, opere pod tekoco vodo itd.. Ni pa dovoljeno telefon potopiti in ga uporabljati pod vodo kljub temu da imajo IP-XX certifikat :)

domen151 ::

Kater telefon bi mi priporočali, iphone 6 plus ali motorola moto x style?

Obssesen ::

@domen151: Kakšna pa je to primerjava, en stane slabih 400€, drug pa še enkrat toliko?

domen151 ::

Obssesen je izjavil:

@domen151: Kakšna pa je to primerjava, en stane slabih 400€, drug pa še enkrat toliko?

Iphona bi vzel na narocnino (~600€), medtem ko moto x style stane ~500€ v evropi, pri nas ga ne bo, torej bi ga moral kupiti v prosti prodaji...

XsenO ::

facepalm je izjavil:

Jaz sem si vzel Xperio Z2 na Telekomu (tako ali drugace nimam namena menjat omrezja). Sedaj jo imajo znizano na 238.80eur oz na 216eur preko spleta. Seveda z vezavo za 2 leti. Za ta denar ne dobis nic boljsega (z1 imajo ze razprodano). Z2 ima android 5.1.1 in ce bo Sony se naprej posodabljal Z-serijo tako, kot je zadnje 3 leta, lahko pricakujes se vsaj android 6.0 update.
Lahko pa se stegnes na 310,80eur in vzames z3 compact (z vezavo), vendar je glede na HW, Z2 boljsi (razen avtonomije baterije).


Sej nekako sem se pogledoval za kompakto z3 ali 1+1 (1+2 ima precej slabšo avtonomijo sem zasledil?), toda se videl da čez 1-2 meseca pride z5. Tako, da bom verjetnoše mal počakal
1 + 1 = 1

globoko grlo ::

Torej,

Huawei P8 Lite
LG G3
LG G4 Stylus

Sam se nagibam k G3jki, al bi blo bolš kerga druzga?

tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

pixelzgaming ::

Za sestro bi rad vzel telefon preko simobila na paketu elastik in me zanima kerega bi priporočali do max 24x6€? Glede na to da želi dobro kamero sem razmišlal o Xperii M4 Aqua in HTC Desire 820. Karerega? Ali mogoče kakšnega tretjega?
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Siddh ::

Lumia 640 LTE ali XL, Lumia 830


Anney ::

Lumia 830 je trenutno best buy 23EUR naročnina (3GB) + 5EUR telefon, si jo je še naša mati vzela. :)

http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idT...
http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

AvtoR ::

Siddh je izjavil:

Jaz jutri dobim Lumio 640, pa lahko povem prve vtise.



Kakšni so vtisi in kje si nabavil Lumio 640?

Je kdo že kupoval tu:

http://www.smartmobi.eu/index.php?route...

Malo mi je sumljivo, vsi računi blokirani!
Pošljejo tudi po povzetju, samo kdo mi garantira, da mi ne pošlje granitne kocke?

clix ::

jaz sem jo nabavil tu:

www.red-tech.de/

naročil v četrtek, v torek pri meni, poštnina 10€

Siddh ::

Jaz sem jo naročil na extreme digital, so imeli akcijo za 138€, zdaj pa je 155€.
Za to ceno je odličen telefon. Zaštekal mi je samo enkrat pri zemljevidih, verjetno je bila kriva počasna SD kartica.
Telefon je odziven, ekran je odličen, vidni koti niso tako slabi kot nekateri govorijo v reviewih. Slušalka je zelo glasna, tako da ni bojazni, da ne boš slišal sogovornika (tak problem sem imel na xperii go). Tudi kamera je dobra, ampak še je nisem preizkusil v slabših svetlobnih pogojih.
Windows phone pa je zanimiva zadeva. Od začetka sem se malo lovil z nastavitvami, ampak ko enkrat greš čez meni za nastavitve hitro ugotoviš kje je kaj in se mi zdi da je večina stvari bolj smiselno postavljenih kot v androidu. Sinhronizacija kontaktov iz gmaila je potekala brez težav, tudi pošta iz gmaila deluje brezhibno. Brez rootanja podpira prenašanje aplikacij na SD kartico. Par zanimivosti vmesnika je double tap za zbudit telefon, potem glance screen, ki prikazuje uro in obvestila ko je telefon zaklenjen. Ta glance screen se izklopi ko telefon daš v žep, tako da varčuje baterijo. Da se tudi nastavit ure nedosegljivosti, kar pomeni, da telefon v vnaprej določenem času samodejno zavrača klice, smse itd. Te funkcije še nisem preizkusil. Ima tudi "kotiček za aplikacije", ki omogoča, da ko nekomu tujemu da telefon v roke, ima dostop samo do vnaprej določenih aplikacij.
Zraven tudi dobiš navigacijo, ki deluje bolje kot katerakoli zastonj za android. Na androidu sem vedno iskal neko dobro zastonj aplikacijo za navigacijo in vedno sem imel probleme ali z zemljevidi ali s samo navigacijo. Za google maps je recimo bilo težko dobiti offline zemljevide. Osmand pa je imel offline zemljevide, ampak so bili prevečkrat nenatančni oz. imena ulic niso bila pravilna. Na lumii pa sem brez nekih težav naložil offline zemljevide za slovenijo, aplikacijo HERE drive pa sem brez težav nastavil za tipe cest po katerih bi se rad peljal. Že na prvi poti me je zadeva pripeljala na cilj brez težav, kar težko rečem celo za namenske garmine.
Telefon ima že vgrajenih ogromno funkcij, za katere bi moral na androidu nalagat aplikacije, ki bi upočasnjevale sistem ali pa jih tam sploh ni na voljo. Največji plus pa je gladko delovanje in vzdržljiva baterija. Na dan opravim 15 do 20 minut klicev, precej brskam itd. pa telefon polnim na tri dni. Pa Facebook aplikacijo dobiš že prednaloženo, ampak jo lahko popolnoma odstraniš, kar na večini androidov ne moreš.


Goody ::

ahja, zastonj HERE je na androidu že kar nekaj časa, pa da "na večini androidov ne moreš odstraniti Facebook aplikacije" - LOL...Pa tok tok za zbuditi in "glance screen" imaš tudi na androidu - Motorola...Tak da, mal na pamet pišeš.

Siddh ::

Na xperii go sem lahko samo blokiral, isto na xperii z1 compact. Na nekaj samsungih, ki sem jih poskusil isto. Za druge pa ne vem. HERE pa sem očitno spregledal, že dolgo nazaj sem obupal nad offline navigacijo z andoridom. Moj point je vglavnem da za 140€ v prosti prodaji je lumia 640 odličen telefon.


Goody ::

Ja je mal razlika ker android telefone dela milijavžnt firm, windows pa pravzaprav ena sama...Se pa strinjam, Lumie so P/P odlične, tudi widows je meni všeč in bi bil na njem če bi imel malo več appov, oziroma če bi imel tiste, ki jih na androidu redno uporabljam pa kolikor sem razbral jih na Windows ni... (Strava, Sonos, Kore....)

Matej_K ::

Kateri telefon pod 150€, še raje okoli 100€.
Nujno pod 5 inch, raje okoli 4,5...
Ima kdo kakšno hitro idejo?
... .. .

Siddh ::

Lumia 435


Matej_K ::

Raje 4,5 kot 4 :-) pa po možnosti da ima fotoaparat flash. :\
... .. .

Siddh ::

Potem pa 640, vendar je 5 palčni. Mogoče kakšna rabljena iz serije 700, 800 ?


PrihajaNodi ::

Lumia se en glas.

Nesta ::

Odločam se za tlefon Xperia nexus z5 in ugotavljam da ni kaj prida boljsi od Xperia Z3, poleg tega se opažam da je telefon LG G4 cenejši in po specifikacija boljši.
kaj vi predlagage?
Prednostno me: vsaj 5inch velik zaslon, solidna baterija, hitro polnjenje, watter resistance ni nuje je pa fajn, odzivnost pri upgradanju nove verzije androida ( pri sonyu so kar solidni, ne vem kako je pri LG), dobra odzivnost telefona, cena, dober fotoaparat, dober zaloslon za branje...

Tukaj sem mal primerjal in se naceloma nagibam med Xperia Z3 in LG G4:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Kaj pravite? :)
Hvala
««
9 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021329 (2298) kanarin
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813269 (9942) toro69
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810153 (7900) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798092 (55971) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315682 (13906) boris82

Več podobnih tem