» »

Windows 10 vs Ubuntu 15.04

Windows 10 vs Ubuntu 15.04

Aston_11 ::

Točno 1 minuta razlike je med w10 in 15.04, da se zaženeta, poženeta Chrome in Gmail ter začneš lahko pisati novo sporočilo.
(1 minuta proti 2 minuti)

Zagnana iz istega HD 1Tb WD Green.

Počasen zagon me malenkost moti pri teh windowsih in kopanje po štartu disku, ki mu ni videti konca.

darkolord ::

Windows 10 je technical preview.

Aston_11 ::

Saj je 15.04 tudi, čeprav je v bistvu kopija 14.10

black ice ::

Ubuntu pa final verzija? :>

Aston_11 ::

23 sekund SSD ubuntu 14.10 do novega sporočila v Gmailu... škoda da nimam še Tehnical preview na SSD.

GTX970 ::

Točno 1 minuta razlike je med w10 in 15.04, da se zaženeta, poženeta Chrome in Gmail ter začneš lahko pisati novo sporočilo.

Ti vsake 15 minut prižigaš in ugašaš sistem ?

Aston_11 ::

Ne, me malenkost frustira počasen zagon windowsov, ki so drugače dobri (isto me je pri 8, 8.1), pa sem poskusil meriti cajt enega in drugega.

Smrekar1 ::

Sicer zanimiva tema, vendar se mi zdi, da ne sodi med probleme človeštva :)
Morda med programsko opremo? :)

GTX970 ::

Si meril čas pri privzetih nastavitvah, takoj po namestitvi ?

Aston_11 ::

Ne, windows je že zapacan s Chromom, Firefoxom, Nexus-personal readarjem, Libreoffice, 15.04 pa samo s Chromom (in ostalim, kar pa že pride zraven).

techfreak :) ::

Sicer vprasanje zakaj bi v 2014 imel HDD za OS + programe. Pri SSDju nisem opazil kaksne razlike med Win 10 in Ubuntu, res pa je da nisem imel stoparice v roki.

Aston_11 ::

Smrekar1 je izjavil:

Sicer zanimiva tema, vendar se mi zdi, da ne sodi med probleme človeštva :)
Morda med programsko opremo? :)

Seveda sodi med probleme človeštva. Od osamosvojitve dalje sem nešteto ur porabil ob spremljanju procentov pri instaliranju, defragmentiranju, itd. itd., ki bi jih lahko porabil boljše, sedaj pa mi windowsi jemljejo minuto cajta po zagonu, če hočem mejl napisat, poleg tega imam jebeni proklik, ki dela samo v windowsih, za kar pa rabim reader in certifikat in če hočem vse skupaj zagnati, moram iz ubuntuja ven in v windowse, ker ponovno rabi cajt. Sicer dela tudi iz VBoxa - vendar začuda še noče proraditi branje USB-jev (reader).

techfreak :) je izjavil:

Sicer vprasanje zakaj bi v 2014 imel HDD za OS + programe. Pri SSDju nisem opazil kaksne razlike med Win 10 in Ubuntu, res pa je da nisem imel stoparice v roki.

Mi ga je škoda vreči proč, ker ima pa le 1 Tb prostora, pa rad imam kakšen extra sistem gor za testiranje.Trenutno na njem W10 in 15.04.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako instalirati ubuntu brez usbja/cdja/dvdja

Oddelek: Pomoč in nasveti
172047 (1795) AC_DC
»

Izšel Ubuntu 15.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8936443 (25840) andromedar
»

Izšel Linux 4.0

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2215990 (11988) hojnikb
»

Ubuntu 14.10: na zahodu bolj malo novega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6929881 (24825) DuleKrtola

Več podobnih tem