» »

V Budimpešti protesti proti davku na internet

1 2
3
4

MrStein ::

nekikr je izjavil:


temno oranžno rumeno

:)) Zanimivo izrazoslovje. A to folk dejansko uporablja?

kamiKaZaA je izjavil:

Radar je bil postavljen cca. 10-15 metrov pred semaforjem, tik pred semaforjem je imel zanko cca. 0,5 metra in če bi na semaforju zagorela rumena luč, ti pa bi bil v tistem trenutku na zanki in sekundo kasneje v križišču, bi dobil kazen 200€.

Nope, ne teoretično ne praktično.
(je kdo to dobil?)

kamiKaZaA je izjavil:


In ne mi trdit, da se lahko varno ustaviš s 70 km/h, ko ti tik pred semaforjem zagori rumena luč, skozi pa nesmeš peljat, ker če bi lahko peljal, bi dobil kazen samo za rdečo prevoženo luč (rumeno se bi črtalo)

To je nesmisel.
Če se ti "pred nosom" prižge rumena, pelješ dalje. Brez "bremzanja" ali da bi "stopo po gasu".


chucki je izjavil:

In koliko jih je umrlo tam, kjer bi mogli sedaj streljati radarji? Verjetno 0, or?

kamiKaZaA je izjavil:

0 - zero (kot si že sam ugotovil). Samo enim žal tega nemoremo dopovedat.

Drugje tudi, tako da je to irelevantno.

kamiKaZaA je izjavil:


Bi pa radarji povzročili ogromno verižnih trčenj, ravno zaradi rumene luči in ker bi vsak ko bi dobo 2-3 položnice za 200EUR, potem takoj ko bi zagledo rumeno luč, bremzo ko zmešan, pa če bi mel kamion za sabo.

Sem poudaril bistvo. Normalen voznik nič tega ne bo počel.

Jaz sem sam pri sebi reko, bom pač vozo vsepovsod 10-20 km/h manj

Jao... Bom samo spet opozoril na prejšnji poudarek.

Pa tu pa tam bi prekoračo za 10 km/h, ko bi potegno skozi rumeno luč, ker bi mel pun k... že

"I opet..."
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m0LN4r ::

kamiKaZaA je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ja če bi se dovolj hitro peljal, te nebi uspel poslikat. Nevem zakaj bi bremzal, saj niso meli vgrajenih 60fps goprojev.
Malo za hec.


Ni res to kar pišeš. Radar je imel kamero, ki je snemala tudi več kot 50 metrov za križiščem (to so tudi javno povedali in že se je porajal sum, če še nebodo snemali okolico (pešce, kolesarje), da bi imeli večji nadzor nad prebivalci mesta) in še eno kamero, ki je slikala in slikal te je lahko tudi sredi križišča.

Kot drugo, v Mariboru se večina ljudi vozi po omejitvah, v času radarjev, pa so ljudje bili posrani in so se na cestah z omejitvijo 70 km/h, vozili 40-45 km/h in zaradi tega se ti je morda zdelo, da je promet bil bolj umirjen. Drugače pa če tak zagovarjate radaje, Vam resno predlagam, da jih postavite v svojih krajih, nevem pa zakaj pišete, da naj bodo v Mariboru, če pa noben od Vas ne živi v tem mestu. Razumel bi takega, ki živi v MB, da bi jih zagovarjal.

To kar pišeš ni res.
Živim v mMB in sem bil tudi za čas radarjev zaposlen v dostavni službi in se vozil tudi po 12ur v mestu.
Se mi zdi da bolj vem kakšna je kultura vožnje v mestu.
In to ni taka, kot jo omenjajo v gostilniških debatah ljudje, ki se 2x na dan peljejo čez mesto.

Razlagat si radarje po svoje, to je itak bila klasika. Vse izmišljeno in prirejeno, samo da kreteni, ki ne vejo vozit izpadejo bogi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kamiKaZaA ::

m0LN4r je izjavil:



V Mariboru sem se rodil in še vedno živim v njem. Odkod tebi, da so v Mariboru sami divjaki in da se po Mariboru dirka s 100 km/h ;((

Tudi sam bi lahko posploševal in napisal, da ste vozniki v kombijih največji prekrškarji - vozite vedno prehitro, ker se Vam mudi in se lepite ljudem odzadaj, ter bi jih najraje izrinili iz ceste, ker jih nemorete prehitet - pa tega vseeno nebom posploševal in pisal, ker obstajajo tudi vozniki kombijev, ki se kulturno in po predpisih vozijo, ter držijo varnostno razdaljo.

Vsak dan naredim vsaj 20-30 kilometrov po Mariboru (služba, opravki,...) in je kultura vožnje na nivoju. Že dolgo nisem zasledil voznika s 100-120 km/h. Vozim po omejitvah in redkokdaj me kdo prehiti, pa če me že prehiti na 4 pasovnici se pelje od mene hitreje za 10-20 km/h. Tak da nevem o čem ti govoriš??? Opiši svoje izkušnje prosim, torej kaj vsaki dan doživljaš med vožnjo ali pa zelo pogosto med tedensko vožnjo?? Hvala za odgovor.

Mr. Stein
sem že vse napisal kar sem mislil, tako da več nemislim replicirat eno in isto.

MrStein ::

Nisi. Sem vprašal, če je kdo dobil omenjeno kazen za vožnjo v rumeno, odgovora pa nikjer.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

harmony ::

hojnikb je izjavil:

Brez skrbi, pri pol evra na gigabajt bi tut slovenci šli v luft za tak debiln davek. Ampak ko natančno prebereš, ugotoviš, da je zgornji cap 2.3EUR pr madžarih, kar pa spet ni tako veliko, da bi mogu v luft skakat.


Evro tle evro tam...pa si reces sej ni veliko...na koncu leta pa hmm se ti pojavi tri mestna cifra manj na racunu.

m0LN4r ::

V Mariboru sem se rodil in še vedno živim v njem. Odkod tebi, da so v Mariboru sami divjaki in da se po Mariboru dirka s 100 km/h

Sem ti lepo napisal, 12ur cca 200km dnevno znotraj mesta 4-5 dni na teden vključeno vikendi in ne noben kombi ni tukaj v igri. Prekršek pravtako noben vsaj z moje strani ne. Iz drugih pa vsak dan po 20-30 lagano.
Le divjaki in ljudje, ki vozijo na pamet iz leve desne in vsepovsod.
Torej imel sem možnost gledati voznike okvirno 50ur na teden na vseh ulicah in cestah. Lepo prosim. In vem kako, se prevozi rumena in rdeča v MB kako se izsiljuje, trobi ko nekdo za 3 sekunde parkira, zdira se ženski "a te nosim" ki se pele 30 preko ležečega itn. Grozi delavcu na cesti omejitev 10kmh.
Vem kako je to, ko se ti limajo v rit nonstop, ker se ti pelješ 50, drugi bi se pa radi več, ampak te nemore prehitet.
Pri UKCju se mi je en v rit zaletel, pa mi reče da me ni videl ja itak. Sodelavki moški na prednostni direkt v vrata itn. Mam poslikano nekaj nesreč v eno in istem križišču zaradi izsiljevanja in tega, da se nasproti vozeč ni peljal 30, ampak 60-70.
Naj še naštevam ? Slike bi tudi rad? So že na tem forumu bile objavljene. Ti kake nočne dirke pred gimnazijo tudi posnamem, ki so zvečer? Pa razni, ko se mi mimo bajte peljejo s 100+ ?

In nevem kaj ne razumeš. Delal sem pred/med in po radarjih. Najlepša kultura je bila med radarji.
Poglej si statistiko prekrškov za prekoračeno hitrost, pa ti bo jasno o čem govorim.

Dovoli mi da ti namignem: Tisti, dan ko je bila na radiu novica o radarjih, da več ne merijo in nebo kazni je bilo po MB, kot da bi razpustili živino. Prekrški so exponentno narasli z tem dnem naslednjim itn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

kamiKaZaA je izjavil:


V Mariboru sem se rodil in še vedno živim v njem. Odkod tebi, da so v Mariboru sami divjaki in da se po Mariboru dirka s 100 km/h ;((

Očitno imaš višjo toleranco ali pa živiš v paralelnem vesolju, kjer čas teče 2x hitreje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kamiKaZaA ::

MrStein je izjavil:

Nisi. Sem vprašal, če je kdo dobil omenjeno kazen za vožnjo v rumeno, odgovora pa nikjer.


Odgovor je samoumeven: Kazni nisi dobo, pa če bi se skozi rdečo luč pelo 300 km/h. (ker jih enostavno niso smeli pošiljat, ker je bilo protizakonito).

m0LN4r

pred 11. leti sem 3 leta dostavljal hrano za študente. Delal prav tako 12 ur na dan in tudi ob sobotah. V vseh teh letih, sem se le parkrat znašel v situaciji, kot je izsiljevanje prednosti, da mi je nekdo jebal mater, ker nisem mel kje parkirat, pa sem neki avto zaparkiro, pa se vrno čez 2 minuti nazaj, to da avti menjavajo strani brez blinkerov, noben radar nebi odpravo (prav tako ne, da nekoga zaparkiraš) in še nekrat DEJSTVO: v teh treh letih in tudi sedaj, nisem opazil toliko avtov, da bi lahko na prste preštel, da so dirkali 100 km/h ali več po mestu. Niti ponoči, pa sem se kar pogosto vozil po MB tudi ponoči (iz ŠTUKA, KMŠ-ja, Krpana,...), pa ni nekega dirkanja. Tak, da kot kaže si mel res smolo, da si videl/se srečal s toliko divjakov na cesti (in to vskodnevno večkomadov), ker jaz jih nisem.

In ja, naslednjič si daj GoPro v kombi/avto in posnami vse te divjake s 100km/h in več, ter tiste, ki vozijo slalom non-stop (ker po tvoje, kar več kot polovica ljudi to počne ;(( 8-O in to vsakodnevno non-stop in vsepovsod) in jih daj na YouTube (da še policija vidi in jih kasneje kaznuje, kar bi bilo pravilno in vzgojno) - do takrat pa prosim ne širi laži okrog. Lepo te prosim. Hvala.

(torej od dveh ur vožje, eno uro samih posnetkov slaloma, dirkanja in izsiljevanja prednosti oz. od 50ur vsaj 25ur tega naštetega - vendar od 1000ur vožnje neboš naleto niti na 3 take prekrškarje). Samo nakladanje te je. Sem ti pa obrazložo, zakaj se je takrat umiro promet - torej se enkrat: ljudje so takrat vozili bolj umirjeno, ker je slaba četrtina ljudi vozila tudi do 30 km/h počasneje od omejitev in posledično, če si naletel na takega voznika, si tudi sam vozil počasneje. In če to danes narediš, kjer koli v Sloveniji (LJ, MB, CE,...) ti bodo trobili, je pa res da takrat noben ni trobo, če si se vleko po cesti kot polž, ker SMO (tudi jaz) VSI bli prestrašeni. Kapiraš zdaj? Ali morem še bolj detaljno razložit??

Še to sem pozabo napisat: danes ti noben nebo torbo, če se boš peljal 5-10 km/h počasneje. Vse ostalo pa maš tak zgoraj napisano.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

In kaj je ta tvoja izkušnja vredna izpred 11 let, če ti jaz ponujam slike iz križišča in lahko se greš vsedeš v arturja pa z kalkulatorjem seštevaš prekrškarje ?
Jaz ti ponujam aktualno izkušnjo iz obdobja uvedbe radarjev, pred in potem. Pa še imam to srečo, da živim v enem izmed najbolj prometnih križišč.
Tak da je moja cona veliko bližje realnosti, kot tvoja žal.

Glej, dejstvo je da če bi se vozili umirjeno in po omejitvah pa upoštevali pravila, nebi blo nobene nesreče pa bi radarji bli neprofitni.
Zdaj pa ste samo naredili dodatne stroške, škodo in vozniki so dvignili število prekoračitev hitrosti.

Dej poglej si prosim število prekoračenih hitrosti za čas radarjev in takrat, ko so razglasili, da niso veljavni. To pove samo to, da kar jaz rečem je resnica.

Resnica ni plenica pa marsikomu smrdi ane?

Še to sem pozabo napisat: danes ti noben nebo torbo, če se boš peljal 5-10 km/h počasneje.

Glej take pravljice, naj ostanejo v gostilni. Lahko pa greš sprobat pa se pelji eno uro po MB z 5km/h manj kot je omejitev. Seveda če sploh veš koliko ta je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Aja, pa prosim ne razlagaj si to kar sem napisal po svoje in obračaj v ekstremizne. Šele zdaj sem opazil, da točno to delaš.

kamiKaZaA ::

;((

Človek božji, ne mi ti primerjat rondoje (kjer ni bilo radarjev) s semaforiziranimi križišči. Nesreče se dogajajo v rondojih (krožiščih) vsepovsod v Sloveniji, ker se velika večina nezna vozit skozi rondo (sploh dvopasovni so problem in teh je ogromno v Mariboru). Te bi pa prej reko, da misliš rondoje. Jaz pa sem celi čas mislo, da ti misliš vožnjo cik-cak po 4 pasovnici s 100-120 km/h na uro, zdaj pa sem opazo, da ti pišeš o rondojih.

Da zaključim: kar nekaj ljudi se nezna vozit skozi rondo in četudi bi postavili na vse semaforje v Mariboru -> RADARJE, se še vedno ljudje nebi znali vozit skozi rondo, bi v njem izsiljevali prednost (ker nekateri nevejo, kako se pravilno razvrčati v njem) in noben RADAR v mestu nebi preprečil, da se nebi več nikjer zgodila prometna nesreča. Ti pa mi več ne nabijaj, da po Mariboru dirkamo s 50+ km/h in to vsi, vsak dan, vsepovsod in vozimo slalom, kjer je 50 km/h omejitev.

Daj si GoPro kamero v avto na zadnjo šajbo pa vozi 45 km/h po mestu, kjer je omejitev 50 km/h, pa da pol vidimo, kolko ljudi (različnih avtov) ti bo troblo. Nakladaš, nakldaš in še enkrat nakladaš. Dobro, da sma zdaj razčistla, da misliš ti rondoje, kjer sploh radarji niso bli postavljeni ;(( in četudi bi, bi še vedno prišlo (v dvokrožnih rondojih/krožiščih) do trčenj ali pa izsiljevanj. Torej mi morda želiš povedat, da ko so radarji bili postavljeni, so naenkrat se vsi znali razvrščat v rondoju in ni bilo nobene nesreče v njem ??? 8-O

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ti trdiš, da če bi bli radarji postavljeni legalno, da nebi blo prekrškov al kaj?
V kakšnem pravljičnem mariboru živiš?





Ostale podatke pa slike išči sam. Ne da se mi. Škoda besed.
Če tebi ni jasno da je rondo bil primer za kulturo vožnje ne pa radarje pa se nauči malo razumevat prebrane stvari.

Veš kolko prekrškov je bilo na meljskem radarju in koliko jih je bilo na uro?
Veš koliko prekrškov so zabeležili po tistem, ko so javnosti rekli, da nebo kazni?
No ko boš to ugotovil pa še malo razmisli o ljudeh nasplošno pa ti bo jasno zakaj take številke.

Dovolj je ena nesreča, da boš mrtev, pa se ti ni treba cikcakat 120 po ptujski zato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kamiKaZaA ::

m0LN4r je izjavil:

Ti trdiš, da če bi bli radarji postavljeni legalno, da nebi blo prekrškov al kaj?
V kakšnem pravljičnem mariboru živiš?



WTF ???
Pokaži oz. citiraj, kjer sem jaz to napiso.

Pa raje poišči, koliko mrtvih je bilo pred radarji v teh križiščih in koliko jih je manj umrlo med postavljenimi radarji?? Daj še statistiko, koliko "bilokakšnih" nesreč se je zgodilo v teh križiščih pred radarji (kar nekaj) in koliko nesreč manj je bilo, ko so bili postavljeni radarji?

Da ti jaz odgovarim: Radarji niso zmanjašli št. prometnih nesreč. Prometne nesreče se bodo dogajale, neglede na št. radarjev.

Pa nesi si že enkrat tote radarje nekam. So ti že drugi napisali: radarji niso bili postavljeni, da bi zmanjšali št. nesreč, ampak izključno zato, da bi si VIP-privat firme polnile žepe na račun Mariborčanov.

m0LN4r ::

Glej tam na koncu je vprašaj ne se razburjat ni radar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

Ko so v Ljubljani pod Golovcem namestili prvi radar, je bilo rečeno da bi ga odplačali v 14 dneh. S kaznimi, plačanimi po polovičkah.

Maribor tukaj ni nič kaj boljši ...

Radarji bi bili hitro odplačani.

Tako ali tako sem pa mnenja da je v Sloveniji toleranca do prekrškarjev previsoka.

V Avstraliji ima vsak semafor kamero za vožnjo v rdečo luč. Omejitev na avtocesti je 110km/h in je nihče ne upa prekoračit. Kot tudi ne ostalih omejitev hitrosti. Previsoke kazni.

Za redne prekrškarje je pa kazen zaplemba avta in preša. Ne glede na starost avta. Sem videl na slikah policije sprešanega 3 mesece starega Lexusa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

Pa zakaj niste Mariborčani preprosto zajebali VIP-privat firm in vozili po pravilih?

Invictus ::

kamiKaZaA je izjavil:


Pa nesi si že enkrat tote radarje nekam. So ti že drugi napisali: radarji niso bili postavljeni, da bi zmanjšali št. nesreč, ampak izključno zato, da bi si VIP-privat firme polnile žepe na račun Mariborčanov.

Ne vem, ali je v Mariboru alkohol že vsem požrl možgane?

Te VIP-privat firme najbolj zajebeš s tem da voziš po predpisih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Oni tega ne razumejo. Pa tudi to ne, da če bi bli radarji legalno postavljeni bi pravtako bili na "plačanem" protestu.

thramos je izjavil:

Pa zakaj niste Mariborčani preprosto zajebali VIP-privat firm in vozili po pravilih?

Ne vejo kako se vozi po pravilih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kamiKaZaA ::

m0LN4r je izjavil:


Veš kolko prekrškov je bilo na meljskem radarju in koliko jih je bilo na uro?
Veš koliko prekrškov so zabeležili po tistem, ko so javnosti rekli, da nebo kazni?
No ko boš to ugotovil pa še malo razmisli o ljudeh nasplošno pa ti bo jasno zakaj take številke.

Dovolj je ena nesreča, da boš mrtev, pa se ti ni treba cikcakat 120 po ptujski zato.


Koliko ljudi je umrlo na tem križiču v 50 letni zgodovini?

In sedaj mi ne posplošuj, ker si ravno ti napisal, da smo v Mariboru sami divjaki in da je vožnja po njem pravi strah in trepet in loterija, ter sreča, da vsak dan prideš živ domov, pol pa napišeš, da večina ljudi nezna vozit skozi DVOKROŽNA krožišča ;(( Če bi mel kaj logike, bi sam spoznal, da neznati voziti skozi rondo ali pa dirkati 120 km/h po mestu - ENA VELIKA RAZLIKA in zaradi tega nemoreš posplošit, ker ljudje neznajo vozit skozi rondo, da boš to odpravil s tem, ko boš radarje postavil ;((

Kaj te ti ješ, da maš tako razmišljanje (brez kakršne koli logike - brez povezave)??

thramos je izjavil:

Pa zakaj niste Mariborčani preprosto zajebali VIP-privat firm in vozili po pravilih?


Zakaj ti ne greš zbrat v svojem kraju podpise, da bi postavli radaje in bi bili zgled celi Sloveniji, kako so radarji dobri in kako več ni nesreč v vašem kraju???

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ker samo mrtvi štejejo in je treba postavit radarje takrat, ko jih bo umrlo dovolj. Logika pa taka, a to pišeš pa glih pretakaš vino zram?
Na lepa vprašanja odgovarjaš kot nek pijan kmet in s sovraštvom.

Protestirati s vožnjo po omejitvah in pravilih pa je prepovedano, primitivno in nelogično pa drago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kamiKaZaA ::

m0LN4r je izjavil:

Ker samo mrtvi štejejo in je treba postavit radarje takrat, ko jih bo umrlo dovolj. Logika pa taka, a to pišeš pa glih pretakaš vino zram?
Na lepa vprašanja odgovarjaš kot nek pijan kmet in s sovraštvom.


po več kot dveh letih napišem na tem forumu (ker je "nekikr" pisal laži in zavajal) spet en komentar in nastane prava štala. Zaključujem debato, ker nima več smisla. vse je obrazloženo. To že pišem drugič.



Zdaj pa ena na temo v Budimpešti:

Vsak davek je najprej mali in smešen, da ga ljudje sprejmejo, ko pa ga sprejmejo, pa zraven tega davka postavijo še toršarino, ležnino, omrežnino, takso, dodatek na doatni davek,... in na koncu iz malega - smešnega - za narod spremenljivi davek/znesek, čez 5-10 let postane ta davek višji in plačaš več davka, kot pa stane naročnina na internet.

Vse to se je že zgodilo pri nas. In če danes pogledamo račun za elektriko je sestavljen iz 25% dejanska elektrika ostalih 75% pa sama birokracija, takse, trošarine, omrežnine, davki, davki na davek, koleki,... in če primerjamo to z internetom je plačilo sestavljeno iz 78% za internet in 22% gre za davek. In kako bo to zgledalo v praksi, če se ta davek sprejme? 25% za internet in 75% za davke, trošarine,... in naenkrat boš imel položnico kjer bo pisalo 40€ internet + 120€ davki,... = in bo naenkrat položnica za internet čez 5-10 let cca. 160€.

No sedaj bodo določeni spet v luft skočli, pa rekli, da lepo piše 2,3€ na mesec SAMO. Res je. Sedaj je 2,3€ na mesec, dokler se ljudje ne privadijo, čez čas bo pa 100€ oz. bodo lepo počasi postopoma dvigovali in boš plačo več davka, kot pa dejansko tisto stvar, ki koristiš (v tem primeru internet). In tako je za vodo, elektriko, plin,... se je vse najmanj podvojilo v zadnjih 5-10 letih (eni bodo spet napisali da je to zaradi inflacije ;(( pač ma dosti ljudi sprane možgane al pa delajo v državnih službah in so njihove plače odvisne, koliko vlada uspe obrati narod). In lažje je plačati 100€ položnico nekomu v Državi upravi (besedo JU sem namerno izpustil), ki dobi 1500-2000€ plače, kot pa nekomu, ki dela v gospodarstvu za minimalno plačo.

In še to: Kaj ti koristi, da država elektriko poceni za 20%, če se potem položnica poceni za samo 3%, naslednji mesec pa še dvignjeo takso za 10%, pa že mamo dražjo položnico kot pred dvemi meseci, pa čeprav se vlada hvali, da je pocenila elektriko.

Invictus ::

kamiKaZaA je izjavil:


Zakaj ti ne greš zbrat v svojem kraju podpise, da bi postavli radaje in bi bili zgled celi Sloveniji, kako so radarji dobri in kako več ni nesreč v vašem kraju???

Ko bom župan, bom točno to naredil.

Brez podpisov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

po več kot dveh letih napišem na tem forumu (ker je "nekikr" pisal laži in zavajal)

Miško, natrosil si kup laži, kup nesmislov, na vsako izmed teh so ti že drugi odgovorili, sedaj pa mene obtožuješ? Direktno si lagal o rumeni luči in kaznih, si izmišljal tisto o zaviranju, zdaj bi pa tako s parimi besedami spravil smrdljivo laž s sebe? To pa ne gre tako. Te mama niso naučili tega?

thramos ::

kamiKaZaA je izjavil:


Zakaj ti ne greš zbrat v svojem kraju podpise, da bi postavli radaje in bi bili zgled celi Sloveniji, kako so radarji dobri in kako več ni nesreč v vašem kraju???


Zakaj niste šli vi rajši zbirat podpisov, ne pa protestirat? :))

No, podpisov sicer ne zbiram, nimam pa nič proti nobenemu ukrepu, ki niža hitrost na cestah. Ukrepe plačajo samo tisti, ki kršijo predpise? Še boljše.

MrStein ::

kamiKaZaA je izjavil:

MrStein je izjavil:

Nisi. Sem vprašal, če je kdo dobil omenjeno kazen za vožnjo v rumeno, odgovora pa nikjer.


Odgovor je samoumeven: Kazni nisi dobo, pa če bi se skozi rdečo luč pelo 300 km/h. (ker jih enostavno niso smeli pošiljat, ker je bilo protizakonito).

Torej so se vsrali za prazen nič, a ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kamiKaZaA ::

nekikr je izjavil:

po več kot dveh letih napišem na tem forumu (ker je "nekikr" pisal laži in zavajal)

Miško, natrosil si kup laži, kup nesmislov, na vsako izmed teh so ti že drugi odgovorili, sedaj pa mene obtožuješ? Direktno si lagal o rumeni luči in kaznih, si izmišljal tisto o zaviranju, zdaj bi pa tako s parimi besedami spravil smrdljivo laž s sebe? To pa ne gre tako. Te mama niso naučili tega?


Kdo je lagal o rumeni luči?? Na občinski strani MO Maribor je bilo lepo vse napisano od A do Ž in kdor si je hotel prebrat si je. In kazen za vožnjo skozi rumeno leč je bila 200€ (prav tako je bilo lepo napisano, da radrji tudi snemajo in da bo tudi vožnja skozi rumeno luč sankcionirana), ker pa niso kasirali niti prekoračitve, niso niti rumene luči.

Upam da "Invictus" zmaga na naslednjih županskih volitvah in da v svojem kraju postavi radarje z identičnimi kaznimi kot Maribor (ma Šešok vse lepo shranjeno in pri njemu bo dobil navodila kako in kaj), pa bomo pol dalje debatirali, kdo je mel prav.

Zanimivo pa, da so najbolj pametni taki, ki sploh ne živijo v MB in ki si niti dveh stavkov o kaznih na občinski strani niso prebrali, medtem, ko smo po večini vsi živeči v Mariboru, vse prebrali in vse naštudirali.

hojnikb ::

zakaj bi ble kazni v mariboru kej drugačne kot drugot po sloveniji ?
#brezpodpisa

we_are_borg ::

Praksa kaže, da ko enkrat davek obstaja na nekaj, ponavadi ne izgine.
death is irrelevant

kamiKaZaA ::

thramos je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Zakaj ti ne greš zbrat v svojem kraju podpise, da bi postavli radaje in bi bili zgled celi Sloveniji, kako so radarji dobri in kako več ni nesreč v vašem kraju???


Zakaj niste šli vi rajši zbirat podpisov, ne pa protestirat? :))

No, podpisov sicer ne zbiram, nimam pa nič proti nobenemu ukrepu, ki niža hitrost na cestah. Ukrepe plačajo samo tisti, ki kršijo predpise? Še boljše.


Kaj se je pa v Sloveniji že doseglo z zbiranjem podpisov??
Kaj se je v Sloveniji doseglo z referendumi?

Prosim odgovri na ti dve vprašanji in potem boš tudi dobil odgovor, zakaj protesti.

Še dobro, da smo v večinski večini bili, da so trgovine ob nedeljah in praznikih zaprte in šli na referendum, kjer smo se tudi tako izjasnili. In kaj smo dosegli s tem??????? Odgovor: tak bo kot bodo pilitiki rekli, neglede na izid referenduma. Sledi vprašanje: zakaj so potem sploh razpisali referendum????

m0LN4r ::

Kazni ni dobil nihče. Pa vseeno.
Imeli so na izbiro:
A: miren protest z vožnjo po pradpisih in omejitvah, kar je najlepši način protesta, najbolj kulturen in še prišparali bi nekateri
B: Zdiranje pred občino, vandalizem, ogenj petarde itn.

Kaj so ti "kulturni" vozniki izbrali?
Izbrali so opcijo B, da sem jih slišal vse do stanovanja in tudi ostale družine niso imele miru.
Stem se pokazali vašo "logiko" "veleum" in "kulturo" do ostalih prebivalcev maribora, ki niso čisto nič krivi in niso meli nič proti mirnemu protestiranju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

thramos ::

kamiKaZaA je izjavil:


Kaj se je pa v Sloveniji že doseglo z zbiranjem podpisov??
Kaj se je v Sloveniji doseglo z referendumi?

Prosim odgovri na ti dve vprašanji in potem boš tudi dobil odgovor, zakaj protesti.

Še dobro, da smo v večinski večini bili, da so trgovine ob nedeljah in praznikih zaprte in šli na referendum, kjer smo se tudi tako izjasnili. In kaj smo dosegli s tem??????? Odgovor: tak bo kot bodo pilitiki rekli, neglede na izid referenduma. Sledi vprašanje: zakaj so potem sploh razpisali referendum????


A ni lažje kot protestirati ter zbirati podpise voziti po predpisih?

kamiKaZaA ::

m0LN4r je izjavil:

Kazni ni dobil nihče. Pa vseeno.
Imeli so na izbiro:
A: miren protest z vožnjo po pradpisih in omejitvah, kar je najlepši način protesta, najbolj kulturen in še prišparali bi nekateri
B: Zdiranje pred občino, vandalizem, ogenj petarde itn.

Kaj so ti "kulturni" vozniki izbrali?
Izbrali so opcijo B, da sem jih slišal vse do stanovanja in tudi ostale družine niso imele miru.
Stem se pokazali vašo "logiko" "veleum" in "kulturo" do ostalih prebivalcev maribora, ki niso čisto nič krivi in niso meli nič proti mirnemu protestiranju.


Dejstvo:

pravilno smo se odločli in smo ponosni na to odločitev, ker:





thramos je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Kaj se je pa v Sloveniji že doseglo z zbiranjem podpisov??
Kaj se je v Sloveniji doseglo z referendumi?

Prosim odgovri na ti dve vprašanji in potem boš tudi dobil odgovor, zakaj protesti.

Še dobro, da smo v večinski večini bili, da so trgovine ob nedeljah in praznikih zaprte in šli na referendum, kjer smo se tudi tako izjasnili. In kaj smo dosegli s tem??????? Odgovor: tak bo kot bodo pilitiki rekli, neglede na izid referenduma. Sledi vprašanje: zakaj so potem sploh razpisali referendum????


A ni lažje kot protestirati ter zbirati podpise voziti po predpisih?


zzzzzzzzzzzz
Dolgčasni ste že. Pa, dajte se že enkrat zorganizirat, pa neko peticijo naredit, da se postavijo radarji v Vašem kraju - Maribor pa pustite na miru. Naj vsak, ki živi v svojem mestu odloča, kaj bo v mestu in česar nebo. KONEC DEBATE !!!

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Saj zato pa vas BK za someščane in se jim zdirate pred vrati (otroke ne pustite spat) namesto mirnega protesta, ki nobenega nebi motil.
Važn je da si primitiven vandal z vijola šalom pa si kul.

Lep vzor otrokom, fenomenalno. Ignorirajmo dejstvo, da je obstajala boljša oblika protestiranja, kot katera je bila.

Naj vsak, ki živi v svojem mestu odloča, kaj bo v mestu in česar nebo. KONEC DEBATE !!!

Saj ja maš prav.
Ni pa vseeno, če se obnašaš kot v srednjem veku pa z vilami stojiš pred palačo.
Z opcijo A bi dosegli točno enak rezultat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kamiKaZaA ::

Zgodit bi se morala opcija C:

Grad gori, grof beži.

Pa čreva na plot.

Upam, da nebomo ponovili napake iz preteklosti in se bo na naslednjih protestih zgodila opcija C.

Če bi se z mirnimi protesti dalo kaj doseči, bi bili prepovedani.
Če bi se z volitvami dalo kaj doseči, bi bile prepovedane.

In to so dejstva in zato se je delala propaganda na TV, da je potrebno mirno protestirat (ker se nas je politična garnitura bala in niso vedeli, kako daleč bomo šli) in zato se je propagiralo, da se distancirajo vsi protestniki od kapucarjev. Jaz sam osebno pa nisem bil budala, da bi šel na proteste, brez kapuce in podkape, ker je to edini način, da me niso mogli prepoznat in tudi obsodit me niso mogli ničesar, razen, da bi me fizično aretirali, kar pa je blo "skoraj" nemogoče oz. res minimalna možnost, ker nas je šlo skupaj preko 10 kolegov na proteste in smo se vedno pridlužli še kaki drugi grupi in škifi niso meli šans in četudi bi se kripo v civilu med nas pomešo in bi enemu vrgo lisice gor, bi ga ostalih 20-30 kot nas je vedno blo v grupi, tak hudo spetardirali, da nebi vedo kak se piše.

Aretirali pa so vedno samo tiste, ki so obstrani stali in vse skupaj mirno opazovali. To pišem iz lastnih oči, kar sem videl in doživel. Vendar žal takim nismo mogli pomagat, ker policijski kordon s ščiti je blo težko prebit, prav tako so škifi težko nas prebili in se spomnim, da je borba od McDonaldsa, pa do Glavnega trga trajala celo uro, čeprav to pot prehodiš v 5 minutah. Pa da ne omenjam, kak so škifi bežali skozi Rotovški trg, ko je na Glavnem trgu blo naenkrat v luftu preko 20 kamnov. Prav pogrešam te čase in bi rad, da se to ponovi, ampak vsaj v trikrat hujši obliki kot se je, ker vsak dan popizdevam, ko nas kradejo, mi se pa neznamo organizirat, da bi se uprli. In to tudi pišem zdaj, ker se mi čisto jebe, če mi bo jutri al pa drugi tedn potrkala policija na vrata. Roko na srce, jaz spet čakam na povod in razlog, da se upremo lopovski oblasti. In ker vem, da za mano stoji dosti kolegov, kot tudi jaz sam za njih in smo kot bratje, pripravljeni na boj v vsakem trenutku.

Tolko samo, vsem Vam zagovornikom mirnih protestov, ampak vedite, da če protesti nebi bli, kot so bli, bi danes stali Radarji v mestu, Kangler pa bi še dalje bil župan.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Še enkrat, a ne bi bilo malce lažje, če bi vozili po predpisih? Nobenih črev na plotih, nobenih kazni, nobenih aretacij, nobenih kazni?

kamiKaZaA ::

thramos je izjavil:

Še enkrat, a ne bi bilo malce lažje, če bi vozili po predpisih? Nobenih črev na plotih, nobenih kazni, nobenih aretacij, nobenih kazni?


Tudi jaz tebi, še enkrat, ker kot kaže si preskočo zgornji komentar:

zzzzzzzzzzzz
Dolgčasni ste že. Pa, dajte se že enkrat zorganizirat, pa neko peticijo naredit, da se postavijo radarji v Vašem kraju - Maribor pa pustite na miru. Naj vsak, ki živi v svojem mestu odloča, kaj bo v mestu in česar nebo. KONEC DEBATE !!!

nekikr ::

Naj vsak, ki živi v svojem mestu odloča, kaj bo v mestu in česar nebo.

Ker si proti zakonom, potem ne bi imel nič proti, če se nekaj Mariborčanov, konec koncev v svojem mestu, odloči, da je prav in fer če te vsake toliko časa malo nabijejo? Mislim, vsak naj se v svojem mestu odloči kaj bi rad imel. Ti boš vozil čez druge med ulično dirko, drug te bo pa namesto tega raje obiskal na domu...

In kazen za vožnjo skozi rumeno leč je bila 200EUR

Ja. Absolutno. Tako kot povsod drugje in točno tako kot še vedno velja v razvitem svetu. Kje je problem? Da protestniki niste toliko pismeni, da bi prebrali celotnega stavka? Tistega dela namreč, ki dovoljuje vožnjo čez rumeno luč ob predpostavki, da ne dirkaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

kamiKaZaA ::

nekikr

kolko krat ti še bo potrebno napisat, da se v Mariboru ne dirka. To, da pa dosti ljudi nezna vozit skozi dvokrožni rondo, smo tudi razčistli in to radarji nebodo odpravli.

Vidim, pa da Vas je dosti, ki podpirate radarje, tako da lepo skup stopit, pa zbrat podpise, pa vse to lepo nesite na svojo občino in je zadeva rešena. Pa nehajte že z nabijanjem o radarji, pa Mariborskih dirkačih, kateri obstajajo samo v Vašem fantaziskem Svetu.

Še to: Kak boš ti na podlagi slike, pri sodniku za prekrške dokazo, da je rumena luč gorela le eno sekundo in se nisi mogo varno zaustavit, na mestnem redarstvu pa bojo trdili, da je gorela 3 sekunde?? Kak boš ti sam, proti lopovom dokazo, da je rumena luč gorela 1 sekundo in to na podlagi predložene slike, ki jo bi prejel po pošti?

Kak? Kak? Kak?

Odgovor: ni varijante. In na ta način bi plačo kazen 200€. Simpl ko pasulj. Ampak enim to nebo jasno, da v lopovski državi vedno dobi tožbo lopov in vedno najebe pošten človek.

Invictus ::

Mariborčani so odstranili kao koruptivnega župana, ki je na naslednjih volitvah dobil čez 30 %.

Zdaj pa to razumi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kamiKaZaA ::

Invictus je izjavil:

Mariborčani so odstranili kao koruptivnega župana, ki je na naslednjih volitvah dobil čez 30 %.

Zdaj pa to razumi ...


Večina (več kot polovica) jih ni šla volit, ker je v Fištri videla: isto sranje, samo drugo pakovanje. In se je raje odločila ostati doma, kot pa izbirat najmanj slabega med najslabšimi. S tem so samo povedali, da ne podpirajo sistema v katerem živimo in da bo v kratkem potrebno spremeniti sistem, ker je ta zanič.Je pa v Mariboru 7.000 ljudi od 98.000, ki podpira Kanglerja, kar pa ni mala niti zanemarljiva številka, tak da če bo prišlo do vojne in kasneje njenega konca, bomo v Mariboru še dolgo lahko tukli po teh podganah in si popestrili popoldanski fitnes na ulici. Dolgčas nam nebo.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Kak? Kak? Kak?

Odgovor: ni varijante. In na ta način bi plačo kazen 200€. Simpl ko pasulj. Ampak enim to nebo jasno, da v lopovski državi vedno dobi tožbo lopov in vedno najebe pošten človek.

Točno tako, da do zdaj nisi mogel povedati koliko ljudi je prejelo tako kazen. Ne zaradi radarjev ampak na splošno, ker zakon za to rumeno luč že obstaja, kazen tudi. Očitno je tudi "lopovom" jasno, da tako ne bi šlo in zato ne kaznujejo (pa bi lahko, ker gre večina suvereno v rumeno tudi ko že lep čas gori).

tak da če bo prišlo do vojne in kasneje njenega konca, bomo v Mariboru še dolgo lahko tukli po teh podganah in si popestrili popoldanski fitnes na ulici. Dolgčas nam nebo.

Sem vedno govoril, da je šla na ulice zabita, zdolgočasena in razvajena "študentska" drhal. Hvala, da si potrdil. Pa veselo dirkanje še naprej. Pardon, +50 čez rumeno, ker se ne moreš več varno ustaviti.

kamiKaZaA ::

In po kateri logiki, sem jaz zdaj študent, če sem pa redno zaposlen, v gospodarstvu in to za nedoločen čas. Odkod tebi ideja, da napišeš, da sem brezposeln, če pa me sploh nepoznaš? In če bi me slučajno poznal, pol bi vedel, da hodim v službo. In bi tudi vedel, da se vozim po omejitvah. Kak sploh lahko napišeš, da dirkam, če pa še me nisi vido vozit ????

Spet neko nakladanje, laži, zavajanje. Pa ti res nimaš pojma in lažeš isto kot politiki.

In še 500-tič. Če bi pošiljali kazni, bi pošiljali za vse, tudi rumeno luč,... Kaj tebi ni jasno ????
S protersti smo ravno dosegli, da noben ni dobo položnice, ker kak bi prvi dobo položnico, bi Kangler bil prvi, ki bi gorel na grmadi pod piramido. Takoj za njim pa Mikl, Auer, Astrid, Kancler, Barada,... In tega so se podgane začele zavedat in so raje vse v predal pospravle, kot da bi jih narod linčal.

In šele, ko je vlada rekla (dala ukaz), da se kazni nesmejo pošiljat, so se s tistim dnem začeli protesti rušit in politiki so spet lažje zadihali, čeprav se je pred tem Gorenak v paniki skoraj posral in to pred TV (tak je blo deda strah), ker so mislili, da so GOTOVI.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

S protersti smo ravno dosegli, da noben ni dobo položnice,

Isto bi dosegli s drugim (sodobnim) protestom pravilne vožnje po omejitvah pa bi vsaj kul izpadli pred celim svetom,
samo je zafukano bit kulturen v totem mariboru.

kamiKaZaA ::

m0LN4r je izjavil:

S protersti smo ravno dosegli, da noben ni dobo položnice,

Isto bi dosegli s drugim (sodobnim) protestom pravilne vožnje po omejitvah pa bi vsaj kul izpadli pred celim svetom,
samo je zafukano bit kulturen v totem mariboru.




Če ti kaj ne paše, pakiraj kovčke in odidi ven iz Maribora.

In mi smo pred celim Svetom izpadli frajerji ravno zato, ker smo meli jajca in se uprli LOPOVOM. Ene pa kot kaže to boli in peče, ker nebodo mogli vlečt provizije, katere bi dobivali, če bi radarji lahko ostali.

Po načinu pisanja in uporabljenih besedah (sploh ko si napiso vijole, namesto VIOLE), ti ne živiš v MB, si kvečjemu študiral ali pa bil na izletu. Tak, da lepo tiho bodi, pa v svojem mestu daj pobudo za radarje, pa da vidimo kak "kul" boš bil ti ej mudel ane ga ej izpado v Svetu.

ČUJ TI - idi lepo ajat.

Zdaj pa res zaključujem s to debato "kot kaže se bom res spet moral dat na "sit-out" za kaki 2 leti".

In kot zaključek: vozim po predpisih, ne vozim s +50 skozi rumeno luč in sem tudi proti ljudem, ki drikajo s +50 po mestu in sem zato, da se jih kaznuje, odvzame vozilo, se jih da v zapor za kaki mesec in prepove delanje vozniške za naslednji 2 leti. Vendar, take ljudi ne srečujem po mestu. Čakam še na YouTube posnetke nočnih dirk pred gimnazijami od nekih nakladačev, lažnivcev in jokic, ki jokajo za radarji.
Z mirnimi protesti se Vam bo vladajoča politika samo smejala, s takšnimi kot smo jih meli v MB, pa se bodo v paniki še lahko posrali. In le politik ali pijavka na državnem koritu - je lahko zagovornik, da se krade v državi in ropa narod.

Vidim pa, da nekatere res peče in še danes boli, da ni več RADAROF :))

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Voziš po predpisih in si za to, da se tiste, ki divjajo kaznuje.

Zakaj si torej proti radarjem?

medenko ::

Kaj ima tema Budimpešta Internet veze z Mariborom in radarji? Čudno, da moderatorji to dopuščajo kljub temu, da se kao upošteva tema?

m0LN4r ::

Štos je v tem, da je tukaj en primitivnež, ki določa prebivalca MB glede na to ali ima viJoličen šal in hodi na tekme.
Pač ostalih nekaj 10tisoč, ki tega nima in ne dela so avtomatsko neMariborčani. Pač primitivno razmišljanje kolko je pač možno.

Tako da pazite vsi tisti, ki se nameravate preselit v MB. Za stalno prebivališče so potrebni:
- letni abonma za tekmo,
- viJola šal in
- vsaj ena granitna kocka v roki
- diagnoza za NKMB fanatika in izpit iz vandalizma
- pa vsaj 2 pira v riti, ko greš vozit na pamet

Pač kdor kak pogoj ne izpolnjuje naj spakira kovčke pa odide vun, tu je mesta samo za nasilneže in tiste, ko vidijo rešitev nonstop samo v nasilju.

Če pa pa bo kdaj na izbiro varna vožnje ali pa vandalizem (barbari pa to) pa je obvezno treba izbrati vandalizem, ker te drugače izpišejo iz stalnega prebivališča.

Zdaj pa res zaključujem s to debato "kot kaže se bom res spet moral dat na "sit-out" za kaki 2 leti".

Se povsem strinjam, med tem časom pa probaj ugotovit kaj še obstaja v tem mestu poleg fuzbala pa malo se probaj civilizirati. Bomo kmalu v 2015 mimogrede, rasizem pa nasilje pa to pa odnesi nazaj v preteklost.

In mi smo pred celim Svetom izpadli frajerji ravno zato, ker smo meli jajca in se uprli LOPOVOM.


Ti se samo tolaži stem. Žal vas svet ni jebal ravno zaradi tega. V obratnem primeru pa bi sigurno bli tudi na tujih medijih izven sosednjih držav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Aja pa dolgočasen si že s tem nasiljem pa viJolami, kaj res neveš nič drugega počet v življenju?
ZZZzzzzzz, če ti pa kaj ne paše pa lahko spakiraš in greš med kako bolj nasilno ljudstvo.
Nas nenavijačev je več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

medenko je izjavil:

Kaj ima tema Budimpešta Internet veze z Mariborom in radarji? Čudno, da moderatorji to dopuščajo kljub temu, da se kao upošteva tema?

TO se tut jaz sprašujem. Medtem pa v drugih temah brišejo že malo opazko...
#brezpodpisa

thramos ::

Debata je pač šla v smer: zakaj sploh protesti oz. kakšni so vzroki zanje. Ker smo v Sloveniji imeli proteste iz še bolj nerazumljivih razlogov (višanje varnosti na cestah) je smiselno, da se vlečejo povezave.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Budimpešti protesti proti davku na internet (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
16235010 (30140) m0LN4r
»

Madžarska umaknila davek na internet

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
299563 (7918) [D]emon
»

Madžarska želi obdavčiti internetni promet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6221457 (17174) shadeX

Več podobnih tem