» »

V Budimpešti protesti proti davku na internet

1
2
3 4

Spura ::

Hahahaha davek ma cap pod 5 GB. Ne me jebat.

MrStein ::

darkolord je izjavil:

smash je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Brez skrbi, pri pol evra na gigabajt bi tut slovenci šli v luft za tak debiln davek. Ampak ko natančno prebereš, ugotoviš, da je zgornji cap 2.3EUR pr madžarih, kar pa spet ni tako veliko, da bi mogu v luft skakat.


nebi..slovenci nebi šli na ulice pa če bi bilo 10EUR ali 100EUR na gigabajt
Eh, nikol ne veš - šli so zaradi radarjev, ki globijo samo barabe.

Saj, "barabe" protestirajo za vsako malenkost, ovčke redkeje.

nekikr je izjavil:

Radar pa načeloma lahko postavijo kamor jim paše, saj tudi policisti niso v okolici šol in vrtcev ampak veliko raje prežijo tam, kjer se lahko ustavi masa vozil, ne vem zakaj stacionarni radar tega ne bi smel početi.

Ja, da policaji "posedavajo" (z radarjem/pištolo) na ulici kjer se nikoli "nič ne zgodi", na "vročih" mestih pa ne, nobenega ne moti.

mirancar je izjavil:

če že rab država denar naj izstavi račun vsakemu državljanu za teh 30EUR na leto in je to to (al pa naj poviša osnovni davek,...)

ne pa da si izmisli en totalno nesmiselen davek ki za sabo potegne da morajo zdaj ISP-ji nekje ustrezno beležit in dajat poročila o porabi interneta in bogve kaj še vse
in potem se še tak davek vleče desetletja naprej

Kaj, da bi imeli en preprost davek, ki bi vse enako obremenil? Enotno?

Tega pa ja ne, saj bodo konzervativci takoj v luft skočili.

edit - brisan del, ki se nanaša na brisan post
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: gzibret ()

m0LN4r ::

Tema ni o radarjih pa vseeno:

Glede na število prekrškov, ki so jih zabeležili bi se jaz tudi vprašal, kaj dejansko ljudi motilo.
Ozadje postavitve ali pa to, da niso mogli več vozit vsi "po svoje"
Zdaj ko se je ozadje razščistilo, bi jih po "pričanju" protestnikov lahko vklopili nazaj. Nekak je treba ukrotit vsakdanje prekrškarje, ki do postavitve radarjev sploh niso vedli kakšna je omejitev.
Sem imel srečo ravno takrat delati na dostavi in sem že opažal, da so ljudje bolj normalno vozili in sprejeli omejitve,
ko pa so jih izklopili pa je bilo kot na konjskih dirkah, ko spustijo konje.


Kar se pa tiče davka na internet, je skregan s samim principom uporabe vseh zastonjskih storitev za kar bo plačeval državi, ki ni naredila nič zato, da jih lahko uporabljaš.
Facebook, youtube, dropbox, gdrive, wetransfer, skype, itn.

Aja in plačal boš položnico preko spleta, za kar ti bodo zaračunali davek, ker si uporabljal splet in boš moral spet plačat davek s položnico preko spleta....

Tisti 700ft limit pa naj sploh nebi bil zapisan v zakonu, lahko pa da so ga že dodali.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

opeter ::

next_byte je izjavil:

Madžarska država v kateri si resnično nebi želel živeti.


Ni tako slaba, samo pač določene ... bedarije.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

GAZZI ::

Mislim da cez par let bo tudi prinas ta davek ker nebodo vec imeli kje pobirat bojo se na net se spravli

Invictus ::

Me zanima koliko pizdakarjev tukaj bo šlo na ceste, ko bo podoben davek v Sloveniji ...

Moj izračun da ven cifro 0 ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Invictus je izjavil:

Me zanima koliko pizdakarjev tukaj bo šlo na ceste, ko bo podoben davek v Sloveniji ...

Moj izračun da ven cifro 0 ...

Ma nekako isto, kot jih je bilo proti ACTA. Nič manj, nič več.
No mogoče odvisno od letnega časa in vremenskih razmer. Lani blo kr mrzlo in hudo :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Glugy ::

Sej je prov da so šli na ulce. Namreč najprej se da mali davek pol se ga pa počas dvigne. sej tko je pr vseh davkih. Sam čaka se da se folk navad in pol se pa bam dvigne.

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

Me zanima koliko pizdakarjev tukaj bo šlo na ceste, ko bo podoben davek v Sloveniji ...

Moj izračun da ven cifro 0 ...

Čaki... grem pogledat kolk prometa delam na mesec... uuummm... preveč da bi se s takim davkom kar tkole sprijaznila. Lahko svoj račun popraviš na 1.
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

Pithlit je izjavil:

Invictus je izjavil:

Me zanima koliko pizdakarjev tukaj bo šlo na ceste, ko bo podoben davek v Sloveniji ...

Moj izračun da ven cifro 0 ...

Čaki... grem pogledat kolk prometa delam na mesec... uuummm... preveč da bi se s takim davkom kar tkole sprijaznila. Lahko svoj račun popraviš na 1.

Si sploh pogledala, da obstaja zgornji cap, ki predstavlja ceno dveh kavic ?
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Tisti cap je bilo samo govora o njem v novici, o 700ft za fizične in 5000ft za pravne osebe.
Če že s kavo primerjamo je 1kava/gb na madžarskem. 150ft. Torej bi blo prinas ena kava 1,2EUR/gb :)

a felső korlát nem vonatkozik az internetadóra, ahogyan az a törvényjavaslat szövegéből is látszik.

Kar piše zraven tega pomeni, da se tale omejitev ne navezuje na davek na internet, kar je razvidno iz predloga zakona.

A hívószámról indított hívások, küldött üzenetek utáni adó összege havonta magánszemélyek esetében legfeljebb 700 forint lehet, míg cégek esetében 5000 forint.

V eni drugi novici omenjajo, da je limit za mobilni prenos podatkov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nekikr ::

Zanimivo, da zakon spravi na ceste nekaj deset tisoč ljudi, a noben točno ne ve kaj v njem piše. Granitne kocke 2?

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

Si sploh pogledala, da obstaja zgornji cap, ki predstavlja ceno dveh kavic ?

Jap. Sem menjala ponudnika štroma samo zato da prišparam ~1.5€/mesec. Pa vodo vestno zapiram oz. pazim na to kolk jo spustim po WC-ju. Tolk stiskaška sem. Tisti dve kavici pa lahko frendici častim namesto državi. Ale se moramo kar z vsakim davkom strinjat... samo zato ker 'predstavlja ceno dveh kavic' (pa jih bo naslednje leto 4, pa naslednje 8... itd)? Sori, ampak jaz osebno raje takoj rečem 'ne'... ker čez dve leti bo prepozno. Taki smo, kaj češ. Saj lahko mi pa ti častiš tisti dve kavici na mesec... če te že ne moti.
Life is as complicated as we make it...

nekikr ::

Ko jaz to rečem pri kakšnem drugem davku, mi pa takoj naprej vržejo socialno državo, ceste, pa da sem seveda neo-vse... Se mi zdi, da če bi to rekel tu v tej temi, da bi bil pa borec za svobodo in vzor večnim študentom.

Pithlit ::

Eno je davek ki se ga porabi za določen namen (recimo cestna taksa - ako bi res šlo za ceste popravljat, al pa prispevki za zdravstvo...), drugo je pa lupljenje strank samo zato ker lahko (tko kot davek na prenesene bite, al pa davek na volumen predihanega zraka... pa, konec koncev, rtv prispevek).
Life is as complicated as we make it...

nekikr ::

Ampak moraš vedeti, da se praktično noben davek ne porabi za namen za katerega je pobran. Davek na sladke pijače ne bo šel v UKC, trošarine od goriv ne gredo na DARS...zakaj v luft pri najmanjšem davku, pri drugih pa ne? Mislim, jasno, ker mularija pali na internet in vse kar je s tem povezano, dlje pa ne vidijo. Ampak je pa vseeno zanimiva ta dvoličnost in ignoranca.

nagobčnik ::

nekikr je izjavil:

Zanimivo, da zakon spravi na ceste nekaj deset tisoč ljudi, a noben točno ne ve kaj v njem piše. Granitne kocke 2?


Noben točno ne ve? Od kod si pa to pobral? Če nekateri na slo-techu ne vemo točno, ker smo novico dobili preko x posrednikov, še ne pomeni, da Madžari na ulicah ne vedo.

nekikr ::

Zgoraj je nekdo iz madžarščine prevedel. Baje, naj bi, morda, tega je polno. Tudi v drugih prispevkih. In ena taka stvar bi morala biti povsem jasno napisana na vseh možnih novičarskih straneh, če je tako jasna in vsem znana? Ampak tudi pri nas so se kocke metale, pa vsaj 80% ljudi tam ni vedelo za kaj so sploh tam (poleg žura in opravičene odsotnosti).

hojnikb ::

Pithlit je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Si sploh pogledala, da obstaja zgornji cap, ki predstavlja ceno dveh kavic ?

Jap. Sem menjala ponudnika štroma samo zato da prišparam ~1.5€/mesec. Pa vodo vestno zapiram oz. pazim na to kolk jo spustim po WC-ju. Tolk stiskaška sem. Tisti dve kavici pa lahko frendici častim namesto državi. Ale se moramo kar z vsakim davkom strinjat... samo zato ker 'predstavlja ceno dveh kavic' (pa jih bo naslednje leto 4, pa naslednje 8... itd)? Sori, ampak jaz osebno raje takoj rečem 'ne'... ker čez dve leti bo prepozno. Taki smo, kaj češ. Saj lahko mi pa ti častiš tisti dve kavici na mesec... če te že ne moti.

Seveda se ni treba strinjat z vsakim davkom. Tega nihče ne trdi. Gre se samo zato, da predlagani davek ni tako obsceno visok, da bi mogla raja na ulice z granitnimi kockami. Ja, seveda ni ok, da bo net kr naekrat 2.5€ dražji. Ampak če bi ta davek pomenil vlaganje države v boljšo infrastrukturo (da nimaš potem telesmeha), pa z veseljem dam te 2 kavice na mesec za boljšo overall povezavo.

Afterall, +/- 30€ ti država vsako leto pobere tako ali drugače.Mogoče ne pri elektriki, ampak....
#brezpodpisa

nagobčnik ::

In zdaj na Madžarskem ne smejo protestirat, ker je slo-tech novica polna "naj-bi-jev"?

hojnikb ::

Seveda lahko protestirajo. Afterall ti nihče ne brani, da greš protestirat tudi za 5c višjo trošarino na tvoj najljubši tobak.
#brezpodpisa

nagobčnik ::

Ja, vem. Je bilo namenjeno nekikr in njegovemu argumentu, ki je izpeljan iz tega, kakšna je novica na slo-techu. Kot da ima to z Madžari kaj veze.

Mr.B ::

Ljudje so šli na ulice, ker so vedeli, da namen radarjev ni varnost, ampak nabiranje denarja za par posameznikov.
Seveda so vedeli, da bodo morali voziti po omejitvah. Ampak niso hoteli pokazat finger Desnjakom, pa voziti po omejitvah, pa bi imeli desnjaki samo stroške. Potem bi jih pa podarili Mariborčanom... potam pa Mariborčani, gasa da polnite socialno blagajno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

thramos ::

Ja, med prometnimi kaznimi in preostalimi davki je manjša razlika v tem (za nekatere bo to šok): prvim se lahko enostavno izogneš.

Drugače pa gre prav vsak cent od prav vsakega davka za dober namen. Vse gre za zdravstvo, policijo, ceste ... in prav vse je porabljeno zelo skrbno. ;) Če slučajno ni, potem je problem drugje in ne v "namenu" novega davka. Zakaj torej delati big deal iz davkov in zakonov, ki se tičejo enega področja (teh internets) in ne na drugih?

Mr.B ::

thramos,
samo potem so mađžarski desničarji, slovenski Levičarji, ker s tem davkom kažejo finger tistim grdim Kapitalistom...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nekikr ::

nagobčnik je izjavil:

In zdaj na Madžarskem ne smejo protestirat, ker je slo-tech novica polna "naj-bi-jev"?

Seveda lahko, nisem rekel, da ne. A boš podtikal izjave?

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

Ampak če bi ta davek pomenil vlaganje države v boljšo infrastrukturo (da nimaš potem telesmeha), pa z veseljem dam te 2 kavice na mesec za boljšo overall povezavo.

V takem primeru državi častim tudi 4 kavice. Ni problema.
Life is as complicated as we make it...

nagobčnik ::

nekikr je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

In zdaj na Madžarskem ne smejo protestirat, ker je slo-tech novica polna "naj-bi-jev"?

Seveda lahko, nisem rekel, da ne. A boš podtikal izjave?


Nisi izrecno, ne, vihaš pa nos nad temi protesti. Do kod pa sega tvoje neodobravanje?

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nekikr ::

nagobčnik je izjavil:

nekikr je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

In zdaj na Madžarskem ne smejo protestirat, ker je slo-tech novica polna "naj-bi-jev"?

Seveda lahko, nisem rekel, da ne. A boš podtikal izjave?


Nisi izrecno, ne, vihaš pa nos nad temi protesti. Do kod pa sega tvoje neodobravanje?

Viham zato, ker študentariji najvišji DDV v Evropi ni sporen, da bodo gospodarsko nekonkurenčni čez par let jim ni pomembno. Gredo pa, s cigaretom v roki in iPhonom v drugi, metat stare računalnike v fasado, ker bi jim oblast naložila precej majhen davek (pa ne pravim, da sem zanj, samo zanimivo mi je). Ampak na internetse!!!ena! To pa ne, #svoboda!

m0LN4r ::

Potem si tudi za uvedbo davka na 1000 prebranih črk (ali ogled ene slikice iz slikanice) kupljene knjige v DZS, ki ima že 22% DDVja v ceni.

Tu se gre predvsem zato, da je davek na nekaj, kar ima že v osnovi 27% DDV (naročniški paketi) in ta davek verjetno nebo izginil oz. je še večja možnost, da se bo povečal.
Načeloma bi lahko po domače rekli, da bo za naročnino na net pa 30% DDV, če karikiram.

Verjemi, da škatle niso metali vsi protestniki (kot to mediji prikazujejo) in tisti, ki so doma in nimajo za prevoz do budimpešte pa jih mogoče ta davek malo bolj udari po žepu.
Na protestu je bila le kopica ljudi, ki plačujejo naročnine in že 27% DDV, ki je v tole vključen pa bi vseeno uporabljali zastonjsko plat interneta.

4 članska povprečna madžarska družina, ki ima naročnino za net 5000ft in še 4 telefone zdaj naj plača še dodatnih 2800ft za mobilno in nekaj več za računalniški traffic poleg 27% ddvja, ki je že v vsaki naročnini?

Z uvedbno davka se jim lahko stroški za naročnine podvojijo, če uporabljajo internet izključno za stvari, ki so že načeloma zastonj in plačane.

Pač za zakon na tak način, kot ga hočejo uvest je bedarija.
Največji štos pa je, da so ga uvedli politiki, ki mobilnih tehnologij interneta ipd. zadev sploh ne uporabljajo in niti ne razumejo o čem se gre.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nekikr ::

Potem si tudi za uvedbo davka na 1000 prebranih črk

Na koncu si dal piko. Torej lažnjivo podtikaš izjave. Pfej in pfuj. Doma bi te lahko lepše naučili.

Tu se gre predvsem zato, da je davek na nekaj, kar ima že v osnovi 27% DDV

Pa kje spiš, da te ne grabijo. Saj si pravi možganski trust :) Ko boš začel sam plačevati položnice v podalpski Švici boš videl, da to že obstaja pri čisto vsaki stvari, ki jo plačuješ. Če ni omrežnina je pa kanalščina ali trošarina.

Največji štos pa je, da so ga uvedli politiki, ki mobilnih tehnologij interneta ipd. zadev sploh ne uporabljajo in niti ne razumejo o čem se gre.

A misliš, da se gre res za to? Dopuščaš možnost, da samo polnijo proračunsko luknjo kot mi? A veš tista znana vsake 14 dni "Cene goriv se oblikujejo glede na gibanje cen nafte na svetovnih borzah". Eden boljših štosov.

m0LN4r ::

Sem na zvezi z madžari o tematiki, samo njihove misli sem prenesel, ker je povsem drugo gledat iz kake ljubljanske prestolnice na ta zakon in njihov parlament al pa iz bližnjega okolja in nekoga, ki se ga to dejansko dotakne.

Moram se žal strinjat, davk na prenos podatkov mobilnih in internetnih storitev je ravno tolko upravičen, kot davek na listanje knjig ali časopisa. Ni razlike...
Malo poišči stroške o stanovanju, pa boš kmalu ugotovil, da plačujem krnekaj nažalost.

Pa naj polnijo proračun drugače. Recimo z radarji :)

Na koncu si dal piko. Torej lažnjivo podtikaš izjave. Pfej in pfuj. Doma bi te lahko lepše naučili.

Ja verjetno bi me, če bi imeli 6 let prej širokopasovni vsaj 1mb/s internet. :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nekikr ::

Ne bo šlo, smo že ugotovili, da se mora Mariborčanom pustiti, da dirkajo po mestu, drugače so butthurt.

m0LN4r ::

nekikr je izjavil:

Ne bo šlo, smo že ugotovili, da se mora Mariborčanom pustiti, da dirkajo po mestu, drugače so butthurt.

Čakaj da se zavedajo, da so jim začeli postavljal 30cone z ležečimi, kot po tekočem traku :D hehe
Zamenjane granitne kocke se z lahkoto dvigne iz zemle again
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kamiKaZaA ::

Kar se Maribora tiče (ker sem iz Maribora in sem bil tudi udeležen na vseh protestih). Problem ni bil, ker je radar meril hitrost (to bi že prilagodili), največji problem je bil, da je kazen skozi "rumeno luč" bila 200EUR, v Mariboru, pa ni niti enega semaforja z zeleno utripajočo lučjo, kot je to naprimer v Avstriji. In če bi semaforje porihtali in dali zeleno utripajočo luč, nebi noben bil na protestih.

Ampak tega nebi nikoli nardili, ker pol nebi mogli kasirat. In tu je bil največji problem in hkrati razlog za proteste.

Danes na poti v center (hitrost omejitve 70 km/h) in 3 metre pred semaforjem se prižge rumena luč (če bi radarji bli vklopleni), bi tak stopo po žlajfu, da bi se sredi križišča ustavo in najmanj 2-3 avti bi se še zaleteli v mene (in vse to bi naredo), da nebi plačo 200EUR kazni, kateri se na noben način nemoreš izognit, kot da stopiš po bremzi in se ustaviš sredi križišča in če se noben ne zaleti v tebe, se rikverc pelješ na "pole position".

Si sploh predstavljate, koliko prometnih nesreč bi bilo zaradi tega, ker nebi "namerno" naredili semaforje z zeleno utripajočo lučjo? Veste kaki minus bi to bil za zavarovalnice, ko bi plačevale za popravilo vseh teh karamboliranih vozil? Se zavedate, da bi se premije posledično dvignile in bi zavarovanje bilo dražje?

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Lažeš tako, da najbrž res sam sebi verjameš.
Utripajoča zelena se je ukinila in nadomestila samo z rumeno (lahko se zahvališ Eu direktivi) ki pa:
2. rumena luč - prepovedana vožnja, razen v primeru, ko se vozilo pri vožnji z dovoljeno hitrostjo ne more varno ustaviti zaradi premajhne oddaljenosti od semaforja;

Če voziš po omejitvi se lahko ustaviš brez problema oz. če si res čisto blizu, lahko nekaznovano pelješ naprej. Če voziš pa tako kot so zaznavali radarji, se pravi +50 na omejitev, potem se pa res ne moreš več ustaviti, pa čeprav imaš še 100 metrov do semaforja.
Vse skupaj se je spremenilo ravno zaradi objestnih voznikov. Pri utripajoči zeleni je večina pospeševala, da bi ujela vsaj temno oranžno rumeno, zdaj naj bi bila pa fora v tem, da nikoli ne veš kdaj bo rumena in pač voziš po predpisih (ker imaš dovolj časa, da se varno ustaviš, če ne pa nisi kaznovan, v kolikor se pelješ po omejitvah). Ker pa je slovenska kultura na psu se pa še vedno ljudje vozijo tudi čez rumeno, pa rdečo, pa potem tisto res rdečo. Vame se je v križišču zabil kombi, ki je hotel ujeti "krvavo rumeno", pa se mu tudi to ni izšlo, kljub močnemo pospeševanju.

nagobčnik ::

nekikr je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

nekikr je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

In zdaj na Madžarskem ne smejo protestirat, ker je slo-tech novica polna "naj-bi-jev"?

Seveda lahko, nisem rekel, da ne. A boš podtikal izjave?


Nisi izrecno, ne, vihaš pa nos nad temi protesti. Do kod pa sega tvoje neodobravanje?

Viham zato, ker študentariji najvišji DDV v Evropi ni sporen, da bodo gospodarsko nekonkurenčni čez par let jim ni pomembno. Gredo pa, s cigaretom v roki in iPhonom v drugi, metat stare računalnike v fasado, ker bi jim oblast naložila precej majhen davek (pa ne pravim, da sem zanj, samo zanimivo mi je). Ampak na internetse!!!ena! To pa ne, #svoboda!


Malo širše poglej na zadevo, vse je relativno. Veliko je psiholoških zank tukaj. DDV recimo, čeprav se dvigne za vse enako, pod črto najbolj plačajo največji potrošniki, to so verjetno bogati, študentarija verjetno ne toliko (tud če že majo za tist iphone in čike). Sploh tista, ki na netu dost visi, dobi vsaj neko minimalno zadoščenje od tega, da pokaže sredinca višjemu DDVju, s tem ko čim več stvari kupuje iz tujine prek neta (vsega ne morejo, jasno). Ni tolk tega občutka nepravičnosti, čeprav te DDV verjetno pod črto bolj udari. Pa še špekuliram (nisem nek ekonomist): če zvišajo DDV, morjo verjetno tud kmalu popravit svoje izračune za prag revščine (če so vredni kaj več kot pol kozarca mrzle vode) kar slej kot prej za sabo potegne dvig socialnih transferjev in najnižjih plač, če država noče zvišat revščine.

Druga stvar je lahko to, da pri DDVju vsi pričakujejo, da se bo že nekdo dvignil in protestiral, ker to zadeva vse, na koncu se pa ravno zaradi tega nihče ne. Ko jih opalijo tako specifično, imajo občutek, da morjo neki nardit, ker se ne bo nihče drug dvignil. Starci itak ne vedo, kaj je internet, pol jih govori "sej je samo 2.3 € cap" itd. Je čist drugačna dinamika. Pa danes se folk najbolj organizira preko interneta, če obdavčiš vse, se to nekje porazgubi, če pa obdavčiš specifično eno od bolj organiziranih družbenih skupin, meni ni tolk presenetljivo, da boš imel folk kmalu pred vrati.

Invictus ::

nagobčnik je izjavil:

DDV recimo, čeprav se dvigne za vse enako, pod črto najbolj plačajo največji potrošniki, to so verjetno bogati, študentarija verjetno ne toliko (tud če že majo za tist iphone in čike).

Čisto zgrešeno razmišljanje.

Bogati imajo več sredstev kupovati stvari drugje kot reveži. Od njih je več vplačanega DDVja malo. Veliko več ga plačajo reveži ...

Ampak to je čisto v socialističnem egalitarnem smislu, kjer bogati ne bi smeli biti bogati. Ampak vsi reveži ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

nagobčnik ::

Nisem mislil tako, kdo ga skupno več plača (ja, revnih je pač največ več in to skupaj največ znese), ampak koliko to breme pade na katero specifično osebo, kar je verjetno dost pomembno pri psihologiji protestov. Lahko da se motim.

Bogati seveda lažje kupujejo v tujini, po drugi strani se jim pa verjetno ne ljubi preveč, ker jim ni (toliko) treba gledat na ceno.

kamiKaZaA ::

nekikr

Kdaj si bil nazadnje v Avstriji?

Jaz sem vsaj 5 krat letno in v Grazu so nazadnje cca. 1 mesec, še vedno utripale zelene luči. Tak, da jaz ne lažem, niti ne zavajem, ampak pišem po tem kar vidim. Radar je bil postavljen cca. 10-15 metrov pred semaforjem, tik pred semaforjem je imel zanko cca. 0,5 metra in če bi na semaforju zagorela rumena luč, ti pa bi bil v tistem trenutku na zanki in sekundo kasneje v križišču, bi dobil kazen 200€. In ne mi trdit, da se lahko varno ustaviš s 70 km/h, ko ti tik pred semaforjem zagori rumena luč, skozi pa nesmeš peljat, ker če bi lahko peljal, bi dobil kazen samo za rdečo prevoženo luč (rumeno se bi črtalo), v Mariboru pa so še želeli računat na vsako prevoženo rumeno luč - za njih simboličnih 200€ in prekoračitev do 5 km/h za njih simboličnih 40€ in vsak, ki nebo zabremzal pri rumeni luči, bo stopo po gasu, da čimprej zapusti križišče in s tem pokasiraš minimum 240€ oz. 500€, če bi prekoračo za 6-10 km/h. In tu bi oni (Iskra Šešok-Janković"Jurček" naveza-sistemi najbolj kasirali).

Tak, da če Avstrija lahko ima utripajočo zeleno luč (nekatere države v EU pa celo odštevalnike do rumene/rdeče luči), zakaj jo potem še Slovenija nima oz. kot ti trdiš so jo z EU zakonom prepovedali? Pojasnila prosim? Že vnaprej Hvala.

kamiKaZaA ::

nekikr

samo za tebe video (25.9.2013):

Die Ampelschaltung in Österreich: Bevor die Ampel von GRÜN auf GELB wechselt, blinkt das GRÜNlicht viermal. Auf GELB folgt ROT... dann folgt ROT/GELB... dann GRÜN

Kdo zdaj naklada / laže / zavaja?? Pa kaka EU prepoved ?? Ki si te to našo?? Komu ti to prodajaš ??? Pa to so naši namerno prepovedali, da bo več nesreč, da bodo nevarna križišča in če bi semforji šli skozi v Mariboru, bi danes že bli v LJ, CE, KP, GO, MS,... ampak se jim je že v Mariboru zalomlo. V naši državi se nič ne dela za varnost, ampak vse z namenom - oropaj denarnico navadnega državljana (Elita je tak na VIP listi vsepovsod in jim niti pajek nebo avta odpelo, če pa slučajno koga od VIP dobijo brez vozniškega dovoljenja (zaradi odvzema vozniške) in mu zaplenijo avto, pol Zoki vse zrihta in sinček dobi nazaj Mercedes CL 65 amg - in to ti vse pove, za koga so zakoni pisani in vse kazni).

chucki ::

In koliko jih je umrlo tam, kjer bi mogli sedaj streljati radarji? Verjetno 0, or?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

kamiKaZaA ::

0 - zero (kot si že sam ugotovil). Samo enim žal tega nemoremo dopovedat.

Bi pa radarji povzročili ogromno verižnih trčenj, ravno zaradi rumene luči in ker bi vsak ko bi dobo 2-3 položnice za 200EUR, potem takoj ko bi zagledo rumeno luč, bremzo ko zmešan, pa če bi mel kamion za sabo. Tega je tudi mene blo strah. Jaz sem sam pri sebi reko, bom pač vozo vsepovsod 10-20 km/h manj, ker danes 1-3 km/h prekoračitve, jutri 2 km/h, pojutrišnjem 4 km/h in 40EUR, 40EUR, 40EUR je takoj pol jurja na koncu mesca. Pa tu pa tam bi prekoračo za 10 km/h, ko bi potegno skozi rumeno luč, ker bi mel pun k... že, da so se v zadnjem tednu 6 krat v mene zaleteli in se zavedal, da počasi vretence nebodo več prenesle teh trkov, ker so že načete in se še niso uspele pozdraviti od prejšnjega karambola.

In cilj radarjev ni bil večja varnost, ker za večjo varnost, bi morali vklopiti zeleno utripajočo luč (kot v Avstriji), ampak je cilj radarjev bil, da bi ožemali Naše denarnice, ker jim ni bilo dovolj, da so zje... Pohorje, ker so premalo pokradli, ko je bil EPK, pa Univerzijada, ki je na koncu odpadla, dnara pa niso nikoli vrnili (Evropska sredstva, katera bomo vrnili mi čez nekaj let), pa prekinli so pogodbo z Veolio (avtobisni promet) in ustanovili podjetje Marprom (Mariboski avtobusni prevoznik), kateri bo zdaj upravljal še s Pohorjem - lastnik pa je Kanglerjev tesni prijatelj (narobe Svet) in še bi lahko našteval. Veolia je dobla tožbo in bomo Mariborčani odplačali 7 milijonov pufa (odškodnine), Kangler pa še je podpisal za 19 milijonov poroštev za ŠC Pohorje, kateri dolg se prav tako prepiše na občino. Vglavnem Kangler nas je zapufo za naslednjih 50 let in ker mu še to ni blo dovolj, si je domislil RADARJE, da bi nas še bolj oropal.


nekikr
še vedno čakam na tvoje odgovore.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Tak, da če Avstrija lahko ima utripajočo zeleno luč (nekatere države v EU pa celo odštevalnike do rumene/rdeče luči), zakaj jo potem še Slovenija nima oz. kot ti trdiš so jo z EU zakonom prepovedali?
Zelena utripajoča luč je v nasprotju z Dunajsko konvencijo o cestnem prometu. Avstrija je konvencijo ratificirala s "pridržkom" ravno glede utripajoče zelene luči in še nekaj ostalih malenkosti.

Zato.

nekikr ::

Tak, da jaz ne lažem, niti ne zavajem,

Seveda da lažeš in zavajaš. Kakšne luči imajo v Avstriji ni pomembno, ker je EU direktiva taka kot je. Lažeš in zavajaš pa v delu kjer govoriš, da so šli mariborčani na ulice, ker jih sedaj radarji dobijo, ko gredo čez rumeno luč. Če to res drži, potem niste samo lažnjivci ampak totalni bebci. Čez rumeno luč je dovoljeno peljati, tako narekuje zakon. Ampak seveda samo v primeru, da se ne moreš več varno ustaviti kar pa sigurno ne moreš narediti, če se pelješ s +50 nad omejitvijo kot so to zaznali radarji. Te zgodbice se vedno začnejo na način: "prižge se rumena in sedaj imam na izbiro da tako močno zaviram, da bomo vsi leteli čez sprednje okno ali pa grem čez in naredim prekršek. Hint: če moraš tako močno zavirati potem nisi šel niti približno po omejitvah.

Invictus ::

Ko mački stopiš na rep, zacvili.

Očitno je na štajerskem vožnja skozi rdečo luč, prehitra vožnja in vožnja pod vplivom alkohola čisto nekaj normalnega.

Ostala Slovenija se pa samo čudi, in poserje ko pride z avtom v Maribor ... Slišal od marsikoga ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kamiKaZaA ::

nekikr

nevem od kod si, vendar ti predlagam, da v svojem mestu razpišeš pobudo za uvedbo radarjev in potem dokažeš, da se bo varnost s tem povečala. Kdo za vraga trdi, da se 99% ljudi v mestu Maribor vozi s +50km/h (semaforje je v tistem času več kot 100.000 avtov prečkalo in jih je 140 vozilo več kot +50)?? Kje si to razbral, da seddaj vsi vozimo oz. večina oz. velika večina oz. 99% ljudi vozi s +50? Jaz sem ti lepo obrazložo, da če se pelješ 70 km/h in se prižge rumena luč 3 metre pred semaforjem, je to kazen pri teh radarjih, ker na sliki je rumena luč in ti v križišču, zdaj pa dokaži, če lahko, da se nisi mogo varno zaustavit? In ker ne moreš dokazat, sledi kazen!

Sicer pa nevem odkod vam neke konvencije pa prepovedi, ČE PA V AVSTRIJI PRAKTICIRAJO ZELENO UTRIPAJOČO LUČ. In še nekaj iz prakse v Avstriji, ko začne v Avstriji utripat zelena luč, šele 5 ali 6 avto začne rahlo bremzat, ostali pa ne povečajo hitrost, ampak se normalno dalje peljejo in če slučajno 5 ali 6 avto ulovi zeleno luč, potem se pelje skozi, tisti za njim, pa že ustavi na rumeni luči. In taki sistem je najbolj varen in preprečuje nalete odzadaj, ker se vsi pripravijo in imajo večji reakcijski čas za odreagirat/preračunat, kot pa če se naenkrat prižge rumena luč.

In "nekikr" - če kdo zavaja in laže si to ti:
Seveda da lažeš in zavajaš. Kakšne luči imajo v Avstriji ni pomembno, ker je EU direktiva taka kot je.

Kaj si s tem žele povedat mi ni jasno? Jaz ti že cel čas pišem, da obstajajo države v EU, ki prakticirajo zeleno utripajočo luč, ti pa mene in ostale prepričuješ, da je to prepovedano. Zdaj pa naj vsak sam pri sebi oceni, kdo laže in zavaja. Jaz sem ti napisal iz prakse in "real" life kak je, ti pa ,... eh kaj se sploh ukvarjam s takimi, sicer pa je to tema o Budimpešti in davkih, me je pa motlo, da ti sam pišeš take bedarije in vsesplošne laži o stvareh o katerih nimaš pojma. Ne da se mi več sploh ukvarjat s tabo, ker sem vse obrazložo, ti pa še vedno vstrajaš, da v Avstirji ni zelene utripajoče luči, ker je prepovedana ;((

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ja če bi se dovolj hitro peljal, te nebi uspel poslikat. Nevem zakaj bi bremzal, saj niso meli vgrajenih 60fps goprojev.
Malo za hec.

Tako je, sem 100% prepričan, da če bi se peljal 70 in videl rumeno pa ugotovil, da se nemoreš varno ustavit komot odpeljal čez brez kazni.
Saj so bli senzorji za hitrost vgrajeni, če ti pa rumena od daleč ni dovolj, da se ustaviš do rdeče iz 70 pa res nevem kam gledajo eni in kako vozijo.

Pa kaj, tudi če bi zdaj radarje vklopili nazaj in denar šel v karitas, šole, vrtce bi nekdo definitivno z istimi forami šel protestirat.
Pred stanovanjem so mi 2 mesca nazaj postavili ležečega in cono 30. Lahko trdim, da se jih manj kot polovica pelje 30 in na oko vsak 5x avto zabije v krožnega.
:|
Jaz vsaj vem, da ko sem delal na dostavi med/pred/po radarji sem 100% siguren, da nobenea prekrška nisem naredil. Lahko bi še ostali enako vozili pa nebi bilo problemov.
Najlepše je bilo, nekaj časa po radarjih (vklopljenih seveeda). Tako mirne vožnje ni blo v MB celo večnost.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kamiKaZaA ::

m0LN4r je izjavil:

Ja če bi se dovolj hitro peljal, te nebi uspel poslikat. Nevem zakaj bi bremzal, saj niso meli vgrajenih 60fps goprojev.
Malo za hec.


Ni res to kar pišeš. Radar je imel kamero, ki je snemala tudi več kot 50 metrov za križiščem (to so tudi javno povedali in že se je porajal sum, če še nebodo snemali okolico (pešce, kolesarje), da bi imeli večji nadzor nad prebivalci mesta) in še eno kamero, ki je slikala in slikal te je lahko tudi sredi križišča.

Kot drugo, v Mariboru se večina ljudi vozi po omejitvah, v času radarjev, pa so ljudje bili posrani in so se na cestah z omejitvijo 70 km/h, vozili 40-45 km/h in zaradi tega se ti je morda zdelo, da je promet bil bolj umirjen. Drugače pa če tak zagovarjate radaje, Vam resno predlagam, da jih postavite v svojih krajih, nevem pa zakaj pišete, da naj bodo v Mariboru, če pa noben od Vas ne živi v tem mestu. Razumel bi takega, ki živi v MB, da bi jih zagovarjal.

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Budimpešti protesti proti davku na internet (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
16234945 (30075) m0LN4r
»

Madžarska umaknila davek na internet

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
299548 (7903) [D]emon
»

Madžarska želi obdavčiti internetni promet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6221438 (17155) shadeX

Več podobnih tem