» »

Shuttle X50 V2 all in one

Shuttle X50 V2 all in one

Frenckie ::

Dobil sem v roke Shuttle X50 V2 all-in-one s :
- procesorjem Intel Atom D525 1.80 GHz,
- integrirano grafiko GMA 3150,
- 15.6” touchscreen displejem,
- RAM DDR3 4GB 1333MHz (total size max. 4 GB )
- HDD SATA 500GB.
Naložen je malo okrnjeni Windows XP Prof. Zanima me kateri novejši operacijski sistem bi bilo sedaj smiselno naložiti : Windows 7, Windows 8 ali Windows 8.1 (32 ali 64 bit).
Uradni gonilniki so do Win 7 / 64bit.
Sprašujem , če je kdo že kaj najnovejšega instaliral na tak sistem in kako se je obneslo. Želim, da bi deloval touchscreen displej. Pa kako je z gonilniki na Win 8.

FX6300B ::

kot jaz vem bi gonlniki od 7ke morali delat drugače pa touchscreen tudi govorim o 8 in 8.1

Frenckie ::

Za poskus sem naložil Win 7 /64 bit s SP1 ter tudi vse potrebne gonilnike iz uradne strani.
Postalo je kar počasno zaganjanje Windowsev, pa tudi zaganjanje ostalih programov bilo bolj počasno (posodabljanje W. Update bilo izključeno).
Po daljšem času preizkušanja sem se odločil naložiti Win 7 / 32 bit. Z njim je zagon računalnika kar soliden.
Pa tudi odpiranje internet strani deluje normalno. IPTV brezžično deluje brez problema. Funkcija Touchscreen displej tudi deluje.
Kasneje bom poskusil še z Win 8.1 (verjetno 64bit). Žal RAM-a ta plošča ne podpira več od 4GB (ga sedaj kar solidno zapolni).

FX6300B ::

seveda če imaš 4 gb rama ali manj obvezno 32 bit ker drugače šteka pa še 1333MHz je drugače bi pa ti blo pomoje bol všeč 8.1 ker je boljša za touchscreen in odzivnejša samo meni je še zmeraj bolj všeč 7ka

Frenckie ::

Po daljšem času obujam to temo.
RAM je bil dodan in ga je 4GB (maksimum kot ga podpira osnovna plošča).
Po namestitvi WIN8.1/64bit pa PC spodobno leti. Gonilniki od 7/64bit tudi vsi delujoči.
Sedaj po pol leta mi ponovno pride v roke za namestitev nekega programa. Opazim da procesor Intel Atom D525 1.80 GHz deluje samo z enim jedrom, čeprav je na Intelovi strani zabeleženo, da ima dva jedra.
V msconfig - Boot advenced option sem najprej preveril in je izbrana 2 - ka. To je ostalo še nastavljeno ob namestitvi sistema, ker imam navado, da to preverim po vsakem nameščanu windowsev.
V Speccy-u in CPU-Z mi prikazuje samo delovanje z enim jedrom.
V BIOS-u pa ne prikazuje števila jeder.
Želel bi, da bi delovala oba jedra. Kako ga pripraviti do tega?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo zna odklenit HP Bios F 08 za 64bit?

Oddelek: Pomoč in nasveti
243445 (2910) Zheegec
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454794 (4062) solatko
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9917457 (11561) solatko
»

Kateri procesor je boljši (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
539187 (7610) filip007
»

Kateri OS za prenosnik AMD Turion 64 X2 Mobile TL-60??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8011564 (9999) T_F_7

Več podobnih tem