» »

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Temo vidijo: vsi
««
60 / 64
»»

facepalm ::

perci je izjavil:

Iz munchna čez madžarsko v poreč? Eno urco razlike?

Italijanski trajekti? LOL. Si kdaj cene pogledal?


za 250eur bi si prisparal 5h kolon in 3h normalne voznje. vmes se spocijem, se kaj pojem. ne vem, jaz ko grem na dopust, ne gledam na vsak cent.
mimogrede, ce bi "vsi" presaltali na trajekte, bi se konkurenca povecala in bi bile cene znosnejse, sploh ib rezervaciji par mesecev vnaprej

perci ::

za 250eur bi si prisparal 5h kolon in 3h normalne voznje. vmes se spocijem, se kaj pojem. ne vem, jaz ko grem na dopust, ne gledam na vsak cent.
mimogrede, ce bi "vsi" presaltali na trajekte, bi se konkurenca povecala in bi bile cene znosnejse, sploh ib rezervaciji par mesecev vnaprej

Huda logika. A zato so hrvaški trajekti v sezoni cenejši kot izven sezone? Pa cestnine so nižje v sezoni. Pa apartmaji cenejši. Oh, wait...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

facepalm ::

ce bi se jim slo za ohranitev turizma, bi verjetno celo drzava kaj subvencionirala, da nebi gostje ostali na razviti strani jadrana.

TESKAn ::

Kaj potem, če Nemci delajo gužvo na madžarskih, namesto na naših AC? So zastoji vredni tistih par 10 €, kolikor jih mogoče porabijo pri nas?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

perci ::

facepalm je izjavil:

ce bi se jim slo za ohranitev turizma, bi verjetno celo drzava kaj subvencionirala, da nebi gostje ostali na razviti strani jadrana.

Ja, tako kot subvencionirajo cestnine in trajekte Jadrolinije.

xmetallic ::

perci je izjavil:

Ja, tako kot subvencionirajo cestnine in trajekte Jadrolinije.

Saj jih. Ampak ne za turiste :))

imagodei ::

facepalm je izjavil:

in kako bi ti preprecil sosedu betoniranje na tvoji parceli? tako da bi blokiral cesto iz/v naselje za vse?
ali bos urejal naprej po pravni poti?

predpostavimo pa, da je tvoj sosed "15 clanska druzina z juga" tako, da odpade moznost fizicne prepreke betoniranja.

Hehe, jaz bom po pravni poti urejal naprej; države pa imajo tudi kakšne druge ukrepe na voljo, ni treba zarad tega tankov na meje pripeljat (v maniri kot ti sugeriraš eskalacijo z nasiljem).
- Hoc est qui sumus -

facepalm ::

sugeriral sem na fizicno odstranitev iz tvoje (nase) strani. tebe bi sosedi pretepli, Sloveniji bi pa Hrvati poslali 2 passeri in bi se odstranjevanje koncalo.

imagodei ::

Jasno bi bilo takoj končano, zato se pa pač poslužuješ političnih, gospodarskih in pravnih sredstev za to, da discipliniraš razvajenega najstnika, ki misli, da se v mednarodnih odnosih lahko obnaša po balkansko.
- Hoc est qui sumus -

Mr.B ::

imagodei je izjavil:

Jasno bi bilo takoj končano, zato se pa pač poslužuješ političnih, gospodarskih in pravnih sredstev za to, da discipliniraš razvajenega najstnika, ki misli, da se v mednarodnih odnosih lahko obnaša po balkansko.

In kako ni politicen ukrep, da napoves da bos poostril nadzor meje. Nevem kaksno streljanje in ostali BS neki komentirate. Karl napove in gre za dva tedna na dopust, hrvatje pa v luft. Pri avstijcih je ze itak haloo da si nemci upajo postaviti zbirni center za begunce nal Avstrijski meji. Slovenci pa mislijo, da jih ob naslednjem navalu, lahko tako z vlaki peljali do meje in nakladali kolk stanejo..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

facepalm ::

kolikor je meni znano se ze posluzujemo pravnih, diplomatskih in gospodarskih ukrepov.
kar se tice meje v piranskem zalivu pa bo itak kmalu nepomembna, ko bo HR v schengnu.
po razpadu schengna (april 2031) pa se bomo pogajali dalje.

ce bi ze zeleli vracati udarec Hrvaski, bi lahko postavili se mi eno skoljcisce, 100m blizje Savudriji, saj tudi ce Hrvati ne spostujejo arbitraze, vedo da v piranskem zalivu ni bilo nikoli zarisane meje. torej nimajo argumenta "se nahajate v HR vodah".

imagodei ::

Mr.B je izjavil:

imagodei je izjavil:

Jasno bi bilo takoj končano, zato se pa pač poslužuješ političnih, gospodarskih in pravnih sredstev za to, da discipliniraš razvajenega najstnika, ki misli, da se v mednarodnih odnosih lahko obnaša po balkansko.

In kako ni politicen ukrep, da napoves da bos poostril nadzor meje.

A?
- Hoc est qui sumus -

connel ::

Če sem čisto iskren mi za tisto školjčišče dol visi, zaradi mene naj ga razširijo do luke, resno, me čisto nič ne briga.
Ampak ker se spodobi spoštovanje dogovorov in meja, je to grbo poseg v naše ozemlje.

V čem vas držijo za jajca (in naše politike), da kar mirno prepuščate ozemlje, brez besed? Samo da greste lahko v miru na morje, pa da si mislite oh kako sem dober in prijazen?


Ljubček, to da ne bo meje ko bo enkrat Hrvaška v Šengnu, še ne pomeni da boš lahko šel kar malo tako gradit na hrvaško zemljo, niti obratno za njih. Niti približno ti ni jasno nič a.
Prav rad bi te videl, kako bi te obravnavali avstrijci/italijani/madžari, če bi šel malo v njihovo morje oz. zemljo gradit,...

Spet tipična Oh saj bo, ko bo to pa to,....

Mr.B ::

imagodei je izjavil:

Mr.B je izjavil:

imagodei je izjavil:

Jasno bi bilo takoj končano, zato se pa pač poslužuješ političnih, gospodarskih in pravnih sredstev za to, da discipliniraš razvajenega najstnika, ki misli, da se v mednarodnih odnosih lahko obnaša po balkansko.

In kako ni politicen ukrep, da napoves da bos poostril nadzor meje.

A?

Ce je tvoje razumevanje politike na nivoju vaskih straz, se nebi cudil, da bo kharl ob naslednjih volitvah zunanji minister.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

imagodei ::

Po moje imaš le ti težave z bralnim razumevanjem - kar niti ni čudno, saj stavčne zveze oblikuješ tako, da ti je izjemno težko sledit. Si izseljenec z zelo malo stika s slovenščino?
- Hoc est qui sumus -

facepalm ::

connel je izjavil:

Če sem čisto iskren mi za tisto školjčišče dol visi, zaradi mene naj ga razširijo do luke, resno, me čisto nič ne briga.
Ampak ker se spodobi spoštovanje dogovorov in meja, je to grbo poseg v naše ozemlje.

V čem vas držijo za jajca (in naše politike), da kar mirno prepuščate ozemlje, brez besed? Samo da greste lahko v miru na morje, pa da si mislite oh kako sem dober in prijazen?


Ljubček, to da ne bo meje ko bo enkrat Hrvaška v Šengnu, še ne pomeni da boš lahko šel kar malo tako gradit na hrvaško zemljo, niti obratno za njih. Niti približno ti ni jasno nič a.
Prav rad bi te videl, kako bi te obravnavali avstrijci/italijani/madžari, če bi šel malo v njihovo morje oz. zemljo gradit,...

Spet tipična Oh saj bo, ko bo to pa to,....


a ti razumes, da smo trenutno v šahu in nemocni?
odnos Hrvaske do nas je zrel za ukrepanje vojske in si to verjetno tudi zelijo, glede na provokacije.
ker je nasa vojska v takem stanju kot je, pride v upostev le diplomatska/pravna pot. in te se (pasivno) posluzujemo. smo pa videli da celo EU boli k za nas.

ce bi me zbudil zjutraj, po pijanskem veceru, bi takoj podprl nas izstop iz EU in poslal vojsko na mejo, ker bi me bolel k za posledice. po drugi strani bi takrat tudi podprl osamosvojitev Istre, ampak to je druga zgodba..

long story short, dobili smo ga na suho iz severa in juga. ohraniti moremo trezno glavo, da politicnega spora ne zacutimo se drzavljani.

imagodei ::

A ti sicer živiš v isti realnosti kot mi ostali?
- Hoc est qui sumus -

facepalm ::

jp, le par metrov blizje lokaciji kjer bi vi radi blokirali promet.

imagodei ::

Ampak vseeno razmišljaš, da bi bilo smotrno poslat vojsko na meje - če le ne bi bila v takem razsulu kot je?
- Hoc est qui sumus -

facepalm ::

dejansko, ce bi MI spostovali arbitrazno razsodbo, bi morali poslati Triglav do skoljcisca, da se ga odstrani.

za nadaljno ekskalacijo bi ze poskrbela Hrvaska.

da pa pojasnim kaj sem mislil s svojo izjavo:
ce bi se iz danes na jutri odlocili za izstop iz EU, bi bila vojska na (S) meji nujna. zato sem jo tudi omenil.

Mr.B ::

imagodei je izjavil:

A ti sicer živiš v isti realnosti kot mi ostali?

Verjetno tebi tematika ni najbolj jasna. Sploh glede na to koga oziroma kaj voli volilno telo.
Preden boš planiral odgovorit : ali si bil ta vikend in greš naslednji vikend na hrvaško obala ali imaš tam vikend. Če je odgovor da, potem bodi raje tiho.
Dejstvo 1 : Kharl napove da bo poostril nadzor meje : dejstvo nisem nikoli rekl da, če nisi sposoben razumevanja »in volilno telo voli telebajske« napisati namero, kjer se posti nedefinirano kdaj, potem imaš srečo, ker Italijanom niti Avstrijcem ravno ne diše še dodatne reveže imeti in podpirati pod ti. untersteiermark.
Resolucija Dejstva 1 : živčnost hrvaške vlade, če imamo srečo protestno noto vladi ali Bruslju.
Dejstvo 2 : Na meji recimo Šentilj, Karavanke, , .. talamo tiskalnico da zaradi morebitnih zaostrenih razmer bomo poostrili nadzor na meji, in da pred odhodom gastabajterji naj raje vzamejo malo več vode in hrane, da ne bodo lačni. Seveda zraven dodamo tudi lokacije, kjer se v Slovenij da dobro jesti,…
Resolucija Dejstva 1 : živčnost hrvaške vlade, če imamo srečo protestno noto vladi ali Bruslju.
Dejstvo 3 : Poslati vojsko na mejo. Dejstvo ki ga ti zanemarjaš je to da tako nimajo vojaki karkoli delati na meji, saj nimajo mandata. Državljane Slovenije nič več ne stane, če v enem pinzgaverju prepelje oborožene vojake na sečoveljsko mejo, kjer v senci korakajo gor in dol. Itak ne smejo prevzeti funkcije carinika …
Resolucija Dejstva 3 : Hrvaška vlada mora odreagirati. Odgovorimo samo uradnemu povpraševanju Bruslja. Kaj je odgovor : Kampi ki se gradijo na avstrijsko/nemški meji , streljanje na begunce v kombiju. Kolikor vem so na hrvaškem tako fentali že ne enega najstnika… In treniramo vojake, če bo morebiti prišlo do zaostrovanja.
Dejstvo 1, 2 3 imata psihološki vpliv, in Slovenski hlapcev v Javem sektorju ki v petek ob 14:00 romajo iz Ljubljane v Hrvaški vikend čisto nič ne oviramo.
Dejstvo 4 : Ker so sedaj Hrvati živčni, vpeljemo 1x na teden po 1h včasih več včasih manj, predvsem takrat ko se vračajo turisti in NE slovenski vikendaši. Zraven carinika stojita dva oborožena Slovenska vojaka, tako bolj v specialni opremi.
Resolucija Dejstva 4 : Da bo pošiljala hrvaška protestno noto n krat.. Odgovor je zelo enostaven, oprostite, vojaki se morajo seznaniti kaj pomeni normalno delo carinika. Seveda lahko predlagaš da sodeluje tudi hrvaška vojska pri teh poučnih treningih, saj bodo rabili prakso na schengenski meji…Pa da vidim ta hrvaški autogol.


Da ti imagodej kar pošiljaj protestne note spisane s strani slovenskih preplačanih amaterjev v Bruselj in hrvaško, pač nastavi dupe če že nimaš hrbtenice. Ker kot kaže se nočeš zameriti, žal.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

imagodei je izjavil:


Hkrati ne razumem, zakaj Slovenci masovno hodimo na Hrvaško nosit denar, če se le-ta ne zna držat nobenih dogovorov?

Zato, ker so ljudje, ne pa politični obsedenci.
Gredo tja, da se namočijo v morje, zvečer pa si pripvoščijo čevapčiče in pivo.
In uživajo v tem, da na kilometre noben ne omenjanja svoje malikovane politike vsakih 5 milisekund.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

xmetallic je izjavil:

Največjo škodo bi utrpeli ravno mi.

Saj to je skriti cilj Slovenceljnov. Da bi trpeli (oni in seveda sosed... in njegove krave).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

perci ::

Mr.B
Pomojem si imagodeia s kom zamesal. On ni proti kolonam na meji, ce sem ga prav razumel.

Mr.B ::

perci je izjavil:

Mr.B
Pomojem si imagodeia s kom zamesal. On ni proti kolonam na meji, ce sem ga prav razumel.

Nobene kolone na meji nebi bilo, dokler nebi postali Hrvatje živčni. Ampak ja ko nekdo reče vojsko na meji, verjetno misli vosjko ne vaške straže. Verjetno so te bolj učinkovite kot Slovenska vojska proti katerikoli sosedi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xmetallic ::

Mr.B je izjavil:

Dejstvo 3 : Poslati vojsko na mejo. Dejstvo ki ga ti zanemarjaš je to da tako nimajo vojaki karkoli delati na meji, saj nimajo mandata. Državljane Slovenije nič več ne stane, če v enem pinzgaverju prepelje oborožene vojake na sečoveljsko mejo, kjer v senci korakajo gor in dol. Itak ne smejo prevzeti funkcije carinika …

Hrvaška bi na mejo poslala svojo vojsko. Ali še slabše, Čokolinda bi odletela v ZDA, tri dni kasneje pa bi prišel ukaz iz ZDA ali NATA, da mora Slovenija umakniti vojsko z meje. Slovenija je ZDA v zadnjih letih že večkrat zabila nož v hrbet. Popolnoma jasno je da bi takoj pričeli izvajati pritisk na Slovenijo če bi hrvaška politika zaprosila za pomoč.

Zgodovina sprememb…

SmotaniJanez ::

perci je izjavil:

Ne vem zakaj bi zapirali mejo? V čigavem interesu je to?

Sej pravim, da je ni treba, ker lahko isti efekt naredimo z manj grobimi ukrepi. Interes? Če smo se odločili, da želimo implementacijo rezultatov arbitraže (mednarodnega prava), potem je to način, kako zadevo enforcaš. Al je treba narisat?

Kaj bi recimo iskali, ali švercam kavo, prašek, banane, kavbojke iz Trsta?

Iskali bi, če v prtljažniku švercaš ilegalce...se opravičujem - prebežnike.

Medtem ko Avstrija izvaja neke uber akcije na meji...se to niti ne zdi tako nesorazmeren ukrep. Je pa res, da bi bilo dobro to napovedati...da švabi in avstrijci sploh ne bi štartali na dopust tja.


Na temle forumu je bilo nevarno še pred kratkim omenjati, da bi prebežnike malo prekontrolirali, zdej pa bi jih iskal po mojem prtljažniku. LOL.

Hopla, a ni to čudno, časi se tako hitro spreminjajo. Ne vem zakaj ste tako proti turistom, ki gredo na Hrvaško. Sej niso oni krivi, da je z mejo tko ko je.

In če pogledamo nazaj, se lahko samo smejemo, tako glede meje, kot tudi prebežnikov, ker je zadeva napol komična.

Mr.B ::

xmetallic je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Dejstvo 3 : Poslati vojsko na mejo. Dejstvo ki ga ti zanemarjaš je to da tako nimajo vojaki karkoli delati na meji, saj nimajo mandata. Državljane Slovenije nič več ne stane, če v enem pinzgaverju prepelje oborožene vojake na sečoveljsko mejo, kjer v senci korakajo gor in dol. Itak ne smejo prevzeti funkcije carinika …

Hrvaška bi na mejo poslala svojo vojsko. Ali še slabše, Čokolinda bi odletela v ZDA, tri dni kasneje pa bi prišel ukaz iz ZDA ali NATA, da mora Slovenija umakniti vojsko z meje. Slovenija je ZDA v zadnjih letih že večkrat zabila nož v hrbet. Popolnoma jasno je da bi takoj pričeli izvajati pritisk na Slovenijo če bi hrvaška politika zaprosila za pomoč.

Kja si pa ti predstavljaš kot vojska na meji. Še en ki ne razume...
In drugo, še en ki razlaga svojo nesposobnost volilnega telesa na te grde tujce. Dej no.

SmotaniJanez je izjavil:

perci je izjavil:

Ne vem zakaj bi zapirali mejo? V čigavem interesu je to?

Sej pravim, da je ni treba, ker lahko isti efekt naredimo z manj grobimi ukrepi. Interes? Če smo se odločili, da želimo implementacijo rezultatov arbitraže (mednarodnega prava), potem je to način, kako zadevo enforcaš. Al je treba narisat?

Kaj bi recimo iskali, ali švercam kavo, prašek, banane, kavbojke iz Trsta?

Iskali bi, če v prtljažniku švercaš ilegalce...se opravičujem - prebežnike.

Medtem ko Avstrija izvaja neke uber akcije na meji...se to niti ne zdi tako nesorazmeren ukrep. Je pa res, da bi bilo dobro to napovedati...da švabi in avstrijci sploh ne bi štartali na dopust tja.


Na temle forumu je bilo nevarno še pred kratkim omenjati, da bi prebežnike malo prekontrolirali, zdej pa bi jih iskal po mojem prtljažniku. LOL.

Hopla, a ni to čudno, časi se tako hitro spreminjajo. Ne vem zakaj ste tako proti turistom, ki gredo na Hrvaško. Sej niso oni krivi, da je z mejo tko ko je.

In če pogledamo nazaj, se lahko samo smejemo, tako glede meje, kot tudi prebežnikov, ker je zadeva napol komična.

Sedaj se pogajajo kako bodo nemci poslali nazaj v Avstrijo... Če bodo pogajanja propadla, ja veliko sreče, ker sircev zagotovo ne boš uspel pripeljati legalno čez avstrijsko mejo..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Smrekar1 ::

xmetallic je izjavil:


Čez Madžarsko greš pa je stvar rešena. Boš kakšno uro dlje potoval ampak še vedno hitreje kot čakanje na mejah. Za Nemce bi se pot malce podaljšala ampak to niti ni tak problem. 3,4 ure dlje na cesti ni take krize. Sej greš na dopust za par tednov, ne za 2 dni.


Iz Münchna je pot čez Slovenijo 6,5 ur, čez Madžarsko 10,5 ur. Razlika je 4 ure ali podaljšanje poti za 65%, kakor vzameš.

Zavedaj se, da 5% manj turistov prek cest že pomeni katastrofo za hrčke.

imagodei ::

Mr.B je izjavil:

imagodei je izjavil:

A ti sicer živiš v isti realnosti kot mi ostali?

Verjetno tebi tematika ni najbolj jasna.

Ne, jaz še vedno mislim, da ti nisi pismen. Ne vem namreč, od kod ti ideje, na katere odgovarjaš. Povedi, ki jih oblikuješ, nimajo smisla, ne repa, ne glave.

Mr.B je izjavil:

Da ti imagodej kar pošiljaj protestne note spisane s strani slovenskih preplačanih amaterjev v Bruselj in hrvaško, pač nastavi dupe če že nimaš hrbtenice. Ker kot kaže se nočeš zameriti, žal.

Vrhunsko. Kdo govori o protestnih notah?
- Hoc est qui sumus -

maco-maco ::

Če ste ravno pri tem.
Je Janša začel vračati usluge Orbanu?
Hude kolone pred mejnim prehodom Gruškovje so stalnica vsakega poletja, nasvet družbe za upravljanje avtocest (Darsa) pa je nov. Od Maribora proti Zagrebu se peljite raje skozi Madžarsko!
Kaj?

xmetallic ::

Mr.B je izjavil:

Kja si pa ti predstavljaš kot vojska na meji. Še en ki ne razume...

Vojak je (ožje gledano) pripadnik kopenske vojske, širše gledano pa tudi vsak pripadnik oboroženih sil.

Vôjska so vse organizirane formacijske in druge kadrovske sestave, namenjene za izvajanje vojaške obrambe države, ki so pod enotnim poveljstvom, z enotnimi oznakami pripadnosti vojske in države in odkrito nosijo orožje.

Mr.B ::

imagodei je izjavil:

Mr.B je izjavil:

imagodei je izjavil:

A ti sicer živiš v isti realnosti kot mi ostali?

Verjetno tebi tematika ni najbolj jasna.

Ne, jaz še vedno mislim, da ti nisi pismen. Ne vem namreč, od kod ti ideje, na katere odgovarjaš. Povedi, ki jih oblikuješ, nimajo smisla, ne repa, ne glave.

Mr.B je izjavil:

Da ti imagodej kar pošiljaj protestne note spisane s strani slovenskih preplačanih amaterjev v Bruselj in hrvaško, pač nastavi dupe če že nimaš hrbtenice. Ker kot kaže se nočeš zameriti, žal.

Vrhunsko. Kdo govori o protestnih notah?

Polopismenost volilne baze pač čaka katarza čez nekaj let. Nikjer nisem omenil celodnevnih poostrenih nadzorov. To se dogaja samo v tovji glavi. Zatzo imaš pač take probleme z dojemanjem relanosti. PS, Nemci so vrnili ok vračajo sedaj 4000 azilantov v Avstrijo. Avstici ti bodo samo zaprli mejo, ker pač morajo pumpati volilno bazo, predlagam ti da na sečovljah odpreš kam za begunce, ker verjetno v gopodarskih središčih , ok da se ljubljančani ne boste počutili utesnjeno ko boste končno premaknili svojo glavo iz riti in doživeli kaj je multikulturnost, pač je no go..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xmetallic ::

Mr.B je izjavil:

Polopismenost volilne baze pač čaka katarza čez nekaj let. Nikjer nisem omenil celodnevnih poostrenih nadzorov. To se dogaja samo v tovji glavi. Zatzo imaš pač take probleme z dojemanjem relanosti. PS, Nemci so vrnili ok vračajo sedaj 4000 azilantov v Avstrijo. Avstici ti bodo samo zaprli mejo, ker pač morajo pumpati volilno bazo, predlagam ti da na sečovljah odpreš kam za begunce, ker verjetno v gopodarskih središčih , ok da se ljubljančani ne boste počutili utesnjeno ko boste končno premaknili svojo glavo iz riti in doživeli kaj je multikulturnost, pač je no go..

Vidiš, sej razumeš. Vojsko potrebujemo, da varuje meje pred migranti ne pa da gleda pod prste obmejni policiji.

Mr.B ::

xmetallic je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Polopismenost volilne baze pač čaka katarza čez nekaj let. Nikjer nisem omenil celodnevnih poostrenih nadzorov. To se dogaja samo v tovji glavi. Zatzo imaš pač take probleme z dojemanjem relanosti. PS, Nemci so vrnili ok vračajo sedaj 4000 azilantov v Avstrijo. Avstici ti bodo samo zaprli mejo, ker pač morajo pumpati volilno bazo, predlagam ti da na sečovljah odpreš kam za begunce, ker verjetno v gopodarskih središčih , ok da se ljubljančani ne boste počutili utesnjeno ko boste končno premaknili svojo glavo iz riti in doživeli kaj je multikulturnost, pač je no go..

Vidiš, sej razumeš. Vojsko potrebujemo, da varuje meje pred migranti ne pa da gleda pod prste obmejni policiji.

Vojska tako nima mandata. Ampak ti tega v celem sklopu itak ne razumš. Ti bi pri vsakem prehodu meje meril puško in slekel vsako preoblečeno babo, just in case...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

maco-maco je izjavil:

Če ste ravno pri tem.
Je Janša začel vračati usluge Orbanu?
Hude kolone pred mejnim prehodom Gruškovje so stalnica vsakega poletja, nasvet družbe za upravljanje avtocest (Darsa) pa je nov. Od Maribora proti Zagrebu se peljite raje skozi Madžarsko!

Očitno berejo to temo. ;)

Pa še zanimivost:
Mimogrede, desetdnevna madžarska vinjeta (ki je na tem odseku od Pinc do Letine obvezna) stane za osebna vozila slabih 3000 forintov ali slabih deset evrov…


Pri nas je za 7 dni 15 EUR, torej rabijo dva (tja in nazaj čez 10 dni), kar je 30 EUR. Torej če gre tujec čisto okoli Slovenije, prišpara 30 EUR. In čakanje na prehodu. Čista zmaga...

PS: 30 minus 10 za mađarsko vinjeto, torej 20 EUR
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

sirotka ::

maco-maco je izjavil:

Če ste ravno pri tem.
Je Janša začel vračati usluge Orbanu?
Hude kolone pred mejnim prehodom Gruškovje so stalnica vsakega poletja, nasvet družbe za upravljanje avtocest (Darsa) pa je nov. Od Maribora proti Zagrebu se peljite raje skozi Madžarsko!

eh tale N.N. ga biksa, levičar pač, važno da je populistično :)

matijadmin ::

Vrnite nam techno!

KAVINSKY ::

http://www.rtvslo.si/slovenija/spiegel-...

Kot navaja časnik, evropski komisarji mnenja še niso videli, ga je pa pridobil Spiegel. Predsednik Evropske komisije Jean-Claude Juncker pa naj bi tudi na prošnjo hrvaškega premierja Andreja Plenkovića nasvet lastne pravne službe ignoriral. Časnik se sprašuje, ali je to storil tudi zato, da bi pomagal Plenkoviću, ki je član iste politične skupine kot Juncker.



Iz "To je problem na novuju EUja" do "Naj se sami zmenite". Smrdelo je že prej, sedaj pa se poraja vprašanje zakaj ne upoštevati odločitve arbitraže. Politična podpora? Denar? Steklenica pod mizo?

ADIJOOO1 ::

Ko je bil Cerar potrjen za zunanjega minsitra se je Plenkovič nasmejal, ker je vedel,d a vse skupaj ne bo nič in šel ribičem v Savudrijo rečti, da naj lovijo naprej brez slabe vesti. Mirči pa ni zmožen udariti po mizi in bo po koncu mandata naslednjemu predal še debelejši fascikel problemov kot ga je njemu Korl Erjavec.

nevone ::

Mirči pa ni zmožen udariti po mizi in bo po koncu mandata naslednjemu predal še debelejši fascikel problemov kot ga je njemu Korl Erjavec.


Zdaj pa še povej, kako se udari po mizi, pa da stvari ostanejo v kulturnih okvirih, če imaš za nasprotnico tako zahrbtno in agresivno državo, kot je Hrvaška. Slovenci smo bili vedno pripravljeni na kompromis in kulturen dogovor (no, seveda ne vsi), kar nazadnje ta arbitraža tudi je in na kateri je Cerar tudi vztrajal, čeprav so tudi pri nas cvetke kot na Hrvaškem, ki hočejo vse ali nič.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

The Player ::

Zdaj pa še povej, kako se udari po mizi


za začetek bi lahko zaprli mejo s HR ob višku turistične sezone.

poweroff ::

Potem pa nadaljevali s specialci na meji?
sudo poweroff

The Player ::

poweroff je izjavil:

Potem pa nadaljevali s specialci na meji?


A sem kje namigoval na odprt konflikt z vojsko?

ADIJOOO1 ::

Bagre na mejo poprravljamo cesto medtem pa obvestit Evropo, da Slovenija popravlja ceste podjite na Hrvaško drugje ali pa drugam na morje.

nevone ::

The Player je izjavil:

Zdaj pa še povej, kako se udari po mizi


za začetek bi lahko zaprli mejo s HR ob višku turistične sezone.


Takšna maščevanja ne peljejo nikamor. Vplivne države EU, ki itak stalno hodijo po Balkanu, bi morale odločno zahtevati, da se ta spor reši na podlagi te arbitraže. Ker nekako si ne predstavljam vojaško močne EU o kateri se sanja, ki ne zna niti v lastnih okvirih vzpostaviti reda.

Arbitraža je bila pogoj, ko je Hrvaška vstopala v EU. Ni bil pogoje dajte nam pol Istre, zgolj sporazumen dogovor, na kakšen način bomo spor reševali, ker več kot očitno je, da ga dvostransko ne bomo dosegli, zato smo tudi sklenili dogovor o arbitraži.

Zdej pa Hrvatje glumijo gljivo. Mislim jest sploh ne vem, zakaj in čemu mi sploh kdaj podvomimo sami vase, glede na to, kaj delajo drugi. Če imamo pa vse to samo za lastna prepucavanja, potem nam pa Bog pomagaj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

The Player ::

Takšna maščevanja ne peljejo nikamor.


to ni maščveanje, to je samo ekstremno dejanje, ki je potrebno ob ekstremnih časih.
Se pravi oni lahko serjejo po nas, mi pa moramo bit pridni pa bit tihi?

Vplivne države EU, ki itak stalno hodijo po Balkanu, bi morale odločno zahtevati, da se ta spor reši na podlagi te arbitraže.


EU dol visi za nas. Če bi jim bila arbitraža v interesu kot praviš, bi spor že zdavnej rešili.

Arbitraža je bila pogoj, ko je Hrvaška vstopala v EU.


Kdor je temu verjel je bil zelo naiven. Nikoli ne greš sklepat posla, dokler nimaš poravnanih vseh računov in to se sedaj zelo dobro vidi sedaj, ko je slovenska vlada pristala na ta dogovor, namesto, da bi takoj razrešla spor z mejo.

ADIJOOO1 ::

Največja napaka pa je bilo spustiti Hrvate v EU. Prej bi morali razčistiti mejo potem pa jim dati zeleno luč.

arnecan1 ::

Mr.B ::

poweroff je izjavil:

Potem pa nadaljevali s specialci na meji?

Ne to izjavljajo zgol js vikendasi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
60 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrvaška obveščevalna služba SOA naj bi prisluškovala Slovencem v arbitraži

Oddelek: Problemi človeštva
384431 (3517) Smrekar1

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21937086 (29741) PaX_MaN
»

Prisluhe so Hrvaški priskrbele ZDA, da bi disciplinirale Slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6212111 (9662) Isotropic
»

Izzid arbitraže ter izbira arbitra

Oddelek: Problemi človeštva
277033 (6247) mojsterleo

Referendum o arbitraži (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Problemi človeštva
2340204628 (167545) Ziga Dolhar

Več podobnih tem