» »

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Temo vidijo: vsi
««
38 / 64
»»

sirotka ::

Mr.B je izjavil:

Dejte poöakat. Odloöitev bo znana. Ker si Slovenci ne boste hoteli pokvariti zaradi jugovičev, lastnega letošnjega morja, tako do jeseni, oziroma konca poslanskih počitnic, ne bo nič novega...

ponavljam vprašanje, kaj si potem ti?

Smrekar1 ::

MrStein je izjavil:


Tako, za vse so krivi Marsovci, pardon, vsemogočni strici iz ozadja.


Ne vem če bi jim rekel "vsemogočni". Prej izdajalski, ker jim je volilni rezultat pomembnejši od razvoja države.

MadMen ::

sirotka je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Dejte poöakat. Odloöitev bo znana. Ker si Slovenci ne boste hoteli pokvariti zaradi jugovičev, lastnega letošnjega morja, tako do jeseni, oziroma konca poslanskih počitnic, ne bo nič novega...

ponavljam vprašanje, kaj si potem ti?

V eni temi je jokal, kako se je kot jugovič počutil diskriminiranega v Sloveniji.

Mr.B ::

MadMen je izjavil:

sirotka je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Dejte poöakat. Odloöitev bo znana. Ker si Slovenci ne boste hoteli pokvariti zaradi jugovičev, lastnega letošnjega morja, tako do jeseni, oziroma konca poslanskih počitnic, ne bo nič novega...

ponavljam vprašanje, kaj si potem ti?

V eni temi je jokal, kako se je kot jugovič počutil diskriminiranega v Sloveniji.

Verjetno tako kot Koroški slovenci mislijo da so nekaj boljsega kot Slovenci v Sloveniji. Druga zgodba.
In da moje mennje izpred n let in če vedno ostaja, je smejanje z vodo na mejnih prehodih s Hrvaško.
In da ti sarkazma v kontekstu ki sem ga uporabil z izrazom jugoviči itak nisi razumel, in si ga uporabil v istem kontkestu, kot mnoge Msulimanske zgodbe, ki se tudi na tem froumu hitro zaklenejo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sirotka ::

Mr.B je izjavil:


Verjetno tako kot Koroški slovenci mislijo da so nekaj boljsega kot Slovenci v Sloveniji. Druga zgodba.
In da moje mennje izpred n let in če vedno ostaja, je smejanje z vodo na mejnih prehodih s Hrvaško.
In da ti sarkazma v kontekstu ki sem ga uporabil z izrazom jugoviči itak nisi razumel, in si ga uporabil v istem kontkestu, kot mnoge Msulimanske zgodbe, ki se tudi na tem froumu hitro zaklenejo.


Kaj točno si želel povedat s tem?

Že če si samo državljan Slovenije, moraš pisati v prvi osebi :) Smo, ne so ;) Hrvati bodo morali spoštovati sodišče, politiki trenutno trobijo svoje, vendar se zavedajo, da bodo sicer ostali sami.

MadMen ::

Mr.B je izjavil:


Verjetno tako kot Koroški slovenci mislijo da so nekaj boljsega kot Slovenci v Sloveniji. Druga zgodba.
In da moje mennje izpred n let in če vedno ostaja, je smejanje z vodo na mejnih prehodih s Hrvaško.
In da ti sarkazma v kontekstu ki sem ga uporabil z izrazom jugoviči itak nisi razumel, in si ga uporabil v istem kontkestu, kot mnoge Msulimanske zgodbe, ki se tudi na tem froumu hitro zaklenejo.

Sploh nisem bral tvojih prejšnih postov v tej temu, sirotki sem samo razložil, zakaj ne govoroš v prvi osebi.

Mr.B ::

V bistvu ne, ker vas ne razumem. Semo v EU, torej je itak vseeno. Če bi pa vseeno hoteli rešiti problem, bi ga že zdavnej, ampak vem, da je lažje debatirati o drugih problemih, kot pa recimo o NLB-ju, ali pša petnajst let o drugem tiru... Kar tako na prej, morda če isto zadevo ponavljate n krat bo morda ne bo več problem, verjetno iz drugih razlogov.
Edino kar me veže z državo Slovenijo je pač del pokojnine, kakršenkoli bo že. Nkateri tako in tako ponavljate da je ne boste imeli, pa mislite da bo za vas skrbel nekdo drug.
Kot sem rekel, počakajte. Nimam nekih full dobrih občutkov, da se bo pred jesenjeo karkoli rešilo, potem ko je še cela jesen lepa za na morje, pa za novoleto na obali je tud supper. No morda le tiste dva tri mesece takoj po novem letu, razen za lovljenje rib. No morda pa nemci zato pravijo, da bo potrebno pol leta za rešitev.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gregor P ::

Beneluks torej že imamo na naši strani 8-)

Premier Cerar: Stališče Beneluksa glede mednarodnih zavez je bilo jasno: odločitve sodišč je potrebno spoštovati.


The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

ADIJOOO ::

Gregor P je izjavil:

Beneluks torej že imamo na naši strani 8-)

Premier Cerar: Stališče Beneluksa glede mednarodnih zavez je bilo jasno: odločitve sodišč je potrebno spoštovati.





Tam itak noben ne jemlje resno Cmerarja. Oni mu samo kimajo, da gre čimprej stran.

Gregor P ::

... se ti morda ta zdi kaj bolje?8-)

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

ZaphodBB ::

Eh to je vedno izjava, ki jo morajo ponavljati male ribe. Tako to gre v življenju.

Gregor P ::

Evo po nekaj urah še "odgovor" hrvaškega premierja na TW kanalu vlade:
PVRH @AndrejPlenkovic: Razgovarao sam s kolegom @MiroCerar. Rekao sam mu da je pozicija RH nepromijenjena.

... pol jih je pa še ene par na to temo;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mare2 ::

Recimo, da bi bila odločitev očitno v korist Hrvaške. Seveda, bodo rekli "NE". :) hehehe
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zagor_tenay ::

Hrvati so v vsakem primeu zmagovalci. Če odločitev sodišča ne bo v njihovo korist, ne bodo spoštovali odločitve. Če pa bo odločitev v njihovo korist, si pa še vedno lahko premislijo in sprejmejo izid. Sicer pa ne smemo pozabit, da je bila odločitev za arbitražo sprejeta na referendumu in narod si je sam izglasoval svojo nesrečo. Jaz sem glasoval proti in imam čisto vest.

PaX_MaN ::

Gregor P je izjavil:

Evo po nekaj urah še "odgovor" hrvaškega premierja na TW kanalu vlade:
PVRH @AndrejPlenkovic: Razgovarao sam s kolegom @MiroCerar. Rekao sam mu da je pozicija RH nepromijenjena.

... pol jih je pa še ene par na to temo;)

Škoda k ne moreš urejat za nazaj, je treba #FAKE NEWS prpopat Cerarju. :'(

Gregor P ::

Oprosti, kaj misliš s tem? Sem se kje zmotil pri času? Gledal sem samo današnje tvite. Če sem, me prosim popravi, dejansko nimam nobene želje trositi napačne INFO, ali celo zavajati koga :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PaX_MaN ::

Aja eh rilex, jsm hotu napopat fake news, carry on

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

poweroff ::

Tablet zmanjkalo?
sudo poweroff

next3steps ::

Adderala verjetno. Sj bo...

poweroff ::

Aja, glede na to, da bo odločitev znana kmalu, bi bilo fino pobrskat po tejle temi, pa da se prešteje vse tiste, ki so nasprotovali arbitraži, ker da bodo itak Hrvatje zmagali.
sudo poweroff

PaX_MaN ::

Hrvatje so de facto zmagali. Videz nepristranskosti sodnikov pa to, saj smo v pravni EU, ne?
Katerikoli zaresen organ, ki bo z resnim obrazom rekel da je sodba veljavna, gre lahko samo še za predsednika republike bananjama Slovenije.

poweroff je izjavil:

Tablet zmanjkalo?

Poletje je, rilex.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Gregor P ::

Večkrat sem že rekel in bom spet ponovil, marsikaj se je že zgodilo v času raznovrstrnih arbitraž na tem svetu, vmes so izbruhnile vojne (tudi primeri, ko je vmes ena stran napadla drugo, kaj šele samo prisluškovala ipd.), a so vse to arbitraže suvereno preživele in v miru opravile svojo nalogo do konca. Arbitraže se preprosto spoštuje, ker je to v interesu mednarodne skupnosti.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

matijadmin ::

PaX_MaN je izjavil:

Hrvatje so de facto zmagali. Videz nepristranskosti sodnikov pa to, saj smo v pravni EU, ne?
Katerikoli zaresen organ, ki bo z resnim obrazom rekel da je sodba veljavna, gre lahko samo še za predsednika republike bananjama Slovenije.


S sporazumom sta se državi zavezali k vzdržanosti pred vsem, kar bi lahko ogrozilo delo arbitražnega sodišča. Nista pa predvideli sankcij za tako početje, pri čemer pa je v skladu s sporazumom in mednarodnim pravom sodišče tisto, ki tudi presoja, ali je arbitraža še mogoča. In to je - ne boš verjel - naredilo, tako da o pomenu pravne* ne potrebujemo tvojih podukov. Potem je jasno, da lahko Hrvaška odstopi samo, če s tem soglaša tudi Slovenija. Pa ne.

Meni je to z a priori pristranskimi arbitri, ki jih imenuje vsaka država zase in jasno, za svoj interes, vse skupaj smešno. Nenazadnje so tudi Hrvati provocirali na morju, pa zato nismo odstopili od arbitraže in oklicali za naše, kar smo zahtevali - nekaj tako neumnega zdaj počno oni.

PaX_MaN je izjavil:


poweroff je izjavil:

Tablet zmanjkalo?

Poletje je, rilex.

Živimo v Evropi, kjer je odpiranje meja vrednota. Komunistična desnica pa si prizadeva za nasprotno, neke vrste železno zaveso, ki ne bo rešila ne spora ne koristila nadaljnjim odnosom.
Vrnite nam techno!

WarpedGone ::

nekaj tako neumnega zdaj počno oni.

Že 27 let...
... and noone is stopping them.
Zbogom in hvala za vse ribe

PaX_MaN ::

matijadmin je izjavil:

S sporazumom sta se državi zavezali k vzdržanosti pred vsem, kar bi lahko ogrozilo delo arbitražnega sodišča. Nista pa predvideli sankcij za tako početje

Zato ker so sankcije še bebcu jasne!

matijadmin je izjavil:

pri čemer pa je v skladu s sporazumom in mednarodnim pravom sodišče tisto, ki tudi presoja, ali je arbitraža še mogoča.

Sodišče, ki je bilo nepristransko, odloča ali je (še) nepristransko?
ROFLÜLZ

matijadmin je izjavil:

Živimo v Evropi, kjer je odpiranje meja vrednota. Komunistična desnica pa si prizadeva za nasprotno, neke vrste železno zaveso, ki ne bo rešila ne spora ne koristila nadaljnjim odnosom.

Možnost notranjih kontrol velja v Šengnu že od začetka; Irska in VB sta veselo izven Šengna, čeprav naj bi ta to po novem del evropskega prava (EU da je popustila? - ja kdob si mislu ej!) (a VB izpogajala da lahko veselo gleda tvoje OP v SIS, oh how lovely innit?); Avstrija, Danska, Germoney, Norveška, Francija in Švedistan pa prav fino lepo izvajajo notranje kontrole.
Hec je na vas, bi reku.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

matijadmin ::

PaX_MaN je izjavil:

matijadmin je izjavil:

S sporazumom sta se državi zavezali k vzdržanosti pred vsem, kar bi lahko ogrozilo delo arbitražnega sodišča. Nista pa predvideli sankcij za tako početje

Zato ker so sankcije še bebcu jasne!

Saj to je problem, da so bebci "poklicani" strokovnjaki za mednarodno pravo.

PaX_MaN je izjavil:


matijadmin je izjavil:

pri čemer pa je v skladu s sporazumom in mednarodnim pravom sodišče tisto, ki tudi presoja, ali je arbitraža še mogoča.

Sodišče, ki je bilo nepristransko, odloča ali je (še) nepristransko?
ROFLÜLZ

Tako je in nič drugače. Koliko je tebi to smešno, je nepomembno. Enako kot je vseeno, kar je meni smešno, tj., da državi imenujeta _svojega_ arbitra in potem se vsi pretvarjamo, da je njuno delovanje nepristransko. Ker a priori (vsaj videz, da je temu tako) ne more biti ...

PaX_MaN je izjavil:


matijadmin je izjavil:

Živimo v Evropi, kjer je odpiranje meja vrednota. Komunistična desnica pa si prizadeva za nasprotno, neke vrste železno zaveso, ki ne bo rešila ne spora ne koristila nadaljnjim odnosom.

Možnost notranjih kontrol velja v Šengnu že od začetka; Irska in VB sta veselo izven Šengna, čeprav naj bi ta to po novem del evropskega prava (EU da je popustila? - ja kdob si mislu ej!) (a VB izpogajala da lahko veselo gleda tvoje OP v SIS, oh how lovely innit?); Avstrija, Danska, Germoney, Norveška, Francija in Švedistan pa prav fino lepo izvajajo notranje kontrole.
Hec je na vas, bi reku.

Pisal sem o vrednotah, ne pa o delih normativnih ureditev EU, ki so predvideni za skrajne situacije. Pa tudi o izvrševanju le-teh, koliko je to doprineslo k varnosti? Točno nič (fake news believerjem se iskreno opravičujem). Teroristične napade so in še vedno zakrivijo državljani, ki niso prišli s tokom. Ne vem, lahko zapremo mejo, ampak me zanima, kakšna bo konec meseca kolona na meji med Slovenijo in Avstrijo, ko se bodo Nemci vračali domov. Predpostavljam, da ne taka kot bi jo povzročil strog nadzor na avstrijski meji, s katerim eni utemeljujete zapiranje meja. Nadzori so namenjeni varnosti, turisti pa niso teroristi.

Recimo, hrvaški mediji zdaj molčijo in temo arbitraže ignorirajo. Zelo složno s politiko ter interesi Hrvatov. Ko so dobili posnetke, ki jih je posnela ena od držav v partnerstvu SSEUR (niti pomisliti nočem, da je naša desnica zlorabila vedenje, kdo, kdaj in kako ter komu pomagala) ali 3rd PP in v okviru slednjega, so jih Hrvatje pridobili, so izrabili svojo konspirativno mrežjo (celo po balkanskih - zahodnih medijih). Mi take mreže nimamo, da bi recimo zdaj, ko ne na Hrvaškem tišina, tam poročali o tem v našem interesu. Samo v razmislek.
Vrnite nam techno!

PaX_MaN ::

matijadmin je izjavil:

Saj to je problem, da so bebci "poklicani" strokovnjaki za mednarodno pravo.

"Mednarodno pravo" ne obstaja, ker ni nikamor zapisano.

PaX_MaN je izjavil:

Tako je in nič drugače.

Ni res. Kdorkoli izda tako mnenje izda pravo.

PaX_MaN je izjavil:

Koliko je tebi to smešno, je nepomembno. Enako kot je vseeno, kar je meni smešno, tj., da državi imenujeta _svojega_ arbitra in potem se vsi pretvarjamo, da je njuno delovanje nepristransko.

Ja halooooooooooooo ejga, dobro jutroooooo!!

PaX_MaN je izjavil:

Pisal sem o vrednotah, ne pa o delih normativnih ureditev EU, ki so predvideni za skrajne situacije.

Vrednota, ki se krši, ni vrednota.

PaX_MaN je izjavil:

Pa tudi o izvrševanju le-teh, koliko je to doprineslo k varnosti? Točno nič

Lažete. Ti podatki so tajni, zato jih ne morete vedeti.

PaX_MaN je izjavil:

Teroristične napade so in še vedno zakrivijo državljani, ki niso prišli s tokom.

Lažeš. Kdor jim pomaga, je izdajalec in ni državljan.

PaX_MaN je izjavil:

Ne vem, lahko zapremo mejo, ampak me zanima, kakšna bo konec meseca kolona na meji med Slovenijo in Avstrijo, ko se bodo Nemci vračali domov. Predpostavljam, da ne taka kot bi jo povzročil strog nadzor na avstrijski meji, s katerim eni utemeljujete zapiranje meja.

Koga briga. Za življenja evropejcev gre.

PaX_MaN je izjavil:

Nadzori so namenjeni varnosti, turisti pa niso teroristi.

Pregleduje se vse, ne le turiste. Med njimi je polno SJW usmrajencev ki ne vedo koga lifrajo čez mejo.

PaX_MaN je izjavil:

Recimo, hrvaški mediji zdaj molčijo in temo arbitraže ignorirajo. Zelo složno s politiko ter interesi Hrvatov. Ko so dobili posnetke, ki jih je posnela ena od držav v partnerstvu SSEUR (niti pomisliti nočem, da je naša desnica zlorabila vedenje, kdo, kdaj in kako ter komu pomagala) ali 3rd PP in v okviru slednjega, so jih Hrvatje pridobili, so izrabili svojo konspirativno mrežjo (celo po balkanskih - zahodnih medijih).

Lažeš.

PaX_MaN je izjavil:

Mi take mreže nimamo, da bi recimo zdaj, ko ne na Hrvaškem tišina, tam poročali o tem v našem interesu. Samo v razmislek.

Nepravnih ravnanj se ne sme podpirati, sploh pa ne z obveščevalnimi službami ki ne smejo posegati v civilno sfero.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

matijadmin ::

PaX_MaN je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Saj to je problem, da so bebci "poklicani" strokovnjaki za mednarodno pravo.

"Mednarodno pravo" ne obstaja, ker ni nikamor zapisano.

Temelji na uzancah in mnogih širše učinkujočih mednarodnih dogovorih. Ni pa to tako eksaktno kot pravni red neke države in drži, da je to v veliki meri nič drugega kot moč zunanje politike.

Kakor koli, drži pa zelo eksaktno, da ni sankcij v skladu s sporazumom (zaradi česar je po mnenju mnogih slab - tokrat na škodo Hrvaške) in sodišče samo odloča o zmožnostih nadaljevanja.

matijadmin je izjavil:


PaX_MaN je izjavil:

Tako je in nič drugače.

Ni res. Kdorkoli izda tako mnenje izda pravo.

Vidim, da so ti bliže brezpravnost in hrvaški interesi.

matijadmin je izjavil:


PaX_MaN je izjavil:

Koliko je tebi to smešno, je nepomembno. Enako kot je vseeno, kar je meni smešno, tj., da državi imenujeta _svojega_ arbitra in potem se vsi pretvarjamo, da je njuno delovanje nepristransko.

Ja halooooooooooooo ejga, dobro jutroooooo!!

Ampak tako je. In v skladu z mednarodnim dogovorom. Enako kot dejstvo, da ni sankcij in sodišče samo odloča, o nadaljevanju ali ustavitvi.

PaX_MaN je izjavil:


PaX_MaN je izjavil:

Pisal sem o vrednotah, ne pa o delih normativnih ureditev EU, ki so predvideni za skrajne situacije.

Vrednota, ki se krši, ni vrednota.

Vsi smo ljudje. Potem je po tvoje bolje, da opustimo ideje o ČP, pravni državi, poštenosti ... Fino, da vemo, s kom imamo opravka.

matijadmin je izjavil:


PaX_MaN je izjavil:

Pa tudi o izvrševanju le-teh, koliko je to doprineslo k varnosti? Točno nič

Lažete. Ti podatki so tajni, zato jih ne morete vedeti.

Kakšni podatki nekaj? Efektivnega nadzora večidel časa na mejah ni bilo. Dosedanje napade pa vemo, kdo ima na vesti (javnosti so storilci znani). Skoraj izključno državljani EU.

matijadmin je izjavil:


PaX_MaN je izjavil:

Teroristične napade so in še vedno zakrivijo državljani, ki niso prišli s tokom.

Lažeš. Kdor jim pomaga, je izdajalec in ni državljan.

Neumen in brezpraven argument, vir pa politično precej polariziran.

PaX_MaN je izjavil:


PaX_MaN je izjavil:

Ne vem, lahko zapremo mejo, ampak me zanima, kakšna bo konec meseca kolona na meji med Slovenijo in Avstrijo, ko se bodo Nemci vračali domov. Predpostavljam, da ne taka kot bi jo povzročil strog nadzor na avstrijski meji, s katerim eni utemeljujete zapiranje meja.

Koga briga. Za življenja evropejcev gre.

A toliko Švabov, da umre med kopanjem na Hrvaškem? :))

PaX_MaN je izjavil:


PaX_MaN je izjavil:

Nadzori so namenjeni varnosti, turisti pa niso teroristi.

Pregleduje se vse, ne le turiste. Med njimi je polno SJW usmrajencev ki ne vedo koga lifrajo čez mejo.

Govorimo v kontekstu discipliniranja Hrvatov, kar so eni predlagali v obliki nadzorov na meji, če še nisi pogruntal.

PaX_MaN je izjavil:



PaX_MaN je izjavil:

Recimo, hrvaški mediji zdaj molčijo in temo arbitraže ignorirajo. Zelo složno s politiko ter interesi Hrvatov. Ko so dobili posnetke, ki jih je posnela ena od držav v partnerstvu SSEUR (niti pomisliti nočem, da je naša desnica zlorabila vedenje, kdo, kdaj in kako ter komu pomagala) ali 3rd PP in v okviru slednjega, so jih Hrvatje pridobili, so izrabili svojo konspirativno mrežo (celo po balkanskih - zahodnih medijih).

Lažeš.

Eh, ja. Ko bi vsaj. Torej ti veš, kdo je bil? Čim prej naznani. Sicer je pa najbolj verjetno, da je to stvar trgovine znotraj ameriških partnerstev, ker so vsi vpleteni razen nas del tega.

PaX_MaN je izjavil:


PaX_MaN je izjavil:

Mi take mreže nimamo, da bi recimo zdaj, ko ne na Hrvaškem tišina, tam poročali o tem v našem interesu. Samo v razmislek.

Nepravnih ravnanj se ne sme podpirati, sploh pa ne z obveščevalnimi službami ki ne smejo posegati v civilno sfero.

Vladno financiranje civilne sfere zdoma ni protipravno in daleč bolj moralno sprejemljivo od izvrševanja KD, ki obveščevalnim službam pritičejo.
Vrnite nam techno!

arnecan1 ::

Jasno je, da je arbitraža veljavna. In bo postala neveljavna v tistem trenutku, ko od nje odstopi tudi Slovenija. Ali pa kakšen drug mednarodno organ razglasi arbitražo za neveljavno.

Seveda pa je jasno, da arbitraže ne bo uveljavljal noben mednarodni organ. Ampak čas je na naš strani. Če bomo vztrajni, se bo arbitraža nekoč uveljavila. Slej ko prej bodo tudi druge države rekle, da je arbitraža najbolj smiselno orodje za reševanje mej in podobnih problemov v državah bivše Jugoslavije.

ZaphodBB ::

arnecan1 je izjavil:

Jasno je, da je arbitraža veljavna. In bo postala neveljavna v tistem trenutku, ko od nje odstopi tudi Slovenija. Ali pa kakšen drug mednarodno organ razglasi arbitražo za neveljavno.

Seveda pa je jasno, da arbitraže ne bo uveljavljal noben mednarodni organ. Ampak čas je na naš strani. Če bomo vztrajni, se bo arbitraža nekoč uveljavila. Slej ko prej bodo tudi druge države rekle, da je arbitraža najbolj smiselno orodje za reševanje mej in podobnih problemov v državah bivše Jugoslavije.

To se bo zgodilo samo, če delitve na balkanu ne bodo spet postale pomembno geopolitično orodje.

Glede na impotenco evropskih sil in vzpon Turčije mi to ne izgleda najbolj verjeten scenarij.

Smrekar1 ::

PaX_MaN je izjavil:


"Mednarodno pravo" ne obstaja, ker ni nikamor zapisano.


Izobražuj se.

International law @ Wikipedia

arnecan1 je izjavil:


Seveda pa je jasno, da arbitraže ne bo uveljavljal noben mednarodni organ.


Eh. Neodvisna republika hrvaška je vstopila v EU z zavezo, da bodo mejno vprašanje s Slovenijo reševali na arbitraži. Če tega ne bodo storili jih lahko doletijo sankcije EU. Najprej bo to malo diplomatske osamitve in tega, kasneje lahko preskočimo v odvzem glasovalnih pravic in čez kako leto v prepoved črpanja sredstev EU dokler ne izpolnijo zavez, ki so jih dali.

Koliko časa bi vztrajali pri svojem, če bi se jim vzelo sredstva EU? Mesec? Dva meseca?

Seveda pod zaveze ne štejemo samo meje, temveč tudi ostale zaveze, ki jih kršijo - recimo glede varčevalcev LB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::

Izobražuj se.

Mednarodno pravo je zgolj način kako pomembni igralci na svetovnem parketu, ne-faktorjem kot je Slovenija rečejo "odjebite".

Mr.B ::

Glede kako je Kitajska celemu sveti pokazalai finger, kaj si misli o "arbitražah", je samo vprašanje, kako pomembna je HR. Mnogi v tej temi ste večkrat omenili da so tata mata za USA. SO... Počakajte no za rezultate. Do takrat pa predlagam da se tema zaklene, ker je vse skupaj veliko šuma, kdo ima daljšega.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

+1 za zadnji stavek
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

Izobražuj se.

Mednarodno pravo je zgolj način kako pomembni igralci na svetovnem parketu, ne-faktorjem kot je Slovenija rečejo "odjebite".

Ne bo držalo z izjemo ZDA. Mnoge institucije EU in pod njenim pokroviteljstvom so utemeljene na mednarodnem pravu. Še celo Rusi se bolj kot ne podjarmijo tem institucijam (lep primer je delo ESČP). Američani pa itak potrebujejo čim prej talk-to-my-hand odnos močne EU, če se bo kdaj opogumila in okrepila, kar za zdaj (še) ne kaže. Žal. In res je, da je precej odvisno od njih, na čigavo stran se bodo postavili (za nas je že slabo, če bodo se ne bi želeli na nobeno sploh postaviti, še zlasti, če bo medel odziv članic EU).
Vrnite nam techno!

ZaphodBB ::

močne EU


Takoj, ko boš ti pogruntal FTL information transfer.

MadMicka ::

Gremo zdej stave pobirat: kdo pravi, da bo Slovenija dobila teritorialno morje do odprtega morja? To je najbolj ključna zahteva Slovenije kot pomorske države oz. slovenske politike. Jaz pravim da ne, le poseben, bolj ugoden režim.

matijadmin ::

Špekulacije so bile, da naj bi to dobili - neposreden stik teritorialnih voda z mednarodnimi. Vendar le v obliki nekega ožjega koridorja, za njim pa naj bi bil otok hrvaških teritorialnih voda, ki bi mejil z ene strani na slovenske teritorialne vode, z druge pa na italijanske. Do teh ujetih teritorialnih voda pa bo Hrvaška potrebovala neke vrste služnost, oz. prosto plovbo čez naše vode.
Vrnite nam techno!

k4vz0024 ::

Po filingu bo odločitev sledeča. Levi del Dragonje pripada sosedom, Trdinov vrh tudi. Porečje Mure pa nam. Dobili bomo dimnik za dostop do mednarodnih voda.

Ne vem, če je to uspeh za nas. Večina obrazov bo kislih.

Hrvatje bodo že naslednji dan zasedli Trdinov vrh. Na Muri bo vse po starem.

Jah, bomo videli....

matijadmin ::

k4vz0024 je izjavil:

Po filingu bo odločitev sledeča. Levi del Dragonje pripada sosedom, Trdinov vrh tudi. Porečje Mure pa nam. Dobili bomo dimnik za dostop do mednarodnih voda.

Ne vem, če je to uspeh za nas. Večina obrazov bo kislih.

Hrvatje bodo že naslednji dan zasedli Trdinov vrh. Na Muri bo vse po starem.

Jah, bomo videli....

Hrvatje so napovedali, da arbitražnega izida ne bodo upoštevali/izvršili tudi, če bo zanje ugoden.
Vrnite nam techno!

k4vz0024 ::

Oni bodo vzeli kar jim bo arbitraža dodelila. Na ostalo se bo požvižgala...:'(

Gregor P ::

Z arbitražo bi morali doseči najmanj stik z odprtim morjem; to bi za nas bilo pravično.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

k4vz0024 ::

Upajmo, upajmo in molite8-)

MadMicka ::

Ja, Gregor P, to bi bilo za nas pravično, samo za Hrvaško pa krivično, ker bi oni morje, ki bi po mednarodnih standardih pripadal njim, morali dati nam.

k4vz0024 ::

Hrvatje pozabljajo na zgodovinsko ozadje, cone B in cone A, kjer smo Slovenci velik del ozemlja prepustili Italijanom.

mojster_joni ::

itak bo tko

če bo arbitraža v naš prid bojo hrvati ignorirali če ne pa upoštevali

kake mednarodne vojske ki bi obe strani prisilila k spoštovanju sodišča pa ni

ZaphodBB ::

mojster_joni je izjavil:

itak bo tko

če bo arbitraža v naš prid bojo hrvati ignorirali če ne pa upoštevali

kake mednarodne vojske ki bi obe strani prisilila k spoštovanju sodišča pa ni

Čak, ti bo matijadmin povedal kako gre res to - v riskankah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

mojster_joni ::

no kako

Gregor P ::

Hrvati se pač sedaj vsakemu, ki ima 5 minut časa trudijo dopovedati, da je arbitraža brezpredmetna. To so prazne besede.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

matijadmin ::

k4vz0024 je izjavil:

Oni bodo vzeli kar jim bo arbitraža dodelila. Na ostalo se bo požvižgala...:'(

Napisal sem, kakšno je njihovo uradno stališče. Kaj bo, bomo videli.
Vrnite nam techno!
««
38 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrvaška obveščevalna služba SOA naj bi prisluškovala Slovencem v arbitraži

Oddelek: Problemi človeštva
384416 (3502) Smrekar1

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21937022 (29677) PaX_MaN
»

Prisluhe so Hrvaški priskrbele ZDA, da bi disciplinirale Slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6212092 (9643) Isotropic
»

Izzid arbitraže ter izbira arbitra

Oddelek: Problemi človeštva
277027 (6241) mojsterleo

Referendum o arbitraži (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Problemi človeštva
2340204348 (167265) Ziga Dolhar

Več podobnih tem