» »

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Temo vidijo: vsi
««
36 / 64
»»

ADIJOOO ::

POGORŠANJE
ARBITRAŽNA PRESUDA O GRANICI DONESENA, PITANJE JE TRENUTKA KAD ĆE JE OBJAVITI Pripreme za novi sukob: Ovo će dodatno zaoštriti odnose sa Slovenijom

Odluka Arbitražnog suda oko Piranskog zaljeva mogla bi biti donesena i objavljena u najkraćem roku, možda i kroz nekoliko dana. Iako je Hrvatska izašla iz arbitraže, sud je nastavio s radom, a prema informacijama koje ima Jutarnji, samo se čeka trenutak kada će biti priopćena odluka. Hrvatske institucije za to se intenzivno pripremaju, a hrvatska javnost ovih dana bit će detaljno obaviještena o cijelom procesu koji se vuče godinama.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska...


Velike gužve na granici: Bunjac optužio Sloveniju za terorizam Slovenija navodno traži teroriste, a nije ulovila ni jednog terorista. Jedini terorizam koji smo vidjeli je onaj prema ljudima na granicama, poručio je u srijedu zastupnik Živog zida Branimir Bunjac

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/news/panenic-zatra... - 24sata.hr

sivistol ::

dej če že objavljajte , objavljajte slovensko , ali pa prilimajte članke - link ter vsebino magar z google translate prletpite v slovenščini , god damn , ali pa vsaj napište povzetek v slovenščini

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sivistol ()

Mr.B ::

Do jeseni ne bo nič. Verjetno bodo vsaj do takrat razglabljali kako interpretirati nadzor na meji. Kot sem rekel n tič, prolem vsega je Slovenski priviligiran no vse kar se smatra pod JS&&JU, pač naslednja vlada populizma.
Vse razloge imate da imate nadzor na meji, pa tega ne izvajate. Po enem mesecu, res da Slovenci nebi mogli na morje" bo Hrvaška pripravljena podpisati, da bo rešila turistično sezono in n naslednjih. Zagotovo ne bo Turistov naslednje leto, ko bo kolona na hrvaško na italjanski strani bila do padave, in vse do Avstrijske meje. Pa čeprav le za dva dni.Naslednje leto, nihče ne bo šel na Hrvaško morje razen Slovencev.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Malajlo ::

Ko jih j.... Pogoj za vstop v EU je bila arbitraža. Če se je nočejo iti, naj spokajo.

Smrekar1 ::

ADIJOOO je izjavil:

Velike gužve na granici: Bunjac optužio Sloveniju za terorizam Slovenija navodno traži teroriste, a nije ulovila ni jednog terorista. Jedini terorizam koji smo vidjeli je onaj prema ljudima na granicama, poručio je u srijedu zastupnik Živog zida Branimir Bunjac


Hm. Tale gonja v medijih, njihova politika pa samo še priliva olje na ogenj z raznimi pismi komisarjem in podobnim.

Hrčki bodo morali počasi spoznati, da je tole blatenje Slovenije za domačo javnost sicer uporabna taktika preusmerjanja pozornsti od propada lepe njihove, ampak da jim država vseeno razpada. Res je, da bodo s tem lahko zvalili gospodarski kolaps iz institucionalizirane korupije v Agrokorju na Slovenijo, ampak še vedno jim bosta ostala tako gospodarski kolaps kot tudi institucionalizirana korupcija.

No, vsak narod ima vlado, ki si jo zasluži. Očitno si res zaslužijo govno na prestolu.

Gregor P ::

STA: Arbitražno sodišče bo odločitev sporočilo v prihodnjih mesecih
Haag, 26. aprila - Arbitražno sodišče za določitev meje med Slovenijo in Hrvaško je danes sporočilo, da je končalo obravnave in da bo končno odločitev sporočilo v prihodnjih mesecih. Napovedali so, da bodo vnaprej sporočili tudi točen datum objave odločitve.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mtosev ::

nekaj sem na radiu slišal, da bo podobno nekaj takemu kaj sta se dogovorila drnovšek-račan.
je to true?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

cekr ::

Meja mora bit na reki Mirni pri Novem mestu na morju.
Vse ostalo je zguba časa in denarja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Alencica ::

Če tole ne gre skoz je potem edini način še nasledstvena konferenca in vsak odnese kar je prinesel pred nastankom Jugoslavije.

mtosev ::

kolk vem bo odločitev dokončna. kaj več se tedaj ne bo dalo narediti. po arbitraži
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

cekr ::

mtosev je izjavil:

kolk vem bo odločitev dokončna. kaj več se tedaj ne bo dalo narediti. po arbitraži


Si pa hud optimist.
Za Hrvate ne velja nobeno pravilo. Edino, ki je uspešno, imej čim manj poslov z njimi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mtosev ::

HR je v euju. tak, da verjetno lahko slovenija kaj iztoži, če se ne bodo držali. tam jaz to razumem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cekr ::

mtosev je izjavil:

HR je v euju. tak, da verjetno lahko slovenija kaj iztoži, če se ne bodo držali. tam jaz to razumem


To nam prav nič ne pomaga.
Hrvaški je od Boga dana obala, s katero lahko podkupi marsikaterega bruseljskega norčka.
Je enostavno pravilo: smo talci vikendic ob hrvaški obali.
V vrhu naše politike ne bi smel biti nihče, ki ima kakršno koli nepremičnino na hrvaški obali.
Zato ni prav nobenega naključja, zakaj vedno izgubljamo proti njim.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mare2 ::

Če kdo ve, ali bo po novem Joško J. v SLO ali v HR? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

oo7 ::

Hrvaški policisti v Piranskem zalivu agresivno nad slovenske policiste

V Piranskem zalivu je prejšnji teden prišlo do incidenta in merjenja mišic med slovenskimi in hrvaškimi policisti, poroča danes Dnevnik.

http://reporter.si/clanek/slovenija/hrv...

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:

Hrvaški policisti v Piranskem zalivu agresivno nad slovenske policiste

V Piranskem zalivu je prejšnji teden prišlo do incidenta in merjenja mišic med slovenskimi in hrvaškimi policisti, poroča danes Dnevnik.

http://reporter.si/clanek/slovenija/hrv...


Verjetno je JJ spet žvcnil kolege v Zagrebu in jih prosil za uslugo. Jutri imajo kongres, migrantska kriza se je končala pred 18 meseci in rabi nekaj kar bo mobiliziralo vernike k izkazovanju večne vdanosti vodji.

cekr ::

Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Hrvaški policisti v Piranskem zalivu agresivno nad slovenske policiste

V Piranskem zalivu je prejšnji teden prišlo do incidenta in merjenja mišic med slovenskimi in hrvaškimi policisti, poroča danes Dnevnik.

http://reporter.si/clanek/slovenija/hrv...


Verjetno je JJ spet žvcnil kolege v Zagrebu in jih prosil za uslugo. Jutri imajo kongres, migrantska kriza se je končala pred 18 meseci in rabi nekaj kar bo mobiliziralo vernike k izkazovanju večne vdanosti vodji.


Mogoče pa potrebuješ kakšno močno pomirjevalo. Se ti prikazuje ena oseba in bo treba v Begunje ali Polje na strokovni pregled.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MrStein ::

Ah zakaj, naj preprosto gre v Međugorje in uživa v družbi enakomislečih. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

Seveda je potrebno Cerkev pa JJ v isto luč vršti, drugače ne gre.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nevone ::

http://www.rtvslo.si/evropska-unija/pah...

Tukaj se jasno vidi, kam vodi politika popuščanja. Agresivnejši so vedno v prednosti. Če bo to agresivnost (tiho) podpirala tudi Evropa, potem lahko rečemo, da ni dorasla civilizacijskim normam.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

SimplyMiha ::

Saj bi izvolili odločnejšo vlado, a kaj, ko ni odločnih politikov.

nevone ::

SimplyMiha je izjavil:

Saj bi izvolili odločnejšo vlado, a kaj, ko ni odločnih politikov.

Oh so, ljudje niso odločni. Sem prepričana, da obstajajo "kvalitetni" posamezniki, le podpore ljudstva ne bodo dobili. Ljudje se bojijo lastne sence. In dokler bo tako, se bomo utapljali v lastnih strahovih.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mr.B ::

nevone je izjavil:

http://www.rtvslo.si/evropska-unija/pah...

Tukaj se jasno vidi, kam vodi politika popuščanja. Agresivnejši so vedno v prednosti. Če bo to agresivnost (tiho) podpirala tudi Evropa, potem lahko rečemo, da ni dorasla civilizacijskim normam.

o+ nevone

Bs, temu se reče, da Slovenski hlapec, noče enega obdobja, brez da bi šel na Hrvaško morje. Samo poglej, tistih nekaj dni, ko ste slovenci nadzirali mejo ? Niti enega tedna niste zdržali, pa ste imeli blagoslov EU, da prisilite Hrvaško, da podpiše mejo, tam kjer si bi vi želeli.

In odgovor na tvoj drugo točko, no pedeset let jugoslovanske mentalitete, za prostituciojo drobiža, se prej ali slej mora poznati. Jaz samo pozdravljam vlado, šišaj dalje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Nikonja ::

Vsi ste pametni ampak me prav zanima kako bi bilo če bi se poziciji zamenjali, ali bi potem Slovenija tudi priznala odločbo arbitražnega sporazuma, ali bi se obnašala enako kot Hrvati...

nevone ::

Bs, temu se reče, da Slovenski hlapec, noče enega obdobja, brez da bi šel na Hrvaško morje.

To da ne greš na hrvaško morje ni nobena posebna vrlina, niti ni pretirano učinkovito.

Samo poglej, tistih nekaj dni, ko ste slovenci nadzirali mejo ? Niti enega tedna niste zdržali, pa ste imeli blagoslov EU, da prisilite Hrvaško, da podpiše mejo, tam kjer si bi vi želeli.

Ja, takšne napake delamo, ker smo navzven neagresivni.

In odgovor na tvoj drugo točko, no pedeset let jugoslovanske mentalitete, za prostituciojo drobiža, se prej ali slej mora poznati. Jaz samo pozdravljam vlado, šišaj dalje.

Na katero mojo drugo točko?
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Vsi ste pametni ampak me prav zanima kako bi bilo če bi se poziciji zamenjali, ali bi potem Slovenija tudi priznala odločbo arbitražnega sporazuma, ali bi se obnašala enako kot Hrvati...


Slovenija še ni vzela tega poglavja, da bi se obnašala enako kot Hrvati. Če bi pa slučajno se, bi največjo kritiko požela doma.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mr.B ::

nevone,
ti si kar misli da si bolši, pa te pravljice. Pusti politiko tistim, ki so se vsaj kaj resneje šolali na to temo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nevone ::

ti si kar misli da si bolši, pa te pravljice. Pusti politiko tistim, ki so se vsaj kaj resneje šolali na to temo.


A ti si pa ne misliš, da si boljši in se ne ukvarjaš s politiko? Sam se drži lastnih nasvetov, jest se bom s tem ukvarjala toliko kolikor bo meni všeč in kolikor se bo meni zdelo smiselno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mr.B ::

nevone je izjavil:

ti si kar misli da si bolši, pa te pravljice. Pusti politiko tistim, ki so se vsaj kaj resneje šolali na to temo.


A ti si pa ne misliš, da si boljši in se ne ukvarjaš s politiko? Sam se drži lastnih nasvetov, jest se bom s tem ukvarjala toliko kolikor bo meni všeč in kolikor se bo meni zdelo smiselno.

o+ nevone

No zato pa boš lahko še naslednjih 20 let krivil Amričane in podobne pravljice, zakaj meja ni urejena... Pač v vsakem primeru boš rabil nek izgovor, da se boš počutil bolje "ker kao celi svet je proti tebi"... pridige in realnost...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nevone ::

No zato pa boš lahko še naslednjih 20 let krivil Amričane in podobne pravljice, zakaj meja ni urejena... Pač v vsakem primeru boš rabil nek izgovor, da se boš počutil bolje "ker kao celi svet je proti tebi"... pridige in realnost...


Nikogar ne bom krivil, kritičen bom pa tudi do drugih, ne samo do sebe.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

matijadmin ::

Mr.B je izjavil:

nevone je izjavil:

ti si kar misli da si bolši, pa te pravljice. Pusti politiko tistim, ki so se vsaj kaj resneje šolali na to temo.


A ti si pa ne misliš, da si boljši in se ne ukvarjaš s politiko? Sam se drži lastnih nasvetov, jest se bom s tem ukvarjala toliko kolikor bo meni všeč in kolikor se bo meni zdelo smiselno.

o+ nevone

No zato pa boš lahko še naslednjih 20 let krivil Amričane in podobne pravljice, zakaj meja ni urejena... Pač v vsakem primeru boš rabil nek izgovor, da se boš počutil bolje "ker kao celi svet je proti tebi"... pridige in realnost...

Res me zanima, kaj bi ti naredil. A poslal vojsko na mejo? :)) Da nam še to malo oklepnikov in orožja zasežejo kot tisti kombi? ;((
Vrnite nam techno!

Mr.B ::

Dragi nevone && matijadmin,
Vaju podobnim je bolj zanimalo, kod je pobral procente od mreže, kot reševanje problema.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nevone ::

Mr.B je izjavil:

Dragi nevone && matijadmin,
Vaju podobnim je bolj zanimalo, kod je pobral procente od mreže, kot reševanje problema.


Kako pa to veš?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mr.B ::

nevone je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Dragi nevone && matijadmin,
Vaju podobnim je bolj zanimalo, kod je pobral procente od mreže, kot reševanje problema.


Kako pa to veš?

o+ nevone

Aja oprosti, čakaj kaj so vam prodali, aja amerikaci so krivi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nevone ::

Aja oprosti, čakaj kaj so vam prodali, aja amerikaci so krivi.


Ti meni pripisuješ neke lastnosti na podlagi nekega splošnega vzdušja v tvoji glavi, niti sanja se ti ne, kaj jaz razmišljam.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

matijadmin ::

Mr.B je izjavil:

Dragi nevone && matijadmin,
Vaju podobnim je bolj zanimalo, kod je pobral procente od mreže, kot reševanje problema.

Torej nimaš mnenja, ne veš, kako bi se zadeve lotil in raje pišeš bebave stvari. Right.
Vrnite nam techno!

Looooooka ::

mtosev je izjavil:

jaz mislim, da smo dobili stik s odprtim morjem.

še kdo misli enako?


Hahaha.
Halo oni so potem zmagali v 50 letni igri saha. Dobili so obalo, ki bi morala biti slovenska. Eni se pa res vsake drobtine veselite.
Jst se Hrvaski politiki samo se klanjam. Nasi amaterji od tiste p*zde pokvarjene Janseve do starega prdca Kucana nimajo za kajmak kaj sele burek.
Ce znajo Hrvati kaj naredit je to poskrbet za svojo rit. Ko bodo mladino ucili zgodovino bi se moralo poglavje od WWII, ki se tice obmocja Slovenije imenovati 'Kako smo zajebali po celi crti'.
TO je realni uspeh nase politike pa ce bo ali ne bo dostopa do odprtega morja.
Kdor bo vesel pozitivnega scenarija arbitraze je se vedno vesel drobtin. Hrvati bodo se naprej jedli potico. #truestory

matijadmin ::

Looooooka je izjavil:

mtosev je izjavil:

jaz mislim, da smo dobili stik s odprtim morjem.

še kdo misli enako?


Hahaha.
Halo oni so potem zmagali v 50 letni igri saha. Dobili so obalo, ki bi morala biti slovenska. Eni se pa res vsake drobtine veselite.
Jst se Hrvaski politiki samo se klanjam. Nasi amaterji od tiste p*zde pokvarjene Janseve do starega prdca Kucana nimajo za kajmak kaj sele burek.
Ce znajo Hrvati kaj naredit je to poskrbet za svojo rit. Ko bodo mladino ucili zgodovino bi se moralo poglavje od WWII, ki se tice obmocja Slovenije imenovati 'Kako smo zajebali po celi crti'.
TO je realni uspeh nase politike pa ce bo ali ne bo dostopa do odprtega morja.
Kdor bo vesel pozitivnega scenarija arbitraze je se vedno vesel drobtin. Hrvati bodo se naprej jedli potico. #truestory

Kakšno potico, pa menda ne misliš, da je slovenska obala do Reke?
Vrnite nam techno!

jype ::

Naše morje je trenutno od Nordkapa do Indijskega oceana, vas pa skrbi... Hrvaška?

nevone ::

Gre za spoštovanje dogovora in zato, da se reši situacija v Piranskem zalivu, kjer se s hrvaške strani stalno kažejo mišice. O čemer govori in na kar opozarja tudi Pahor.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Pa naj kažejo mišice. Počaka se, da nacionalizem izumre, pa ne bo več problema.

nevone ::

Pa gre to brez pritiskov iz okolja?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Odkar je Hrvaška v EU, so njihove obale že spet tudi naše.

nevone ::

Jah, ni ane, če hrvatje preganjajo slovenske ribiče že v Piranskem zalivu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Looooooka ::

Odprta meja pa lastnina sta dva razlicna pojma :)
Ampak again. Zgubljena bitka. Ce bi blo Slovencem za mejo pa morje bi zadnjih 10+ let hodili v Grcijo na morje tako pa rajsi preplacujejo Hrvasko obalo in jim dajejo vedeti, da lahko pocnejo kar hocejo. Klasicen primer preproge s katero si gladko obrises podplate.

matijadmin ::

Looooooka je izjavil:

Odprta meja pa lastnina sta dva razlicna pojma :)
Ampak again. Zgubljena bitka. Ce bi blo Slovencem za mejo pa morje bi zadnjih 10+ let hodili v Grcijo na morje tako pa rajsi preplacujejo Hrvasko obalo in jim dajejo vedeti, da lahko pocnejo kar hocejo. Klasicen primer preproge s katero si gladko obrises podplate.

Dopustovanje na Hrvaškem nima popolnoma nobene veze s sporom glede meje, še manj z uspehom reševanja le-tega. Vse ostalo je 100 %-na demagogija, pa naj bodo v ozadju politikantske intrige ali naivnost.
Vrnite nam techno!

Cervantes ::

Slovenačku granicu je zajebal Rupel. Pa Janša. Pa Orgličar. Pa tudi Kučan najbrž.
Takrat, ko bi morali trdno stati inu obstati na svoji meji, so hrčkom popuščali, Vukovar pa to. Bogi hrčki.
Dons pa, takle mamo...

Dri3r ::

jype je izjavil:

Odkar je Hrvaška v EU, so njihove obale že spet tudi naše.

Jurček nimaš pojma. Si že kdaj probal z barko vpluti v hrvaške vode brez najave? Preberi si malo o mednarodnem pomorskem pravu preden trolaš.
dri3r

jype ::

Dri3r je izjavil:

Jurček nimaš pojma. Si že kdaj probal z barko vpluti v hrvaške vode brez najave? Preberi si malo o mednarodnem pomorskem pravu preden trolaš.
Čemu? A v slovenske vode pa lahko vpluješ brez najave?

Dri3r ::

Četudi smo v EU hrvaško morje in obale niso in nikoli ne bodo naše.
dri3r
««
36 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrvaška obveščevalna služba SOA naj bi prisluškovala Slovencem v arbitraži

Oddelek: Problemi človeštva
384449 (3535) Smrekar1

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21937126 (29781) PaX_MaN
»

Prisluhe so Hrvaški priskrbele ZDA, da bi disciplinirale Slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6212112 (9663) Isotropic
»

Izzid arbitraže ter izbira arbitra

Oddelek: Problemi človeštva
277036 (6250) mojsterleo

Referendum o arbitraži (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Problemi človeštva
2340204774 (167691) Ziga Dolhar

Več podobnih tem