» »

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Temo vidijo: vsi
««
28 / 64
»»

matijadmin ::

Eno so načelo in vrednote, drugo pa vedenje in interpretacija dogodkov. Tako zblojenega posta od tebe pa že dolgo ne, ZaphodBB.
Vrnite nam techno!

ZaphodBB ::

Oprosti matija, ampak analize kompleksnih dogodkov in razmerij niso tvoja najmočnejša vrlina.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

Oprosti matija, ampak analize kompleksnih dogodkov in razmerij niso tvoja najmočnejša vrlina.


Slepo ponavljanja politik in stališč ene stranke tudi ni, četudi te osrečuje in je docela v skladu s tvojim prepričanjem, g. anonimnež.
Vrnite nam techno!

ZaphodBB ::

Slepo ponavljanja politik in stališč ene stranke tudi ni, četudi te osrečuje in je docela v skladu s tvojim prepričanjem, g. anonimnež.

Projekcija?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

sheeshkar ::

matijadmin je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Oprosti matija, ampak analize kompleksnih dogodkov in razmerij niso tvoja najmočnejša vrlina.


Slepo ponavljanja politik in stališč ene stranke tudi ni, četudi te osrečuje in je docela v skladu s tvojim prepričanjem, g. anonimnež.

Model, ti si obseden z eno stranko in enim politikom, svoje frustracije pa projeciraš na vsakega, ki ne deli tvojega mnenja. Pa poglej se v ogledalo, ker na tem forumu težko najdeš koga, ki tako slepo ponavlja stališča, prebrana v Mladini ali Dnevniku. Kot da bi Vlado Miheljak in Marcel Štefančič naredila otroka. :))

Mr.B ::

Počakaj, boš videl kaj bo govoril o grckoj, sedaj ko so vsi prijatelji...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

Slepo ponavljanja politik in stališč ene stranke tudi ni, četudi te osrečuje in je docela v skladu s tvojim prepričanjem, g. anonimnež.

Projekcija?

Nimam izbrane politične opcije, kar si pravilno ugotovili, ko si me popredalčkal v svetobolje! Tako ne bo nič s projekcijo, še najmanj pa me boš videl potegniti z butalci ali katlibani.

sheeshkar je izjavil:

matijadmin je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Oprosti matija, ampak analize kompleksnih dogodkov in razmerij niso tvoja najmočnejša vrlina.


Slepo ponavljanja politik in stališč ene stranke tudi ni, četudi te osrečuje in je docela v skladu s tvojim prepričanjem, g. anonimnež.

Model, ti si obseden z eno stranko in enim politikom, svoje frustracije pa projeciraš na vsakega, ki ne deli tvojega mnenja. Pa poglej se v ogledalo, ker na tem forumu težko najdeš koga, ki tako slepo ponavlja stališča, prebrana v Mladini ali Dnevniku. Kot da bi Vlado Miheljak in Marcel Štefančič naredila otroka. :))

Zdaj me bo pa razneslo ... Od smeha. To pa je pravi primer projekcije, seeshkarjeve! Za ZaphodaBB sem imel v mislih eno drugo, malo manj butalsko stranko ... :-)
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

matijadmin,
se sreča, da so glavni akterji pokopa Slovenskega šolskega sistema ponucali vse adute, drugače bi bilo vse polno modre barve in hvalospevov na dežurnega krivca. Sedaj vam poka samo to, da so bile neke depeše pred n leti, ki sos e ravno uresničile in sedaj je to kao vzrok za stanje arbitraže.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Cervantes ::

Piranski zaliv, šolski sistem, arbitraža in depeše, all in one.
Neprecenljivo.

Mr.B ::

Cervantes,
a poiščemo tvoje citate stanja arbitraže v mesecu Avgustu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

matijadmin ::

Cervantes je izjavil:

Piranski zaliv, šolski sistem, arbitraža in depeše, all in one.
Neprecenljivo.

Vsak komentar na zapiase ene treh ali štirih likov tu je odveč. Sploh mi je žal, da sem se nanje odzival. Blodnje, ki jim ni para, nekatere še celo začinjene z nestrpnostjo in sovraštvom ... Govorijo predvsem same zase.
Vrnite nam techno!

Karaya 52 ::

Lahko nam je žal, da nismo namesto Sekolca v Haag poslali Petriča. Je pa rahlo neokusno, da liki kot je Danilo Tuerk, ki je forsiral Sekolca in tolkel po Petriču, zdaj modrujejo v TV kamere. Sem prepričan, da se Petrič nebi pustil komandirati uradnici iz MZZ. Ampak zdaj je to prepozno in sramota je padla na cel narod.

Mr.B ::

Pomembno he, da nekateri be boste pozabili,kdo vam jr Te ljudi nastavil in kako ste kot pravi pionircki ploskali in pluvali po drugace mislecih. NAJBOLJ zalostno je pa to, da goreci zagovorniki arbitraze in variant strank JS, itak ne hodijo dopustovati na Slovensko morje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Okapi ::

Ampak zdaj je to prepozno in sramota je padla na cel narod.
Ne klobasaj. Samo zato, ker ti in še kdo piše bedarije, ne pomeni, da je slotech slab forum.;((

Karaya 52 ::

Prav malo jih bo brigalo kdo sta Sekolec in Drenikova. V zgodovino se je zapisalo, da je Slovenija v arbitraži goljufala. Ta pa je zdaj zastrupljena čeprav se jo bo pripeljalo do konca, bolj iz principa kot zaradi česa drugega. V očeh Hrvatov bo pa sodba itak produkt slovenskih goljufij in lopovščin. Veliko sranje je Sekolec zakuhal. Mimogrede, kje so tipa sploh našli, na Craigslist?

matijadmin ::

Karaya 52 je izjavil:

Lahko nam je žal, da nismo namesto Sekolca v Haag poslali Petriča. Je pa rahlo neokusno, da liki kot je Danilo Tuerk, ki je forsiral Sekolca in tolkel po Petriču, zdaj modrujejo v TV kamere. Sem prepričan, da se Petrič nebi pustil komandirati uradnici iz MZZ. Ampak zdaj je to prepozno in sramota je padla na cel narod.

Petrič je zaradi poznanstev z našo dovetniško ekipo idr. vpletenimi uglednimi pravniki ter pripadnosti uglednim mednardnopravnim institucijam (konflikt interesov) odklanjal to funkcijo od začetka. Tako je pojasnil včeraj v odmevih. Ob tem je dodal, da zdaj ni čas za iskanje politične odgovornosti pač pa rešitev, čeprav stranka, ki ga je predlagala, počne prav prvo. Po drugi strani je čisto možno, da je sedaj zamenjal ploščo, ker mu je jasno, da bi s tem lahko ogrozil svojo kariero (prav tako kot Abraham, saj brezmadežnih ni in zato eni čislamo zasebnost, čeprav nas imajo potem za romantične idealiste).

Mr.B je izjavil:

Pomembno he, da nekateri be boste pozabili,kdo vam jr Te ljudi nastavil in kako ste kot pravi pionircki ploskali in pluvali po drugace mislecih. NAJBOLJ zalostno je pa to, da goreci zagovorniki arbitraze in variant strank JS, itak ne hodijo dopustovati na Slovensko morje.

Na slovensko obalo hodijo dopustovati ljudje z omejenim budžetom ali slabim okusom in tisti, ki se na svoji odiseji tu pač ustavijo. Italijani pa izključno zaradi igralništva.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Z arbitražo se ukvarja samo še Slo stran + režimski mediji (z rtvslo na čelom), vsem ostalim je jasno, da je ta zgodba končana (predlanski sneg).
Ne vem kje bodo dobili voljnega arbitra, zakaj mislite da je Abraham odstopil ?
--

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Ne vem zakaj je Janševcem tako pomembno, da izgubimo ves (diplomatski) teren kar smo ga pridobili?

Razdor spet ustvarja SDS s svojim astroturferskim aparatom. To je jasno odkar je že Pšeničnik začel dva dni pred Janšo trobiti tisto, kar je Janša začel trobiti malo kasneje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Karaya 52 ::

Matijadmin, he, hehhe... Res računaš, da imamo vsi spomin povprečnega volilca? Nehaj na pamet pisati, ok?

Junij, 2010:

Ustavni sodnik in mednarodni pravnik Ernest Petrič je za STA dejal, da je pripravljen na pogovor s pristojnimi ljudmi v vladi o tem, da bi bil lahko slovenski arbiter na arbitražnem sodišču, ki bo določalo mejo med Slovenijo in Hrvaško. Od tega pogovora pa je po njegovih besedah odvisna odločitev na obeh straneh. "Če bi se vlada tako odločila, sem seveda pripravljen na pogovor z ustreznimi ljudmi v vladi, kako naj bi to delo potem teklo. Od tega pogovora je potem seveda odvisna odločitev na obeh straneh," je dejal.


...

Predsednik republike Danilo Türk in premier Borut Pahor očitno nista usklajena glede imenovanja slovenskega arbitra. Pahorjev favorit je sicer Ernest Petrič. Predsednik Türk pa je že na začetku današnje novinarske konference opozoril, da mora biti arbiter povsem neoporečen, zato bi veljalo pogledati tudi, ali ga lahko najdemo v tujini. In še več: Türk je spomnil na zakon iz leta 2001, ki jasno določa, da vlada brez predsednika republike arbitra ne bo mogla imenovati.


Potem pa je bil Petrič kao prestar, čeprav se ve, da se z drugorazrednim ne razumeta. Slednji je takrat celo namigoval, da Petriču diši samo denar.

Türk je opozoril, da bi bilo treba v razpravi o imenovanju slovenskega člana arbitražnega sodišča spoštovati slovensko zakonodajo. Sicer ne izključuje nobenega kandidata, ne domačega ne tujega, je pa predlagal, da bi se domači kandidat iz domoljubja odpovedal honorarju.


A se je Sekolec potem odpovedal honorjarju, heh? Upam, da je bil Sekolec zadnja Tuerkova kajla Sloveniji. Je pa tudi včeraj v Odmevih Petrič pokomentiral tole kadrovanje iz leta 2010-11.

konspirator ::

Karaya 52
Mimogrede, kje so tipa sploh našli, na Craigslist

SP 2011
http://www.delo.si/zgodbe/sobotnaprilog...
--

matijadmin ::

Karaya 52 je izjavil:

Matijadmin, he, hehhe... Res računaš, da imamo vsi spomin povprečnega volilca? Nehaj na pamet pisati, ok?

Junij, 2010:

Ustavni sodnik in mednarodni pravnik Ernest Petrič je za STA dejal, da je pripravljen na pogovor s pristojnimi ljudmi v vladi o tem, da bi bil lahko slovenski arbiter na arbitražnem sodišču, ki bo določalo mejo med Slovenijo in Hrvaško. Od tega pogovora pa je po njegovih besedah odvisna odločitev na obeh straneh. "Če bi se vlada tako odločila, sem seveda pripravljen na pogovor z ustreznimi ljudmi v vladi, kako naj bi to delo potem teklo. Od tega pogovora je potem seveda odvisna odločitev na obeh straneh," je dejal.


...

Predsednik republike Danilo Türk in premier Borut Pahor očitno nista usklajena glede imenovanja slovenskega arbitra. Pahorjev favorit je sicer Ernest Petrič. Predsednik Türk pa je že na začetku današnje novinarske konference opozoril, da mora biti arbiter povsem neoporečen, zato bi veljalo pogledati tudi, ali ga lahko najdemo v tujini. In še več: Türk je spomnil na zakon iz leta 2001, ki jasno določa, da vlada brez predsednika republike arbitra ne bo mogla imenovati.


Potem pa je bil Petrič kao prestar, čeprav se ve, da se z drugorazrednim ne razumeta. Slednji je takrat celo namigoval, da Petriču diši samo denar.

Türk je opozoril, da bi bilo treba v razpravi o imenovanju slovenskega člana arbitražnega sodišča spoštovati slovensko zakonodajo. Sicer ne izključuje nobenega kandidata, ne domačega ne tujega, je pa predlagal, da bi se domači kandidat iz domoljubja odpovedal honorarju.


A se je Sekolec potem odpovedal honorjarju, heh? Upam, da je bil Sekolec zadnja Tuerkova kajla Sloveniji. Je pa tudi včeraj v Odmevih Petrič pokomentiral tole kadrovanje iz leta 2010-11.

Nič NE PIŠEM NA PAMET. Zapisal sem, ker je Petrič povedal sam v Odmevih včeraj zvečer. Ali ga spomin zapušča ali pa je menjal ploščo, ker ni brez madežni in se boji Abrahamove usode. To sem že povedal, zoprno se je ponavljati ...

Ja, je povedal še to, da ni čas za iskanje pol. odgovornosti in ob tem kritiziral tedanje kadrovanje, to je res. Je pa pred tem povedal, zakaj noče biti arbiter (je malo glumac tale Petrič, ker obrača ploščko kakor, da nikdar ni hotel biti ... Tega pa ne poveš, kaj?)
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

Ziga Dolhar je izjavil:

telbanc/Pšenični: na Slo-Techu se še vedno zahteva argumentirana debata. Opozorilo.


Evo ti "argumente", ostalim, ki me žalite, se najlepše zahvaljujem. Isto ste počeli l. 2010.

http://www.finance.si/8834453/Smrt-arbi...


Glede na to, kaj si pisal l. 2010, o arbitraži, tud ne moreš drgač reagirat. Sploh, ker si ti zaključil debato, prav ganljivo, smrk, smrk...

"Kako dolgo mislite še farbati ljudi z arbitražo, predstavniki ljudstva? Kdaj jim boste končno priznali, da je z njo konec, da je mrtva, da je ni več,"

Pravi Steinbuch

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

matijadmin je izjavil:


Nič NE PIŠEM NA PAMET. Zapisal sem, ker je Petrič povedal sam v Odmevih včeraj zvečer. Ali ga spomin zapušča ali pa je menjal ploščo, ker ni brez madežni in se boji Abrahamove usode. To sem že povedal, zoprno se je ponavljati ...

Ja, je povedal še to, da ni čas za iskanje pol. odgovornosti in ob tem kritiziral tedanje kadrovanje, to je res. Je pa pred tem povedal, zakaj noče biti arbiter (je malo glumac tale Petrič, ker obrača ploščko kakor, da nikdar ni hotel biti ... Tega pa ne poveš, kaj?)


Nič ne glumi, samo poslušati ga je potrebno. Da so razmere danes drugačne kot leta 2010 in da bi ga Hrvatje danes pregledovali z mikroskopom. Sekolec in Vukas sta vstopila v arbitražo v paketu. Če bi Hrvaška želela Sekolca izločiti, bi Slovenija vrnila z istim ukrepom. Za razumevanje tega ni potrebno imeti IQ višji od 100.

Mimogrede, v Delo si človek brez težav čevlje obriše ali solato zavije:

Iz arhiva: Jernej Sekolec, človek, ki ga zaznamuje osupljiva poklicna pot

:))

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

http://www.rtvslo.si/svet/grabar-kitaro...

"Hrvaška predsednica Kolinda Grabar-Kitarović je izjavila, da spor o meji med Slovenijo in Hrvaško "realno ne obstaja, ker slovenskim ladjam nihče ne preprečuje plovbe po hrvaškem morju"

Potrebno je omenit še tole izjavo, hrvaške bjonde, s katero posredno namiguje, kje se bojo začeli problemi, če jih ne bomo pustli v Šengen.....

Problemi se bojo začeli v njihovem morju.

konspirator ::

Pšenični
Verjetno ti je jasno, da je pravnikom arbitraža kruh, od katerega živijo ? Tako je jasno, da ne bodo pljuvali v svojo skledo.
V četrtek so imeli v Odmevih eno pravnico (ni bila Verica iz Beča), tako da smo lahko vsak malo oči odpočili, povedala itak ni nič pametnega :)).
http://4d.rtvslo.si/arhiv/prispevki-in-...
--

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Kdo pa pravi, da je to tudi res? Kdo pa je Steinbuch, a uživa ugled kot strokovnjak mednarodnega prav? Mimogrede, nad Sekolcem sta bila navdušena tako Pogačnik kot Petrič. Tudi najboljšim se zgodi ... Oo jih naserejo. Po moje je tu večidel odgovornosti za afero na strani agentke in ministrstva, čeprav je zelo nespodobno in naivno tudi s strani Sekolca. Za kar bo tako ali tako plačal s kariero.
Vrnite nam techno!

konspirator ::

Sekolec +30 let dela v tujini, tako jaz za njega ne bi preveč skrbel.
--

Pšenični ::

konspirator je izjavil:

Sekolec +30 let dela v tujini, tako jaz za njega ne bi preveč skrbel.


Znamo mi, kake ma on reference.....


https://twitter.com/EvaIrglL/status/626...

one too many ::

Hja, krivda je predvsem na strani Sekolca. On ima prepoved komunikacije in jo mora on zavrniti.

Ne razumem, zakaj vzpodbujanje k našemu odstopu od arbitraže. Kaj zaboga bomo od tega imeli mi? Kaj? Povejte kaj?! Kaj naj naredimo potem?! Sicer je pa to samo pizdakanje, "Glejte kako prav smo imeli"! Super, na ceno škode države...
Enako kot mirovniki, češ, itak gre samo za malo morja. Ja, ampak trenutno stanje močno odgovarja Hrvaši.

In, pismo, ali lahko že enkrat poveste kako bi sicer rešili spor?! Ne gre, kaj?! Kaj, a mislite, da bi Hrvaški blokirali vstop v EU, dokler nam ne prepustijo Istre in Zagreba? In seveda, bi se oni potem tega držali...

Edit: še to: V tujih medijih nekega odziva itak ni bilo. Da Hrvaška ignorira arbitražo je logično, ne? Sicer se je pa tudi pri nas zmanjšalo poročanje. Od afere do afere pač, arbitražo se pa omenja, samo pri novih dogodkih.

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Agitprop Dela človeka res osupne, kot novice na severnokorejski TV:

Njegov ugled, ki ga uživa v tujini, je tako velik, da se mu nemalokrat zgodi, da ko vstopi v prostor, njegovi kolegi vstanejo. Nedvomno velja za izjemno strokovno avtoriteto.


Odgovornost, ki jo je prevzel Sekolec, je izjemna. Ko bo čez leta končana arbitraža, bo za vse ali zaslužen ali kriv. Za zdaj pa lahko zapišemo samo še to - dobro, da se nam je zgodil Sekolec.

konspirator ::

Pšenični je izjavil:

konspirator je izjavil:

Sekolec +30 let dela v tujini, tako jaz za njega ne bi preveč skrbel.


Znamo mi, kake ma on reference.....


https://twitter.com/EvaIrglL/status/626...

Twitte Irglce bi jaz jemal z veliko žlico rezerve.
Se Sekolec pojavlja na seznamu udba.net ?
Glede na zadnjo gnojnico sds, bi lahko bili kar oni anonimen vir za kurir.rs/index.hr ;).
parahomo press.



one too many
Ne razumem, zakaj vzpodbujanje k našemu odstopu od arbitraže. Kaj zaboga bomo od tega imeli mi? Kaj? Povejte kaj?! Kaj naj naredimo potem?! Sicer je pa to samo pizdakanje, "Glejte kako prav smo imeli"! Super, na ceno škode države...
Enako kot mirovniki, češ, itak gre samo za malo morja. Ja, ampak trenutno stanje močno odgovarja Hrvaši.

In, pismo, ali lahko že enkrat poveste kako bi sicer rešili spor?! Ne gre, kaj?! Kaj, a mislite, da bi Hrvaški blokirali vstop v EU, dokler nam ne prepustijo Istre in Zagreba? In seveda, bi se oni potem tega držali...

The King is dead, long live The King!

Na to bi morali misliti prej, Hr so v Eu in se jim lahko samo jebe, po domače povedano.Ti resno misliš, da bodo s sedanjo garnituro politikov rešili obmejni spor s HR ? Stanje bo ostalo tako se vsaj 30 let.
Hr močno zagovarja stališče, da republiške meje po razpadu sfrj niso merodajne za določitev meje.Saj jaz bi na njihovem mestu trdil enako, kajti tako lahko iztržim največ.Glede na imbecilnost in servilnost Slo politikov bi uveljavljal južno mejo v Ajdovščini in NM, na vzhodu pri MB :P.
--

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

One too many, se strinjam, da je kriv on. Sicer interesi vsake države se uresničujejo tudi na nepošten način, če so se naši za to odločili, so bili pri tem zelo neprofesionalni in neprevidni. To je bil moj point.

Hja, kaj pribija Irglova, me ne zanima, kajti tisti seznam ni nujno pristen, med sodelavci udbe pa se je znajdel še sam Janša, ki se nanj toliko krat sklicuje. Da ne omenjamo vinkecev in funcionarjev tedanje represije... Po drugi strani pa so seklocu naravnost takšen ugled priznali mnogi Slovenci z desne ... Med njimi Pogačnik in Petrič.

Po vojni je zmeraj lahko biti general, še lažje razdiralec narodne enotnosti in to v trenutku, ko je najbolj potrebna.
Vrnite nam techno!

Pšenični ::

konspirator je izjavil:

Pšenični je izjavil:

konspirator je izjavil:

Sekolec +30 let dela v tujini, tako jaz za njega ne bi preveč skrbel.


Znamo mi, kake ma on reference.....


https://twitter.com/EvaIrglL/status/626...

Twitte Irglce bi jaz jemal z veliko žlico rezerve.
Se Sekolec pojavlja na seznamu udba.net ?
Glede na zadnjo gnojnico sds, bi lahko bili kar oni anonimen vir za kurir.rs/index.hr ;).
parahomo press.


http://www.reporter.si/komentar/boštjan...

"Roman Leljak je opozoril, da je Jernej Sekolec delal za Udbo pod zloglasno šifro 52.000. To so bili zanesljivi sodelavci te najbolj sramotne organizacije v nedavni zgodovini slovenskega naroda. Sekolec je k njej pristopil leta 1975 – to pomeni, da sodi v Zemljaričev krog. Koliko je to storil zaradi svojih staršev, oba sta bila udeležena v kaznivih dejanjih (kazenski zakonik SFRJ), je druga zgodba. Nanjo ve odgovor prav arbiter, ki je odstopil."


Čudno, jaz Jajota v tej zgodbi ne vidim. Kot ti namiguješ? Jasno je, da je sedaj treba najti krivca, najlaže bo spet pokazat na kalimerota.

Karaya 52 ::

Tip je na seznamu sodelavcev, brez dvoma. Če je bil zato tudi izbran, pa je drugo vprašanje. Je pa gotovo, da so bili tisti bližje partiji protežirani in jih je partija rinila v mednarodne organe v katerih je imela zagotovljene kvote, medtem ko je Pučnik šaflal premog v nemških pristaniščih. Tako je logično, zakaj ima nek "Sekolec" lahko takšno kariero. No, za Tuerka pa velja isto in vrana vrani...

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Leljak je v isti kategoriji kot Irglova
http://www.jutarnji.hr/tri-slovenca-zbo...
Na kninskoj tvrđavi Breznik i Ljeljak snimljeni su kako se rukuju s Antom Gotovinom.

Njihov posjet Kninu izazvao je nezadovoljstvo u Sloveniji pošto je slovenska Vlada odlučila da na proslavu Oluje neće poslati službene predstavnike.

Službeni prosvjed protiv odlaska Breznika, Kmetiča i Leljaka u Knin poslao je Savez veterana rata za Sloveniju.

U Savezu za vrijednosti slovenske samostalnosti tvrde da su poziv na proslavu dobili od Udruženja veterana Hrvatske i da su njihovi predstavnici u Kninu bili lijepo pozdravljeni.

Leljak je na svojoj web-stranici objasnio da se na proslavu odazvao s veseljem.

Posebno ga je razveselilo što u Kninu nije bilo partizanskih zastava i crvene zvijezde.

Po njegovim tvrdnjama, slovenska politika vodi politiku 2. svjetskog rata te se priklanja Kini i Rusiji.

Podsjeća da je Slovenija 1945. zbog suradnje s Rusijom izgubila Trst i Celovec, a danas će izgubiti Piranski zaljev, pa će mnogi Slovenci morati dokumente mijenjati za hrvatske.
--

one too many ::

No, se pa vidi kako Hrvati iščejo odstop.
OK, prisluhe razumem, nato jih moti, da sta med sodniki dva Francoza, da smo dodajali dodatno gradivo in po Odmevih sodeč, je sedaj sodišče nepristransko, ker bo dva arbitra imenoval predsednik sodišča, ker se je pogovarjal z našim sodnikom.

@konspirator:
Seveda, da Hrvati štartajo na to kar je za njih najbolje. Torej, kakšno alternativo imamo MI?
In vprašanje ostaja, če se Hrvati ne držijo sporazuma/ov, kaj garantira, da bi se držali drugačnega?

Glede udbe: udba je bila obveščevalna varnostna agencija takratne države. To priča, da je Sekolec za svojo državo pripravljen narediti marsikaj (očitno). Ali nas sedaj moti, da je kdo agent Sove? Dvomim.

Karaya 52 ::

Ej konspirator, don't hate the messenger. Deluje precej pussy-ass.

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

one too many je izjavil:

No, se pa vidi kako Hrvati iščejo odstop.
OK, prisluhe razumem, nato jih moti, da sta med sodniki dva Francoza, da smo dodajali dodatno gradivo in po Odmevih sodeč, je sedaj sodišče nepristransko, ker bo dva arbitra imenoval predsednik sodišča, ker se je pogovarjal z našim sodnikom.

@konspirator:
Seveda, da Hrvati štartajo na to kar je za njih najbolje. Torej, kakšno alternativo imamo MI?
In vprašanje ostaja, če se Hrvati ne držijo sporazuma/ov, kaj garantira, da bi se držali drugačnega?

Glede udbe: udba je bila obveščevalna varnostna agencija takratne države. To priča, da je Sekolec za svojo državo pripravljen narediti marsikaj (očitno). Ali nas sedaj moti, da je kdo agent Sove? Dvomim.


Ja skrbi to, ker eni ne ločijo med UDBO in Sovo. Glede na vse pa, kar se dogaja, v zadnjih letih, razlika morda niti ni tako velika. Kot bi morda kdo mislil.

one too many ::

Seveda, da ločim med Udbo in Sovo. Ampak dejstvo je, da je leta 1975 bila Jugoslavija naša država (OK, mojih staršev) in Udba agencija te države.
A je zdej miličnik leta 1975 narodni izdajalec, ker je poštenim Slovencem pisal kazni za prehitro vožnjo? Bomo vse moške, ki so služili JNA preganjali in častili tiste, ki so se delali nore?
Je pa jasno, situacija po ~1985 je bila bistveno drugačna!

Pšenični ::

one too many je izjavil:

Seveda, da ločim med Udbo in Sovo. Ampak dejstvo je, da je leta 1975 bila Jugoslavija naša država (OK, mojih staršev) in Udba agencija te države.
A je zdej miličnik leta 1975 narodni izdajalec, ker je poštenim Slovencem pisal kazni za prehitro vožnjo? Bomo vse moške, ki so služili JNA preganjali in častili tiste, ki so se delali nore?
Je pa jasno, situacija po ~1985 je bila bistveno drugačna!



Ja, po 85 letu, je UDBA vohljala le še po bifejih, tko ko danes Sova po forumih in FB, represije skoraj ni blo več. Napovedovale so se spremembe.

Morda bo tud zdej prišlo do kakih sprememb. Sploh, ko bo slovencem prišlo, kaka je zdej situacija, ko ni več arbitraže. Ko "plujemo čez hrvaško morje, brez težav."

matijadmin ::

Karaya 52 je izjavil:

Tip je na seznamu sodelavcev, brez dvoma. Če je bil zato tudi izbran, pa je drugo vprašanje. Je pa gotovo, da so bili tisti bližje partiji protežirani in jih je partija rinila v mednarodne organe v katerih je imela zagotovljene kvote, medtem ko je Pučnik šaflal premog v nemških pristaniščih. Tako je logično, zakaj ima nek "Sekolec" lahko takšno kariero. No, za Tuerka pa velja isto in vrana vrani...


Pri nas smo čas lustracije zamudili. Pika. Zakaj? Ker je ena stranka, ki ima danes polna usta te, polno sodelavcev udbe in celo funkcionarjev (po mnenju us rs) zločinske milice. Če želite biti konstruktivni, potem morate biti še načelni in v enaki meri obsoditi politično opcijo, ki jo vseskozi forsirate. Po d ugi strani pa je zdaj skrajno neugoden čas za to, česar razdiralci naroda v pohlevnosti za oblastjo ne vidijo ali pa jim ni mar. Na to je opozoril tudi Petrič, da zdaj ni primeren čas za iskanje pol. krivca.

Čestitam, vedno končamo (prav po razdiralsko) med domrobanci in partizani. Zakaj? Ker SDS in fanatiki ne morejo brez, pri tem pa jim slepa pega ne omgoča uvida, da je tudi vrh te stranke sodil v sam (funkcionarski) vrh nekdanjega režima, ki ima marsikateri zločin na vesti.

Moderatorjwm predlagam, da temo kar zaklenejo, za kazen, ker zmeraj pridemo do iste točke ... Na časovnica je ta v času 2. sv. vojne.
Vrnite nam techno!

one too many ::

@Pšenični: Anekdota mojega očeta z Udbo (verjetno) ravno iz obdobja ~1985.
Oče je bil službeno poslan na delo v ZDA. Po vrnitvi ga je začel, tako naključno, nek neznanec spraševati o ZDA, kaj si mislijo o Jugi in podobno in mu je odvrnil, da ve kaj je ter mu lahko odgovori na vprašnja, samo naj ga časti pivo. Bojda je agent le osramočeno odšel.

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

one too many je izjavil:

Seveda, da ločim med Udbo in Sovo. Ampak dejstvo je, da je leta 1975 bila Jugoslavija naša država (OK, mojih staršev) in Udba agencija te države.
A je zdej miličnik leta 1975 narodni izdajalec, ker je poštenim Slovencem pisal kazni za prehitro vožnjo? Bomo vse moške, ki so služili JNA preganjali in častili tiste, ki so se delali nore?
Je pa jasno, situacija po ~1985 je bila bistveno drugačna!

Janša je bila politkomisar v JNA in še prej delovnih brigadah, član ZK ... Gorenak pa funkcionar in kadrovik(po mnenju US RS zločinske) milice, torej smetana represije. Danes pa sere po Fišerju. Vsi so za na smetišče upokojenske/politične zgodovine, problem pa je, ko podpornike te stranke to očitajo drugim. Laustracija je bila zamujena tudi zaradi njih, zdaj pa ni več smiselna in nenazadnje bi udarila tudi njih, zato o njej samo lajajo (ker je to vse, kar znajo in nameravajo). Politikantstvo, pa to.
Vrnite nam techno!

sheeshkar ::

matijadmin je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Tip je na seznamu sodelavcev, brez dvoma. Če je bil zato tudi izbran, pa je drugo vprašanje. Je pa gotovo, da so bili tisti bližje partiji protežirani in jih je partija rinila v mednarodne organe v katerih je imela zagotovljene kvote, medtem ko je Pučnik šaflal premog v nemških pristaniščih. Tako je logično, zakaj ima nek "Sekolec" lahko takšno kariero. No, za Tuerka pa velja isto in vrana vrani...


Pri nas smo čas lustracije zamudili. Pika. Zakaj? Ker je ena stranka, ki ima danes polna usta te, polno sodelavcev udbe in celo funkcionarjev (po mnenju us rs) zločinske milice. Če želite biti konstruktivni, potem morate biti še načelni in v enaki meri obsoditi politično opcijo, ki jo vseskozi forsirate. Po d ugi strani pa je zdaj skrajno neugoden čas za to, česar razdiralci naroda v pohlevnosti za oblastjo ne vidijo ali pa jim ni mar. Na to je opozoril tudi Petrič, da zdaj ni primeren čas za iskanje pol. krivca.

Čestitam, vedno končamo (prav po razdiralsko) med domrobanci in partizani. Zakaj? Ker SDS in fanatiki ne morejo brez, pri tem pa jim slepa pega ne omgoča uvida, da je tudi vrh te stranke sodil v sam (funkcionarski) vrh nekdanjega režima, ki ima marsikateri zločin na vesti.

Moderatorjwm predlagam, da temo kar zaklenejo, za kazen, ker zmeraj pridemo do iste točke ... Na časovnica je ta v času 2. sv. vojne.

A je tole trolanje ali si tole pisal z resnim obrazom? Ker v tej temi si ti tisti, ki stalno forsira svojo agendo pljuvanja po eni stranki in enem človeku, sedaj se pa pritožuješ, da je tema offtopic. :)) Praktično vsak zapis (o čemerkoli že teče debata) končaš z mislijo, da je za nastalo situacijo kriv Janša/SDS.

matijadmin ::

Ne, nikjer nisem zapisal, da ima kar koli z nastalo situacijo. Nikjer.

Ko so ljudje pograbili njegovo nergaštvo in njegove argumente proti, sem samo pokazal na njegovo dvoličnost (glede podpore arbitr.) in to podkrepil z depešo! Kaj tukaj ni jasno?! Sem pa zapisal, da nam njegova zdajšnja agenda nič ne pomaga, kvečjemu priliva olja na ogenj. Ob tem se tudi niti s kančkom argumentacije nisem postavil na stran neprofesionalizma, oz. na stran tistih, ki so dejansko odgovorni za nastalo situacijo.

Razumem pa, da se eni ustrašijo, ko se zagledajo v ogldalu in reagirajo, kakor so/ste.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

matijadmin,
priznam da ne berem Slovenskih medijev. Koliko pa je kaj dnevnih tem na temo Arbitraže, ki jih medijo objavljajo.. PA jih je seveda "preroško" povedal JJ.
Ko boste Slovenci v Sloveniji nehali ževete v preteklosti, ali je ta preteklost l45 ali 2010, tolik se bodo hitreje "v vaše" dobro začeli odvijati dogodki...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Cervantes ::

Saj Jajo ni resen. Poglejte njagove tweete. Mene bi bilo sram dati kaj takega ven, tudi če bi bil max pijan.

Mr.B ::

Cervantes,
sej vem da je cilan publika "glede na učinkovitost" res samo na netu, namesto da bi delala. PRedlagam ti, da glede na obesednost nekaterih na tem forumu, z osebo ki se je ne sme omenjati, da si vzameš medije iz leta 2010, in preštej v katerih medijih, dnevno ni bilo njegove objave na temo arbitraže. Potem pa to primerjaj z celim letom 2015, v katerih medijij in koliko krat se je dnevno pojavil on in njegovi komentarji.. Vem da bi ti sedaj dal še kost, koliko tvitov je naredil v letu 2010 na temo arbitraže, in koliko jih je naredil letos...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Cervantes ::

Usmili se, o Gospod, vsaj na dan Deviškega Vnebovzjetja.

Mr.B ::

Cervantes,
Tipično, ko nimaš argumentov, pa žaljenje. Samo potrdil si, za kaj nujno potrebujete notranjega sovražnika.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
28 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrvaška obveščevalna služba SOA naj bi prisluškovala Slovencem v arbitraži

Oddelek: Problemi človeštva
384430 (3516) Smrekar1

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21937083 (29738) PaX_MaN
»

Prisluhe so Hrvaški priskrbele ZDA, da bi disciplinirale Slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6212110 (9661) Isotropic
»

Izzid arbitraže ter izbira arbitra

Oddelek: Problemi človeštva
277032 (6246) mojsterleo

Referendum o arbitraži (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Problemi človeštva
2340204575 (167492) Ziga Dolhar

Več podobnih tem