» »

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Temo vidijo: vsi
««
26 / 64
»»

Pšenični ::

arnecan1 je izjavil:

Pšenični je izjavil:

Ne vem zakaj se siliš v debato, ki jo ne razumeš. To je potem mučno za nas ostale.

Še enkrat. Arbitraža bo svoje opravila, razen če se sama razpusti ali pa Slovenija prostovoljno odstopi sama. Oboje je malo verjetno.

Je pa potem seveda stvar politične spretnosti, da odločitev tribunala uveljavimo. Sekolec in Drenikova sta to otežila. Verjetno se bo potrebno obrniti na Mednarodno sodišče, kar bo verjetno morala storiti Slovenija, Hrvaški to ni v interesu, saj kot kaže je precej večja verjetnost za neuspeh kot uspeh, da dokažejo upravičenost odstopa.

Torej odločitev arbitraže nam bo v prihodnosti še kako koristila, le čas se je zamaknil v prihodnost. Če bo le tako ugodna, kot je razpredal Sekolec.8-O Sicer pa se je že na začetku vedelo, da ni vzvodov, z katerimi bi se Hrvaško lahko kar čez noč prisililo v spoštovanje odločitve. Pirangate je pač umetno in prozorno iscenirano opravičilo.

P.S.: Še enkrat, ne biti presenečeni, če bosta Slovenija in Hrvaška dosegle medsebojni sporazum. Potem bo tudi arbitraža imela pri tem velik vpliv.



Hrvaška je od arbitraže odstopila, vsi poslanci so glasovali za izstop. Torej, da nadaljujem, hrvati tud zatrjujejo, da je ta zadeva za njih finito.

A zastopiš?

Kdo bo prisilil hrvaško da upošteva arbitražo, od katere so odstopili? ZDA?


Kakšen sporazum?? Aja, Račan - Drnovšek....itak, sigurno kaj mi smo zlo politično spretni.

Smrekar1 ::

Pšenični je izjavil:


Hrvaška je od arbitraže odstopila, vsi poslanci so glasovali za izstop. Torej, da nadaljujem, hrvati tud zatrjujejo, da je ta zadeva za njih finito.


To je irelevantno. A zastopiš?

ZaphodBB je izjavil:

Ko se je izkazalo, kako beden izgovor je so pa začeli z onim dodajanjem dokumentov v spise, kar je spet beden izgovor.


Kaj imamo kak prepis pogovora, da se vidi kaj točno je rekel, da so ust.. Hrvati! to interpretirali, da je dodajal dokumente? Vsega se mi res ne ljubi poslušati, je predolgo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::


Hrvaška je od arbitraže odstopila, vsi poslanci so glasovali za izstop. Torej, da nadaljujem, hrvati tud zatrjujejo, da je ta zadeva za njih finito.

A zastopiš?

Kdo bo prisilil hrvaško da upošteva arbitražo, od katere so odstopili? ZDA?


Kakšen sporazum?? Aja, Račan - Drnovšek....itak, sigurno kaj mi smo zlo politično spretni.

Ja, naš sosed se je tudi norca delal, ko sem ga tožil zaradi motenja posesti. Ko je zaradi njegovega neodziva na tožbo sodišče razsodilo, da imam jaz prav, se je pa pritoževal na Višje Sodišče. No na višjem sodišču so mu lepo povedali, da je imel možnost svoje mnenje podati na prvi stopnji, pa je ni izkoristil.

Isto tukaj s Hrvati. Njihov gambit je, da bodo nas tudi uspeli prepričati k odstopu od arbitraže. Bolj verjetno je, da se bodo čez kako leto užaljeni poskušali "vrniti" v proces arbitraže oz. ga "zagnati na novo".
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Pšenični ::

Smrekar1 je izjavil:

Pšenični je izjavil:


Hrvaška je od arbitraže odstopila, vsi poslanci so glasovali za izstop. Torej, da nadaljujem, hrvati tud zatrjujejo, da je ta zadeva za njih finito.


To je irelevantno. A zastopiš?

ZaphodBB je izjavil:

Ko se je izkazalo, kako beden izgovor je so pa začeli z onim dodajanjem dokumentov v spise, kar je spet beden izgovor.


Kaj imamo kak prepis pogovora, da se vidi kaj točno je rekel, da so ust.. Hrvati! to interpretirali, da je dodajal dokumente? Vsega se mi res ne ljubi poslušati, je predolgo :)



Poglej hrvaške medije, oni so rekli konec in ni ne duha ne sluha o arbitraži. Sploh ne pišejo več o njej. Za njih je zadeva končana. Za njih je arbitraža irelevantna zadeva, nekak gnojni tur, ki so ga odrezali.

Čez par mesecev bojo še ZDA rekle, naj na to pozabimo, da naj najdemo neko civilizirano rešitev, bla, bla, bla.

In smo ob morje. Čist enostavno.

Pol boste spet flancali, da je to spet naša zmaga, ker smo ohranili mir in stabilnost v tem delu EU in kako je EU spet ponosna na nas....heh,heh...

Čista zmaga...In da se bojo vrnili v arbitražo, ja možno je da v Hag, kjer bojo lepo pritisnali mejo po sredi zaliva.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::



Poglej hrvaške medije, oni so rekli konec in ni ne duha ne sluha o arbitraži. Sploh ne pišejo več o njej. Za njih je zadeva končana. Za njih je arbitraža irelevantna zadeva, nekak gnojni tur, ki so ga odrezali.

Čez par mesecev bojo še ZDA rekle, naj na to pozabimo, da naj najdemo neko civilizirano rešitev, bla, bla, bla.

In smo ob morje. Čist enostavno.

Pol boste spet flancali, da je to spet naša zmaga, ker smo ohranili mir in stabilnost v tem delu EU in kako je EU spet ponosna na nas....heh,heh...

Čista zmaga...In da se bojo vrnili v arbitražo, ja možno je da v Hag, kjer bojo lepo pritisnali mejo po sredi zaliva.

Kaj bom jaz gledal Hrvaške medije. Meni je dovolj, da vem - da od arbitraže posamična država ne more samovoljno izstopit. Da je to eno od temeljnih načel arbitražnega sporazuma.

Ti pa pojej kak apaurin, ker si histeričen.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Pšenični ::

ZaphodBB je izjavil:



Poglej hrvaške medije, oni so rekli konec in ni ne duha ne sluha o arbitraži. Sploh ne pišejo več o njej. Za njih je zadeva končana. Za njih je arbitraža irelevantna zadeva, nekak gnojni tur, ki so ga odrezali.

Čez par mesecev bojo še ZDA rekle, naj na to pozabimo, da naj najdemo neko civilizirano rešitev, bla, bla, bla.

In smo ob morje. Čist enostavno.

Pol boste spet flancali, da je to spet naša zmaga, ker smo ohranili mir in stabilnost v tem delu EU in kako je EU spet ponosna na nas....heh,heh...

Čista zmaga...In da se bojo vrnili v arbitražo, ja možno je da v Hag, kjer bojo lepo pritisnali mejo po sredi zaliva.

Kaj bom jaz gledal Hrvaške medije. Meni je dovolj, da vem - da od arbitraže posamična država ne more samovoljno izstopit. Da je to eno od temeljnih načel arbitražnega sporazuma.

Ti pa pojej kak apaurin, ker si histeričen.


Hrvati so odstopili med postopkom, rezultata pa ne bojo priznali. Ane, to je jasno, da je tle bistvena razlika. Razloge majo za lase prvlečene, ampak jih majo, sodišča pa delajo tko ko ZDA rečejo, več al manj, sam če pogledamo v Haag. Dvom bo ostal, dvom v pošteno arbitražo, to pa je včasih že dovolj, za njeno ukinitev.

http://www.rtvslo.si/slovenija/pahor-en...

Pahor je dons lepo naložil: "

"Ob hrvaški enostranski odločitvi bi se po mnenju predsednika republike "lahko ustvaril vtis, da je Hrvaška ratificirala to pogodbo predvsem zato, da je postala članica EU-ja, ne pa tudi, da bi arbitražno sodišče dejansko določilo mejo med državama v skladu z načeli tega sporazuma"."

To je to, nategnali so nas, ko 5 let stare otroke. Tko ko smo rekli pred 5 leti, da bo.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::


To je to, nategnali so nas, ko 5 let stare otroke.

Nategnil so nas, če ne bomo vztrajali pri tem kar imamo. Nehaj zganjat histerijo. Kot sem že večkrat poudaril, lepo sedimo za pogajalsko mizo in se delamo pridne, po drugi strani pa izrabljamo vse preostale vzvode, ki jih imamo na voljo.

Hrvati lahko govorijo kar hočejo. Če arbitražo dobimo, začnemo izvajat suverenost nad našim ozemljem. Ko bodo hrvati spet pridirkali s svojimi barkačami, bomo pa hitro videli kaj so in niso pripravljeni spoštovati.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

arnecan1 ::

Pšenični je izjavil:

Dvom bo ostal, dvom v pošteno arbitražo, to pa je včasih že dovolj, za njeno ukinitev.

Najpozneje v začetku septembra bomo videli, če se bo arbitraža ukinila. Če bo mednarodno sodišče zavrnilo razloge za odstop po 60. členu Dunajske konvencije, dvomov več ne bo. In izgleda, da bomo morali iti pač tako daleč.

Če si ti vrgel puško v koruzo, drugi nismo. Jezus, si kot Fajonova in Kardelj skupaj.;((

Pšenični ::

ZaphodBB je izjavil:


To je to, nategnali so nas, ko 5 let stare otroke.

Nategnil so nas, če ne bomo vztrajali pri tem kar imamo. Nehaj zganjat histerijo. Kot sem že večkrat poudaril, lepo sedimo za pogajalsko mizo in se delamo pridne, po drugi strani pa izrabljamo vse preostale vzvode, ki jih imamo na voljo.

Hrvati lahko govorijo kar hočejo. Če arbitražo dobimo, začnemo izvajat suverenost nad našim ozemljem. Ko bodo hrvati spet pridirkali s svojimi barkačami, bomo pa hitro videli kaj so in niso pripravljeni spoštovati.



kake vzvode, pa kaj se greste. Mi lepo poslušamo, in kimamo. In čakamo, če se nas bo kdo usmilil. Rekel bi, prej, da spet se govori, kot pred petimi leti pred arbitražo. Naivne pravljice, kako bo cela EU z nami, ko bomo zmagali na arbitraži, in bo hrvatom navijala ušesa. In če EU ne bo zmogla, jih bo pa ZDA, ane...Ne ve človek, bi se smejal ali jokal.

Spet so najbolj glasni ravno tisti, ki so že zviseli z arbitražo, in bojo zgleda še kdaj.

matijadmin ::

Pšenični je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Zagor_tenay je izjavil:

Pšenični ima prav. Te izjave ameriških diplomatov je treba brati med vrsticami. Jasno, da Američani ne bodo okrito podprli Hrvaško. Oni to zavijejo v diplomatski jezik. Slovenija se zavzema, da se arbitraža nadaljuje, Hrvati so proti. Američani pa pravijo, da se moramo dogovoriti, arbitraže sploh več ne omenjajo. Če Američani ne omenjajo arbitraže, potem odpirajo druge možnosti in jasno, da gredo potem bolj na roko Hrvatom kot nam.


Če bi arbitražo omenili bi se pa odkrito postavili na slovensko stran.

Sicer ne bi imel nič proti, ampak meni se zdi, da je nemogoče dati bolj nevtralno izjavo kot ta, ki so jo dali.

Sicer pa je Wikileaks precej dobro pokazal koliko je vredno branje med vrsticami (počen groš morda še, več pa nikakor ne).




ZDA so z tisto svojo izjavo postavile arbitražo na stranski tir ravno zato, ker jo niso omenile. Medtem ko EU arbitražo omenja v vsaki izjavi v zvei z to problematiko. Tle je bistvena razlike, ZDA nas hočejo počasi pripravit na najhujše....

Zdej tle govorit o nevtralnosti, je čista iluzija, zanikanje resnice, ki je navsezadnje boleča, saj gre za naše "drage prijatelje" se sprašujem, ali ni spet tisti fantastični dan..spet nam prodajate neke buče tle.

Ne vem zakaj se siliš v debato, ki jo ne razumeš. To je potem mučno za nas ostale.

To je vse res, bolj je problem, da mi ni jasno na čigavi strani si. Ameriški, morda hrvaški? Nič ne kaže, da bi bil na slovenski.
Vrnite nam techno!

ZaphodBB ::

kake vzvode, pa kaj se greste. Mi lepo poslušamo, in kimamo. In čakamo, če se nas bo kdo usmilil. Rekel bi, prej, da spet se govori, kot pred petimi leti pred arbitražo. Naivne pravljice, kako bo cela EU z nami, ko bomo zmagali na arbitraži, in bo hrvatom navijala ušesa. In če EU ne bo zmogla, jih bo pa ZDA, ane...Ne ve človek, bi se smejal ali jokal.

Spet so najbolj glasni ravno tisti, ki so že zviseli z arbitražo, in bojo zgleda še kdaj.

Ti si čisto histeričen. Chill.

Kakšne vzvode? Pošljemo par inšektorjev v Mercator. Ko bodo hoteli Hrčki v Schengen bomo založili kak papir ali pa jih vljudno povabili nazaj k arbitraži, da zaključimo.

Kaj pa misliš, da nam preostane? Samomorilski napadi na mejne prehode? Bumbar.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Pšenični ::

ZaphodBB je izjavil:

kake vzvode, pa kaj se greste. Mi lepo poslušamo, in kimamo. In čakamo, če se nas bo kdo usmilil. Rekel bi, prej, da spet se govori, kot pred petimi leti pred arbitražo. Naivne pravljice, kako bo cela EU z nami, ko bomo zmagali na arbitraži, in bo hrvatom navijala ušesa. In če EU ne bo zmogla, jih bo pa ZDA, ane...Ne ve človek, bi se smejal ali jokal.

Spet so najbolj glasni ravno tisti, ki so že zviseli z arbitražo, in bojo zgleda še kdaj.

Ti si čisto histeričen. Chill.

Kakšne vzvode? Pošljemo par inšektorjev v Mercator. Ko bodo hoteli Hrčki v Schengen bomo založili kak papir ali pa jih vljudno povabili nazaj k arbitraži, da zaključimo.

Kaj pa misliš, da nam preostane? Samomorilski napadi na mejne prehode? Bumbar.



Sem povedal, da boste izviseli, že pred arbitražo. Žalostno. Spet se ista zgodba ponavlja. Ane. Nasilje, ne vem zakaj ga omenjaš? Tega noben ne piše, razen tebe.

So hrvati, že povedali, da si z Šengenom lah rit obrišemo.

gembleru ::

Še enkrat bi rad poudaril, lahko obrnemo stran na takozvano balkansko politiko in jim sklopmo elektriko... kaj... sej je naša bajta.

Olajuwon ::

Moja osebna ocena je, da vi malo precenjujete "moč" Hrvaške in ste malo preveč pod vplivom njihovih politikov oziroma medijev. Jaz sicer sem kar se tiče slovenske politike na sploh večni pesimist, ampak mislim da se bo Hrvaška ZELO težko izvila iz arbitraže oziroma odločitve arbitražnega sodišča. Hrvaška ni ne Kitajska in niti ZDA, da bi lahko mirno kršili mednarodne pogodbe, brez kakršnihkoli relevantnih posledic. Po mojem tudi ZDA več kot toliko se s tem ne obremenjujejo in sigurno ne bodo podpirali kakršnihkoli solo akcij Hrvaške glede izpodbijanja odločitve haškega sodišča. Pri EU bo imela še manj podpore. Ko bo prišlo do končne odločitve in ko bodo Hrvatje verjetno zganjali histerijo in iskali podporo v tujini, se bo slednja bolj ozirala na samo odločitev sodišča kot pa na kolerično in otročje obnašanje hrvaške diplomacije. In zelo dvomim, da bo katera koli od večji držav aktivno podpirala Hrvaško v svojem početju. Pa če tudi bo katera, bo verjetno v manjšini. Je pa problem ta, da na splošno v tujini jim dol visi za te naše med sosedske kolobocije in verjetno nas bodo pustili, da se sami igramo v peskovniku. Kar verjetno pomeni, da EU ne bo vršila dovolj močnega pritiska na hrvaško, da naj se strezni. Kar bo pripeljalo do tega, da se bo ta afera vlekla desetletje ali več. Na koncu pa bo verjetno zaleglo slovensko izsiljevanje in metanje polen pod noge ob vsaki priliki (naprimer schengen, morda sprejem v OECD, mogoče celo Euro itn itn).
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Olajuwon ()

Pšenični ::

http://live.finance.si/14258/Hrvaška-ne...

"Po pričakovanjih Hrvaška ne bo imenovala novega arbitra. Ta ne sodeluje več pri izvajanju arbitražnega sporazuma, kar pomeni, da ne bo imenovala novega člana arbitražnega sodišča do 14. avgusta, ko bo potekel 15-dnevni rok po odstopu Budislava Vukasa, so danes za STA potrdili na sedežu hrvaške diplomacije. (STA)"

arnecan1 ::

Pšenični je izjavil:

Hrvaška je od arbitraže odstopila, vsi poslanci so glasovali za izstop. Torej, da nadaljujem, hrvati tud zatrjujejo, da je ta zadeva za njih finito.

A zastopiš?

Aja, ker so vsi hrvaški poslanci tako glasovali, potem pa bo že držalo.:))

Samo problem pa je, da so pa slovenski volilci na referendumu, kar mimogrede velja malo več kakor pa glasovanje poslancev, potrdili, da je vstop Hrvaške v EU možen, če bosta obe državi privolili v arbitražo.

Hrvaška lahko izstopi, samo kaj, ko jim to ne pomaga. Pomagalo bi jim samo v primeru, da Miha Pogačnik in ti dosežeta svoje ter tudi mi odstopimo.

In zakaj vedno pišeš, da so Hrvati nategnili vse ostale, razen tebe? Mar ti nisi slovenski državljan? Ali pa boš slovenski državljan samo takrat, ko boš vlekel penzijo, ko pa bodo problemi ali kakšna sramota kot sedaj z arbitražo pa se boš predstavljal za Marsovca?8-O

Pšenični je izjavil:

http://live.finance.si/14258/Hrvaška-ne...

"Po pričakovanjih Hrvaška ne bo imenovala novega arbitra. Ta ne sodeluje več pri izvajanju arbitražnega sporazuma, kar pomeni, da ne bo imenovala novega člana arbitražnega sodišča do 14. avgusta, ko bo potekel 15-dnevni rok po odstopu Budislava Vukasa, so danes za STA potrdili na sedežu hrvaške diplomacije. (STA)"

To že vemo vsaj dva tedna. Tako kot vemo, da bo Slovenija predlagala svojega. Ali pa bo to namesto nas naredil tribunal. Mene dosti bolj zanima začetek septembra, ko bo sodišče sprejelo odločitev, če nadaljujejo z delom.

Pšenični ::

arnecan1 je izjavil:

Pšenični je izjavil:

Hrvaška je od arbitraže odstopila, vsi poslanci so glasovali za izstop. Torej, da nadaljujem, hrvati tud zatrjujejo, da je ta zadeva za njih finito.

A zastopiš?

Aja, ker so vsi hrvaški poslanci tako glasovali, potem pa bo že držalo.:))

Samo problem pa je, da so pa slovenski volilci na referendumu, kar mimogrede velja malo več kakor pa glasovanje poslancev, potrdili, da je vstop Hrvaške v EU možen, če bosta obe državi privolili v arbitražo.

Hrvaška lahko izstopi, samo kaj, ko jim to ne pomaga. Pomagalo bi jim samo v primeru, da Miha Pogačnik in ti dosežeta svoje ter tudi mi odstopimo.

In zakaj vedno pišeš, da so Hrvati nategnili vse ostale, razen tebe? Mar ti nisi slovenski državljan? Ali pa boš slovenski državljan samo takrat, ko boš vlekel penzijo, ko pa bodo problemi ali kakšna sramota kot sedaj z arbitražo pa se boš predstavljal za Marsovca?8-O

Pšenični je izjavil:

http://live.finance.si/14258/Hrvaška-ne...

"Po pričakovanjih Hrvaška ne bo imenovala novega arbitra. Ta ne sodeluje več pri izvajanju arbitražnega sporazuma, kar pomeni, da ne bo imenovala novega člana arbitražnega sodišča do 14. avgusta, ko bo potekel 15-dnevni rok po odstopu Budislava Vukasa, so danes za STA potrdili na sedežu hrvaške diplomacije. (STA)"

To že vemo vsaj dva tedna. Tako kot vemo, da bo Slovenija predlagala svojega. Ali pa bo to namesto nas naredil tribunal. Mene dosti bolj zanima začetek septembra, ko bo sodišče sprejelo odločitev, če nadaljujejo z delom.



Itak da so nategnili tiste, kaj so glasovali za arbitražo. Tko ko smo napovedali, zdej ni treba jamrat, je mela leva opcija cel medijski aparat za sabo z Sovo vred, da so prepričali Slovenijo..... Penzijo si bom sam zaslužu, jo ne bom vleku, ko ti nekej namiguješ. Sam še pravim, ste zasrali pa zdej sami vlečte voz iz dreka. Ok. Te igrice okol meje se lah slabo končajo, sploh ko se "ljubezen konča," in je potrebno poskrbet za interese države. Na interese države pa se do zdaj ni mislilo kaj dosti, ampak na love story Pahor-kosorjeva, in zdej smo kje smo. Pred pristiski zDA pa smo prec počepnili.

Ti sam čakaj, na začetek septembra...ane, to je vsa tvoja pravica. Ta arbitraža, to je neka pravljica, ki se za ene noče končat. Pravljica za majhne otroke. Kot tista o Pahorju in Kosorjevi, s katero so vas že enkrat prenesli okoli.

Resnična politika, pa deluje v okviri interesov.

Pšenični ::

Ta pravljica o arbitraži bo imela zgleda zlo grd konec, v vsakem primeru.

http://www.delo.si/novice/politika/kaj-...

"Če Hrvaška odločitve ne bo upoštevala, Slovenija ne more skoraj nič

Po mnenju dr. Janje Hojnik s Pravne fakultete v Mariboru je zgrešeno že samo sklicevanje Hrvaške na Dunajsko konvencijo, ki v tem primeru predstavlja t. i. lex generalis, splošnejši predpis, ki se mora v primeru konkretnejšega predpisa, kakršen je arbitražni sporazum, umakniti slednjemu.

Toda če Hrvaška odločbe sodišča ne bo upoštevala, arbitražno sodišče nima mednarodne policije, ki bi jo lahko poslala v Piranski zaliv, da bi premaknila ribiče za določeno mejno črto, pojasnjuje Hojnikova. >>Arbitražno sodišče ne more državam izrekati denarnih kazni zaradi nespoštovanja sporazuma, kot to lahko naredi sodišče Evropske unije, če država članica ne spoštuje prava EU. Neposredno izvršljivih pravnih možnosti proti Hrvaški ima torej Slovenija bolj malo, ne more denimo zaseči finančnih sredstev, ki jih Hrvaška prejema iz Evropske unije ipd., pojasnjuje Hojnikova in dodaja, da se bodo v primeru, če Hrvaška odločbe sodišče ne bo upoštevala, začeli politični pritiski, tako s slovenske strani (nasprotovanje vstopu v Schengen, blokada vstopa v OECD, v evrsko območje) kot s strani Evropske komisije."

Zgodovina sprememb…

perci ::

Ja in? Tudi, če bi Hrvaška z bilateralnim sporazumom priznala, da slovensko morje sega do Zadra, ne bi slovenska stran mogla nič, če se Hrvaška tega ne bi držala.

Pšenični ::

perci je izjavil:

Ja in? Tudi, če bi Hrvaška z bilateralnim sporazumom priznala, da slovensko morje sega do Zadra, ne bi slovenska stran mogla nič, če se Hrvaška tega ne bi držala.



No potem povej, zakaj smo šli v arbitražo, ki nima niti varnostnih zagotovil za izvedbo. Hrvati so sedaj v EU, mi pa, eh, spet izpadli najmajn naivni.

Arbitražo se je forsiralo, tud nekateri moderatorji, so bili zlo zagreti. In sedaj? potem ko smo bili ožigosani za norce, idiote, slabiče, extremne desničarje, bedake.....ker smo zahtevali da se vprašanje meje z Hrvaško reši pred vstopom Hrvaške v EU....Pač kdor pozna hrvate, ve kako oni držijo besedo....

No, sedaj nas isti, ki so nas takrat tudi s podporo nekaterih moderatorjev zmerjali, sprašujejo, če smo slovenci in podobne stvari.....zdej ko so zajebali, zdej bi radi, da se postavimo v "prvo linijo". In ščitimo interese države, ki so bili takrat izdani.


Tko to gre pri nas.

Smrekar1 ::

Pšenični je izjavil:

Ta pravljica o arbitraži bo imela zgleda zlo grd konec, v vsakem primeru.

http://www.delo.si/novice/politika/kaj-...

"Če Hrvaška odločitve ne bo upoštevala, Slovenija ne more skoraj nič

Po mnenju dr. Janje Hojnik s Pravne fakultete v Mariboru je zgrešeno že samo sklicevanje Hrvaške na Dunajsko konvencijo, ki v tem primeru predstavlja t. i. lex generalis, splošnejši predpis, ki se mora v primeru konkretnejšega predpisa, kakršen je arbitražni sporazum, umakniti slednjemu.

Toda če Hrvaška odločbe sodišča ne bo upoštevala, arbitražno sodišče nima mednarodne policije, ki bi jo lahko poslala v Piranski zaliv, da bi premaknila ribiče za določeno mejno črto, pojasnjuje Hojnikova. >>Arbitražno sodišče ne more državam izrekati denarnih kazni zaradi nespoštovanja sporazuma, kot to lahko naredi sodišče Evropske unije, če država članica ne spoštuje prava EU. Neposredno izvršljivih pravnih možnosti proti Hrvaški ima torej Slovenija bolj malo, ne more denimo zaseči finančnih sredstev, ki jih Hrvaška prejema iz Evropske unije ipd., pojasnjuje Hojnikova in dodaja, da se bodo v primeru, če Hrvaška odločbe sodišče ne bo upoštevala, začeli politični pritiski, tako s slovenske strani (nasprotovanje vstopu v Schengen, blokada vstopa v OECD, v evrsko območje) kot s strani Evropske komisije."


Branje ti res ne gre, kajne?

Zadeva je dokaj enostavna, če arbitražno sodišče nadaljuje delo in sprejme neko odločitev, ki jo potem Hrvaška zavrača, Hrvaška nima več mehanizma, da to odločitev ovrže. Ja, lahko serjejo s policijo po zalivu in delajo zdrahe, to je pa tudi vse. Na mednarodnem sodišču bi popušili na celi črti.

XsenO ::

No potem povej, zakaj smo šli v arbitražo, ki nima niti varnostnih zagotovil za izvedbo.


Kaj pa ima varnostna zagotvila?
Tudi recimo, če bi uredili mejo preden bi oni prišli v EU kaj nam bi pa zagotavljalo, da se bi potem držali dogovora?
1 + 1 = 1

Pšenični ::

XsenO je izjavil:

No potem povej, zakaj smo šli v arbitražo, ki nima niti varnostnih zagotovil za izvedbo.


Kaj pa ima varnostna zagotvila?
Tudi recimo, če bi uredili mejo preden bi oni prišli v EU kaj nam bi pa zagotavljalo, da se bi potem držali dogovora?



Osimski sporazumi @ Wikipedia

matijadmin ::

Pšenični je izjavil:

perci je izjavil:

Ja in? Tudi, če bi Hrvaška z bilateralnim sporazumom priznala, da slovensko morje sega do Zadra, ne bi slovenska stran mogla nič, če se Hrvaška tega ne bi držala.



No potem povej, zakaj smo šli v arbitražo, ki nima niti varnostnih zagotovil za izvedbo. Hrvati so sedaj v EU, mi pa, eh, spet izpadli najmajn naivni.

Arbitražo se je forsiralo, tud nekateri moderatorji, so bili zlo zagreti. In sedaj? potem ko smo bili ožigosani za norce, idiote, slabiče, extremne desničarje, bedake.....ker smo zahtevali da se vprašanje meje z Hrvaško reši pred vstopom Hrvaške v EU....Pač kdor pozna hrvate, ve kako oni držijo besedo....

No, sedaj nas isti, ki so nas takrat tudi s podporo nekaterih moderatorjev zmerjali, sprašujejo, če smo slovenci in podobne stvari.....zdej ko so zajebali, zdej bi radi, da se postavimo v "prvo linijo". In ščitimo interese države, ki so bili takrat izdani.


Tko to gre pri nas.


Saj sodiš med slabiče, ker dobro veš, kaj bi bilo, če bi rekli Hrvatom ne. Sledil bi gnev iz Washingtona.

Arbitraža je pač civiliziran način iskanja rešitve, ne glede na to, da obstaja možnost, da jo ena stran ne prizna. Kako bi pa zagotovil izvedbo svojega predloga? A z orožjem?
Vrnite nam techno!

Pšenični ::

matijadmin je izjavil:

Pšenični je izjavil:

perci je izjavil:

Ja in? Tudi, če bi Hrvaška z bilateralnim sporazumom priznala, da slovensko morje sega do Zadra, ne bi slovenska stran mogla nič, če se Hrvaška tega ne bi držala.



No potem povej, zakaj smo šli v arbitražo, ki nima niti varnostnih zagotovil za izvedbo. Hrvati so sedaj v EU, mi pa, eh, spet izpadli najmajn naivni.

Arbitražo se je forsiralo, tud nekateri moderatorji, so bili zlo zagreti. In sedaj? potem ko smo bili ožigosani za norce, idiote, slabiče, extremne desničarje, bedake.....ker smo zahtevali da se vprašanje meje z Hrvaško reši pred vstopom Hrvaške v EU....Pač kdor pozna hrvate, ve kako oni držijo besedo....

No, sedaj nas isti, ki so nas takrat tudi s podporo nekaterih moderatorjev zmerjali, sprašujejo, če smo slovenci in podobne stvari.....zdej ko so zajebali, zdej bi radi, da se postavimo v "prvo linijo". In ščitimo interese države, ki so bili takrat izdani.


Tko to gre pri nas.


Saj sodiš med slabiče, ker dobro veš, kaj bi bilo, če bi rekli Hrvatom ne. Sledil bi gnev iz Washingtona.

Arbitraža je pač civiliziran način iskanja rešitve, ne glede na to, da obstaja možnost, da jo ena stran ne prizna. Kako bi pa zagotovil izvedbo svojega predloga? A z orožjem?



Sem dal link zgoraj. Za primer si vzami Osimske sporazume. Sam se vprašaj. kam ti sodiš?

Torej hrvati bi šli v EU, potem ko bi sabor potrdil sporazum. Menda je jasno kak to gre...Pa ta slo tech, postaja slabši ko uni menjalnik al kva je bil včasih. Gnev iz washingtona, smešno, hrvati so meli 20.000 mrtvih, mi pa smo se takoj usrali. Jbg, tko je.

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

Sem dal link zgoraj. Za primer si vzami Osimske sporazume. Sam se vprašaj. kam ti sodiš?


Si si ti prebral tvoj link? Če bi bi videl, da sporazum ni bil 100% izveden.
Opuščeni projekti obsegajo izgradnjo vodne poti med severnim Jadranom in Donavo ter oblikovanje proste carinske cone. Prvi je bil opuščen zaradi gospodarske in ekološke vprašljivosti, drugi pa predvsem na željo italijanske strani.


Torej se vračam vprašanju:
Tudi recimo, če bi uredili mejo preden bi oni prišli v EU kaj nam bi pa zagotavljalo, da se bi potem držali dogovora?
1 + 1 = 1

Pšenični ::

XsenO je izjavil:

Sem dal link zgoraj. Za primer si vzami Osimske sporazume. Sam se vprašaj. kam ti sodiš?


Si si ti prebral tvoj link? Če bi bi videl, da sporazum ni bil 100% izveden.
Opuščeni projekti obsegajo izgradnjo vodne poti med severnim Jadranom in Donavo ter oblikovanje proste carinske cone. Prvi je bil opuščen zaradi gospodarske in ekološke vprašljivosti, drugi pa predvsem na željo italijanske strani.


Torej se vračam vprašanju:
Tudi recimo, če bi uredili mejo preden bi oni prišli v EU kaj nam bi pa zagotavljalo, da se bi potem držali dogovora?


Sporazum o meji drži, ane, poleg tega sn dal zadevo kot osnovo. Pa kaj se zajebavaš z mano?

matijadmin ::

Ha, ha, ha ... Kakšen trololo je ta Janša s svojo opozcijo (samo, da nekaj kontrirajo, čeprav so prav tako kimali ZDA in podpirali vstop Hrvaške v EU ne glede na rešitev problem - jasno je, da je levica pokazala več jajc, ko je dala reč na referendum):

In a separate meeting, European Parliament Member Milan Zver, a close confidant of opposition leader Janez Jansa, told Charge that Jansa generally agrees Croatia should join the EU, his attacks on the government's handling of negotiations notwithstanding. End summary.


Tako je, ko ti jezik smrdi po dreku:
Zver conceded that Jansa has made some politically controversial statements, but explained that Jansa agreed Croatia should join the European Union.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

matijadmin je izjavil:

Ha, ha, ha ... Kakšen trololo je ta Janša s svojo opozcijo (samo, da nekaj kontrirajo, čeprav so prav tako kimali ZDA in podpirali vstop Hrvaške v EU ne glede na rešitev problem - jasno je, da je levica pokazala več jajc, ko je dala reč na referendum):

In a separate meeting, European Parliament Member Milan Zver, a close confidant of opposition leader Janez Jansa, told Charge that Jansa generally agrees Croatia should join the EU, his attacks on the government's handling of negotiations notwithstanding. End summary.



Levica je kazala najprej love story Pahor - Kosorjeva, nadlegovala folk po forumih, sledil je referendum, pol le bla dopldne kolona na Hrvaško isti dan, ko so hiteli na svoje vikende....in potem pogorela z arbitražo. Tak bo približno epilog.

matijadmin ::

Pšenični je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Ha, ha, ha ... Kakšen trololo je ta Janša s svojo opozcijo (samo, da nekaj kontrirajo, čeprav so prav tako kimali ZDA in podpirali vstop Hrvaške v EU ne glede na rešitev problem - jasno je, da je levica pokazala več jajc, ko je dala reč na referendum):

In a separate meeting, European Parliament Member Milan Zver, a close confidant of opposition leader Janez Jansa, told Charge that Jansa generally agrees Croatia should join the EU, his attacks on the government's handling of negotiations notwithstanding. End summary.



Levica je kazala najprej love story Pahor - Kosorjeva, nadlegovala folk po forumih, sledil je referendum, pol le bla dopldne kolona na Hrvaško isti dan, ko so hiteli na svoje vikende....in potem pogorela z arbitražo. Tak bo približno epilog.


S spodbujanjem sovraštva nadleguješ ti in tebi podobni. Pomiri se.


Na koncu koncev pa je SDS le po tihem podpirala arbitražo:

Zver agreed, and again implied that Jansa would not, in the end, stand in the way of an agreement. He likened the SDS President to a chess player who always thinks several steps ahead.


Najbolj je bolelo, ker ni bila sama na oblasti in je niso oni dosegli. :))
Vrnite nam techno!

Pšenični ::

matijadmin je izjavil:

Pšenični je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Ha, ha, ha ... Kakšen trololo je ta Janša s svojo opozcijo (samo, da nekaj kontrirajo, čeprav so prav tako kimali ZDA in podpirali vstop Hrvaške v EU ne glede na rešitev problem - jasno je, da je levica pokazala več jajc, ko je dala reč na referendum):

In a separate meeting, European Parliament Member Milan Zver, a close confidant of opposition leader Janez Jansa, told Charge that Jansa generally agrees Croatia should join the EU, his attacks on the government's handling of negotiations notwithstanding. End summary.



Levica je kazala najprej love story Pahor - Kosorjeva, nadlegovala folk po forumih, sledil je referendum, pol le bla dopldne kolona na Hrvaško isti dan, ko so hiteli na svoje vikende....in potem pogorela z arbitražo. Tak bo približno epilog.


S spodbujanjem sovraštva nadleguješ ti in tebi podobni. Pomiri se.


Na koncu koncev pa je SDS le po tihem podpirala arbitražo:

Zver agreed, and again implied that Jansa would not, in the end, stand in the way of an agreement. He likened the SDS President to a chess player who always thinks several steps ahead.


Najbolj je bolelo, ker ni bila sama na oblasti in je niso oni dosegli. :))



Ja, no, sam smo čakali, da iz čarobnega klobuka potegnete Janšata.

Ja, seveda, na koncu boste pisali, da je janša hotel arbitražo, vi pa sporazum o meji, pred vstopom hrvatov v EU. Itak, zna se.


Arbitažo so levičarjem vsili z svojim gnevom ZDA, al se ne spomniš kaj si pisal en post nazaj.....o velikem gnevu. To so dosegli američani z svojim gnevom, ne pa levičarji, ane. Tko sn zastopu, kaj si napisal??' Levičarjo so takrat puzali v velikem slogu.

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

Pšenični je izjavil:

XsenO je izjavil:

Sem dal link zgoraj. Za primer si vzami Osimske sporazume. Sam se vprašaj. kam ti sodiš?


Si si ti prebral tvoj link? Če bi bi videl, da sporazum ni bil 100% izveden.
Opuščeni projekti obsegajo izgradnjo vodne poti med severnim Jadranom in Donavo ter oblikovanje proste carinske cone. Prvi je bil opuščen zaradi gospodarske in ekološke vprašljivosti, drugi pa predvsem na željo italijanske strani.


Torej se vračam vprašanju:
Tudi recimo, če bi uredili mejo preden bi oni prišli v EU kaj nam bi pa zagotavljalo, da se bi potem držali dogovora?


Sporazum o meji drži, ane, poleg tega sn dal zadevo kot osnovo. Pa kaj se zajebavaš z mano?


Če se držimo osnove popravljam vprašanje na: Kaj nam zagotovi, da se v celoti držijo dogovora in ne samo delov, ki jim ustrezajo? Ali boš tudi v takem hipotetičnem primeru izjavil: " Hej sej sporazum o meji drži tam kjer hrvatom odgovarja".
1 + 1 = 1

matijadmin ::

Ne, sploh ne. Niti ga nisem potegnil na plano kot zelo negativni lik. Pač, očitno je za arbitražo bil kar širok konsenz v ozadju. Tako pravijo ameriške depeše.

Ti Američani pa so zares hecni, pravzaprav so hecni naši politiki, ker jih morajo Američani opogumljati (kot npr. tedanjega predsednika Turka).

5. točka (SBU) ... The U.S. supported Slovenia and Croatia as they sought to overcome disagreements over key articles of the Rehn proposal, while consistently pointing out that we did not believe bilateral disputes should be used to block the process of EU enlargement. You should congratulate Pahor on his achievement, offer continuing strong U.S. support to both sides as they move toward ratification and implementation, and encourage Turk to continue speaking out in support of the agreement.


Pa še:
6. (SBU) Publicly, you should avoid doing more than reiterating the State Department spokesman's message of congratulations and U.S. support for the agreement; too high an American profile could fuel the perception among some sectors of the public that arbitration the agreement was "forced" on Slovenia by outsiders. However, Turk may be the best judge of what message will best resonate coming from you, so you may want to consult him at lunch, given that the LJUBLJANA 00000349 002 OF 002 question could come up in your press availability. Anything you say will be listened to closely on both sides of the border.


Očitno so pred prej citirano depešo tudi za Janšo mislili, da je načelen:
7. (SBU/NF) The biggest obstacle facing the agreement on the Slovenian side is the leader of the largest opposition party, former Prime Minister Janez Jansa. You will not meet Jansa while you are here, but if the subject comes up in your discussion of the Western Balkans, you may want to encourage other Allied governments -- particularly those led by conservative politicians with whom Jansa may have personal ties -- to weigh in with him in support of the agreement, ...
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

XsenO je izjavil:

Pšenični je izjavil:

XsenO je izjavil:

Sem dal link zgoraj. Za primer si vzami Osimske sporazume. Sam se vprašaj. kam ti sodiš?


Si si ti prebral tvoj link? Če bi bi videl, da sporazum ni bil 100% izveden.
Opuščeni projekti obsegajo izgradnjo vodne poti med severnim Jadranom in Donavo ter oblikovanje proste carinske cone. Prvi je bil opuščen zaradi gospodarske in ekološke vprašljivosti, drugi pa predvsem na željo italijanske strani.


Torej se vračam vprašanju:
Tudi recimo, če bi uredili mejo preden bi oni prišli v EU kaj nam bi pa zagotavljalo, da se bi potem držali dogovora?


Sporazum o meji drži, ane, poleg tega sn dal zadevo kot osnovo. Pa kaj se zajebavaš z mano?


Če se držimo osnove popravljam vprašanje na: Kaj nam zagotovi, da se v celoti držijo dogovora in ne samo delov, ki jim ustrezajo? Ali boš tudi v takem hipotetičnem primeru izjavil: " Hej sej sporazum o meji drži tam kjer hrvatom odgovarja".



Če ne veš, kako to gre, ti ne bom razlagal, vprašaj fotra, pa ti naj razloži, kak je blo takrat.

matijadmin ::

No, ja. Očitno smo bili zavedeni, Američani so tedaj zelooo podpirali Arbitražo (morda si je zato kasneje JJ premislil in mu še danes smrdi jezik po dreku), kakor koli - Američani so nasprotoavli samo pogojevanju s članstva v Natu ter EU (hrvaški mediji pa itak imajo čuden smisel za tolmačenje že jasno artikuliranih faktov):

8. (U) ACTION LJUBLJANA AND ZAGREB: Department requests that posts deliver the following points as soon as possible: -- We commend you for the important step of the July 31 meeting between Prime Minister Pahor and Prime Minister Kosor in northern Croatia. We support all efforts to improve the atmosphere and discuss a way forward. -- We believe that both countries are close to a solution and that an EU-led process offers the best way forward. -- We urge both parties to continue working together to find a solution to the present dispute. -- We stand ready to support both parties as they seek a solution. CLINTON


To je naš argument, da Američane stisnemo v kot (nenazadnje imajo še vedno predsednika iz demokratskih logov, tako da očitek o zablojeni politiki ne bo na mestu).
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Pravzaprav mi ni jasno, kako nesposobni in neverodostojni so novinarji RTV SLO, da povzemajo zblojene nacionalistične hrvaške medije, pri tem pa ne preverijo (JAVNO DOSTOPNEGA) vira: http://www.rtvslo.si/svet/wikileaks-slo...

Hja, resnica je takšna (da se omenja neko zblojeno nacionalistično manjšino, čeprav koalcija z največjo opozicijo že od začetka njenim težnjam nasprotujejo - čemur sledijo čestitke in zahvala Washington): https://wikileaks.org/plusd/cables/09ST...
Vrnite nam techno!

XsenO ::

Pšenični je izjavil:

XsenO je izjavil:

Pšenični je izjavil:

XsenO je izjavil:

Sem dal link zgoraj. Za primer si vzami Osimske sporazume. Sam se vprašaj. kam ti sodiš?


Si si ti prebral tvoj link? Če bi bi videl, da sporazum ni bil 100% izveden.
Opuščeni projekti obsegajo izgradnjo vodne poti med severnim Jadranom in Donavo ter oblikovanje proste carinske cone. Prvi je bil opuščen zaradi gospodarske in ekološke vprašljivosti, drugi pa predvsem na željo italijanske strani.


Torej se vračam vprašanju:
Tudi recimo, če bi uredili mejo preden bi oni prišli v EU kaj nam bi pa zagotavljalo, da se bi potem držali dogovora?


Sporazum o meji drži, ane, poleg tega sn dal zadevo kot osnovo. Pa kaj se zajebavaš z mano?


Če se držimo osnove popravljam vprašanje na: Kaj nam zagotovi, da se v celoti držijo dogovora in ne samo delov, ki jim ustrezajo? Ali boš tudi v takem hipotetičnem primeru izjavil: " Hej sej sporazum o meji drži tam kjer hrvatom odgovarja".



Če ne veš, kako to gre, ti ne bom razlagal, vprašaj fotra, pa ti naj razloži, kak je blo takrat.


Zakaj se izmikaš vprašanju?
ti bo lažje tako morda
Kaj po tvojem mnenju nam zagotovi, da se v celoti držijo dogovora in ne samo delov, ki jim ustrezajo?
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

Greghorian ::

In kaj nasprotniki arbitraže vidite kot alternativo? Ko bomo imeli uradno na papirju mejo, nam preostane le da izkazujemo suverenost na meji nekaj let (EU tega ne bo storila v našem imenu) s tistimi nekaj čolnov kar jih imamo, dokler se hrvati ne umirijo in navadijo.

matijadmin ::

Saj v politiki nasprotnikov arbitraže v resnici ni (z izjemo Jelinčiča in SNS, ki so politično umrli). Le opozcija se pretvarja, da je (in nekateri ji fino nasedajo, hkrati so tudi volici slednje edini pravi nasprotni arbitraže), da deli narod in se tako ohranja blizu oblasti. :))
Vrnite nam techno!

Pšenični ::

matijadmin je izjavil:

Saj v politiki nasprotnikov arbitraže v resnici ni (z izjemo Jelinčiča in SNS, ki so politično umrli). Le opozcija se pretvarja, da je (in nekateri ji fino nasedajo, hkrati so tudi volici slednje edini pravi nasprotni arbitraže), da deli narod in se tako ohranja blizu oblasti. :))



Ja, no, maš temo iz l. 2010 si jo mal preberi, ker vidm da ne veš kaj smo takrat pisali. Pa pol tle nekej pišeš na pamet. Tle si pol leta, tko da no...

Dejtvo je da smo bili proti arbitraži, tko ko smo zdaj. Pred referendumom že o tej tematiki. Zdej spet ste pametni tko ko takrat, vsi skupaj, s tistim, ki trdi, da se bojo hrvati "na novo mejo", ki jo bo menda določilo arbitražno sodišče nekako navadili. Aha. Na novo mejo enga navadiŠ. Nisem vedu.

Poleg tega, se sploh ne ve, kako bo sodišče odločilo, če bo, in kaj če bomo mi slučajno tisti, ki se bomo morali "navadit" na novo mejeo.

Kr se nekej piše, da mine čas....brez veze, brez smisla pravega.

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

Torej recimo, da arbitražno sodišče, glede na nova dejstva, vemo katera, da bi spralo sum pristraskosti, odloči, da ostane stanje indentično sedanjemu, da nam ostane neškodljiv prehod na odprto morje in ne dobimo prostega dostopa. Recimo, da nadaljujejo in ZDA mal pritisne na njih, kar ne bi blo težko, sej itak za vsakim vohunijo, majo kej obremenilnega. To bi blo v bistvu za ZDA idealno, saj bi na nek način, mi sami bili krivi za "svojo nesrečo".

Kva boste pol lapal zagovorniki arbitraže?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Rekli bomo, da je meja zdaj končno določena in da se gremo zdaj lahko v miru naprej ukvarjat s pomembnejšimi zadevami, recimo kako več zaslužiti. Desnaki boste pa še naprej jokali in ne naredili nič koristnega, ne zase, ne za družbo, tako kot že ves čas. ;((

Greghorian ::

Pšenični je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Saj v politiki nasprotnikov arbitraže v resnici ni (z izjemo Jelinčiča in SNS, ki so politično umrli). Le opozcija se pretvarja, da je (in nekateri ji fino nasedajo, hkrati so tudi volici slednje edini pravi nasprotni arbitraže), da deli narod in se tako ohranja blizu oblasti. :))



Ja, no, maš temo iz l. 2010 si jo mal preberi, ker vidm da ne veš kaj smo takrat pisali. Pa pol tle nekej pišeš na pamet. Tle si pol leta, tko da no...

Dejtvo je da smo bili proti arbitraži, tko ko smo zdaj. Pred referendumom že o tej tematiki. Zdej spet ste pametni tko ko takrat, vsi skupaj, s tistim, ki trdi, da se bojo hrvati "na novo mejo", ki jo bo menda določilo arbitražno sodišče nekako navadili. Aha. Na novo mejo enga navadiŠ. Nisem vedu.

Poleg tega, se sploh ne ve, kako bo sodišče odločilo, če bo, in kaj če bomo mi slučajno tisti, ki se bomo morali "navadit" na novo mejeo.

Kr se nekej piše, da mine čas....brez veze, brez smisla pravega.


Pšenični je izjavil:

Torej recimo, da arbitražno sodišče, glede na nova dejstva, vemo katera, da bi spralo sum pristraskosti, odloči, da ostane stanje indentično sedanjemu, da nam ostane neškodljiv prehod na odprto morje in ne dobimo prostega dostopa. Recimo, da nadaljujejo in ZDA mal pritisne na njih, kar ne bi blo težko, sej itak za vsakim vohunijo, majo kej obremenilnega. To bi blo v bistvu za ZDA idealno, saj bi na nek način, mi sami bili krivi za "svojo nesrečo".

Kva boste pol lapal zagovorniki arbitraže?


In kaj ste takrat ugotovili da je boljša možnost od arbitraže? oziroma kako bi drugače prišli do uradno priznane meje? :) Če pa bomo mi tisti ko se bomo morali navaditi na novo mejo, pa pač bomo (ampak po tvoji logiki tak ni panike, ker so hrvati že odstopili od arbitraže in meja ne bo veljala). Po tvojih postih imam občutek, da si en težek cinik.

XsenO ::

Kva boste pol lapal zagovorniki arbitraže?


Kaj pa ti predlagaš kot alternativo? Oziroma kaj misliš, da bi bila boljša alternativa?


Scenari, ki sem ga pričakoval pred pirangatom:
Arbitraža konča v glavnem v prid Sloveniji. Hrvaška vlada, ki je na oblasti, ko se arbitraža zaključi le te ne prizna z izgovorom, da je prejšnja vlada bila prisiljena v arbitražo in to ni bila volja ljudstva. in tako ostanemo na tem kar smo...
1 + 1 = 1

Pšenični ::

XsenO je izjavil:

Kva boste pol lapal zagovorniki arbitraže?


Kaj pa ti predlagaš kot alternativo? Oziroma kaj misliš, da bi bila boljša alternativa?


Scenari, ki sem ga pričakoval pred pirangatom:
Arbitraža konča v glavnem v prid Sloveniji. Hrvaška vlada, ki je na oblasti, ko se arbitraža zaključi le te ne prizna z izgovorom, da je prejšnja vlada bila prisiljena v arbitražo in to ni bila volja ljudstva. in tako ostanemo na tem kar smo...



Ja, sam še hrvate bi morali navadit na novo mejo.

Alternativa je bila, zdej jo ni več. Zdej se znajdite sami. Mi smo slabiči. Kot nekdo je že omenil, vi ste pa pol junaki. In to bo verjetno delo za junake.

Greghorian ::

Prosim za povzetek kaj je bila ta alternativa? Ker si težko predstavljam, da bi hrvati pristali na drugačno mejo kot so si jo oni zamislili. Pač glede na to, da še arbitražnega sodišča več ne priznavajo.

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

Ugibam, da alternativa naj bi bila meja na mirni ali nič EU
1 + 1 = 1

Pšenični ::

XsenO je izjavil:

Ugibam, da alternativa naj bi bila meja na mirni ali nič EU



Alterativa je bla podpis sporazuma, preden vstopi hrvaška v EU. Imneli smo minimalne zahteve, sedanja meja in prost dostop do odprtega morja.

To je blo izvedljivo, sam ste se levičarji šli neke čudne igrice. Ane. In zdej se zgodba še naprej ponavja in spet gonite svoje, dokler ne boste vse zajebali.

Smrekar1 ::

Pšenični je izjavil:


Alterativa je bla podpis sporazuma, preden vstopi hrvaška v EU. Imneli smo minimalne zahteve, sedanja meja in prost dostop do odprtega morja.

To je blo izvedljivo


To je bilo izvedeno leta 2000, pa je to njihov Sabor zavrnil - dogovor Drnovšek-Račan l.2000.
Tole ni prvič, da smo se s Hrvati nekaj zmenili, pa so si potem oni premislili.

Lapaj še naprej kolikor hočeš kako bi to bilo treba narediti drugače. Dejstvo je, da tega ne bi bil sposoben narediti nihče, še najmanj pa premier, ki je v času svojega mandata organiziral mejne incidente v svoj prid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Pšenični ::

Smrekar1 je izjavil:

Pšenični je izjavil:


Alterativa je bla podpis sporazuma, preden vstopi hrvaška v EU. Imneli smo minimalne zahteve, sedanja meja in prost dostop do odprtega morja.

To je blo izvedljivo


To je bilo izvedeno leta 2000, pa je to njihov Sabor zavrnil - dogovor Drnovšek-Račan l.2000.
Tole ni prvič, da smo se s Hrvati nekaj zmenili, pa so si potem oni premislili.

Lapaj še naprej kolikor hočeš kako bi to bilo treba narediti drugače. Dejstvo je, da tega ne bi bil sposoben narediti nihče, še najmanj pa premier, ki je v času svojega mandata organiziral mejne incidente v svoj prid.



Ko so hrvati šli v EU je to bilo izvedljivo, če se levaki ne bi takoj, ko so ZDA dvignile glas, če se ne bi v gate. Ane zastopiš, zakaj je Rugelj zmeraj govoril, da smo pezdetki.
««
26 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrvaška obveščevalna služba SOA naj bi prisluškovala Slovencem v arbitraži

Oddelek: Problemi človeštva
384414 (3500) Smrekar1

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21936997 (29652) PaX_MaN
»

Prisluhe so Hrvaški priskrbele ZDA, da bi disciplinirale Slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6212085 (9636) Isotropic
»

Izzid arbitraže ter izbira arbitra

Oddelek: Problemi človeštva
277027 (6241) mojsterleo

Referendum o arbitraži (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Problemi človeštva
2340204292 (167209) Ziga Dolhar

Več podobnih tem