» »

MicroSD za Raspberry Pi B+

MicroSD za Raspberry Pi B+

micoboy ::

Pozdravljeni,

nabavil sem si raspberry pi B+ (2 komada) in sicer enega bom uporabljal za predvajanje filmov (HD) enega pa za Linux.

Zanima me katero microSD kartico je priporočljivo uporabiti? Ali je pomemben hitrostni razred, prozvajalec itd...

Hvala

Lp

FX6300B ::

BRAVO GTX970 drugače nasplošno je odvisno od vsega koliko največ hitro bere RBPI B+ najbolje pa je seveda najboljš ;D sepravi veliko prostora in velika hitrost

GTX970 ::

Sem nekaj zamuštral s prejšnjim linkom 8-O , tega sem hotel dati: Raspberry Pi ter http://elinux.org/RPi_SD_cards http://elinux.org/RPi_Easy_SD_Card_Setup .

"Class 10" so najhitrejše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

boogie_xlr ::

Class 10 so 10MB/s in več, RPi pa zmore ~35MB/s (model B), morda več, če naviješ.

hojnikb ::

sekvenčne hitrosti so še zadnja stvar, ki jo gledaš pri karticah za poganjanje OSa. Najprej poiščeš kartico, ki je kompatabilna z Pijem (večinoma so) potem pa vzameš takšno, ki ima čimboljše random hitrosti (sploh write). Sekvenčnega workloada je bolj malo in velikokrat imajo class 10 ogabno nizke random hitrosti (reda 0.01MB/s)...
#brezpodpisa

micoboy ::

Hvala za info.

Nabavil od Sandiska 8GB, microSD HC class10 Ultra


Imam pa sledeč problem, inštaliral sem OpenELEC po navodilih: http://wiki.openelec.tv/index.php?title...

vendar mi pobere vseh 8GB prostora oz. malo čez 100MB je zasedenga, prosto pa ostane 27MB....???

V čem je point?



Hvala

steev ::

A to na windowsih gledaš? To vidiš samo boot particijo. Bo vse v redu, ko boš dal v Rpi.
:|

micoboy ::

Na windowsih ja

micoboy ::

Ok. Hvala


A mogoče kdo ve zakaj mi ne zazna zunanjega diska?

WD My Passport (2,5) napaja se preko USB kabla. Za napajanje RPi pa uporabljam polnilec od samsunga (5V, 2A).

Disk deluje vsepovsod drugje....

Mavrik ::

RPi ne daje dovolj napajanja z USBjev da bi lahko stabilno napajal zunanje diske brez svojega električnega priključka. Rabil boš USB hub z ločenim napajanjem.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

ne dobi dovolj štroma.Simpl.

Za take podvige je treba met powerred usb hub. Lahko pa greš ghetto varjanto in speljaš 5V napajanje direkt iz mUSB porta na USB.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

micoboy ::

To mi je zelo čudno, saj kolega ima RPi B, prejšnji model in mu dela brez problema.

Lučka mi sveti ko ga priklopim in neki dela....blinka

hojnikb ::

To mi je zelo čudno, saj kolega ima RPi B, prejšnji model in mu dela brez problema.

nima vso diskovje enakih potreb po štromu :)
#brezpodpisa

micoboy ::

To se strinjam, sem ugotovil, da ko ga priklopim na PC, čutiš da dela....ko ga priklopiš na RPi, samo lučka blinka...ne "obrne" :D

tole pa je diskhttp://www.cnet.com/products/wd-my-pass...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: micoboy ()

Mavrik ::

micoboy je izjavil:

To se strinjam, sem ugotovil, da ko ga priklopim na PC, čutiš da dela....ko ga priklopiš na RPi, samo lučka blinka...ne "obrne" :D


Kateri del "RPi za razliko od računalnikov ne daje dovolj toka" ni bil dovolj jasen?
The truth is rarely pure and never simple.

micoboy ::

Bom poskusil z drugim diskom, ker to, da RPi ne da dovolj toka ni res, odvisno je samo od polnilca, mogoče polnilec ne da dovolj toka.

Veliko sem pregledal in veliko ljudem dela zunanji disk na Rpi brez problema

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: micoboy ()

hojnikb ::

Bom poskusil z drugim diskom, ker to, da RPi ne da dovolj toka ni res, odvisno je samo od polnilca, mogoče polnilec ne da dovolj toka.

Seveda je res. rPi ima precej ozke linije do usb napajanja, pravtako je vmes tudi 0.7A varovalka (ki je za vse komponente) tako da je hitro premal soka za usb disk. Sj problem je samo tisti štart, ki cukne parkratnik običajne porabe (ta je pr 2.5" diskih ponavad reda 0.5A)...
#brezpodpisa

Janac ::

micoboy je izjavil:

Bom poskusil z drugim diskom, ker to, da RPi ne da dovolj toka ni res, odvisno je samo od polnilca, mogoče polnilec ne da dovolj toka.

Veliko sem pregledal in veliko ljudem dela zunanji disk na Rpi brez problema


Vsaka naprava je dizajnirana, koliko toka prepusti do(v tem primeru) USB portov. Sicer pa B+ slovi po zmogljivejšem toku na USBjih.

Kot pravi Hojnik :)

stb ::

Kateri model RPi-ja pa imaš, B ali B+?

Za navaden B boš moral med disk in RPi vtakniti napajan USB hub ali od kod drugod pripeljati napajanje (npr USB Y kabel).
Novejši B+ pa lahko napaja tudi diske direktno iz svoje USB vtičnice, samo moraš prej omogočiti večji tok.

Janac ::

stb je izjavil:

Kateri model RPi-ja pa imaš, B ali B+?

Za navaden B boš moral med disk in RPi vtakniti napajan USB hub ali od kod drugod pripeljati napajanje (npr USB Y kabel).
Novejši B+ pa lahko napaja tudi diske direktno iz svoje USB vtičnice, samo moraš prej omogočiti večji tok.


Kje lahko prebereš naslov te teme?

micoboy ::

Sem preizkusil s 1. varianto:

The first way is via a new option in /boot/config.txt. Currently you can add:

safe_mode_gpio=4



Vendar nič, je isto.

Janac ::

Probaj resolucijo prilagodit?

micoboy ::

Takole...rešil težavo:

http://www.raspberrypi.org/forums/viewt...

Ker imam novejšo verzijo Rasbmc, sem v config.txt dodal "max_usb_current=1" in dela ko šus :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Strojna oprema
4534761491 (22252) Master_Yoda
»

Programiranje GPIO na RaspberryPi 3

Oddelek: Programiranje
383963 (2807) slodreamer
»

LED RPi (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6812842 (8866) salcadoo
»

USB Hub in "ATX" napajalnik za raspberry Pi

Oddelek: Strojna oprema
61089 (896) Red_Mamba
»

Raspberry Pi USB portable

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232157 (1765) Yacked2

Več podobnih tem